Tolnai Népújság, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-14 / 61. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2011. MÁRCIUS 14., HÉTFŐ 10 Időn túli szekszárdi pont labdarúgás A ráadásban egyenlített az UFC a Paks otthonában A paksi Mondovics Dávid (középen) a szekszárdi Mészáros Tibor (balról) és Calka Sebastian szorításában. Döntetlen lett a megyei rangadó HIRSAV Dunaújvárosban léptek jégre a Gemenci Sólymok JÉGKORONG Ismét szárnyra keltek a Gemenci Sólymok. Március hatodikén Dunaúj­városban mérte össze tudá­sát hat szuper mini hoki csa­pat. A Sólymok a házigazdák mellett megmérkőztek az AV19, a Kaposvár, a Drago Skorpió és az Erzsébeti Far­kasok együttesével. A sike­res szereplés fáradalmait a dunaújvárosi uszoda kelle­mes környezetében pihenték ki a gyerekek és a szülők. Tolna, Báta, Kakasd sorrend a szenior tornán teremfoci A február 6-án, Tolnán megrendezett szenior labdarúgó villámtornán négy csapat szerepelt. A tol­nai szeniorok a küzdőtéren udvariatlan házigazdának bizonyultak: a színvonalas csatározások után begyűjtöt­ték az első helyért járó trófe­át. Második egy pont hát­ránnyal a Báta, harmadik a Kakasd gárdája lett. A tor­nát egy közösen elfogyasz­tott remek pörkölt tette még felejtheteüenebbé. A Roma együttese nyerte a fővárosi rangadót LABDARÚGÁS Az AS Roma 2-0-ra győzött a Lazio ellen az olasz Serie A 29. forduló­jának vasárnapi mérkőzé­sén. A paprikás hangulatú, két kiállítást hozó fővárosi rangadón Francesco Totti, a hazaiak kapitánya két gólt rúgott. Az edzőváltáson át­esett Sampdoria kikapott (1-0) a Catania otthonában: Komán Vladimir a 62. percig volt a pályán, majd Laczkó Zsolt állt be a helyére. Totti szította az indulatokat Továbbiak a TEOLhu hírportálon Az NB III Dráva-csoport- jában hosszabbításban lőtt büntetővel mentett pontot a Szekszárd Pak­son, a Bonyhád visszavá­gott a Bogádnak az őszi vereségért, nyert a DFC és a Bölcske is. Tudósítóinktól PAKSI FC ll-TOLLE UFC SZEK­SZÁRD 2-2 (2-0). Paks, 150 néző. V: Zierkelbach. Paks: Kiss M.- Féhr, Berkó, Gévay (Laták), Mé­száros I.- Mondovics (Dobra), Racskó, Cziráki (Hoós), Bohner- Pap R., Vári. Edző: Lengyel Fe­renc. Szekszárd: Horváth B.- Dienes G., Rátkai (Weidinger), Tóth P., Calka S.- Ranga (Búzás A.), Koch, Pákái, Mészáros T. (Szabó V.)- Csende R., Deli. Ed­ző: Dienes Pál. Jó iramú mérkő­zésen a mindent egy lapra felte­vő harcos vendégek megérde­melten egyenlítettek a második félidőben kényelmesen játszó paksiak ellen. Gól: Pap R., Vári, illetve Weidinger, Csende R. (11­esből). Kiállítva: Berkó a 92. percben. Jók: Pap R. illetve az egész vendégcsapat dicsérhető. lengyel FERENC: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos iksz. dienes PÁL: - Két ellentétes félidő - a döntetlen reális. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-BALA- tonlelle SE 3-2 (1-1). Dombó­vár, 150 néző. V: Kozári. Dombó­vár: Szabados- Várai, Takács Z. (Kázmér), Kadarkuti, Kovács R.- Fentős, Harsányi (Illés), Méhn, Szűcs- Bán (Varga N.), Fábián. Edző: Reith Róbert. Balatonlelle: Posza- Börczi (Gelencsér), Sylla, Kovács D., Graszl- Bodrogi (Ge­re), Magyar (Bérezi), Tóth A., Pfeiffer- Petronovics, Galgóczi. Edző: Készéi Ferenc. Színvona­las, közönségszórakoztató mécs­esén a hazaiak kétszer egyenlí­tettek, s a végjátékban a győzel­met is kicsikarták. Gól: Fentős, Kovács R., Varga N., illetve Gal­góczi 2. Jók: Szabados, Kovács R., Kadarkuti, Fentős, illetve Galgóczi, Posza, Pfeiffer. Reith Róbert: - Ismét bebizo- nyosodott, hogy hatalmas érté­kek vannak ebben a csapatban. Az NB III állása l.Szentlőrlnc 17 13 2 2 42-8 41 2. Paks II 17 13 2 2 41-9 41 3. Nagyatád 17 9 4 4 32-19 31 4. Dombóvár 17 8 4 5 22-23 28 5. Kaposvár II 17 8 3 6 