Tolnai Népújság, 2011. november (22. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-07 / 260. szám

2011. NOVEMBER 7., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPŰJSÁG Jó ebédhez szólt a Real A szokatlan időben is káprázatos futballal rukkolt elő a Real Madrid labdarúgócsapata, amely a tegnap délben kezdődött meccsen 7-1-re verte az Osasunát a spanyol bajnokság 11. körében. A madridiaknál Cristiano Ronaldo (képünkön) triplázott, az idei bajnokságban már negyedszer. A végére elfogyott az ASE ereje kosárlabda A paksiak az utolsó negyedben összezuhantak a Körmend otthonában Az utolsó negyedre össze­omlott az ASE Körmen­den, a Szekszárdnak nem lehetett esélye a Gyó'r ott­honában az NB I-ben. Munkatársainktól FÉRFI NB I. FORTRESS-KÖRMEND- ATOMERŐMŰ SE 91-68 (12-21, 25-14,23-21,31-12). Körmend, 1700 néző. V: Kapitány, Benczúr, Török R. Körmend: Ruják 2, Né­meth 5/3, POWELL 10/3, Bell 17/3, TOWNES 22. Csere: FE- RENCZ 5/3, MLADENOVIC 19/12, Cseh 6/6, Dávid 5, Fodor G. Edző: Sabáli Balázs. Paks: Wilhams 5/3, VOJVODA 20/3, D. Wilson 6, Kámán 7/3, Tóth Á. 8. Csere: COLE 11/3, Kovács Ákos, Morgen 5/3, Körtélyesi 6/6, Ko­vács Ádám, Kerpel-Fronius. Edző: Völgyi Péter. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 2. perc: 0-7. 7. p.: 6-13. 13. p.: 25-26. 18. p.: 35-33. 24. p. 44-44. 27. p.: 57-48. 34. p. 72-59. 37. p.: 83-64. KIPONTOZÓDOTT: Tóth Á. a 34., Mladenovic a 37. percben. Nagyon elkapta az elejét az ASE, amely 7-0-val nyitott. Kivá­lóan védekeztek a paksiak a fé­lelmetes oroszlánbarlangban, a hazaiak nem találtak fogást a négyszeres bajnokon. Bell bün­tetője és Townes centerből szer­zett kosara sovány vigasz volt hazai oldalon, Vojvoda Dávid ugyanis remekelt, így simán ve­zetett az ASE (7. p.: 6-13). A pak­si bedobó az első negyedben 15 pontig (!) jutott, a paksiak pedig kilenccel jártak előrébb, mint ri­válisuk. A tanácstalannak tűnő vasiak a második felvonást már sokkal agilisabban kezdték: PoweU és Townes elkapta a fona­lat, és jöttek a rettegett triplák is - egy 13-5-ös szakasszal egy pontra fel is jött a Körmend. Völ­gyi Péter időkérése sem segített, teljesen átvette az irányítást a Körmend, amely Townes vezér­letével fordított (15. perc: 31-28). A második félidő eleinte ott foly­tatódott, ahol az előző abbama­radt (24. p.: 44-44), aztán az ad­Donald Cole (jobbról) 11 ponttal mutatkozott be az ASE-ban, de a paksiakon ő sem tudott segíteni Körmenden dig halovány Bell a hátára vette csapatát, és a vasiak állva hagy­ták a sokat rontó ASE-t (27. p.: 57-48). Aki viszont azt gondol­ta, hogy eldőlt a meccs, az téve­dett, visszajött az ASE (60-56), így igencsak izgalmasnak ígér­kezett a záró tíz perc. Sajnos négy perc alatt minden eldőlt: a kiváló teljesítményt nyújtó irá­nyító, Mladenovic triplájával tíz­pontosra hízott a hazai fór, majd a kipontozódó Tóth Ádám bele­rúgott a reklámtáblába, ami technikait ért a játékvezetőknél. A büntetőkből Bell hármat bedo­bott, utána közvetlenül Powell duplát jegyzett, s ez az öt pont döntőnek bizonyult (74-59). völgyi Péter: - Három negye­det