Tolnai Népújság, 2012. szeptember (23. évfolyam, 205-229. szám)

2012-09-25 / 225. szám

16 2012. SZEPTEMBER 25., KEDD Nincs veszélyben Allegri állása az AC Milánnál Nem tervezik Massimiliano Allegri leváltását a Milánnál, erősítette meg Adriano Galliani, a lom­bard klub ügyvezetője. A piros-feketék három vereséggel és egy győzelemmel kezdték a szezont. MASSIMILIANO ALLEGRI Súlyos tolnai vereség otthon a Külker ellen futsal Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán az NB Il-es Tolna-Mözsi FSE. Kneller Balázs csapata 11-3-ra kapott Jki pénteken a Külker együttesétől. A Tolna góljain Simon József (2) és Felkert Attila osztozott. A tolnai együttesből Merkl Má­tét a 29. percben piros lappal kiállította a játékvezető. Tarlós István fogadta az olimpiai érmeseket köszöntés Tarlós István, Budapest főpolgármestere hétfőn a városházán kö­szöntötte a londoni olimpián érmes sportolókat. A főpol­gármester úgy fogalmazott: az olimpikonok mindenkinél nagyobb dicsőséget képe­sek szerezni Magyarország számára. A magyar csapat nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzérmet nyert. Hernanes hosszabbít, 50 millió lehet az ára labdarúgás Az II Messag- gero értesülései szerint szerződése meghosszabbí­tására készül Hernanes, a Serie A-ban szereplő Lazio labdarúgócsapatának brazil játékmestere. A 27 éves játé­kosra a Tottenham is szemet vetett, de Vladimir Petkovic vezetőedző szeretné, ha ma­radna. Hernanes 2015-ig ír­hat alá, kivásárlási ára pedig 50 millió euróra rúghat. Hernanes hosszabbítás előtt áll Nincs már hibátlan a labdarúgás A forduló előtt még százszázalékos Zomba mezőnyben simán kikapott Sióagárdon A Zomba kikapott Sióagár­don, így nincs már hibátlan csapat a megyei II. osztályú futballbajnokságban. Tudósítóinktól Keleti csoport SIÓAGÁRD-ZOMBA 4-0 (2-0). Si­óagárd, 130 néző. V: Éreth A. Si- óagárd: Szegletes- Katona (Czi- nege), Orosz, Simon J., Győrfi Sz. (Tarlós)- Horváth P., Tóth F. (Sólyomvári), Hosszú (Vaj­da), Brill- Kész, Tóth A. (Ré­pás). Edző: Szabó Tibor. Zomba: Reitzi- Szentpáli, Trautmann K., Farkas, Auth G.- Schmidt, Auth P. (Pora), Ecker (Léhning), Győrfi G.- Búzás, Köte. Edző: Szabó Dénes. A nagy akarással játszó hazaiak végig vezetve lassan felőrölték az eddig veret­len listavezető ellenállását. Gól: Tóth A., Hosszú, Tóth F., Vajda. Kiállítva: Köte a 79., Horváth P. a 88. percben. Jók: Orosz, Tóth F. , Kész, Tóth A., illetve Auth G. , Farkas, Búzás. Ifi: 4-4. MÓRÁGY-KAJDACS 7-5 (3-3). Mórágy, 50 néző. V: Mészáros G. Mindkét csapat a támadások­ra fektette a hangsúlyt, amiből a pontosabban lövő hazaiak ke­rültek ki győztesen. Gól: Kovács S. 2, Fürst, Hegedűs Cs., Békefi, Kresz, Simon J., ill. Portikhegyi 2, Simon B., Varga L., Hevesi Z. Jók: az egész hazai csapat, ill. Portikhegyi, Hevesi Z., Körösi, Simon B. Ifi: 5-1. DECS-DUNAKÖMLŐD 3-2 (1-2). Decs, 50 néző. V: ifj. Hartung. A helyzetek alapján megérde­melten nyert a hazai alakulat a tizenegyest is hibázó vendé­gek ellen. Gól: Orbán 2, Száraz, illetve Búzás T., Taba. Jók: az egész hazai csapat, illetve Fü­redi. Ifi: 