Tolnai Népújság, 2012. március (23. évfolyam, 52-77. szám)

2012-03-17 / 65. szám

Szombat FUTSAL. Női NB L: Berettyóúj- falu-Tolna-Mözsi FSE 12.30. kerékpár. Országos évad­nyitó verseny Kisdorogon, 11. KÉZILABDA. Női NB D. Dél­nyugati csoport: Szekszárdi FGKC-Rinyamenti KC (vá­rosi sportcsarnok) 18, Tolna KC-Dunaújvárosi AC 18. Férfi NB II. Délnyugati cso­port: Akvaplast Hőgyész- DRB Bank Siklós KC (Tamá­siban) 17. labdarúgás. OTP Bank Liga: FGSZ Siófok-Paksi FC 16. NB III. Dráva csoport: Nagy­atádi FC-Bölcskei SE, Báta- szék SE-Mohácsi TE, Kom­lói Bányász-Tolle Szekszár­di UFC, Dombóvári FC-Ru- tin-PMFC-Matias II15. Uni- qa megyei I. osztály: Tamási 2009 FC-Tolna, Szedres-Te- vel 15. Megyei II. osztály Ke­leti csoport: Tengelic-Sió- agárd, Fadd-Dunaszent- györgy 15. Megyei III. osz­tály: Majos II-Dalmand 15. Vasárnap kézilabda. Női NB II. Délnyu­gati csoport: Balatonszemes KSE-Tam-Bau Tamási KC 17. KOSÁRLABDA. Férfi NB I/B Nyugati csoport: FKSZC Sárvár-Bonyhádi KSE 17. labdarúgás. Ness Hungary NB II. Nyugati csoport: Paksi FC-BKV Előre 15. Uniqa me­gyei I. osztály: Őcsény-Ma- jos, Dunaföldvár FC-Cikó, Kölesd-Kakasd 15. Megyei II. osztály Keleti csoport: Bátaapáti-Decs, Dunaköm- lőd-Mórágy, Madocsa-Kaj- dacs, Németkér-Pálfa, Zom- ba-Gerjen 15. Nyugati cso­port: Magyarkeszi-Gyönk, Aparhant-Szakály, Hő- gyész -Bonyhád-Börzsöny, Kéty-Kaposszekcső-Csikós- tőttős, Döbrököz-Simontor- nya, Nagymányok-Kisdorog 15. Az Ozora szabadnapos. Megyei III. osztály: Nak- Szakcs, Pusztahencse-Gya- pa DSE, Báta-Iregszemcse, Izmény-Györköny 15. A műsora TEOLhu hírportálon is A fiú az apa csapata ellen labdarúgás Haraszti Zsolt és ifj. Haraszti Zsolt „meccse” is lesz Ősszel nem bírt egymás­sal a Paks és a Siófok, ta­valy viszont 3-1-re nyert a balatoni fővárosban az atomvárosi együttes. Rónai Gábor A mostani meccs elsősorban mégsem erről, hanem arról le­het emlékezetes, hogy először néz farkasszemet egymással apa és fia. Haraszti Zsolt a PFC ügy­vezetőjeként érthetően a Paks- nak szurkol, ifjabb Haraszti Zsolt viszont azért lép pályára siófoki színekben, hogy győze­lemhez segítse csapatát. Ez az a helyzet, amelyikből egyikük sem tud kijönni győztesen. „Ősszel hazai pályán nagy csatát vívtunk a siófokiakkal, egy-egy lett a vége - mondta Kis Károly vezetőedző. - Ezúttal is nehéz meccsre számítok. Ellen­felünk mindig nagyon jól meg­szervezi a védekezését, amelyet nem könnyű feltörni. Legutóbb, Győrben is hasonlóan masszív játékot láthattunk tőlük az első félidőben. Mivel a veszélyes zó­nában tartózkodnak, nyilván mindent elkövetnek majd azért, hogy megszerezzék a három pontot. Mi csak úgy lehetünk eredményesek, ha gyorsan és ötletesen futballozunk. Szeret­nénk folytatni azt a játékot, amelyet az előző fordulóban mutattunk, és amellyel maga­biztosan győztük le az Újpes­tet” - zárta Kis Károly. Aba írtrt m 1. Debrecen 19 14 5 0 39-13 