Tolnai Népújság, 2012. május (23. évfolyam, 102-126. szám)

2012-05-21 / 118. szám

Udí SPORT-1 Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Stoke City érdeklődik a Manchester Unitedtől távozó Michael Owen iránt - erősítette meg előbbi klub elnö­ke, Peter Coates. A 32 esztendős csatár nyáron lejáró szerződését nem hosszabbít­ják meg a .vörös ördögök", így szabadon, és ingyen távozhat Manchesterből. Hengereit a Loki, a Siófok megint megtréfálta a Ferencvárost labdarúgás Hatalmas lehetőséget hagyott veszni az MVM Paks Sorozatban ötödik bajnokiját is megnyerte a Siófok futballcsa­pata a Fradi otthonában. A Bala- ton-parti gárda 2002 óta nem ka­pott ki az Üllői úton, ezúttal Si­mon Attila hajrában szerzett ta­lálatával vitte el a három pontot a fővárosból. A bajnok Debrecen gólparádét rendezett Kispesten, és már csak egy meccset kell ki­húznia, hogy veretlenül tudja le a bajnoki szezont. EREDMÉNYEK, 29. FORDULÓ­BAN. BP. HONVÉD-DVSC-TEVA 0-3 (O-l). Bozsik-stadion, 2000 néző. V: Németh Á. Gólszerzők: Rezes a 33., Bouadla a 75., Coubbaly a 80. percben. VASAS-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI o-l (0-0). Illovszky-stadion, 800 néző. V: Radványi Á. Gólszerző: Bebeto (11-esből) a 78. percben. Kiállítva: Görgényi (Vasas) a 77. percben. HALADÁS-DIÓSGYŐR 2-1 (1-1). Szombathely, 4000 néző. V: Solymosi P. Gólszerzők: Nagy I G. a 20., Halmosi a 89., illetve Takács P. a 3. percben. FERENCVÁROS-SIÓFOK O-l (0-0). Albert-stadion, 6000 néző. V: Szilasi Sz. Gólszerző: Simon A. a 86. percben. PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK: KeCSke- mét-Újpest 0-0, Győri ETO- Pécsi MFC 3-0. A Videoton-Pápa találkozó lapzárta után ért véget. Détári Lajosnak lesz dolga bő­ven, ha jó Fradit akar csinálni Sifter Tamás (balról) és a paksiak csak futottak az eredmény után Zalaegerszegen, ahonnan a remélt három helyett csak egy pontot hoztak el Nagy lehetőséget szalasz­tott el az MVM Paks csa­pata, amely csak döntet­lent ért el Zalaegerszegen vasárnap az OTP Bank Li­ga 29. fordulójában. Rónai Gábor A Kecskemét gólnélküli döntet­lenre végzett az Újpesttel pénte­ken, így a Paks nagy esélyt ka­pott a sorstól. Kis Károly csapa­ta egy esetleges zalaegerszegi győzelemmel megelőzhette vol­na a tabellán az alföldieket, és tehetett volna egy lépést az euró­pai kupaindulás felé. A győze­lem azonban nem jött össze, sőt a Paks végül az egy pontnak is örülhetett. A Kecskemét így ma­radt az atomvárosiak előtt - több győzelmével -, és maradt a pak­siak előtt a Bp. Honvéd is, amely a Debrecentől elszenvedett ha­zai veresége ellenére is őrzi ne­gyedik helyét. Kár ezért a kisik­lásért. Ha nyertek volna Égerék, most ők állnának a negyedik he­lyen, és nyugodtan várhatnák az utolsó fordulót, a Fradi elleni ha­zai összecsapást. így viszont a Honvéd van a legkedvezőbb helyzetben, hiszen a kispestiek­nek elég nyerniük Pécsen a zárókörben, és ők indulhatnak az Európa Ligában (zárójelben azért jegyezzük meg, hogy a Kecskemét az utolsó fordulóban Siófokra látogat). A Paks sokkal jobban kezdte a meccset, mint a hetek óta NB Il-es Zete, sorra jöt­tek a helyzetei, Bődé Dániel, majd Gévay Zsolt is gólt szerez­hetett volna. Mégis a hazaiak ju­tottak előnyhöz - némiképp vá­■1 A bajnokság állása 1. Debrecen 29 21 8 0 62-18 71 2. Videoton 28 19 3 6 54-19 60 3. Győri ETO 29 19 3 7 54-31 60 4. Bp. Honvéd 29 12 7 10 44-37 43 5. Kecskemét 29 12 6 11 46-38 42 6. MVM Paks 29 11 9 9 43-49 42 7. Diósgyőr 29 12 4 13 39-41 40 8. Haladás 29 9 10 10 39-35 37 9. Siófok 29 9 9 11 30-39 36 10. Ferencváros 29 9 7 13 29-32 34 11. Pécsi MFC 29 8 10 11 33-46 34 12. Újpest 29 8 8 13 34-44 32 13. Kaposvár 29 6 13 10 32-41 31 14.Pápa 28 8 6 14 26-36 30 15.Vasas* 29 5 9 15 27-48 22 . 