Tolnai Népújság, 2011. november (22. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-21 / 272. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2011 NOVEMBER 21, HÉTFŐ KSC: új seprű jól seper? kosárlabda Magyar Gergely első sikerét ünnepelhette a kispadon Sima magyar győzelem a záró napon, második lett a Böhn-csapat Szemerédi Krisztina (a labdával) a KSC legjobbja volt a Diósgyőr ellen: a hátvéd 22 ponttal zárt, Ocsenás Barbara (4) sem tudta feltartóztatni Győzött a Kölesd; így az első helyről várhatja a tavaszi bajnoki folytatást HORFER SERLEG LABDARÚGÓ ME­GYEI I. OSZTÁLY, A 10. FORDULÓ­BÓL ÚJRAJÁTSZOTT MÉRKŐZÉS: KÖLESD-DUNAFÖLDVÁR FC 8-1 (2-0). Kölesd, 100 néző. V: id. Rácz Z. Kölesd: Csapó- Bierer, Nagy R, Gaál, Weisz- Miklós T., Kapinya, Hegedűs A., Bodó- Csi­kó, Dudás G. Játékos-edző: Kal­már Ferenc. Dunafóldvár: Nagy G.- Béres, Fodor, Boros, Tóth Gy.- Szalai, Benedikti, Fancsali, Pintér K.- Tóth S., Schulteisz A. Játékos-edző: Fodor Szabolcs. A sportszerűen játszó vendégek 90 percig gyakorolták a védeke­zést. Kiütéses győzelmével Kal­már Ferenc együttese őszi első­ként zártja a bajnokság első fe­lét. A Kölesd két ponttal előzi meg az egyaránt 27 pontot gyűj­tő Tolna és Majos csapatát. Gól­szerzők: Dudás G. 2, Bodó 2, Miklós T. 2, Hegedűs A. 2, illet­ve Schulteisz A. Jók: Miklós Tamás vezérletével az egész ha­zai csapat, illetve Schultesz A. A bajnokság állása 9 1. Kölesd 13 9 2 2 35-13 29 2. Tolna 13 8 3 2 54-20 27 3. Majos 13 8 3 2 48-22 27 4. Tamási 13 7 3 3 39-31 24 5. Szedres 13 6 2 5 24-22 20 6. Kakasd 13 5 4 4 26-23 19 7. Öcsény 13 5 2 6 21-30 17 8. Cikó i3 3 0 10 19-50 9 9. Tevel 13 2 2 9 12-36 8 10. Dunaföldvár 13 1 1 11 11-42 4 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Győzött és veretlen a iuve, az Udinese kikapott Pannában A Juventus sima hazai győze­lemmel vette át a vezetést a lab­darúgó Serie A-ban: a torinóiak a Palermót verték meg 3-0-ra a vasárnap délutáni meccsen, így jobb gólkülönbségükkel meg­előzték a Laziót. A 12. forduló­ban elszenvedte második vere­ségét a bajnokságban az Udi­nese, a Chievo elvette a Catania hazai veretlenségét. Az EL-sze- replő Guidolin-csapat a Parmától kapott ki (2-0), a Repülő Szama­rak Pellissier és Sammarco gól­jával nyertek (1-2) Szicílián. A kedden a Barcelonát fogadó Milan a Fiorentina otthonában veszített pontokat (0-0), az Internazionale nagy nehezen verte a Cagliarit (2-1). ■ A férfi NB I-ben az ASE meglepő vereséget szen­vedett a mumus Kapos­vár otthonában, a nőknél megszerezte első' győzel­mét a KSC kispadján Ma­gyar Gergely. Tudósítóinktól ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD- DKSK-MISI 74-69 (18-15, 22-19, 9-14,25-21). Szekszárd, 350 né­ző. V: Kiss L, Tőzsér, Radnóti. Szekszárd: Baksa 8/3, Hajdú, BÁLINT 14/3, Fejes 5/3, CVETA- NOV1CS 12. Csere: SZEMERÉDI 22/3, Pap R., Licsina, Medgyes- sy 6/3, Demeter 3, Zele 4. Edző: Edző: Magyar Gergely. DKSK: HADZOVIC 30/6, Reiner 9/3, SKORIC 10, FARKASINSZKI13, Budimir 7. Csere: Ocsenás, Czirják, Kántor. Edző: Miien Vukicevic. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 7-4, 15. p.: 27-22, 25. p.: 44-41,35. p.: 55-53. kipontozódott: Fejes a 33., és Skoric a 35. percben. A legutóbbi fordulóban Ceglé­den aratott nem várt nagy kü­lönbségű győzelmet (43-69) az újonc borsodi gárda, így az ato­mos alakulat egyáltalán nem mehetett biztosra. Abból a szem­pontból is érdekesnek ígérkezett a találkozó, hogy a KSC edzője, Magyar Gergely korábban játé­kosa volt Miien Vukicevicnek a vendégek szakvezetőjének. Rá­adásul a szerb tréner a nyáron több KSC-játékost is megkere­sett - szerette volna leigazolni őket -, a nagyobb üzletből végül nem lett semmi - egyedül Papp Andrea írt alá a miskolci együt­teshez. Hiába vezetett már tíz ponttal is a KSC, az összecsapás végül a záró negyedben dőlt el. Az első félidőben még összesze­dett volt a KSC játéka, de a har­madik harmadban ismét a fá­radtság jelei mutatkoztak a hazai csapaton: hibát hibára hal­moztak Fejesék, így a vendégala­kulat a mérkőzés során először átvette a vezetést. A Szekszárd azonban nem hagyta sokáig örülni ellenfelét, az atomos gár­da az utolsó negyedre rendezte sorait, s végül megérdemelten diadalmaskodott az izgalmas öszecsapáson. MAGYAR GERGELY: - Azt, amit szerettünk volna, megcsináltuk. A szokásos rövidzárlat a harma­dik negyedben jött. Dolgoznunk kell a fizikai állapotunkon, de ha ezen az úton haladunk tovább, jöhetnek az újabb sikerek. Büsz­ke vagyok a lányokra, mert negyven percen át küzdöttek. KAPOSVÁRI kk-atomerőmű se 82-60 (26-22, 18-10, 17-10, 21-18). Kaposvár, 600 néző. Ve­zette: Pállá, Szabó G., Németh Cs. Kaposvár: J. WILSON 18, RAIVIO 26/3, Szőke, Lekli 2, FEY 20. Csere: Kiss K. 5/3, Ko­ma 6, Kutasi 4, Bíró, Mihalics, Kovács S. 1, Fonai. Vezetőedző: Fekete Ádám. ASE: Williams 8, D. Wilson 6, VOJVODA17/6, Ká- mán 7/3, Tóth Á. 8. Csere: Cole 11/3, Kovács Ákos, Körtélyesi 2, Morgen 1, Kovács Ádám, Ker- pel-Fronius. Vezetőedző: Völgyi Péter. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 3. perc: 6-9, 12. p.: 30-22, 17. p.: 35-32, 25. p.: 50-35, 32. p.: 63-47, 37. p.: 75-60. kipontozódott: Körtélyesi a 40. percben. Kedvező előjelekkel várhatta az Atomerőmű elleni csatát a Ka­posvári KK, hiszen a somogyi együttes az elmúlt három évben mindig megnyerte az esélyesebb paksiak elleni hazai meccseit. Az első percekben felváltva es­tek a kosarak, majd a kaposvári nevelésű Vojvoda triplájával szerzett előnyt az ASE. A hazai­aknál főleg Raivio volt elemé­ben, de Wilson sem maradt adós a pontokkal. Szigorított védeke­zésén a tolnai alakulat, így egy­re ritkábban tudtak dobóhelyze­tet kialakítani a kaposváriak. A cserékkel új lendületet kapott a KKK, amely a jó védekezés mel­lett Kutasi és Koma dupláival 44-32-es előnyre tett szert. A zárószakasz előtt Lorenzo Wil­liams talált magára az ASE-ban, de egymaga kevés volt az egysé­ges, és kiválóan lepattanózó kék­fehérek ellen. 19 pontos előnnyel vágott neki az utolsó negyednek a Kaposvár, ennek ellenére nem adta fel a paksi együttes, amely Vojvoda pontjaival zárkózott egyre közelebb: A bedobót ért­hetetlen módon lecserélte Völ­gyi edző; a túloldalon pedig rátet­tek még egy lapáttal, így nem szakadt meg az évek óta tartó so­rozat. VÖLGYI PÉTER: - Kulcsjátéko- saink fáradtan mozogtak, a Ka­posvár sokkal frissebben kosár­labdázott. Jobban játszottak és megérdemelték a győzelmet. Könnyed győzelmet aratott a ma­cedón csapat felett a magyar női kézilabda-válogatott a szörény- vári Kárpát Kupa vasárnapi, har­madik fordulójában, így a máso­dik helyen végzett. Az első he­lyet a szerbek elleni fölényes győzelemmel a román együttes szerezte meg. KÁRPÁT KUPA, 3. FORDULÓ: MA- GYARORSZÁG-MACEDÓNIA 31-20 (16-11). A magyar csapatból ki­maradt a románok elleni, pénte­ki mérkőzésen megsérült Gör- bicz Anita, de nélküle is.különö­sebb megerőltetés nélkül oldot­ta meg feladatát Kari Erik Böhn együttese. A macedónok nem fejtettek ki komoly ellenállást, így a második félidőben min­denki játéklehetőséghez jutott, de ezzel együtt is nagyon maga­biztos lett a győzelem. Az össze­csapás edzésjellegére utal, hogy 15 magyar játékos osztozott a gólokon. KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK: Romá- nia-Magyarország 33-35, Szer- bia-Magyarország 37-33. a végeredmény: 1. Románia 4 pont (105-69), 2. Magyarország 4 (99-90), 3. Szerbia 4 (96-90), 4. Macedónia 0. ■ Jól kezdett Tolnán a tavalyi bajnok Barcelona gárdája A tolnai Alta Ripa teremfoci tor­na eredményei, A liga, 2. fordu­ló: Duna-Trans-Barcelona 4-7, Csel-Szi-Tolna VFC 1-3, Bow- dentechnika-Krisz 3-10, EH- SZER Kft-Revans 3-6, All-In-O- Portó 1-12. 