Tolnai Népújság, 2012. augusztus (23. évfolyam, 179.-204. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság, 2012-08-05 / 29. szám

SPORT 2012. AUGUSZTUS 5., VASÁRNAP 10 HÍRSÁV A huszonegyes most nem nyerő szám vitorlázás Berecz Zsombor a 21. helyen végzett a Laser hajóosztályban. A magyar versenyző szombaton előbb a bravúros negyedik, majd a 21. helyen ért célba a 49 fős mezőnyben. Ezzel ösz- szesítésben 159 helyezési ponttal a 21. helyen fejezte be a küzdelmet, hétfőn már csak az első tíz száll vízre a mezőnyversenyben. Be­recz két futamban kiemel­kedően teljesített, a szom­bati negyedik mellett volt egy harmadik helyezése is. Viszont négyszer a 30. vagy annál rosszabb pozícióban zárt, a kieső eredménye a 34. volt. Összességében így elmaradt attól a várako­zástól, hogy a 10-15 között végezzen. Középmezőnyben a két magyar induló szörf Detre Diána egy 17. és egy 18. hellyel folytatta, s á 16. helyen várja az utol­só két futamot. Gádorfalvi Áron előbb 18., majd 24. lett, ezzel nyolc részverseny után a 25. helyen áll. A ször­fösökre vasárnap újabb két futam vár. Deák Nagy Marcell balszerencséje atlétika A hétpróbázó Far­kas Györgyi a lapzártánk után lezajlott utolsó szám előtt a 23. helyen állt. A Honvéd atlétája távolug­rásban a 6,07-es ugrásért 846 pontot kapott. Gerely­hajításban 46,52 méterrel 793 pontot érdemelt ki. A hétpróbázók az esti prog­ramban a 800 méteres fu­tással zártak. Deák Nagy Marcell 46,17 mp-cel kie­sett a 400 méter előfutamá­ban, öt századdal lemaradt a továbbjutó helyről. Kovács Zsófia bukott kerékpározás közben TRiATLON Kovács Zsófia az 51. helyen végzett. A kerékpáro­zás alatt hatalmasat bukott, ezért elmaradt remélt ered­ményétől. Ötödik helyezettek a B döntőben evezés A könnyűsúlyú kétpárevezősök között ér­dekelt Hirling Zsolt-Varga Tamás-kettős ötödik lett a B döntőben, így összesítésben all. helyen fejezte be a lon­doni olimpiát. Az éremtáblázat állása 1. Egyesült Államok 24 10 3 48 2. Kína 22 16 10 48 3. Nagy-Britannia 10 7 8 25 4. Koreai K. 9 2 5 16 5. Franciaország 8 6 8 22 6. Németország 5 9 6 20 7. Olaszország 5 5 3 13 8. Koreai NDK 4 0 1 5 9. Kazahsztán 4 0 0 4 10. Oroszország 3 13 9 25 11. Dél-Afrika 3 1 0 4 12. Új-Zéland 3 0 4 7 13.Japán 2 9 11 22 14. Kuba 2 2 1 5 15. Hollandia 2 1 3 6 16. Magyarország 2 1 2 5 (AZ ORSZÁGNÉV UTÁN AZ ARANY-, AZ EZÜST- ÉS A BRONZÉREM SZÁMA, MAJD AZ ÖSSZES NYERT ÉREMÉ.) Labdás edzésnek jó volt vízilabda Tizenegy gólos győzelem a britek elleni csoportmeccsen Biros Péter a gólját ünnepli. A magyar csapat kapitánya elsősorban az első negyedben tett ki magáért. A britek nem találták az ellenszert a játékára. Könnyű mérkőzésre számí­tottunk a brit pólósok ellen, az is lett belőle. Dénes Tamás Pedig nagyon lelkesen játszott a rendező válogatott. Az el­ső negyedben a háromszoros olimpiai bajnokok vitték a prí­met. Az első gólt Biros Péter lőtte emberelőnyből, majd büntetőből Kásás Tamás nö­velte az előnyt. (Ezért a gólért még a britek másodedzője sem „haragudott". Az ellenfél szövetségi kapitányának, a ro­mán Christian Iordachénak ugyanis az első számú segítő­je, egyben a válogatott szakta­nácsadója a gólszerző édesapja, Kásás Zoltán.) A harmadik gólt Kiss Gergő lőtte a Varga Dénestől vissza­kapott passzból. A negyedik gólt ismét Biros Péter lőtte, rit­kaság, de a „gólpasszt” ezúttal a kapus, Szécsi Zoltán küldte. S még messze nem volt vége a negyednek: Varga Dániel is feliratkozott a gólszerzők közé. Az első öt magyar gólt össze­sen nem fogadta akkora ová­ció, mint az