Tolnai Népújság, 2012. május (23. évfolyam, 102-126. szám)

2012-05-14 / 112. szám

15 SPORT Gólzáporos bonyhádi hajrá labdarúgás A csereként beálló játékosok szerezték a gólokat Jaksa Péter (a labdával) és a bölcskeiek nagyot küzdöttek, és a 91. percben sikerült is egyenlíteniük a listavezető Kaposvári Rákóczi ellen 2012. MÁJUS 14., HÉTFŐ Gemenci Nagydíj: az utóbbi évek legrangosabb versenye lehet Egy majdnem százötven kilomé­teres országúti szakasszal rajtol május 25-én, pénteken délután három órakor az idei Gemenci Nagydíj. Az eredetileg tervezett forgatókönyv az utolsó pillana­tokban felborult, így nem lesz csapatprológ, amelyet csütörtö­kön „futottak” volna. A szerve­zők szakítottak a hagyományok­kal, és a szokásos, Gyönköt, Hőgyészt, Tévéit, Bonyhádot és Szálkát is érintő etap helyett egy sokkal izgalmasabb pályát ál­modtak meg a mezőnynek: Szekszárd-Harc-Medina-Szed- res-Jánosmajor-Kölesd útvona­lon, amelyet négyszer teljesíte­nek a kerekesek, mielőtt befut­nak a szekszárdi célba (tervezett beérkezés: 18.15). Másnap reg­gel fél tizenegytől egy 70 kilo­méteres száguldás vár a kere­kesekre Szekszárdon. A karaván a Béla térről indul, lefelé a Be- zerédj utcán, majd elkanyarodik Csatár felé, a körforgalomnál az Alisca utcán át jön fel a „csapat” a Munkácsy utcán és visszatér a Béla térre. A 4,7 kilométeres kört 15 alkalommal teszik meg - minden bizonnyal sok nézőt vonz majd a látványos futam. A horvátok az esélyesek A viadalon az utóbbi évek egyik legerősebb mezőnye áll rajthoz, a magyarok mellett szerb, hor- vát, osztrák és olasz bringások is érkeznek. Az olasz Padovani U23-OS bringásokkal érkezik, rájuk érdemes lesz figyelni, a legnagyobb esélyes azonban a horvátBK Loborika csapatá­nak lesz. A megmérettetésen mindkét szekszárdi csapat, a Szekszárdi Kerékpáros SE és a Szekszárdi Szabadidős KE is rajthoz áll, de a teljes hazai „paletta” képviselteti magát Este az elmaradhatatlan krité­riumversennyel zárul a Gemen­ci Nagydíj: a 48 kilométeres (ez 30 kör lesz), úgynevezett villany- fényes szakaszt a Béla térről in­dulva a Flórián utcát, a Széche­nyi utcát és a Bezerédj utcát érintve tudhatják le a „porfelhő- lovagok”. A szervezők az ovisok­ra, az iskolásokra és a hobbi ke­rekesekre is gondoltak, ők ezt a pályát már délután négytől „le­tesztelhetik”. ■ I. R. A Szekszárd és a Bölcske hazai pályán nem tudott győzni, a BVLC húsz perc alatt rúgott négyet a Mo­hács vendégeként az NB III-as focibajnokságban. Tudósítóinktól BÁTASZÉK SE-SZENTLŐRINCI SE 0-5 (0-1). Bátaszék. V: Kovács Zs. Bátaszék: Fügedi- Laták, Ka­dosa, Tóth P., Lieszkovszky (Facskó)- Kis Z., Hegedűs L, Mé­száros T. (Samu), Berényi Sz.