47 2. Győri ETO 19 13 2 4 29-20 41 3. Videoton 19 12 2 5 36-13 38 4. Bp. Honvéd 19 10 5 4 36-22 35 5. Pécsi MFC 19 7 8 4 27-28 29 6. Kecskemét 19 8 4 7 30-26 28 7. Diósgyőr 19 8 A 7 28-26 28 8. Paksi FC 19 7 6 6 33-33 27 9. Ferencváros 19 6 4 9 19-19 22 10. Haladás 19 5 6 8 21-25 21 11. Kaposvár 19 3 11 5 22-27 20 12. Pápa 19 5 3 11 18-28 18 13. Újpest 19 5 3 11 23-34 18 14.Vasas 19 3 8 8 17-29 17 15. Siófok 19 3 8 8 17-29 17 16. Zalaegerszeg 19 0 7 12 16-45 7 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól Fiola Attila (világos mezben) azt reméli, nem lesz sok dolga. Ez azt jelentené, hogy a Paksi FC fog támadni Ök várnak bevetésre Siófokon - Magasföldi piros lap miatt csak néző lesz OTP BANK LIGA, 20. FORDULÓ. BFC-Siófok-Paksi FC, szombat, 16 óra. Vezeti: VeizerR. (dr. Var­ga R, Berettyón P). A Paksi FC tervezett kezdőcsapata: 24 Csernyánszki- 16 Heffler T, 63 Éger, 18 Fiola, 9 Csehi- 39 Bartha, 22 Sipeki, 32 Szatmári, 30 Szabói- 20 Hrepka, 11 Vayer. A kispadon: 28 Pokorni (kapus), 6 Sifter, 7 Báló, 10 Kiss T, 19 Mészáros I., 25 Éppel, 26 Tamási. Eltiltva: Magasföldi (piros lap). Sérült: Böde D. (részleges bokaszalag- húzódás). Az őszi találkozón: 1-1 (Gól: Bartha a 19., illetve Melczer a 32. percben). Sokáig tapadt, de végül megadta magát a Honvéd a bonyhádiaknak FÉRFIKOSÁRLABDA NB l/B. A NYU­GATI CSOPORT 20. FORDULÓJÁ­BAN. BONYHÁDI KSE-BP. HONVÉD 98-75 (28-22, 22-22, 23-12, 25-19). Bonyhád, 100 néző. V: Söjtöry, Gelencsér, Csabai. Bony­hád: JILLING 14/3, LUKÁCS 26/15, RUTKAI 16/3, KOVÁCS B. 13/6, Tömösváry 3. Csere: Panta 11, Lőrincz 12/3, Verli 3/3, Pechár, Pifkó, Sántha. Edző: Morgen Frigyes. A hajdan válogatott játékosok sorát felvonultató sokszoros bajnokcsapat Bp. Honvéd volt a Bonyhád ellenfele a hétközi for­dulóban, szerdán. Ma tehetséges fiatalok alkotják a fővárosi csa­pat keretét. Annak ellenére, hogy a BKSE végig irányította az első félidőt, a vendégek a szüne­tig tapadtak Lukácsékra. Kosár­ra kosárral tudtak válaszolni. Férfi NB l/B, az élcsoport 1. Kanizsa 19 15 4 1590-1325 0.890 2. Bonyhád 19 14 5 1648-1414 0.870 3. Veszprém 18 13 5 1372-1271 0.860 4. SMAFC 19 13 6 1407-1209 0.840 Hiába dobott 50 pontot szüne­tig a BKSE, mindössze hat egy­ség volt a különbség a felek kö­zött. A vendégek játéka láttán érthetetlen volt, hogy tudtak egy héttel korábban a Kozármisleny ellen veszíteni. Igaz, a Bonyhád védekezése sem hasonlított a TF ellen nyújtott teljesítményhez. A pihenő után összekapták magu­kat Rutkaiék, feljavult a csapat védőmunkája, többször hibázás- ra kényszerítették a fővárosia­kat. A negyedekben dobott ko­sarak száma nem nőtt, egyenle­tesen eloszlott, viszont a kapott találatok az első félidőhöz képest jelentősen csökkentek, így foko­zatosan elhúzott a hazai csapat. A 35. perctől már a fiataloknak adott lehetőséget Morgen edző, a kérdés az volt, hogy eléri-e a 100. pontot a