16. Zalaegerszeg 29 1 10 18 24-62 13 *A Vasastól jogosulatlan játék miatt két pontot levontak ratlanul, első akciójukat gólra váltva. A bekapott találat még in­kább „felpaprikázta” a Paksot, amely nagyon nyomott, de Ma­gasföldi József és Bartha László lövését is bravúrral védte Vlaszák Géza, a zalaiak kapusa, sőt a túloldalon Csernyánszkitól is kellett egy bravúr Ganugra- va próbálkozásánál. A szünet után átvette az irányítást a ZTE, inkább a hazaiak előtt adódtak helyzetek, Kovács Gábor és Szakály lövésénél is bravúr kel­lett Csernyánszkitól. Aztán a hajrában mégiscsak összejött az egyenlítés, ám Szatmári találatá­val így sem megy sokra a Paks. Igaz, még nincs veszve minden, a labda gömbölyű, és a futball­ban bármi megtörténhet. A ma­gyar NB I-ben meg pláne...- Tudtuk, hogy nem lesz köny- nyű dolgunk. A három pontért jöttünk, hiszen szeretnénk előbb végezni a tabellán, és kiharcolni az Európa Liga-indulást jelentő helyet. Csak gratulálni tudok a zalaiaknak, a Ferencváros elleni hétvégi zárómeccsen megpróbá­lunk javítani - mondta Kis Ká­roly, a Paks vezetőedzője. A hajrában szerezte meg az egyenlítő gólt a Paks OTP BANK LIGA, 29. FORDULÓ. ZALAEGERSZEG-MVM PAKS 1-1 (1-0). Zalaegerszeg, 1241 néző. V: ZTE: Vlaszák- Kocsárdi (Kocsis A., 77), Bogunovics, Ganugrava, Hídvégi- Polareczki (Vittman, a szü­netben), Hervás, Szakály D., Kovács G. (Jasarevic, 59.), Nicorec- D. Pavicsevics. Vezetőedző: Prukner László. Paks: Csemyánszki- Heffler T, Éger, Gévay, Szabó J.- Bartha (Vayer, 67), Sifter, Fiola, Sipeki (Szatmári L, a szünetben), Magasföldi (Kiss I, 58.)- Bődé. Vezetőedző: Kis Károly. Gól: Kocsárdi (14.), ill. Szatmári L. (82.). Egy potyagóllal kapott ki hazai pályán a Paks a soproniaktól Hiába volt nagy fölényben, egy potyagóllal kikapott a Paks a Soprontól az NB Il-es focibajnok- ság 28. fordulójának szombati meccsén. Tóth Dániel, a sopro­niak védője a kaputól mintegy 35-38 méterre végezhetett el sza­badrúgást, lövése után a labda Kiss Máté hathatós közreműkö­désével kötött ki a paksiak kapu­jában. A Paks a vereség miatt még izgulhat a bentmaradásért, igaz, az utolsó két fordulóban egy pont is elég az atomvárosiak­nak ahhoz, hogy jövőre is az NB Il-es folytathassák. NB II, NYUGATI CSOPORT, 28. FORDULÓ. MVM PAKS ll-SOPRONI vse o-i (0-1). Paks, PSE-stadion, 200 néző. V: Ákos D. Paks: Kiss M.- Féhr (Pintér N., a szünet­ben), Éppel, Racskó, Czinger (ifj. Blatt, 63.)