Tolnai Népújság, 2012. november (23. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-13 / 265. szám

2012. NOVEMBER 13., KEDD ■Hi U u iá Ligakupa: ma a Vasast fogadja az MVM Paks A Vasast fogadja az MVM Paks futballcsapata ma 13.30-tól a Ligakupa B csoportja 5. fordulójá­ban. Az atomvárosiak négy meccsen öt pontot szereztek, a fővárosiak hét ponttal az élen állnak. TOMISZLAV SZIVICS, VEZETŐEDZŐ HÍRSÁV Üvegekkel támadtak a DVSC drukkereire labdarúgás Három Lo- ki-szurkoló megsérült az NB I-es FTC-DVSC-Teva vasárnapi bajnoki (2-1) előtt - adta hírül a haon.hu. A ferencvárosi szurkolók a mérkőzést megelőzően üve­gekkel dobálták a debreceni szurkolókat, akik közül hár­man megsérültek, egyet kór­házba is kellett szállítani. Egy arany, egy bronz a paksiak merlege cselgáncs Egy aranyat és egy bronzérmet is szereztek az Atomerőmű SE sportolói a Siklóson megrendezett ser­dülő ob-n. Sárosi Sára (+63 kg) első, Bagi LeVente (66 kg) harmadik lett a baranyai megméretésen. Knap Ivett (36 kg) negyedik, Lukács Gitta (40 kg), Pásztor Barba­ra (+63 kg) és Kövér Bence (73 kg) ötödik helyen zárt. Felkészítőjük: Dobai László. De Rossit a kiállítása miatt nem hívták be labdarúgás A Lazio elleni bajnoki mérkőzésen történt vasárnapi kiállítása miatt nem kapott meghívót a fran­ciák elleni válogatott felké­szülési mérkőzésre Daniele De Rossi, az AS Roma olasz labdarúgója. Cesare Prandel- li szövetségi kapitány ezért úgy döntött, hogy nem szá­mít rá szerdán a Parmában rendezendő találkozón. De Rossit kihagyta Prandelli Böde István: két meccs, 11 gól labdarúgás Egy hete a Pálfának hatot, most a Decsnek ötöt lőtt a madocsaiak csatára Auth Péter (12-es mezben) és a zombaiak ezúttal nem tudták megismételni a korábbi fordulók jó játékát, így csak egy pontra futotta az erejükből A Sióagárd kétgólos hátrány­ból fordított Mórágyon a me­gye kettő Keleti csoportjá­ban, így tovább üldözi az éllovas Madocsát. Nyugaton a Kéty szintén kétgólos hát­rányból állt fel, és nyert Magyarkesziben. Tudósítóinktól Keleti csoport MÓRÁGY-SIÓAGÁRD 3-4 (2-0). Mórágy, 100 néző. V: Csobot L. Mórágy: Hujbert - Békefi, Kresz, Kiss M., Hauwasser - Fürst, Sárközi S. (Petrovics), Bódai, Hegedűs Cs. - Sztojka Cs., Tenczlinger T. Játékos-edző: Kiss Máté. Sióagárd: Szege­di - Dombi (Sólyomvári N.), Brill K., Simon J. (Domokos), Páli (Répás) - Horgos (Horváth R), Hosszú, Orosz, Dúsa (Vajda S.) - Tóth A., Kész. Edző: Szabó Tibor. A második félidei jobb já­tékának köszönhetően megér­demelten nyert a vendégcsapat. Gól: Sárközi S., Bódai, Békefi, illetve Kész 2, Tóth A., Hosszú. Jók: Békefi, Fürst, Hauwasser, illetve az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 2-1. TENGELIC-NÉMETKÉR 1-0 (0­0). Tengelic, 60 néző. V: Knap Z. Alacsony színvonalú mér­kőzésen hiába támadott többet a vendégcsapat, az 55. perctől emberhátrányban játszó ha­zaiak egy szerencsés találat­tal értékes győzelmet arattak. Gól: Nyul B. Kiállítva: Flórián P. (Tengelic) az 55., Nyul B. (Ten­gelic) a 85. percben. Jók: Nyúl Zs., Róth, Merk Á., Sárközi, il­letve Kanik, Fülöp Zs., Bérdi. Ifi: 0-10. MADOCSA-DECS 8-0 (3-0). Madocsa, 100 néző. V: Antal I. A hazaiak fokozatosan őröl­ték fel a lelkes vendégek ellen­állását. Gól: Böde I. 5, Rein A., Szakács V., Gergely L. Kiállítva: Konyecsni (Decs) a 74., Balogh J. (Decs) a 85. percben. Jók: Ma­dár, Erdélyi, Böde I., Szakács, il­letve Péter, Hajaletin, Konyecs­ni. Ifi: 8-2. KAJDACS-PÁLFA 4-1 (2-1). Kajdacs, 100 néző. V: Weitner Á. Küzdelmes mérkőzésen na­gyobb arányú is lehetett volna a hazaiak győzelme. Gól: Csi­kó J. 2, Portikhegyi, Simon B., illetve Zsolnai P. Jók: Csikó J., Simon B., Milák, Subi, illetve Csányi Á., Wiszberger, Zsolnai. Ifi: 4-0. ZOMBA-DUNAKÖMLŐD 1-1 (1­l). Zomba, 30 néző. V: Stefik R. A lelkes dunakömlődiek ellen nem sikerült kivívnia a győ­zelmet a Zombának. Gól: Köte, illetve Kajári. Kiállítva: Szili Á. (Dunakömlőd) a 43. percben. Jók: az egész kömlődi csapat di­cséretet érdemel. Ifi: 0-1. BÁTAAPÁTI-GÉRJEN 7-0 (3-0). Bátaapáti, 50 néző. V: Tamás L. Jó játékvezetés mellett könnyed futballal szerezte meg a három pontot a hazai csapat. Gól: Már­ton K. 3, Babanics Gy. 2, Baba- nics N., Babanics F. Jók: Baba­nics Gy. vezérletével az egész hazai csapat, illetve Propszt P. Ifi: 8-1. Nyugati csoport APARHANT-BONYHÁD-BÖR- zsöny 3-2 (1-2). Aparhant, 60 néző. V: Kurcz. Aparhant: Bor- bandi - Horváth G., Palkó, Varga T., Szigetvári - Fazekas A. (And­rási), Árpa, Minker E., Fazekas B. - Szarkali (Beszterczán), Szőts (Kovács G.). Edző: Farkas Zsolt. Bonyhád-Börzsöny: Ladá­nyi - Rippert, Brandt (Hirt), Kol­ler (Gebhardt), Rétfalvi - Ettig, Velner, Pap A., Csobot - Rafai, Góg. Edző: Csobot Zoltán. Izgal­mas mérkőzésen jó ellenfelet győzött le a hazai csapat. Gól: Szőts 2 (egyet 11-esből), Árpa, illetve Ettig, Rétfalvi. Kiállítás: Góg (Bonyhád-Börzsöny) a 88., Minker (Áparhant) a 90. perc­ben. Jók: Szőts, Árpa, illetve az egész vendégcsapat. Ifi: 3-1. MAGYARKESZI-KÉTY 2-3 (2-0). Magyarkeszi, 100 néző. V: Szap­panyos. A szerencsésebb csapat győzött. Gól: Kertész, Kovács Z., illetve Fazekas Á. 3. Jók: Apáti, Papp G., Kovács Z., Bella, illet­ve Fazekas Ákos vezetésével az egész vendégcsapat. Ifi: 2-4. HŐGYÉSZ-SIMONTORNYA 0-3 (0-2). Hőgyész, 60 néző. V: Sza­bó P. Megérdemelt vendéggyőze­lem az elképzelés nélkül játszó hazai gárda ellen. Gól: Szabó J., Győré T., Sandó. Jók: az egész vendégcsapat. Ifi: 0-13. DÖBRÖKÖZ-SZAKÁLY 2-1 (1-0). Döbrököz, 100 néző. V: Mészá­ros G. Gyenge játékvezetés mel­lett megérdemelt győzelemmel búcsúzott szurkolóitól a hazai csapat. Gól: Török A., Kapós- völgyi, illetve Pesti. Kiállítva: Török Cs. a 89. percben. Jók: Ga- mos, Gillich, Kaposvölgyi, ill. Ju­hász G., Márton, Bérdi. Ifi: 2-1. GYÖNK-KAPOSSZEKCSŐ-CSI- KÓSTŐTTŐS 2-5 (2-4). Gyönk, 50 néző. V: Illés. A hazai együttes mezőnyben jól játszott, de a gó­lokat a vendégek lőtték. Gól: Schmidt, Gregor, illetve Kovács J. 2, Márton B. 2, Deák. Jók: az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 3-2. IA Nyugati csoport állása 1. Kéty 13 9 2 2 28-24 29 2. Döbrököz 13 8 2 3 35-25 26 3. Simontornya 13 8 1 4 34-23 25 4. Aparhant 13 7 3 3 36-27 » 5. Kapossz, 13 7 2 4 28-23 23 6. Hőgyész 13 4 4 5 27-25 Í6 7. B.