bírtunk a körmendi orosz­lánbarlangban. Utána elfogy­tunk fizikálisán, emberben, és legfőképpen koncentrációban. TEOLhu Az Atomerőmű SE-hez és a KSC Szekszárdhoz kapcsolódó írásokat keresse a *£0Lhu internetes hírportálon. NŐI KOSÁRLABDA NB I. UNI SEAT GYŐR-ATOMERŐMŰ-KSC SZÉK SZÁRD 108-50 (35-16, 34-12, 17-8, 22-14). Győr, Egyetemi Csarnok, 113 néző. V: Forrai, Tö­rök, dr. Magyari. UNI SEAT Győr: Ciglar 5, RASHEED 20/3, SIMON ZS. 18/3, NAGY-Bujdosó 10, SUJANOVÁ 22. Csere: Őri 4, LAKLÓTH 14/3, Fürtös 9/3, Vincze V. 5, Nagy D. 1. Edző: Fűzy Ákos. Szekszárd: Medgyes- sy, Demeter 7, Bálint 3/3, Fejes 10, Cvetanovics 1. Csere: Sze- merédi 3/3, PAP R. 10, Baksa 9, Hajdú, Zele 7. Megbízott edző: Szabó Noémi. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 4. perc: 14-5, 7. p.: 24-13, 12. p.: 40-16, 15. p.: 50-22, 28. p.: 79-34, 35. p.: 97-38. KIPONTOZÓDOTT: Pap R. a 37., és Medgyessy a 39. percben. Rossz előjellel kezdődött a meccs: Licsina pénteki edzésen szerzett bokasérülése miatt nem vállalta a játékot, Cvetanovics pedig hátsérüléssel küszködve próbálkozott, de nem sokáig bír­ta. Könnyű kosarakkal elhúzott az euroligás iramhoz szokott Győr, a KSC borzasztóan védeke­zett. Tetézte a bajt, hogy szinte minden harmadik támadásnál eladták a labdát az atomosok. Szabó Noémi hiába kért időt, Rasheedet és Simont képtelen volt tartani együttese. A máso­dik negyed utolsó másodpercé­ben Simon dobott triplát, amivel már 41 pont (69-28) volt a haza­iak előnye. A fordulás után visz- szavett a tempóból a Győr, de a KSC még csak kozmetikázni sem tudta az eredményt. A pa­lánk alatt egyedül küzdő Pap Re­gina a 37. percben kipontozó­dott, személyi hibájáért járó büntetőkből Sujanová szerezte a 100. győri pontot. Bálintéknak minél előbb el kell felejteniük a zakót, amiben remélhetőleg se­gít majd a hírek szerint kedden érkező új vezetőedző. fűzy Ákos: - Elégedett va­gyok, mint az egykori pártfőtit­károk a volt szocialista rendszer­ben, mert minden tervünket vég­rehajtottuk. Jól védekeztünk, tá­madásban is jól teljesítettünk. szabó noémi: - Sajnálom, hogy egyetlen negyed erejéig sem tudtuk felvenni, vagy leg­alább megközelíteni az ellenfe­lünk ritmusát. Veretlenül lett őszi első a Löki, a diósgyőriek is a dobogón A Debreceni VSC-TEVA Szom­bathelyen is győzni tudott, így félidőben a Lokié a dicsőség, az­az az őszi bajnoki cím. A hajdú­ságiak mellett a Győr és a Diós­győr tanyázik érmes helyen az OTP Bank Ligában. A 15. FORDULÓ EREDMÉNYEI. VIDEOTON FC-ÚJPEST FC 3-0 (0-0). Székesfehérvár, 4150 né­ző. V: Fábián M. Gól: Nikolics (79., 82.), Alves (85.). Kiállítva: Mihajlovic (Újpest, 51.). HALADÁS SOPRON BANK-DVSC­teva o-i (O-i). Szombathely, 6000 néző. V: Szabó Zs. Gól: Re­zes (20.). ZTE FC-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI l-i (1-1). Zalaegerszeg, 3124 né­ző. V: Solymosi P. Gól: Meyé (30.), illetve Bőle (14.). VASAS-HÍD-DIÓSGYŐRI VTK 2-3 (0-2). Illovszky Stadion, 3000 néző. V: Kovács J. Gól: Kulcsár D. (61.), Katona (86.), illetve Budo- vinszky (17.), Abdouraman (25.), Seydi (87.). BUDAPEST