- Botos, Bóna (Földvári). Játékos­edző: Kurucsai Kornél. Szentlő- rinc: Vük- Kalmár, Zámbó, Ta­más, Kelemen- Szabó K. (Tóth J.), Lóth, Leipold, Kutyáncsánin (Kozma)- Lauer, Pincehelyi (Hadobás). Edző: Ott József. Dön­tetlen szagú meccsen a vendé­gek tíz perc alatt kivégezték a hazai csapatot, a gólkülönbség túlzó. Gól: Szabó, Pincehelyi, Leipold, Kozma, Lauer. Jók: Kis Z., Mészáros T., Laták, ül. Lauer vezetésével a vendégcsapat. kurucsai Kornél: - Ennyi helyzetet bünteüenül nem lehet kihagyni. Az NB III állása 1. Kaposvár II 24 16 6 2 55-20 54 2. PMFCII 23 14 6 3 56-19 48 3. Szentlőrlnc 23 14 4 5 48-20 46 4. Nagyatád 23 14 4 5 44-27 46 5. Szekszárd 23 12 6 5 42-16 42 6. Komló 23 11 4 8 38-30 37 7. Bölcske 23 9 8 6 40-31 35 8. Siófok II 24 9 7 8 49-46 34 9. Bonyhád 24 10 2 12 39-50 32 10. Nagybalom 23 8 6 9 39-40 30 11. Balatonlelle 23 6 6 11 27-42 24 12. Bátaszék 24 5 5 14 27-48 20 13. Dombóvár 24 4 5 15 25-45 17 14. Mohács 23 4 4 15 27-65 16 15. A Barcs együttese visszalépett a bajnokságtól Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... tolle ufc szekszárd-ac nagybajom 1-1 (1-0). Szek­szárd, 200 néző. Játékvezető: Nagy I. Szekszárd: Horváth B.- Calka S. (Vizdár, 73.), Rátkai, Márton, Koch- Czinkon, Gan- czer- Pákái, Hencz (Pulcz, 67.), Fejes (Csende R., 60.)- Horváth P. Edző: Kvanduk János. Nagy­bajom: Gyenes- Prucsi, Nemes. Károli. Molnár K.- Horváth R, Simon R., Keczeli, Ágoston- Vukman, Babai. Edző: Bőzsöny János. Az antífutbaüt játszó ven­dégek - az asszisztáló játékveze­tő segítségével - értékes egy pontot szereztek a helyzeteit el­hibázó hazai csapat ellen. Gól­szerzők: Hencz a 27., illetve Si­mon R. a 67. percben. Piros lap: Molnár K. (Nagybajom) a 89. percben. Jók: Pákái, Horváth R, Hencz, illetve Gyenes, Prucsi, Károli, Nemes. kvanduk János: - Csak ma­gunkat okolhatjuk az elvesztett pontokért. bölcskei se-kaposvári Rákó­czi li 2-2 (1-2). Bölcske, V: Hor­váth A. Bölcske: Müller R.- Ferencz Z., Molnár M., Szili I., Facskó J. (Berkes Zs., 70.)- Tóth J., Jaksa R, Fenyősi, Berényi R- Rompos J. (Marosi, 86.), Széles G. (Benke, a szünetben). Edző: Búzás Attila. Kaposvár: Horváth L- Kuckó, Pfeifer, Laczkó, Far­kas R- Graszl K., Kiss A., Kato­na, Brooks- Hartley, Prukner Zs. Edző: Barna László. Az ellenfél két kapura lövéséből két gólt szerzett. Nyerhetett volna a ha­zai csapat, ha jobban használja ki a helyzeteit. Gól: Rompos J. a 44., SziU I. a 91., ületve Katona a 28. és a 37. percben. Kiállítva: Kiss A. a 64. percben. Jók: Beré­nyi, Szüi L, Tóth J., ületve Graszl, Katona, Horváth L. BÚZÁS ATTILA: - Gratulálok a csapatomnak, hogy hátrányból is talpra tudott állni a bajnokje­lölt eüen. MOHÁCSI TE-BONYHÁD VLC1-5 (1-1). Mohács. V: Ferencz N. Mohács: Jánics- Pap G., Kónya, Nagy E., Diósi (Pelhős, 68.)- Gál Sz., Fazekas R., Kovács D., Fischer- Madács, Gál T. Játékos­edző: Nagy Ervin. Bonyhád: Ko­vács L- Pfaff, Szekeres, Bors (Szabó E., 58.), Kirch- Máté N.