Tolnai Népújság, 2011. július (22. évfolyam, 152-177. szám)

2011-07-16 / 165. szám

2011. JÚLIUS 16., SZOMBAT - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 MtMMM europa-liga Jobban játszott az MVM Paks, de sok helyzetéből csak egyet tudott kihasználni, így a norvég IL Tromsö várhatja elégedettebben a jövő csütörtöki visszavágót // TÖBB VOLT EBBEN A MÉRKŐZÉSBEN Az MVM Paks bánhatja jobban, hogy döntetlen lett a Tromsö elleni Európa-liga-mérkőzése. Kis Károly csapata job­ban játszott, sokkal köze­lebb állt a győzelemhez. Rónai Gábor „Ez lesz számunkra az igazi pró­batétel” - mondogatták a paksi játékosok a találkozót megelőző napokban. Kétségtelen: a Trom­sö és a Paks által az első fordu­lóban könnyed, 5-0-s összesítés­sel kiütött UE Santa Coloma já­tékerejét nem lehetett egy lapon említem. A „vikingek” ugyan ve­reséggel melegítettek, hiszen 2-0-ra kikaptak vasárnap a Va- lerengától, de még így is a máso­dik helyen állnak hazájuk baj­nokságában, ráadásul úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszot­tak, mint a listavezető Molde. Pakson mindenki tisztában volt vele, hogy csak akkor lehet esélyük, ha a játékosok legalább száz százalékon (vagy a fölött) pörögnek. Ez a megállapítás csak megerősödött bennünk, amikor a norvég együttes játé­kosai kifutottak a pályára. Re­mek felépítésűek, magasak, szi­kárak voltak a tromsőiek, de ezt eddig is tudtuk róluk. A paksiak ugyanabban a felállásban várták az északi riválist, amelyben 4-0-ra kiütötték a Colomét. Persze gálá­ról, kiütésről senki sem beszélt a meccs előtt, mindenki öröm­mel aláírt volna egy 1 -0-s so­ványka paksi győzelmet. Kis Károly, az atomos sikeredző is így volt vele: „Csak szerezzünk előnyt a visszavágóra” - adott hangot reményének a tréner. Az első percek igazolták a Tromsö jó hírét, a norvégok egy­szerre négy játékossal támad­tak, a Paksnak öt perc kellett, hogy elkapja a ritmust. Jó volt a meccs, negyedóra alatt sok min­den történt, nem unatkozott az a kétezer néző, aki csütörtök este kiruccant a Sóstói Stadionba. A portugál játékvezető által elren­delt furcsa „ivószünet” (a norvég tréner kérte, hogy a nagy meleg­re való tekintettel iktassanak be egy pihenőt) viszont megzavarta Sipeki István és az atomos játékosok nagyot küzdöttek. A robusztus norvégokat nem volt könnyű megállítani, de a paksi középpályások állták a sarat a technikailag Is képzett, gyors középpályásokkal és támadókkal Ez történt a meccsen EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS. MVM PAKS-IL TROMSÖ 1-1 (0-1). Székesfehérvár, Sóstói Stadi­on, 1800 néző. V: foao Car­los Santos Capel (portugál). Paks: Csemyánszki- Heffler T, Éger, Fiola, Báló- Sifter, Sipeki (Szabói., 83.)- Bart- ha (ifj. Haraszti Zs., 89.), Bődé, Vayer- Magasföldi (Kiss T, 65.). Vezetőedző: Kis Károly. IL Tromsö: Malm- kvist- Norbye, Björek, Ciss, Ynderstad- Kara Mbodji- lohansen (Jama, 93.), M. Andersen, R. Jenssen, Drage (Nystrom, 51.)- Abdellaoue (S. Möller, 80.). Vezetőedző: Per-Matias Högmo. Gólszer­ző: Vayer (57), illetve M. An­dersen (26.). Sárga lap: Va­yer (79.), illetve Ciss (68.). Győzhettek is volna „felvettük a versenyt egy jobb csapattal. Erősek, gyor­sak, dinamikusak voltunk. A végjátékban azonban pon­tatlanok voltunk, ami miatt komoly hiányérzet maradt bennem. A csapatom nem okozott csalódást, minden játékosom elismerést érde­mel. Egy kis plusszal meg­nyertük volna a találkozót, de így a Tromsö érezheti ma­gát nyeregben. Persze nem adjuk fel, harcolunk a to­vábbjutásért” - mondta Kis Károly, a Paks szakvezetője. a Paksot, a norvégok nem sokkal a percnyi szusszanás után gólt szereztek. Máté Csaba, a paksi­ak edzője vasárnap a helyszínen nézte meg a Valerenga-Tromsö- meccset, s két napja azt nyilat­kozta, hogy a pályán van a leg­kisebb különbség a két csapat között. Igaza volt, tényleg ki­egyenlített csata folyt a zöld gye­pen. A Paksnak már a szünet előtt több kecsegtető lehetősége volt, de azok akkor még sorra ki­maradtak. Nem úgy a második félidő elején, amikor is Vayer egy remek egyéni megmozdulást kö­vetően egalizálta az állást. Jókor jött az egyenlítés, mert a gólt megelőző percekben vissza­esett a paksiak játéka. Igaza lett annak a kollégának, aki a szü­netben azt mondta, hogy egy gyors játékos zavart tud okozni a nehézkes norvégok között. Az egyenlítést követően megnyom­ta a Tromsö, egyszer Heffler Ti­bor blokkolt (a gólvonalon), egy­szer pedig Fiola vetődött bele (a 16-osnál) egy norvég próbálko­zásba. Aztán megint a Paks per­cei következtek, több lendületes támadást is vezettek Sipekiék, de vagy egy rossz beadás, vagy egy közbelépő norvég vetett vé­get az akcióknak. Jó volt látni, hogy az atomosok hisznek a győzelemben, és men­nek előre rendületlenül. A lefú­jásig még akadt kecsegtető lehe­tősége mindkét csapatnak, de újabb gól már nem esett. A Paks továbbra is veretlen az Európa-li- gában, de ahhoz, hogy az is ma­radjon, bravúrra lesz szüksége a jövő csütörtöki visszavágón. „A kapott gólnál nem volt sze­rencsém. Nem volt kapushiba, de védhető volt a gól. Bizakodás­ra adhat okot, hogy a második félidőben uraltuk a meccset. Ne­héz visszavágóra számítok, de szerintem továbbjuthatunk” - nyilatkozta Csemyánszki Zsolt, a paksiak kapusa. „Örülök a gólomnak, s hogy egy jó meccset játszottunk egy remek ellenféllel. Sérülésem mi­att nem tudtam megfelelően ké­szülni, de helyt tudtam állni. Bí­zunk a legjobbakban és az ide­genbeli sikerekben” - tette hoz­zá Vayer Gábor, a paksiak gólját szerző középpályás. ■ Hármas terhelés Heffler Tibornak (jobbról) nem volt könnyű dolga a véde­lem jobb oldalán. Nem elég, hogy a gyors támadókra és a szélső közép­pályásokra figyelt, de olykor a felfutó norvég védőket is fel kellett vennie Megállíthatatlan Böde Dániel (a labdával) a tőle megszokott, lendületes, megalkuvást nem ismerő futballal rukkolt elő, kilencven percen át robo­tolt, ütközött, és arra is maradt ereje, hogy távoli lövésekkel riogasson Felpörgetve Nagyon jót tett a meccsnek és a Paksnak Kiss Tamás (a lab­dával) beállítása, hiszen azt követően még lendületesebb lett az atomo­sok támadójátéka - kár, hogy nem korábban küldte pályára edzője