20-20 27 6. Bonyhád 17 8 3 6 22-23 27 7. Balatonlelle 17 8 1 8 20-26 25 8. Siófok II 17 7 3 7 29-27 24 9. Pogány 17 6 5 6 31-27 23 10. Szekszárd 17 6 3 8 19-25 21 11. Mohács 17 5 3 9 24-28 18 12. Nagykanizsa 17 5 3 9 21-27 18 13. Bölcske 17 5 3 9 28-40 18 14. Boly 17 5 1 11 22-31 16 15. Komló 17 3 4 10 16-33 13 16. Bogád 17 3 4 10 19-42 13 Soirend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Örülök, hogy egy héten belül a második meccsünket nyertük meg Készéi Ferenc kollégám csapatai ellen. BOGÁD SE-BONYHÁD VLC 0-5 (0-2). Kozármisleny, 50 néző. V: Kovács Zs. Bogád: Garai- Harcz, Éles (Mami), Hegedűs M., Szem- melrock- Hoffmann, Peterke, Kruller, Gillich (Hegedűs P.)- Róth, Balázs (Sütő). Edző: Bíró Ferenc. Bonyhád: Kovács L.- Ta­kács N. (Tálas), Márton E., Máté N., Breno- Sebestyén N., Márk K., Máté R. (Krausz), Czinkon, Kovács P.- Márk A. (Pfaff). Edző: Kniesz Mátyás. Az őszi veresé­gért alaposan visszavágott Bíró Ferenc csapatának a BVLC. Gól: Kovács P. 2, Pfaff 2, Sebestyén N. Jók: Peterke, illetve az egész ven­dégcsapat dicsérhető. kniesz mátyás: - Nagyon fe­gyelmezetten játszva, nagyon jó egyéni teljesítményeknek kö­szönhetően ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. BÖLCSKEI SE-BFC SIÓFOK II2-0 (l-O). Bölcske, 400 néző. V: Hor­váth A. Bölcske: Müller- Pasker, Jaksa P., Kern, Tóth I.- Besenczi L, Jaksa G., Szili I. (Széles), Rom- pos (Molnár M.)- Fröhlich (Berényi P.), Rácz I. Edző: Búzás Attila. Siófok: Cseh- Balogh T., Szesztrás, Bartos, Gyarmati- Bogdán, Balogh G., Varga F., Popp- Fazekas, Gáspár. Edző: Szilágyi Csaba. Futballra kiváló­an alkalmas időben magabiztos hazai győzelem. Gól: Kern 2. Ki­állítva: Balogh G. a 86. percben. Jók: Kern, Besenczi L, Tóth J., Fröhlich, Jaksa P. búzás attila: - Nem volt szép játék, de nagyon értékes győzel­met arattunk. Népújság Kupa: ma eldől, hogy melyik csapaté lesz a vándorkupa Különös hangulata lesz a Tol­nai Népújság-Horfer Serleg Ku­pa mai négyes döntőjének. A kölesdi viadal a jótékonykodás jegyében zajlik majd, a torna teljes bevételével Simon Szilvia gyógyulását segítik a szerve­zők. A háromgyermekes, házi­gondozóként dolgozó anyuka rosszindulatú vérképzőszervi betegségben szenved, gyógyu­lásához egyeüen esély az őssejt­beültetés. Ezért döntöttek úgy a vendéglátó kölesdi futballklub vezetői, hogy a döntő teljes be­vételét felajánlják az édesanyá­nak, akinek fia, Balázs nem mellékesen a házigazda csapat játékosa. Aki szeretne segíteni Szilviának, az a 400 forintos be­lépőjegy megvásárlása mellett pénzadományt is elhelyezhet a bejáratnál lévő gyűjtőbe. A né­gyes döntő 12 órakor kezdődik, az első meccset a Kölesd a Pusztahencsével vívja, 13 órától a Szedres a Tolnanémedivel ját­szik. A harmadik helyért 14.30 órától lépnek pályára a csapa­tok, a döntő a tervek szerint 15.30-kor kezdődik. A helyosz­tók játékvezetői Kis Zoltán, Nyakas Balázs és Lengyel Sán­dor lesznek. VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEN, C- CSOPORT. GYAPA DSE-PUSZTA­hencse 1-6 (0-3). Dunakömlőd, 50 néző. V: Máté L. Gól: Wolf, il­letve Wascher R. 4, Németh T., Gondos. Jók: Varnyú, Wolf, illet­ve Wascher R., Weil G. A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Szedres 12 (4 mérkőzés, 28-4), 2. Ihisztahencse 9 (3, 21-6), 3. Györköny 6 (4, 10-20), 4. Kaj- dacs 3 (4, 9-12), 5. Gyapa 0 (3, 1-22) ponttal. ■ Szabó Szabolcs a 2010-es torna legjobb játékosa. Ki lesz az utód? Megizzadt a győzelemért a Kisdorog labdarúgás A jól védekező Magyarkeszi sokáig féken tartotta az éllovast Féltucat góllal melegített a Bayern a BL-rangadóra MEGYEI II. OSZTÁLY, NYUGATI-CSO­PORT. APARHANT-SZAKÁLY 1-3 (O-l). Aparhant, 100 néző. V: Kardos. A 65. percig emberhát­rányban játszó vendégek