Tolnai Népújság, 2012. október (23. évfolyam, 230-255. szám)

2012-10-29 / 253. szám

2012. OKTÓBER 29., HÉTFŐ SPORT Először győztek a dunaföldváriak labdarúgás Ez ám a bravúr: Köleseiről vitte el a három bajnoki pontot a Fadd együttese NB li es foci: a hajrában kapott ióllal veszített őrben a Paks gól Gyi Idénybeli első győzelmét jegyezte a Dunaföldvár az UNIQA megyei I. osztályban. Kölesden győzött a Fadd. Tudósítóinktól BÁTASZÉK-TAMÁSI 2009 FC 9-1 (7-0). Bátaszék, 100 néző. V.: Illés T. Bátaszék: Fügedi - Sa­mu R, Horváth L, Calka N., Lieszkovszky (Sóki) - Kovács J. (Camara), Földvári (Diriczi), Gábor G. (Gábor R), Mészáros T. - Botos (Horváth Á.), Sárkö­zi Gy. Edző: Dienes Pál. Tamási: Balogh B. - Schmidt, Szabó Z., Rajna R (Kovács R.), Csömör - Horváth K., Tóth R., Molnár L, Horváth D. (Hegedűs D.) - Tóth Z., Baranyai D. Játékos-edző: Molnár László. Az első félidő sziporkázó játékával magabiz­tosan nyert a bátaszéki együt­tes. Gól: Botos 3, Horváth L. 2, Gábor G., Kovács J., Mészáros T., Földvári, illetve Baranyai D. Jók: Földvári vezérletével az egész bátaszéki csapat dicsére­tet érdemel. Ifi: 1-0. KISDOROG-ŐCSÉNY 4-0 (1-0). Kisdorog, 80 néző. V.: Éreth. Kisdorog: Preiszig (Kiss A.) - Németh Sz. (Farkas M.), Brun­ner, Bognár I., Miszler V. - Mik­lós K. (Máthé Z.), Páli, Palkó M., Bognár F. - Horváth G., Horváth P. (Klein E.). Technikai veze­tő: Bőhm János. Őcsény: Lizák- Varga G., Weisz R, Torma, Acsádi V. - Steiner, Kocsis B., Szabó L. (Kolompár), Hefner A.- Csizmadia (Góman), Hegedűs A. Edző: Boros Attila. Akár na­gyobb arányú győzelmet is arat­hatott volna a hazai együttes. Gól: Horváth G. 2, Páli, Miszler V. Kiállítva: Bognár I. a 65. perc­ben. Jók: az egész hazai csapat dicséretet érdemel. Ifi: 4-1. NAGYMÁNYOK-SZEDRES 1-7 (0-4). Nagymányok, 70 néző. V.: Kovács L. P. Nagymányok: Schanczenbacher (Kocsis Cs.) - Szabó F. (Horrmann), Harangi, Galla, Feik - Miklós T. (Rein Á.), Gere, Töttös, Horváth B. (Köő)- Barabás Á., Illés Zs. Edző: Barabás András. Szedres: Bár­di - Szabó Sz. (Nagy G.), Aradi G., Junkuncz (Lacza M.), Tóth T. (Benizs) - Kuti, Horváth Bálint, Horváth L., Kozák - Bíró Adri­án, Vörös G. (Deli Z.). Edző: La­cza József. Kritikán aluli játék- vezetés mellett megérdemelten Botos Tamásnak volt oka a vidámságra: a bátaszékiek támadója három gólt vállalt magára csapata Tamási ellen szerzett kilenc találatából nyertek a vendégek. Gól: Bara­bás Á., illetve Nagy G. 3, Vörös G. 2, Kuti, Junkuncz. Kiállítva: Illés Z. (a kispadról) a 25., Illés Zs. a 45. pereiben. Jók: a vendég- csapatból Nagy G., Junkuncz és Kuti dicsérhető. Ifi: 7-1. KÖLESD-FADD 2-3 (0-3). KÖlesd, 90 