- Dobra, Máté R., Hoós (Mondo- vics, 45.)- Márk A., Deli (Sebes­tyén N., 74.). Edző: Kniesz Má­tyás. Parádésan használta ki a helyzeteit a völgységi együttes, melyben mindhárom cserejáté­kos eredményes tudott lenni a hajrában. Gól: Fazekas R. a 32., iüetve Deli a 30., Szabó E. a 69., Mondovics a 71., Máté R. a 80., Sebestyén N. a 89. percben. Jók: Nagy E., Gál T., Fazekas R., illet­ve az egész vendégcsapat dicsér­hető. KNIESZ MÁTYÁS: - A SZÜnet után a cseréknek is köszönhető­en szenzációs 45 percet produ­káltunk. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Komlói Bányász SK-Bala- tonlelle SE 5-3, PMFC-Mati- as-BFC Siófok 2-0. Négy vereség után győzött, és fellélegezhetett a Lengyel-gárda Négy vereség - a Dunaújváros­tól (0-3), az MTK-tól (0-5), a Veszprémtől (0-1), és a Tatabá­nyától (1-2) kapott ki -, után tudott nyerni az NB Il-es paksi futballcsapat, így nyugodtab- ban várhatja a hajrát az NB II- ben. Lengyel Ferenc gárdája je­lenleg 30 ponttal áll a 12. he­lyen, a mögötte tanyázó Győr­nek 28, a Dunaújvárosnak és a Sopronnak 24-24, a Budaörsnek 22 pontja van. LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSO­PORT, 27. FORDULÓ. BAJAI LSE- mvm PAKS II1-2 (l-l). Baja, 200 néző. V: Fenyvesi. Baja: Herbert- Szauter, Burucz, Forgács, Viüám (Szöllősi T., 54.)- Bakos, Domo- nyi (Kormos, a szünetben)- Ba­lázs R., Lógó (Balázs D., 74.), Kőbányai- Csovics. Vezetőedző: Bognár György. Paks: Pokorni- Féhr (Feil, 79.), Éppel, Racskó, Czinger (Blatt, a szünetben)- Ta­mási, Mészáros L- Bohner, Pap R. (Pintér N., a szünetben), Cziráki- Montvai. Vezetőedző: Lengyel Ferenc. Gólszerző: Lógó a 7., illetve Montvai a 27., Pintér N. a 74. percben. BOGNÁR GYÖRGY: - JÓI kezdtük a mérkőzést, de ma felvittük a pályára az azon kiviül problémá­inkat, és nem tudtuk újítani, amikor keüett volna. LENGYEL FERENC: - Nagy lé­pést tettünk a célunk elérése fe­lé. A mutatott játék és a második féüdei helyzeteink alapján meg­érdemelten nyertünk. Az MVM Paks második csapa­ta jövő szombaton 18 órakor a Sopront fogadja - végképp el­dönthetik a bentmaradást. ■ Montvai lőtte az egyenlítő gólt Parádés sikerével a Majos bejelentkezett az aranyéremért labdarúgás A kölesdi Bodó József duplázott, a csatár a 150. megyebajnoki gólját ünnepelhette a tamásiak ellen UNIQA MEGYEI I. OSZTÁLY, FEL­SŐHÁZ, 5. FORDULÓ: MAJOS-TOL­na 3-0 (2-0). Majos, 250 néző. V: Száraz F. Majos: Bogos- Bálint ]., Szőts A., Hosnyánszki Zs., Stumpf T.- Sebestyén G. (Zsi­linszky), Tálas (Pataki), Bognár S., Körösi (Losonczi T.)- Máté B. (Bálint N.), György. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Tolna: Kiss G.- Házer (Pesti D.), Wéber, Agócs G., Mausz P. (Sümegi)- Pesti V. (Horváth E.), Rikkers, Gerendái (Szegleti), Karszt L. (Lacza Zs.)