meg­érdemelt győzelmet arattak a gyengén fuballozó, enervált ha­zai gárda ellen. Gól: Juhász Sz. (11-esből), illetve Pesti A. 2 (az egyiket 11-esből), Juhász I. Kiál­lítva: Zirkelbach (Szakály) a 25. percben. Jók: Minker E., illetve az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. Ifi: 2-2. KISDOROG-MAGYARKESZI 1-0 (l-O). Kisdorog, 100 néző. V: Ste­fik R. A több helyzetet kidolgozó és kapufákat lövő kisdorogiak megszenvedtek a győzelemért a jól védekező vendégekkel. Gól: A Nyugati-csoport állása 1. Kisdorog 14 11 3 0 64-13 36 2. Gyönk 15 11 1 3 42-21 34 3.Tolnanémedi 16 9 4 3 33-30 31 4. Pincehely* * 15 9 1 5 27-24 27 5. Nagymányok 14 8 1 5 31-31 25 6. Simontornya 14 6 5 3 24-15 23 7. Hőgyész 15 5 7 3 26-26 22 8. Magyarkeszi 15 5 3 7 41-43 18 9. Kaposszekcső 15 5 3 7 25-38 18 10. Aparhant 16 4 5 7 38-37 17 11. Szakály 15 4 3 8 24-27 15 12. Ozora 16 4 2 10 40-62 14 13. Kéty 15 3 3 9 25-47 12 14. Iregszemcse 14 2 3 9 23-46 9 15. Döbrököz* 14 3 2 9 24-36 8 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól * A Döbrököz csapatától három pont levonva * * A Pincehely csapatától egy pont levonva Horváth P. Jók: Horváth P., Mik­lós K., Miszler V., illetve az egész vendégcsapat dicséretet érde­mel. Ifi: 2-2. KÉTY-GYÖNK 1-2 (0-1). Kéty, 100 néző. V: Csobot. DönteÜen- szagú mérkőzésen a gyönkiek kis szerencsével elvitték a há­rom bajnoki pontot. Gól: Ignácz A., illetve Simon T., Simon J. Jók: Szilágyi V., Fazekas Á., Berning, illetve Váli, Simon J., Simon T. Ifi: 10-0. DÖBRÖKÖZ-CST-KAPOSSZEK­cső 3-o (2-0). Döbrököz, 200 né­ző. V: Farkas R. A nagyon jól ját­szó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert az ener- váltan futballozó vendégek el­len. Gól: Török Cs. 2, Kovács Zs. Jók: Török Cs., Kovács Zs., Varga R., Gamos. Ifi: 1-2. IREGSZEMCSE-TOLNANÉMEDI o-3 (0-2). Iregszemcse, 50 néző. V: Balipap. Küzdelmes mérkőzé­sen érvényesült a papírforma: a dobogón álló vendégcsapat nem hagyott kétséget afelől, melyik a jobbik együttes. Gól: Nagy L. 2, Sandó. Jók: Szilágyi Csaba veze­tésével az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 0-3. OZORA-HŐGYÉSZ 4-6 (1-1). Ozora, 100 néző. V: Botos. Gól­gazdag mérkőzésen az egyéni hibák okozták a hazaiak veresé­gét. Gól: Pfeifer K. 3, Tóth A., il­letve Bősz J. 2, Draskóczi 2, Ko­vács M., Dobos Z. (öngól). Jók: mindkét csapat játékosai dicsé­retet érdemelnek. Ifi: 2-4. A Pincehely-Simontornya ta­lálkozó elmaradt. A Nagymá- nyok szabadnapos volt. ■ T. N. Fölényes, 6-0-s győzelmet ara­tott a Bayern München a Ham­burg ellen a német labdarúgó­bajnokság hétvégi fordulójában. Louis van Gaal együttesében re­mekelt a holland Arjen Robben, a klasszis középpályás három gólt vállalt magára a féltucatból. A bajorok számára a legjobbkor jött a parádés játék, kedden a Bajnokok Ligája nyolcaddöntő- jének visszavágóján az olasz Intert fogadják (tv: TV2, 20.30 élő). Az odavágón 1-0-ra nyer­tek a németek, Mario Gomez ta­lálata (a válogatott csatát 7 mécs­esén 7 gólt lőtt a legrangosabb sorozatban) nagyon sokat érhet a 2010-es BL-döntőben éppen az Inter ellen elbukó Bayernnek. Az olaszok nincsenek jó formá­ban, pénteken csak 1-1-es dön- teüent értek el a Brescia otthoná­ban. Az is aggaszthatja Leonar- dót, az Inter edzőjét, hogy közép­ső védője, a Bresciában a 65. percben megsérülő brazil Lúcio várhatóan kihagyja a keddi BL- összecsapást. A másik ágon az angol bajnokságban éllovas Manchester United a francia Olympique Marseille együttesét fogadja. Az odavágón nem lát­hattak gólt a nézők, ez is a haza­iak továbbjutását ígéri. Ugyan­akkor ha a franciák találnak egy gólt, már kettőt kell lőnie Alex Ferguson csapatának. A talál­kozót a DigiSport 20.30 órától élőben közvetíti. ■ I * 4 «