KSE. Ez nem sikerül, de a biztos győzelem azt jelenti, hogy a csapat egy lépéssel köze­lebb került a felsőházi rájátszás­hoz. Az U20-as mérkőzésen: 45-81. ■ Kiszler Ferenc Bajnokok Ligája: a címvédő Barca az AC Milan ellen A Fradi fiataljaival tartotta a lépést a Szekszárd kézilabda Amikor pályán voltak a zöld-fehérek húzóemberei, nem volt esélye az UKSE-nek A címvédő FC Barcelona az AC Milánnál csap majd össze a lab­darúgó Bajnokok Ligája negyed­döntőjében. A péntek déli, nyo- ni sorsoláson kiderült, hogy a párharc első meccsére Milánó­ban kerül majd sor. A Real Mad­rid a ciprusi ÁPOEL-lel, a Bayem München az Olympique Mar- seille-jel, a Chelsea pedig a Benfícával találkozik a legjobb nyolc között. Az első mérkőzése­ket március 27-én, 28-án, a visz- szavágókat pedig április 3-án, 4-én játsszák. Az elődöntőben a Milan-Barca-meccs továbbjutó­ja a Chelsea és a Benfica ösz- szecsapásának továbbjutójával játszik, azaz összejöhet a Barca-Real-döntő! ■ A meccs első tizenöt percében Triffa adott tartást a hazai csa­patnak, az UKSE kapusa „be­fűzte az oktatófilmet” a találko­zó előtt magabiztosan nyilatko­zó Suchnak, akinek olyannyira eltűnt az önbizalma, hogy egy idő után a kapu felé sem mert nézni. A meccs előtt Elek Gá­bor, az FTC edzője azt nyilatkoz­ta, tervei szerint szeretne sokat cserélni. Ezt meg is tette, de amint Szucsánszki és Tömöri lejött a pályáról, a kék-sárga csapat zavarba hozta a fiatal fő­városi játékosokat - a félidő haj­rájában felzárkózott az UKSE. A fővárosiak edzője a szünet­ben felülírta nézeteit, a máso­dik 30 percet a válogatott kö­A beálló Borbás Rita (a labdával) hat gólig jutott a Ferencváros ellen zépső hármasával kezdte. Ma­gyarországon jelenleg két-há- rom olyan csapat van, amelyik képes lehet ellenállni a Fradi ir­datlan tűzerejének, az UKSE je­lenlegi állapotában távol van et­től a szinttől. Végül Elek Gábor valamennyi benevezett játéko­sát pályára küldhette. UKSE SZEKSZÁRD-FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 28-37 (14-15). Szekszárd, 1000 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi. UKSE: TRIFFA- Weigel 1, Szekerczés 2, BORBÁS' 6, FAUSZT10, lenőfi 5(1), Vasas 1. Csere: Mészáros M. (kapus), Gulya 2, Kuridza, Káló 1 (1). Edző: Kovács lenő. FTC: Pastro- vics- Such 1, SZAMORÁNSKY P. 4, Cifra, TÖMÖRI 4, Szu­csánszki 4, Szarka. Csere: Abra- movics (kapus), Zácsik 3, Zsiv- kovics 7 (5), Deáki 2, SZÁDVÁRI 4, LUKÁCS 7, Kocsis, Szendrei. Edző: Elek Gábor. AZ EREDMÉNY ALKULÁSA. Ó. perc: 2-3, 12. p.: 4-7, 19. p.: 7-10, 25. p.: 9-14, 35. p.: 15-19, 40. p.: 19-21, 46. p.: 19-26, 52. p.: 23-30, 56. p.: 26-34. HÉTMÉTERESEK: 3/2, Ül. 5/5. KIÁLLÍTÁSOK: 18, ill. 10 perc. MESTERMÉRLEG kovács jenő: - Örülök, hogy minden játékosomnak lehetősé­get tudtam adni. elek Gábor: - Hullámzó telje­sítménnyel hoztuk a kötelezőt. Lukács Viktória kimagaslóan játszott ma este. ■ B. L.