Tolnai Népújság, 2011. augusztus (22. évfolyam, 178.-203. szám)

2011-08-29 / 201. szám

SPORT Kulcscsonttörést szenvedett Dzsudzsák Balázs a Rosztov- Anzsi (1-1) orosz bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. A magyar válogatott kö­zéppályását már meg is műtötték, legalább két hónapot kell kihagynia, így biztosan nem játszhat pénteken a magyar-svéd Eb-selejtezőn. Kétszer állt talpra az MVM Paks labdarúgás A Kaposvár 2-0-ra és 4-2-re is vezetett, de Kissék nem adták fel Tovább tart a Debrecen és a Győri ETO versenyfutása Kétszer is felállt kétgólos hátrányból, és pontot szerzett Kaposváron az MVM Paks csapata. Kis Károly együttese a 91. percben egyenlített. Rónai Gábor Hihetetlen jó meccset játszott az MVM Paks csapata Kaposváron. Nyolc gól, számtalan helyzet, ki­hagyott tizenegyes - több nem is kell ahhoz, hogy az ember jól szórakozzon - akár egy magyar bajnokin is. A Paks 2008-ban már produkált egy emlékezetes meccset Somogybán, a Gellei Imre dirigálta együttes 5-3-ra győzött. Mégsem gondolta senki, hogy a sors ezúttal ismétli ön­magát, és megint egy nyolcgólos találkozóval ajándékozza meg a drukkereket. A Paks egy Siófok elleni hazai dönteüen (1-1), és egy Győr elleni hazai vereség (1-2) után úgy utazott el a Rákóczihoz, hogy kiköszörüli a csorbát, és bebizonyítja, hogy nem került hullámvölgybe, csak kisebb kisiklásokról van szó - már ami az előző fordulókban elért eredményeket illeti. Sokáig nem igazolta semmi, hogy gólzáporral zárul majd a kilencven perc, a játékosok csak „tologatták” a labdát, helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. Aztán a Kaposvár rákapcsolt, és két percen belül kétszer is be­vette a paksi kaput: mindkét­szer Milan Perics volt eredmé­nyes, és mindkét gólban benne volt a paksi védelem. Még a szü­net előtt szépíthetett volna a PFC, de a Bartha elesése miatt megítélt tizenegyest Éger ki­hagyta, pontosabban Hajduch fogta a kapitány jobblábas lövé­sét. A szünet után aztán jött a nagy fordulat: a már az első fél­idő hajrájában is agilis Kiss Ta­más szépített, aztán nem sokkal később Bartha egyenlített - ép­pen Kiss passzából. A hajrában megint fordult a kocka, a Kapos­vár ismét kétszer bevette a ka­put, ám ez sem volt elég számá­ra a győzelemhez, mert a Paks Légipárbaj: Gévay Zsolt (balról) és Milan Perics is eredményes volt a szombati meccsen, utóbbi kétszer talált be még tartogatta a slusszpoént. Előbb Böde Dániel szerzett gólt - 554 perc után! - aztán Gévay Zsolt fejelt a kapuba a 91. perc­ben - ponthoz segítve csapatát. A Paks küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, ez a hozzáállás, ez a futball sokat ígér a bajnokság hátralévő részére. Most a válogatott meccsek mi­att kéthetes szünet következik (igaz csak a bajnokságban, a Li­gakupában lesznek meccsek), lehet egyet szusszanni, rendez­ni a sorokat - aztán a Diósgyőr ellen ott folytatni, ahol Kaposvá­ron abbamaradt a történet...- Nagyon nagy küzdelemben tudtunk egy pontot szerezni, ami a bajnokság végén, még sokat je­lenthet számunkra- mondta Kis Ez történt a meccsen OTP BANK LIGA, 7. FORDULÓ. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI-MVM Paks 4-4 (2-0). Kaposvár, 2000 néző. V: Berke. Kapos­vári Rákóczi: Hajduch- Pav- lovics, Graszl, Zsók }., Ján- vári- Pedro, Hegedűs (Kul­csár K. 75.)- Balázs B., Sa- faric, Alekszejev (Grumics 82.)- Perics (Gujic 77). Ve­zetőedző: Sisa Tibor. Paks: Csemyánszki- Heffler I, Éger, Gévay, Báló- Sipeki, Sifter- Bartha, Magasföldi (Kiss T. 33.), Heffler N. (Va- yer a szünetben)- Hrepka (Böde D., 67.). Vezetőedző: Kis Károly. Gól: Perics (30., 33.), Balázs B. (71.), Safaric (87, 11-esből), illetve Kiss T. (56.), Bartha (69.), Böde D. (89.), Sifter (91.). Károly, a paksiak vezetőedzője a találkozó után. - A csapat mentá­lis erejét jelzi, hogy két alkalom­mal is a padlóról, kétgólos hát­rányból tudtunk felállni. Ugyan­akkor el kell azon gondolkod­nunk, hogy miért kerültünk két­szer is Uyen helyzetbe. Mind a tá­madásért, mind a védekezésért az egész csapat felel, tehát a fele­lősség közös. Négy gólt kapni sok, viszont idegenben négyet rúgni az dicséretes. Azt szokták monda­ni, hogy ennyi rúgott góllal mécs­esét lehet nyerni, ez most nem si­került Cseréink sokat lendítettek a játékunkon, ami már így volt az utóbbi mérkőzéseinken is. Sokan féltettek bennünket attól, hogy a kondíciónkkal problémáink lesz­nek. Bebizonyosodott, hogy erről szó sincs, mivel a hajrá ismét a miénk volt Igaz néhányan men­tálisan elfáradtak, így a kéthetes bajnoki szünet jól fog jönni szá­munkra - tette hozzá az atomvá­rosiak szakvezetője. TEOLhu Az MVM Paks csapatához kapcsolódó további írásokért képgalériákért láto­gasson el a TtOLta hírportálra. LABDARÚGÓ OTP BANK LIGA, 7. FORDULÓ. DVSC-TEVA - ÚJ PEST FC 3-2 (1-1). Debrecen, 9000 néző. V: Iványi Z. Gólszerzők: Bódi (22.), Yannick (49.), Coulibaly (63.), illetve Egerszegi (37.), Si­mon (74.). Sárga lap: Simac (75.), illetve Kabát (15.), Rajczi (53.). PÉCSI MFC-LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 2-1 (2-1). PéCS, 3000 néző. V: Farkas Á. Gólszerzők: Horváth Zs. (38.), Fröhlich (45.), illetve Ganugrava (12.). Sárga lap: Gyánó (28.), Horváth Zs. (38.), Todorovic (40.), illetve Ganugrava (72.), Présinger (85.), Rodenbücher (88.). DIÓSGYŐRI VTK-BFC SIÓFOK 2-1 (0-1). Miskolc, 5500 néző. V: Böcskei B. Gólszerzők: George (54.), J. Luque (78.), illetve Melczer (17., 11-esből). Sárga lap: Gallardo (48.), illetve Fejes (47.), Kecskés (72.). BP. HONVÉD-VIDEOTON 1-0 (0-0). Bozsik lózsef Stadion, 2900 néző. V: Kassai V. Gólszer­ző: Danilo (57., 11-esből). Sárga lap: Debreceni (42.), Danilo (70.), Lovric (79.), Németh N. (86.), illetve Sánchez (44.), Vaskó (53.), Mitrovics (90.). Kiállítva: Akas- sou (95.), illetve Sánchez (57.). PÉNTEKEN: GYŐRI ETO FC-ZTE FC 5-1 (2-0). Győr, 4000 néző. V: Bognár T. Gólszerzők: Völgyi (17., 74.), Aleksidze (34.), Babic (66.), Ahjupera (76.), illetve Tö­köli (48.). Sárga lap: Ahjupera (76.), illetve Tököli (31.), Balázs (73.). Piros lap: Balázs (91.). A Vasas-Ferencváros és a Ha­ladás-Kecskemét mérkőzés lap­zárta után ért véget. ■ Az OTP Bank Liga állása 1. Debrecen 7 7 0 0 16-5 21 2. Győr 7 7 0 0 15-5 21 3. Pécsi MFC 7 5 1 1 11-9 16 4. Bp. Honvéd 7 5 0 2 16-7 15 5. Diósgyőr 7 3 2 2 11-8 11 6. Kecskemét 6 3 1 2 13-8 10 7. Videoton 7 3 1 3 11-6 10 8.Pápa 7 3 1 3 . 