3. forduló: Tolna VFC-Bowdentechnika 2-5, Krisz-EH-Szer Kft 11-5, Re- vans-All-In 19-3, O-Portó- Du- na-Trans 8-2, Barcelona- Csel- Szi 9-6. B Liga, 2. Forduló: Dudoma-Galaktikusok 6-0, Victory-Gólvadászok 6-2, Have- rok-Rutin-Osok 8-3, Bentma- radunk-Dream-Team 4-2, Mi- só-Fácánkert 14-5, Izomix-Ali- 2005 6-5. 3. forduló: Haverok- Ali-2005 13-0, Izomix-Gólvadá- szok 3-1, Victory-Kanász 2-1, Misó-Galaktikusok 8-3, Dudo- ma-Dream-Team 6-2. Szenior, 2. forduló: Öreglövészek-Sulc 4-1, Paks Diófa-Favorit 8-3, Tol­nai Öregfiúk-TKSK 1 -0. ■ Szegedi BL-bravúr a Montpellier ellen kézilabda Az első 15 percet leszámítva kiválóan játszott a Skaliczki-gárda A Dombóvár visszavágott a két tavalyi vereségért A Pick Szeged az első negyed­órát leszámítva fantasztikus já­tékkal rukkolt elő szombaton, s 38-35-re legyőzte a világsztá­rokkal felálló vendég francia Montpellier-t a férfi Bajnokok Li­gájában, s egyben megőrizte to­vábbjutási esélyét. A mostani si­kerrel a Pick feljött a 4. - már to­vábbjutást érő - helyre, de elő­nye csak egyetlen pont a nála két találkozóval kevesebbet játszott Kiellel szemben. A Szeged legkö­zelebb december 4-én lép pályá­ra a sorozatban, amikor is fogad­ja a dán Köbenhavn alakulatát. Skaliczki László, a Szeged edzője: „A legmerészebb álma­inkban gondoltunk arra, hogy most nyerni tudunk. Igaz, 2003­A szegedi Buday Dániel William Accambray és Issaim Tej között passzol ban már sikerült ez a bravúr, de azóta sok minden változott. A Montpellier-nek a mostani sze­zonban is nagyon komoly ered­ményei vannak, és mégis most legyőztük. Az első negyedórá­ban nem ment a játék, de kértem a fiúkat, próbálják meg nyugod­tan azt játszani, amit eltervez­tünk. Köszönet, hogy ezt végül is végrehajtották. Bízom benne, hogy az az egység, amely most jellemzi a csapatot, sokáig kitart, mert sok meccs vár még ránk.” Patrice Canayer, a Montpellier edzője: „A Pick szenzációsan ját­szott, hiába próbáltunk meg mindent, nem tudtunk fordíta­ni, mert többen is az átlag alatt teljesítettek.” ■ FÉRFI KOSÁRLABDA NB II. MARLEY FKSE SZEKSZÁRD-DOMBŐVÁRI KOSÁRLABDA SULI KE 66-70 (26-16, 14-16, 11-19, 15-19). Szekszárd. V: Reisz, Kunvári. FKSE: Klein 4, Császár, CSŰRÖS 18/3, Tarlós, Tóth 10. Csere: Ka- veczki, Lacza 2, Keresztes 3, BA­KI 17/6, PIFKÓ12, Farkas. Edző: Murvai Árpád. Dombóvár: Fodor 4, GUBI13/6, VÁRALLYAY15/3, Szőke, Szilágyi 10/6. Csere: RAJ- CZI 14, Banai 1, Horváth 2, SZI­LI 11. Edző: Halmai Balázs. A Marley kezdett jobban, ám az 5. percben már a Dombóvár vezetett (6-10). Baki a cserepad­ról beszállva ponterős játékkal rukkolt ki, így az első negyed vé­gén a hazaiak vezettek. A vendé­gek agresszív védekezésének a hazai kapitány, Császár itta meg a levét, akinek eltörött az egyik ujja. A folytatásban a rutinos Szi­li vezérletével felzárkózott a Dombóvár. Az előny elaltatta Laczáékat, a DKE Várallyay re­mek játékával a záró negyed kezdetére kiegyenlített. A végén hiába kezdett huszáros roha­mokkal az FKSE, Gubi triplái meghozták a fordulatot (37. p.: 63-65). Két újabb hazai húzó­ember Is kipontozódott, így a ru­tinos vendégek már nem enged­ték kicsúszni a kezükből a győ­zelmet. Az esélyesebb Dombó­vár hosszabb kispadjának kö­szönhetően nyert, így visszavá­gott a két tavalyi vereségért. ■ « * 4 1 t