- Bohner, Tamási G., Mészáros L, Cziráki- Pap R., Feil (Szalontai, a szünetben). Edző: Lengyel Ferenc. Sopron: Bozsó- Csontos Z., Ivankovics, Tóth D., K. Perics- Szabó L. (Simon And­rás, 85.), Fazekas, Simon Attila (Despotovics, a szünetben), Bausz- Bersnjak, Alekou (A. De- lic, 68.). Edző: Soós Imre. Gól­szerző: Tóth D. a 14. percben. lengyel FERENC: - Veresé­günk okai a következők: kapitá­lis kapushiba, az alattomos játé­kot engedélyező játékvezető és a meddő támadójáték. soós IMRE: - Játszottunk már sokkal jobban, amikor vereséget szenvedtünk, most viszont egy jó csapat otthonában kiküzdöt- tük a győzelmet. ■ K. J. A Nyugati csoport állása l.MTK 28 21 5 2 66-18 68 2. Kozármisleny 28 16 4 8 47-28 52 3. Gyirmót 28 14 6 8 48-42 48 4. Ajka 28 13 8 7 45-32 47 5.Tatabánya* 28 14 5 9 44-31 47 6. Veszprém 27 12 8 7 41-32 44 7. SZTK 28 10 9 9 48-36 39 8. Videoton II 28 9 11 8 35-32 38 9. Baja 28 10 7 11 44-45 37 10. FTC II 28 10 4 14 42-50 34 11. BKV Előre 27 8 7 12 29-41 31 12. MVM Paks II 28 7 9 12 25-38 30 13. Győri ETO II 28 7 7 14 36-48 28 14. Sopron 28 6 9 13 24-47 27 15. Dunaújváros 28 7 3 18 23-57 24 16. Budaörs 28 6 4 18 36-56 22 *A Tatabánya csapatától két büntetőpontot levontak Drogbát dicsérik a Chelsea-nél az első BL-győzelem után labdarúgás Hiába volt jobb a hazai pályán játszó Bayern, az óriási szívvel küzdő londoni kékeké lett a serleg A Chelsea csapatkapitánya, Frank Lampard elismerte, hogy nem játszottak szép futballt a Bajnokok Ligája döntőjében a Bayern München ellen, de örö­mét ez cseppet sem csökkentet­te a tizenegyesekkel kivívott si­ker után. „Nem volt gyönyörű, de megnyertük a Bajnokok Ligá­ját, ez elképesztő. Legfontosabb emberünk, Didier Drogba húzott ki ma bennünket a csávából, ő egy hős. Nélküle nem lennénk itt. A legnagyobb meccseken ő szerzi a gólokat” - dicsérte Lampard az egyenlítő találatu­kat a 88. percben megszerző ele­fántcsontparti csatárt, aki az utolsó tizenegyest értékesítette a párbaj során. A londoniak megbízott mene­dzsere, Roberto Di Matteo szin­tén Drogbát méltatta, a jövőjéről azonban nem beszélt. „Óriási szívvel, elszántsággal és szenve­déllyel rendelkező játékosokból áll a csapatunk, csak ezzel nyer­hettük meg ezt a trófeát. A Ba­yern jó csapat, és miután beta­lált, már nem sok időnk maradt a válaszra. Az ilyen mérkőzése­ken szükség van azokra a játéko­sokra, akik a helyzet urai tud­nak lenni - mondta Di Matteo, majd Drogbára tért rá. - Hihetet­len sokat tett ezért a klubért. Fantasztikus góllal tartott ben­nünket versenyben, majd belőtte a sorsdöntő tizenegyest. Ez az este most róla is szólt.” 5 U. Földöntúli angol boldogság: a Chelsea először ért fel a csúcsra a BL-ben Ez történt a döntőn BL-DÖNTŐ: CHELSEA (ANGOL)- BAYERN MÜNCHEN (NÉMET) l-l (o-o, 1-1, l-l). Tizen­egyesekkel: 4-3. München, Allianz Aréna, 62 500 néző. V: Pedro Proenca (portugál). Gól: Drogba (88.), illetve Müller (83.). Sárga lap: Cole (81.), David Lut (86.), Drog­ba (93.), Torres (120.), illetve Schweinsteiger (2.). „Ilyen a labdarúgás. Már ko­rábban is láthattunk erre példát, nem mindig a jobbik csapat emelheti fel a kupát a végén” ­mondta Thomas Müller, akinek a góljával a bajor sztárcsapat öt percig Bajnokok Ligája-győz- tesnek érezhette magát. A müncheniek edzője, lupp Heynckes szintén a kihagyott helyzetek miatt kesergett. „Túl sok helyzetet elpuskáztunk. Ösz- szességében jól játszottunk, mi birtokoltuk többet a labdát. Nem tudtuk azonban kihasználni a le­hetőségeinket, márpedig ezek­kel élni kell, különben megbűn­hődsz - nyilatkozta Heynckes. A Chelsea BL-sikere egyúttal azt is jelenti, hogy az angol baj­nokság negyedik helyén végzett Tottenham Hotspur az ősszel kezdődő szezonban csak az Eu­rópa Ligában lesz érdekelt. ■ Kevés lehet az egy pont