6-7 10 9. MVM Paks 7 2 3 2 12-14 9 10. Siófok 7 2 2 3 7-7 8 11. Haladás 6 2 1 3 5-7 7 12. Kaposvár 7 1 3 3 11-16 6 13. Ferencváros 6 0 2 4 4-8 2 14. Újpest 7 0 2 5 5-12 2 15. Vasas 6 0 2 4 6-15 2 16. Zalaegerszeg 7 0 1 6 4-19 1 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól Kapusbravúrok is kellettek a paksiak pontszerzéséhez labdarúgás Kiss Máté tizenegyest is hárított Budaörsön, neki köszönhetően csapata döntetlennel utazhatott haza Kiss Máté keze benne volt a pontszerzésben. A paksiak ka­pusa kiváló teljesítménnyel ruk­kolt elő Budaörsön, neki is kö­szönhetően játszott döntetlent Lengyel Ferenc együttese a Pest megyeiekkel. NESS HUNGARY NB II, NYUGATI CSOPORT, 2. FORDULÓ. BUDAÖRSI sc-PAKSi FC ii o-o. Budaörs, 300 néző. Vezette: Ákos. Budaörs: Esterházy- Lászka (Sánta), Hor­váth L, Hegedűs N. (Pleván), Tüske- Papp G. (Besztercei), Kol­lega, Csobánki, Mihályi- Ódé, Csengő. Edző: Lucsánszky Ta­más. Paksi FC II: Kiss M.- Féhr, Berkó, Racskó, luhász M. (Bata)- Cziráki, Tamási G., Ganczer P. (Budai), Czinger (ifj. Blatt)- Feü, Pap R. Edző: Lengyel Ferenc. Jók: Kollega, illetve Pap R., Tamási G. A Győr elleni balszerencsés hazai vereség után (1-3) azzal a céllal látogatott Budaörsre a PFC, hogy megszerzi első pont­jait az NB II-ben. Nem ígérkezett könnyűnek a feladat, hiszen a hazaiak több NB I-et is megjárt futballistát is felvonultattak, ám a paksiak ezúttal ezzel sem tö­rődtek és elhozták az egyik pon­tot. Nem volt ez egy nagyiramú mérkőzés, de a pontért meg kel­lett izzadniuk Tamásiéknak. Ha nincs Kiss Máté, most lehet, hogy nulla pont állna a PFC ne­ve mellett a tabellán. A fiatal ka­pus több nagy védést is bemuta­tott, ráadásul egy tizenegyest is Kiss Máté remekül védett, neki is köszönhetően szerzett pontot a PFC A Nyugati csoport állása 1. FTC II 2 2 0 0 5-1 6 2. Tatabánya 2 2 0 0 4-1 6 3. Ajka 2 2 0 0 3-1 6 4.MTK 2 2 0 0 3-1 6 5. Győr II 2 1 0 1 4-4 3 6. BKV Előre 2 1 0 1 2-2 3 7. Videoton II 2 1 0 1 2-2 3 8. Kozármisleny 2 1 0 1 2-2 3 9. Gyirmót 2 1 0 1 2-2 3 10. Sopron 2 1 0 1 3-4 3 11. Budaörs 2 0 1 1 0-1 1 12. Paks II 2 0 1 1 1-3 1 13. Szigetszentm. 1 0 0 1 0-1 0 14. Veszprém 2 0 0 2 2-4 0 15. Baja 1 0 0 1 1-3 0 16. Dunaújváros 2 0 0 2 0-2 0 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól hárított, nem csoda, hogy ő lett a mérkőzés legjobbja. A paksi­ak megszerezték a lendületet adó egy pontot, így nagyobb ön­További eredmények Ezek az eredmények szület­tek a 2. fordulóban. Ferenc­város II-Sopron 2-0, Győri ETO II-Tatabánya 1-3, Gyirmót-Kozármisleny 1 -0, Veszprém-Ajka 0-1, BKV Előre-Dunaújváros 1-0, Videoton PFLA-MTK1-2. bizalommal fogadhatják szom­baton (kezdés: 16.30 óra) a Vi­deoton PFLA együttesét az atomvárosban. lengyel Ferenc: - Kis szeren­csével és kapusbravúrokkal fon­tos egy pontot szereztünk. ■ V 4 4 t