HONVÉD-PÉCSI MFC 1-1 (O-l). Bozsik Stadion, 2500 néző. V: Oláh. Gól: Torghelle (93.), illetve Bajzát (36.). KECSKEMÉTI TE-FGSZ SIÓFOK 3-2 (1-2). Kecskemét, 2500 né­ző. V: Berke. Gól: Foxi (23.), Lit- singi (48.), Lencse (60.), illetve Haraszti (22.), Tusori (45.). Kiál­lítva: Melczer (Siófok, 88.). PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK: GYŐRI ETO FC-LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 3-2 (2-0). Győr, 3000 néző. V: Kassai V. Gól: Ahjupera (26.), Trajkovic (42.), Koltai (62.), illet­ve Ferenczi (66., 11-esből), Lov- rencsics (79.). ■ Az OTP Bank Liga állása 1. Debrecen 15 11 4 0 30-9 37 2. Győr 15 11 1 3 26-14 34 3. Diósgyőr 15 8 3 4 25-19 27 4. Videoton 15 8 2 5 23-12 26 5. Bp. Honvéd 15 7 4 4 27-18 25 6. Kecskemét 15 7 4 4 27-21 25 7. Pécsi MFC 15 6 6 3 22-25 24 8. MVM Paks 15 5 6 4 29-30 21 9. Vasas 15 3 7 5 15-19 16 10. Ferencváros 15 4 3 8 13-15 15 11. Pápa 15 4 3 8 16-22 15 12. Haladás 15 4 3 8 15-22 15 13. Újpest 15 4 2 9 20-28 14 14. Siófok 15 2 7 6 12-16 13 15. Kaposvár 15 1 10 4 18-24 13 16. Zalaegerszeg 15 0 5 10 13-37 5 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól A futball most csak másodlagos volt az Albert Stadionban labdarúgás Gól nélküli döntetlennel búcsúzott a Császártól a Ferencváros és az MVM Paks együttese Szívszorító volt, ahogy több mint tízezer drukker kezében a ma­gasba emelkedett egy-egy szál gyertya az Albert Flórián Stadi­onban. A koromsötét arénában, amely megannyi rangadónak adott otthont, amelyben meg­annyi emlékezetes mérkőzést, pompás gólokat láttunk, most az emlékezés gyertyái, mécsesei uralták. Egy kivételes labdarú­góra emlékeztek. Minden sport- szerető ember gyászolt, a ma­gyar futball egyetlen aranylab- dás játékosát gyászolta. Albert Flórián egy hete hunyt el, 70 éves korában. A Ferencváros (és a Paks) érte is játszott az OTP Bank Liga 15. fordulójának mér­kőzésén. Ez történt a meccsen OTP BANK LIGA, 15. FORDULÓ. FERENCVÁROS-MVM PAKS o-o. Albert Flórián Stadion, 10 ezer néző. Ferencváros: Java- Balog Z., Otten, Klein, Junior-Hakola, Maród (Lisz­tes, 73.), Józsi (Oláh, 81.), Jovanovics- Pölöskey, Soma­lia (Tóth B., 86.). Szakmai igazgató: Détári Lajos. MVM Paks: Csemyánszki- Heffler T, Éger, Fiola, Báló- Bartha, Sifter, Sipeki, Vayer (Magas­földi, 75.)- Szatmári L. (Kiss T, 77.), Bődé D. Vezetőedző: Kis Károly. Küzdelem és más semmi - ezt hozta az őszi idény zárómérkőzése, a Ferencváros és a Paks összecsapása Ilyen közegben, ilyen hangu­latban nehéz a futballra kon­centrálni, s különösen hálátlan szerep ellenfélként pályára lép­ni az Üllői úti arénában. A Paks azonban állta a sarat, Kis Károly szokásához híven remekül meg­szervezte csapata védekezését - az idényben másodszor (az Újpest ellen 2-0-ra nyert a PFC) nem kapott gólt az atomcsapat. A Ferencváros fölényben futbal­lozott ugyan, mentek előre a feketében játszó hazaiak, de az igazi átütőerő hiányzott a játé­kából. A Paks teljesen megérde­melten szerzett egy pontot, így a bajnokság félidejében pont a baj­nokság „felénél”, azaz a nyolca­dik helyen tanyázik. ■