1-7. MADOCSA-NÉMETKÉR 1-0 (0-0). Madocsa, 150 néző. V: Lengyel S. Szikrázóan kemény, vérbeli rangadón az emberelőnyben játszó tartalékos hazaiak a haj­rában préselték be a győztes gólt. Gól: ifj. Erdélyi P. Kiállít­va: Rezicska (Németkér) a 63., Csalóka a felvétel: a börzsönyi Gőg Dávid (7) földre kerül a magyarkeszi Bogdán Tiborral szemben - a meccsen a Börzsöny lépett át a vendégcsapaton Hahn (Németkér) a 90. percben. Jók: Szintai, Madár, Rein, ifj. Er­délyi, illetve Hahn vezérletével az egész vendégcsapat. Ifi: 0-5. TENGELIC-BÁTAAPÁTI 1-1 (0-0). Tengelic, 80 néző. V: Kiss G. A sokat szabálytalankodó, pasz- szív mezőnyfölényben játszó vendégek és a támadójátéko­sait nélkülöző, sokat hibázó hazaiak találkozója nem iga­zolta a csapatok tabellán elfog­lalt helyezését. Gól: Flórián P., illetve Babanics Gy. Jók: Róth, Merk Á., Flórián R, Szalai A., illetve Martinovics, Hesz, Ba­banics N. Ifi: 1-4. PÁLFA-GERJEN 1-3 (0-0). Pál- fa, 100 néző. V: Kovács L. P. A második félidőben eldöntötték a meccset a gerjeniek. Gól: Csá- nyi Á., illetve Bráz, Vajda, La­zányi. Kiállítva: Korponai (Ger- jen) a 92. percben. Jók: az egész hazai csapat dicsérhető, illetve Mező, Bíró, Bráz. Ifi: 9-1. Nyugati csoport KÉTY-DÖBRÖKÖZ 0-5 (0-2). Kéty, 50 néző. V: Balipap. Kéty: János- Fazekas R., Pál K., Haj­dú (Mohai)- Tibai, Fazekas T. (Szilágyi V.), Fazekas Á., Da­ni (Domokos P.)- Szilágyi J., Szedlák (Mester), Domokos Z. Játékos-edző: Pál Krisztián. Döbrököz: Szűcs T. (Simon J.)- Zádori, Török G., Gillich (Ei­genbrot), Varga L.- Bajy (Solt), Varga R., Gamos (Török A.), Török Cs.- Kaposvölgyi, Bebe- si. Játékos-edző: Varga László. Megérdemelt vendéggyőzelem. Gól: Török Cs. 3., Varga R., Pál K. (öngól). Jók: Török Cs. vezeté­sével a vendégcsapat. Ifi: 2-10. BONYHÁD-BÖRZSÖNY-MAGYAR- keszi 4-1 (2-1). Bonyhád-Bör- zsöny, 50 néző. V: Hartung. Jó iramú mérkőzésen bomba­gólokkal nyert a hazai gárda a veszélyesen kontrázó vendégek ellen. Gól: Kriszbai, Csobot R, Rafai, Góg, illetve Právics. Jók: mindkét csapat játékosai di- csérhetők. Ifi: 3-1. SIMONTORNYA-GYÖNK 4-2 (2-1). Simontornya, 50 néző. V: Szin- csák. A hajrában kiengedett a hazai csapat, de így is biztosan tartotta otthon a pontokat. Gól: Szabó J. 2, Szabó V, Lepsényi, illetve Heidt, Kölesdi. Jók: Sza­bó V., Szűcs, Ambrus, illetve Borbély, Heidt. Ifi: 2-1. KAPOSSZEKCSŐ-CSIKÓSTŐT- TŐS-SZAKÁLY 4-0 (1-0). KapOSZ­szekcső, 80 néző. V: Csobot. A gólra törően játszó éllovas ven­déglátó biztos győzelmet ara­tott. Gól: Márton, Kovács J., Kiss B., Nagy T. Kiállítva: Schiller A. (Szakály) a 25. percben. Jók: Márton B., Ács, Kiss B., ill. Bér- di, Juhász G., Horváth Á. Ifi: 2-3. HŐGYÉSZ-APARHANT 2-2 (1-0). Hőgyész, 80 néző. V: Varga B. Az utolsó három percben 2-0- ról veszített pontokat a hazai csapat. Gól: Erdős, Horváth Á., illetve Beszterczán, Szőts R. Jók: Erdős T., Teffner T., Bin­der, illetve Szigetvári, Palkó J., Kiing. Ifi: 2-2. IA Nyugati csoport állása 1 Kaposszekcsö 6 4 1 1 16-8 13 2. Döbrököz 6 ‘4 1 1 16-13 13 3. Simontornya 6 4 0 2 20-13 12 4. Aparhant 6 3 2 1 15-12 U 5. Kéty 5 3 0 2 11-15 9 6. B.