néző. V.: Farkas F. Kölesd: Egle - Gazdag, Nagy R, Du­dás G., Weisz T. - Bierer (Váli), Kapinya, Csikó G. (Borbély L), Vituska N. (Dömötör) - Bodó, Wascher (Sárközi R). Edző: An­di Zsolt. Fadd: Szalai - Pesti D. (Csibi), Horváth G., Szabó K., Körösi - Gerendái G. (Udovi- sits), Tóth A., Pesti Z. (Berta), Mizser - Nagy Zs. (Erdei), Pes­ÚJABB RANGADÓVAL/Ö/yfatód­nak az UNIQA megyei I. osztá­lyú bajnokság küzdelmei: a Szedres a Bátaszéket fogadja. A Majosnak nem lesz könnyű dolga Faddon, mint ahogy a Dunaföldvár-Kisdorog össze­csapás is izgalmasnak ígérke­zik a hétvégi fordulóban. ti V. Játékos-edző: Nagy Zsolt. Az időjárásnál csak a mutatott játék volt rosszabb - megérde­melt a vendégek sikere. Gól: Nagy R, Váli, illetve Tóth A. 2, Mizser. Jók: Nagy R, Weisz T., illetve az egész vendégcsapat dicséretet érdemei. Ifi: 9-0. MAJOS-KAKASD 6-1 (3-0). Ma- jos, 100 néző. V.: Szappanyos. Majos: Komáromi B. - Bálint J. (Pál K.), Szőts A., Stumpf T., Bognár S. - Sebestyén G. (Lőrincz R), Varga Á., Tálas (Pataki M.), Hosnyánszki T. - György (Máté B.), Czékmány B. Játékos-edző: Máté Balázs. Kakasd: Szabó M. - Tóth L., Hosnyánszki Zs., Kvanduk E., A12. forduló programja, no­vember 3., szombat: Dunaszent- györgy-Nagymányok, Tamási 2009 FC-Kölesd, Fadd-Majos. November 4., vasárnap: Tevel- Őcsény, Szedres-Bátaszék, Du­naföldvár FC-Kisdorog, Ka­kasd- Cikó. A találkozók egysé­gesen 13.30-kor kezdődnek. Palkó A. - Réti, Taba, Palkó Á. (Jakab K.), Bozsó - Miklós L., Sebestyén M. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Jó játékkal, szép gólokkal könnyedén győz­te le örök riválisát a hazai gár­da. Gól: György 2, Czékmány B., Hsonyánszki T., Stumpf T., Lőrincz R, illetve Bozsó. Jók: Stumpf T., György, Bognár S., illetve Bozsó. Ifi: 6-1. DUNAFÖLDVÁR-DUNASZENT­györgy 3-0 (1-0). Dunaföldvár, 80 néző. V: Farkas R. Duna­földvár: Nagy G. - Jankovics, Hegyi (Kovalovszky), Princz Z. (Nyári), Fancsali - Herczog, Be- nedikti, Keresztes, Schulteisz A. (Béres L.) - Schulteisz N., IA megyei 1. osztályú bajnokság állása 1 1. Tevel 11 8 2 1 40-18 26 2. Majos 'Ml 7 3 1 38-9 24 3. Szedres 11 7 3 1 34-12 24 4. Bátaszék ifl 6 2 2 35-15 20 5. Fadd íi 6 2 3 26-23 20 6. Cikó íi 6 2 'Al 23-23 20 7. Dunaszentgyörgy 11 6 1 4 34-29 19 8. Ócsény . u-5 1 m 17-24 te 9, Kölesd 11 4 i 5 27-25 14 10. Kisdorog 10 3 2' ü 20-36 JX 11 Tamási 11 3 0 8 24-35 9 12. Kakasd M 2 1 7 19-32 §H 13. Dunaföldvár 10 1 1 8 ~ 7-28 ' 4~ 14. Nagymányok íi 0 0~ 11 1449 0 Princz G. (Szigeti). Edző: Hol­ler Ferenc. Dunaszentgyörgy: Ellermann - Tóth Z. (Gerendái Z.), Debreceni, Krausz R, For- ray B. - Herger (Szél J.), Kovács L., Krepsz, Domsa D. - Horváth