-Börzsöny 13 4 2 7 25-24 14 8. Szakáty 13 ~ 2 4 .7 19-28 10 9. Magyarke. 13 2 3 8 3141 9 10. Gyönk (-lp.) 13 2 1 10 2649 6 IA Keleti csoport allasa 1 Madocsa 13 10 1 2 52-16 31 2. Sióagárd 13 9 2 2 41-19 29 3. Zomba 13 8 3 2 35-16 27 4. Bátaapáti 13 ~8 1 4 42-18 25 5. Tengelic 13 7 3 3 28-14 24 6. Mórágy 13 6 1 6 40-33 19 7. Németkér 13 5 2 6 27-20 17 8. Kajdacs 13 4 4 5 26-27 16 9. Gerjen 13 4 2 7 21-36 14 10. Dunakömlőd 13 4 1 8 24-31 13 11. Pálfa 13 2 0 11 12-62 6 12. Decs 13 1 0 12 9-65 3 Komoly megmérettetés a norvégok elleni meccs A magyar labdarúgó-válogatott november 14-én, szerdán 20.30 órakor játssza idei utolsó hiva­talos mérkőzését: a norvégok ellen a Puskás Ferenc Stadion­ban lép pályára Egervári Sán­dor együttese. Nemzeti csapa­tunk két októberi vb-selejtező­jét, az észtek (1-0) és a törökök elleni mérkőzést megnyerte (3-1), ennek köszönhetően a 30. helyre jött fel a világranglistán, (mostani riválisunk 26.) Rész­ben ennek is köszönhető, hogy a szerdai összecsapás iránt nagy az érdeklődés. „A norvégok elleni évzáró komoly megméretés lesz a vá­logatott számára. Egy nagyon jó erőkből álló ellenféllel ta­lálkozunk, amit a vendégek FIFA-sorrendjében elfoglalt he­lyezése is mutat” - mondta a kerethirdetése után Egervári Sándor kapitány. Több mint százéves múltra tekint vissza a két ország kö­zös futballtörténelme. A mér­leg 7 győzelem, 5 döntetlen, 4 vereség. Az utolsó két mérkő­zés súlyos vereségeket hozott, mindkettő Európa-bajnoki se­lejtező volt. 2006 szeptembe­rében Bozsik Péter szövetségi kapitány együttese alig negyed óráig tartotta magát (1-4). Az oslói visszavágón is túl erősnek bizonyultak az északiak, ekkor már Várhidi Péter irányította a magyar válogatottat (4-0). ■ Búcsút mondhatunk az olimpiának jégkorong Kikapott a hollandoktól a magyar válogatott, így nem jutott tovább Csalódásként élte meg Diego Scandella, hogy csapata, a ma­gyar jégkorong-válogatott nem tudta érvényre juttatni a pa­pírformát, és mivel kikapott a vendég hollandoktól, biztosan lemarad a 2014-es szocsi téli olimpiáról. „Sok hibánk volt, és ezt kö­nyörtelenül kihasználta a hol­land csapat. Azt reméltük, hogy megnyerjük a budapesti tornát, és februárban folytatjuk az olimpiai selejtező-sorozatot. Csalódott vagyok az eredmény miatt. Volt esélyünk a győze­lemre, de rontottunk. Nem le­het egy vagy két személyt bűn­baknak kikiáltani, mindenki felelős! Az biztos, hogy a csa­Bartalis (fent) jégre viszi holland ellenfelét - végül a mieink fogtak padlót patvédekezést hatékonyabbá kell tenni” - mondta az ideigle­nesen megbízott kapitány. EREDMÉNY, 3. FORDULÓ: HOL- LANDIA-MAGYARORSZÁG 7-6 (3-1,1-3, 2-2, 0-0,1-0). bünte­tőkkel. Gól: Postma (12.), van den Heuvel (16.), K. Bruijsten (20.), Joly (24.), De Jong (49.), van Oorschot (59.), illetve Hári (9.), Sikorcin (22.), Mihály (32.), Vas M. (37.), Vas J. (55.), Ladá­nyi (56.). Büntetős gólok: Hage- meijer és Kars. A másik mérkő­zésen: Litvánia-Horvátország 3-1 (2-1, 0-0,1-0). A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Hollandia 8,2. Magyarország 7, 3. Litvánia 3,4. Horvátország 0 ponttal. ■ T. N. t