- Szabolcska, Izsák. Edző: Wiesner József. Az első félidőben mutatott jobb játéka alapján megérdemelten nyert a majosi együttes. Gól: Szőts A., Tálas, György. Jók: Bogos vezér­letével az egész hazai csapat dicséretet érdemel. Ifi: 2-5. KÖLESD-TAMÁSI 2009 FC 6-0 (3-0). Kölesd, 150 néző. V: Bíró R. Kölesd: Csapó L.- Gazdag, Nagy P. (Bierer), Gaál (Dudás G.), Weisz T.- Miklós T., Nagy Z., Kapinya, Hegedűs A. (Simon)- Bodó J. (Kalmár R), Vituska N. Játékos-edző: Kalmár Ferenc. Ta­mási: Makláry- Hegedűs D. (Szép), Pintér A., Aschermann, Tóth R.- Juhász G. (Csömör), Szabó Z. (Béres), Rein, Kovács P. (Kovács R.)- Horváth K., Bara­nyai D. Edző: Molnár László. A jól és motiváltán futbaüozó kö- lesdiek győzelme egyetlen pil­lanatig sem forgott veszélyben. Gól: Bodó J. 2, Miklós T. 2, Bodó József 150. bajnoki góljához Lenkey Imre főtámogató gratulál A bajnokság álliása, felsőház 1. Majos 22 14 5 3 71-30 47 2. Kölesd 22 14 4 4 58-19 46 3.Tolna 22 14 3 5 71-30 45 4. Tamási 22 11 4 7 51-45 37 5. Szedres 22 10 2 10 36-38 32 A bajnokság állása, alsóház 1. Kakasd 22 7 6 9 36-43 27 2. Őcsény 22 7 3 12 29-55 24 3. Cikó 22 7 1 14 37-68 22 4. Dunafóldvár 22 4 4 14 30-55 16 5. Tevel 22 3 6 13 17-53 15 Somod: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól Hegedűs A., Vituska N. Kiáüítva: Horváth K. a 38. percben. Jók: Bodó és Miklós vezérletével az egész hazai csapat dicséretet érdemel. Ifi: elmaradt. ALSÓHÁZ, 5. FORDULÓ: DUNA- FÖLDVÁR FC-ŐCSÉNY 4-1 (1-0). Dunafóldvár, 100 néző. V: Ráko­si T. Dunafóldvár: Nagy I G.- Szalai Sz. (Benedikti), Princz Z. (Dobos S.), Antal, Béres- Hegyi A., Nagy II G. (Schulteisz A.), Nyári (Nemes), Mészáros G.- Schulteisz N., Varga I. Edző: Ke­rekes Béla. Őcsény: Lizák Zs. (Heffner M.)- Varga G., Torma, Weisz R, Heffner A.- Góman (Lubastyik Z.), Kocsis B., Szabó L, Acsádi (Tóth J.)- Babanics R, Vörös A. (Both). Edző: Boros At­tila. Helyenként látványos játék­kal megérdemelten nyert a föld­vári együttes. Gól: Mészáros G. 2, Hegyi, Benedikti, iüetve Sza­bó L. Kiálh'tva: Babanics F. a 65. percben. Jók: Mészáros G., Do­bos, Benedikti, illetve Torma, Kocsics B. Ifi: 9-0. CIKÓ-TEVEL 3-0 (1-0). CikÓ, 80 néző. V: ÁUó T. Cikó: Komáromi B.- Máté R, Horváth Á., Gábor R, Löfli D.- Forrai Z., Szabó Z., Hálák, Kertész J.- Kardos M. (Ignácz Z.), Zalai J. Edző: Pozsár István. Tevel: Neubauer Á.- Csó­ka, Jakab Z. (Kertész G.), Schäffer M., Nagyfalusi L- Ár­pa, Fazekas M. (Herbert), Ferenc M., Illés Z. (Rein)- Nagy ]., Pfeifer. Edző: Kiss János. Sport­szerű mérkőzésen a hazaiak há­rom szép gólt rúgtak, míg a teveüek csak kapufáig jutottak. Gól: Zalai J., Ignácz, Kertész J. Jók: az egész hazai csapat, iüet­ve Nagyfalusi I., Pfeifer. Ifi: 3-2. szabadnapos, felsőház: Szed­res, alsóház: Kakasd. ■