B. (Hotyáth L.), Katz (Jóni). Edző: Domsa Ferenc. Megér­demelten szerezte meg idény­beli első győzelmét a földvári együttes. Gól: Schulteisz A., Schulteisz N., Jankovics. Jók: az egész hazai csapat dicséretet érdemel. Ifi: 2-2. CIKÓ-TEVEL 0-5 (0-3). Cikó, 100 néző. V: Szommer A. Cikó: Zsilinszky - Berényi Sz., Máté R, Acsádi G. (Török), Szabó Z. (Wolf) - Kertész ]., Hálák, Löf- li, Ignácz - Kardos M., Zalai. Edző: Pozsár István. Tevel: Bo­gos - Jakab Gy. (Strébl), Nagy G., Nagy Z., Kertész D. - Simon T. (Józsi), Nagy P. (Ahmed), Dé- zsi (Fazekas M.), Fehér V. - Si­mon J., Pfeifer (Ferenc M.). A já­ték képe és a helyzetek alapján megérdemelten nyert a teveli csapat. Gól: Simon J., Pfeifer, Dézsi, Fehér V., Ferenc M. Jók: Simon J., Nagy R, Dézsi, Pfeifer. Ifi: 2-5. Szedres-Bátaszék rangadó a hétvégi fordulóban LABDARÚGÓ NB II., NYUGATI CSO­PORT, 11. FORDULÓ. GYŐRI ETO n-MVM Paks ii. í-o (0-0). Győr, 200 néző. V.: Kovács J. Z. Győr: Nagy G. - Kálmán, Lipták, Lang, Kozma - Paget (Matetits, 30.), Varga T. (Fekete D., 67.), Németh L., Pilibaitis, Miklós (Serfőző, a szünetben) - Ah- jupera. Edző: Sándor István. Paks II: Csoknyai - Galambos (Laták, 83.), Berkó (Kollarics, 86.), Szalontai, Féhr - Mé­száros I. - Cziráki, Pintér N. (Czinger, 61.), Budai, Heffler N. - Feil. Edző: Lengyel Ferenc. Gól: Matetits a 87. percben. LENGYEL FERENC: - Mindent végrehajtottunk, amit elter­veztünk, de gólok helyett csak kapufákat rúgtunk, így a vége egy rendkívül balszerencsés vereség lett. Hiába játszott fölényben, egy, a hajrában bekapott góllal vereséget szenvedett Győrben a Paks második csapata. A fiatal paksi együttes teljesít­ménye azért is dicséretes, mert az ETO több visszajátszóval (Lipták, Pilibaitis, Ahjupera) megerősítve lépett pályára. A bajnokság állása: 1. Pus­kás Akadémia 27,2. Kozármis- leny 23, 3. Ajka 23,... 13. MVM Paks II10 ponttal. ■ Honvéd-Újpest: gólos remi óvárosi derbin A LABDARÚGÓ OTP BANK LIGA 12. FORDULÓJÁBAN. DIÓSGYŐ­RI VTK-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0-1 (0-0). Gól: Horváth T. (86.). BUDAPEST HONVÉD-ÚJPEST FC 2-2 (l-l). Gól: Délczeg (8., 11-es- ből), Abass (65.), illetve Kabát (45.), Zaris (73.). Kiállítva: Diarra (Honvéd, 83.). egri FC-LOMBARD PÁPA TERMÁL FC l-l (l-l). Gól: Farkas Á. (29.), illetve Knakal (34., öngól). FGSZ SIÓFOK-KECSKEMÉTI TE 0-2 (0-1). Gól: Salami (31.), Patva- ros (57.). SZOMBATHELYI HALA- DÁS-PMFC-MATIAS1-1 (0-0). Gól: Kenesei (83., 11-esből), illetve Causic (74.). A Videoton-Deb- recen és a Ferencváros-Győri ETO találkozók lapzártánk után fejeződtek be. A Paks meccse a 16. oldalon. ■ Jól kezdődött, a vége azonban mészárlás