első britet: Szécsi bizonytalankodása után Scho- lefield küldte a becsületgólt a hálónkba. Még az első negyed lejárta előtt visszaállt az ötgó­los különbség, Hosnyánszky Norbert tette feleslegessé (vagy kicsit finomabban: fokozta le csak önbizalom-növelővé) Hol­land kapus két előző védését, kíméletlenül bevágta a középre bejátszott labdát. Az első játékrész nagysze­rűen alakult, a magyar csapat óriási fölényben játszik. Nincs hiba a produkcióban, de azért halkan és igazságosan jegyez­zük meg: gyenge az ellenfél. De azért ne becsüljük le a rész­sikereket: a britek ötöt kap­tak az amerikaiaktól, hármat a szerbektől, s csak kettőt a ro­mánoktól. A második negyedben ki­csit lelassult a góltermelés, de az első gól megint a miénk volt, emberelőnyből Madaras Nor­bert is bevette az egyébként jól védő Holland kapuját. Utána megvillantak a britek: ember­előnyből James csökkentette ötre a különbséget, 7-2. Aztán megismétlődött az előző forga­tókönyv: Madaras gólt szerzett, majd a britek emberelőnyből szépítettek. A különbség el­hanyagolható volt, góljukat ezúttal Vincent lőtte. Nem volt miért aggódni azért, nem volt s aligha lesz még egy ilyen nyu­godt pólómeccsünk az olim­pián. A játékrész hajrájában Steinmetz Ádám tartott rövid bemutatót a centerjáték forté­lyaiból, a jutalma a kilencedik magyar gól lett. A dublini fel­készülési tornán 13:8-ra verte csak meg a magyar válogatott a briteket - azt akkor is tudtuk, hogy ennél azért lényegesen nagyobb különbség van a két csapat között. Ezt mutatta a fél­idei eredmény is: 11-5. Kásás és Varga Tamás, illetve Parker és Personage egy-egy gólja ala­kította ki 9-3-ról az állást. Má­sodpercre sem veszélyeztette semmi a magyarok győzelmét, de a két negyed alatt bekapott öt gól nagyon sok. A harmadik negyedre Nagy Viktor állt a kapuban, talán ezért javult fel a védekezés, ta­lán azért, mert a mezőnyjáté­kosok is jobban figyeltek. Min­denesetre ebben a játékrészben 4-0-ra „győzött” a magyar csa­pat Kásás Tamás, Madaras Nor­bert, Szívós Márton és Varga Dénes góljával. Az utolsó játékrészben legin­kább azt várta mindenki, hogy véget érjen a mérkőzés. A bri­tek az elején szépítettek Figes távoli átlövésével, de aztán két magyar gól zárta a mérkőzést: Kiss Gergelyé és Hosnyánszky Norberté volt a két utolsó gól. A vége 17-6, ami talán kicsit megnyugtatja a csapatért ag­gódókat. De az is tény, hogy mostantól kezdve legalább háromszor is nehéz mérkőzé­seink lesznek. Bízzunk benne: nem csak kettő. Madaras és Kásás dobtak a legtöbb gólt FÉRFI-VÍZILABDATORNA, B CSO- port, 4. forduló: MAGYARORSZÁG-NAGY-BRITAN­nia 17-6 (6-1, 5-4, 4-0, 2-1) VÍZILABDACSARNOK, 5000 néző. Tv.: Möller (argentin), Danelon (brazil) Magyarország: Szécsi Zoltán - Madaras Norbert 3, Kásás Tamás 3, Biros Péter 2, Hos­nyánszky Norbert 2, Varga Dá­niel 1, Hárai Balázs. Csere: Kiss Gergely 2, Steinmetz Ádám 1, Varga Tamás 1, Varga Dénes 1, Szívós Márton 1, Nagy Viktor (kapus) A brit válogatott góldobói: Adam Scholefield 1, Rob Parker 1, Alex Parsonage 1, Jake Vin­cent 1, daran James 1, Craig Figes 1 A győzelemmel a magyar válo­gatott már biztosan résztvevője a negyeddöntőnek. A bukmékerek ezúttal sem tévedtek ökölvívás Káté Gyula pontozásos vereséggel búcsúzott a negyeddöntőben A nyolcaddöntőben kikapott, így befejezte szereplését a lon­doni olimpia férfi-ökölvívótorná- ján Káté Gyula. A 64 kg-os súly­csoportban érdekelt, kétszeres világbajnoki bronzérmes, két­szeres Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes kispesti bokszoló a harmadik