-Börzsöny 5 2 2 1 12-8 8 7. Magyarkeszi 6 l 3 2 15-16 6 8. Hőgyész 6 1 2 3 11-13 5 9. Szakály 6 0 2 4 816 2 10. Gyönk 6 0 1 5 11-21 1 [A Keleti csoport allasa 1. Madocsa 6 5 0 1 23-7 15 2. Zomba 6 5 0 1 22-7 15 3. Tengelic 6 4 2 0 16-7 14 4. Bátaapáti 6 4 1 1 188 13 5. Sioagard 6 4 0 2 16-10 12 6. Németkér 6 3 0 3 9-10 9 7. Kajdacs 6 2 2 2 14-12 8 8. Gerjen 6 2 1 3 10-18 f 9. Mórágy 6 2 0 4 13-16 6 10. Dunakómlőő 6 1 0 5 13-18 3 11. Decs 6 1 0 5 6-21 3 12. Pállá 6 0 o 6 4-31 0 Pupp Réka bronzérmes lett a pored kontinenstomán A paksi Pupp Réka (ASE, 44 kg) és Szabó Katinka (Leány- vár-Egerági Üstökös SE) is re­mekül szerepelt a hétvégén megrendezett poreci junior (U20) Európa-bajnokságon, mindketten felállhattak a do­bogó harmadik fokára. Az ASE tizenhat esztendős reménysége három hosszabbításos csatában tovább edződve szerezte meg idei második Európa-bajnoki bronzérmét. Rajtuk kívül két magyar került a helyezettek kö­zé: Fogasy Gergő ötödik, Pólyák Krisztina pedig hetedik lett. A szakvezetők nagy reményeket fűztek Pupp Réka szereplésé­hez, s az Atomerőmű SE ifjú­sági Eb-bronzérmese alaposan ki is tett magáért. Igen szoros meccsen, bírói döntéssel le­győzte a belga Audienst, majd egy újabb bíróival kikapott a bolgárok ifjúsági Európa-bajno- kától, Damjanovától. Ä vigasz­ágon aztán sikerült javítania: Pupp előbb a török Kartalnál volt jobb egy jukóval, majd a bronzmeccsen a négy évvel ez­előtti ifjúsági Eb bronzérmesét, az ukrán Galukot múlta felül, méghozzá aranyponttal. A ma­gyar válogatott két bronzérem­mel tizenötödik helyen zárt az éremtáblázaton. Első lett Orosz­ország (5 arany, ezüst és 4 bronz), második Franciaország (2, 2, 3), harmadik pedig Né­metország (2,1,3). ■ Második helyen az ASE Szombathelyen kosárlabda Két győzelem az emléktornán, Anthony Jones nem marad Pakson Három győzelemmel a házigaz­da Falco KC nyerte az Aréna Sa- variában lebonyolított III. Hor­váth Zoltán Emléktornát. Az Atomerőmű SE második lett a négycsapatos kupán. Vasárnap lejárt Anthony Jones kéthetes próbajátéka, a vezetőség úgy döntött, nem hosszabbítja meg a játékos szerződését. EREDMÉNYEK. ATOMERŐMŰ SE-OBERWART GUNNERS 113-72 (23-19, 36-22, 26-18, 28-13). ASE: Williams 25/12, Vojvoda 10/6, Jones 7/3, Eilingsfeld 17, Idlet 8. Csere: Tóth Á. 14, Körtélye- si 5/3, Kámán 9/9, Kovács Á. 10/3, Kerpel-Fronius 8/6. FALCO-SZOVA KC SZOMBAT­HELY-ATOMERŐMŰ SE 94-68 Tóth Ádám (balról) 14 ponttal az Oberwart ellen volt a legeredményesebb (26-24, 18-18, 24-15, 26-9). ASE: Williams 9, Vojvoda 14/3, Kör- télyesi 11/3, Eilingsfeld 7, Tóth Á. 6. Csere: Idlet 10, Kovács Á., Kámán, Jones 6, Kerpel-Fro­nius 5/3. ATOMERŐMŰ SE-PVSK-PAN- NONPOWER 92-75 (26-8, 17-30, 24-23,25-14). ASE: Kovács Á. 11, Vojvoda 14, Körtélyesi 21/3, Ká­mán 12/9, Idlet 16. Csere: Jones 8, Eilingsfeld 7/3, Kerpel-Fro­nius 3/3. A VÉGEREDMÉNY: 1. FalCO, 2. Atomerőmű SE, 3. Pécs, 4. Ober­wart. különdíjasok. A torna MVP-je Jonathan Levy (Falco) lett, a legjobb centernek (Hor­váth Zoltán díj) Michael Fey-t (Falco) választották. ■