lett kosárlabda Húsz jDercig tartotta magát a KSC Szekszárd, a harmadik negyed kisiklása sokba került NB lll-as csapat búcsúztatta el a Lombard-Pápát A vérzivataros nyarat maga mögött hagyó, a bajnokságot nem túl jól kezdő, a Bácsbas- ket Kft. által működtetett - a bajnoki meccseit Komlón ren­dező - pécsi gárda ellen húsz percig volt pariban a KSC. Az első félidőben mindkét csapat sok hibával kosárlabdázott - már ekkor látszott, hogy a pa- lánkok alatt nem sok keresni­valója lesz Papéknak, hiszen Brumermane és Dorogobuzova euroligás tapasztalatát nehe­zen tudta ellensúlyozni a szek­szárdi együttes. A nagy szünet után keményített védekezésén a PINKK. Több mint hét perc telt el a 3. etapból, s mindössze egy dupla állt a hazai csapat neve mellett, miközben Farkas edző gyors lerohanásos akciók­ból 17 pontot termelt (33-48). A kezdetleges dobóhelyzetekből csak elvétve találtak a gyűrűbe Scsekicsék. Laczi szétzilálta az atomosok védelmét, a két légi­ós pedig tarthatatlannak bizo­nyult a festékben. Brumerma­ne izmos dupla-duplájával ( 13 pont, 12 lepattanó) a Sió Kupa után ismét legyőzte a PINKK az ezen a meccsen csak felvillaná­sokig jutó szekszárdi csapatot. NŐI NB I. ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD-PINKK PÉCSI 424 54-73 (14-15, 17-16, 8-21, 15-21). Szekszárd, 400 néző. V: Bog­nár, Makovsky, Surányi. KSC: Scsekics 6/3, Theodoreán, Bálint Réka (a labdával) volt a szekszárdiak legeredményesebb játékosa BÁLINT 22/6, Svitlica 9, Chek 2. Cs: Pap R. 5, Hajdú 4, Szep- si, Studer, Tamis 6. Edző: Ma­gyar Gergely. PINKK: Török 2, Ruják 10, LACZI 10, DOROGO­BUZOVA 20, BRUMERMANE 13. Cs: Lengyel 4, Kovács K. 3, Sarok 7/3, Pénzes 4. Edző: Far­kas Sándor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. p.: 5-4,12. p.: 14-19,15. p.: 19-22, 25. p.: 33-42,27. p.: 33-48,33. p.: 41-56, 37. p.: 47-63. KIPONTOZÓDOTT: Svitlica (33.), és Török (40.). MAGYAR GERGELY: - Jobb volt ma az ellenfél. Sajnos nem tud­tuk azt a játékot játszani, amit eddig. De nem állunk meg, me­gyünk tovább. ■ B. L. A labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójában a Lombard FC az NB III Tisza-csoportjában sze­replő Létavérteshez látogatott, ahol hatalmas meglepetésre 1-0-s vereséget szenvedett. A mérkőzésen egészen a 92. percig 0-0 állt az eredményjel­zőn, majd hatalmas meglepetés­re Hajdú István góljával a hazai együttes szerezte meg a veze­tést, és ezzel a győzelmet is. A Létavértes így a Mezőkövesd kiejtése után újabb bravúrt mutatott be, és várja a sorsolást a Magyar Kupa legjobb 16 csa­pata között. Ä kupában szerdán Bölcske-Győri ETO meccset ját­szanak. Az MVM Paks a REAC vendége lesz. ■