kiemelt, világbajnoki harmadik olasz Vincenzo Man- giacapre ellen lépett szorítóba. A helyi fogadóirodák mindegyike a riválist tartotta esélyesebbnek a továbbjutásra, az olasz sikere mindössze 3,6 font nyereményt ígért, míg Kátéé 19-et. A bukik nem tévedtek: a kispesti bunyós 20-14-es pontozásos vereséget szenvedett. Nem volt esélye az összeszedetten, s gyorsabban Káté Gyula eltalálja olasz ellenfelét. A kelleténél kevesebb ilyet láttunk. bokszoló, energikusabb olasszal szemben. „Pontosabb, magabizto­sabb volt az ellenfél, Gyuszi csak küszködött” - mondta az MTI-nek szűkszavúan Káté klubedzője, Szántó Imre, a le­gendás tréner. „Úgy döntöttem, több olimpi­án nem indulok” - közölte a 30 éves kispesti ökölvívó. A háromfős magyar boksz- küldöttségből így már csak a 19 éves Harcsa Zoltán (75 kg) van versenyben, aki csütörtökön be­jutott a legjobb nyolc közé, s hét­főn az éremért mérkőzik majd a brazil Florentino Falcaóval. Var­ga Miklós (60 kg) már múlt va­sárnapi első meccsén kikapott.« Tizenegy kajakos és egy kenus megérkezett Londonba kajak-kenu Megérkezett az olimpia helyszínére a ma­gyar kajak-kenu válogatott is. Az indulás előtti beszélgetések­ből kiderült, hogy a verseny­zők egyrészt magabiztosan, érthető versenydrukkal várják a versenyeket, s hogy figyelték a televízión keresztül az eve­zősversenyeket, saját korábbi tapasztalataikat kiegészítették az időjárást, a széljárást illetően a látottakkal. A tizenhárom versenyző kö­zül egyelőre tizenketten keltek útra, ugyanis a csapat ben- jáminja, a legrövidebb távon kajak egyesben induló Dudás Miklós vasárnap indul, mivel ő először csak a jövő hét máso­dik felében versenyez majd. ■ Vajda Attila lesz az első magyar induló a kajak-kenu csapatból. Elsőként a csapat egyetlen kenusa, Vajda Attila kezdi meg szereplését a Dorney-tavon, ő hétfőn reggel az 1000 m egyes előfutamában száll majd vízre a szám olimpiai és világbajno­ki címvédőjeként. „Attila az a versenyző, akiből a tét a lehe­tő legtöbbet hozza ki. Tavaly a hazai rendezésű, szegedi világbajnokság, most pedig az olimpia lesz az, amely hihe­tetlen energiát mozgathat meg benne” - mondta róla Storcz Botond szövetségi kapitány. „Ismerem az ellenfeleimet, tudom, hogy mit tud Brendel, Menkov vagy éppen Cal, és persze tisztában vagyok a saját értékeimmel is. Jó felkészülést tudhatok magam mögött”- idézte a hazai szövetség hír­levele a szegedi kenust, aki úgy véli, a verseny elsősorban agyban dől el, így a fizikai felkészültség mellett sokat szá­mít, hogy ki mennyire tud ott lenni fejben is. A küldöttség - immár ha­gyományos módon - nem az olimpiai faluban lakik a ver­senyek ideje alatt, hanem a brit fővárostól 40 km-re nyugatra fekvő Eton Dorney evezős és kajak-kenu központ közelében, egy szállodában. A küldöttség szombat délután már átesett egy hivatalos programon: az ebéd és egy rövid pihenő után késő dél­után a hajóhitelesítés várt a ver­senyzőkre. ■ Serena Williams kiütötte Marija Sarapovát tenisz Serena Williams nyerte az aranyérmet női egyesben az olimpia tenisztornáján, miután 6:0,6:l-re meglepően simán győzött az orosz Marija Sara- pova ellen Wimbledonban. A mérkőzés mindössze 63 percig tartott. Williamsnek ez volt a kilencedik győzelme Sa- rapovával szemben, az orosz legutóbb 2004-ben tudott nyer­ni ellene. A fiatalabb Wiliams lány első egyéni olimpiai ara­nyát nyerte Londonban, de már háromszoros bajnok, eddig kétszer győzött párosban (Syd­ney 2000, Peking 2008). Egy hónapja a wimbledoni Grand Slam-tornán is diadalmasko­dott. ■ * >