Tolnai Népújság, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-07 / 55. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2011. MÁRCIUS 7., HÉTFŐ 10 HÍRSÁV Sidi Péter arany-, a csapat bronzérmes sportlövészet Sidi Péter a férfi puskások között arany­érmet szerzett a bresciai lég- fegyveres Európa-bajnoksá- gon, a Biatovszki Mátéval és Somogyi Péterrel kiegészülő csapat pedig 3. lett. Az Eb utolsó számában a komáro­mi versenyző az alapverseny után négyes holtversenyben az élről várhatta a döntőt, melyben az 596 körös ered­ményéhez 102,7 kört tett hozzá, így 698,7-es ered­ménnyel győzött. Hazai győzelem a férfiak 50 km-es versenyében ÉszAKisí-VB Hazai sikerrel zárult az oslói világbajnok­ság vasárnap: a címvédő nor­vég Petter Northug sprintbe­futóban győzött a férfiak sza­badstílusú 50 km-es sífutó versenyében. A kétszeres olimpiai bajnok sztár ezen a vb-n harmadik aranyérmét nyerte, mert a 30 km-es ül- dözéses számban, valamint váltóban is a dobogó legma­gasabb fokára állhatott fel, így pályafutása során heted­szer lett világbajnok. Csoportmásodik lett az MKB Veszprém csapata kézilabda Kikapott (30-24) a francia Montpellier ottho­nában, így csoportmásodik lett az MKB Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján. Ez azt jelenti, hogy Mocsai La­jos csapata a Nagy Lászlóval felálló spanyol Barcelonát, a Gál Gyulát soraiban tudó horvát Croatia Zagrebet, vagy a Pick Szegedet kapja ellenfélnek a nyolcaddöntő- ben. A sorsolást ma tartják. Nikola Karabaticékjól kezdtek Továbbiak a TEOLhu hírportálon Nem hatott a brazil szamba labdarúgás A DFC először nyert a Nagykanizsai TE otthonában Mészáros Tibor (balról) lőtte az UFC gólját. Hiába játszott egy félidőt emberelőnyben a szekszárdi csapat, a rutinos Szentlőrinc elvitte a három pontot Az NB III-as focibajnok­ság Dráva-csoportjának első tavaszi fordulójában a Paks második csapata rangadót nyert Balaton- lellén, és továbbra is őrzi első helyét a tabellán. Tudósítóinktól BALATONLELLE SE-PAKSI FC II0-2 (O-O). Balatonlelle, 100 néző. V: Nagy I. Balatonlelle: Posza- Ke­néz, Magyar (Gelencsér), Tóth A., Börczi- Kovács D., Galgóczi, Petronovics (Makarész), Graszl N.- Bodrogi, Bérezi D. (Pfeiffer). Edző: Készéi Ferenc. Paks II: Kiss M.- Féhr (Hoós), Berkó, Gé- vay, Mészáros I.- Racskó, Mon- dovlcs (Karszt L), Cziráki, Boh­ner- Palásthy (Dobra), Pap R. Edző: Lengyel Ferenc. Gól: Pa­lásthy, Bohner. Kiállítva: Kenéz a 34. percben. lók: Posza, Graszl N., Galgóczi, illetve Mészáros L, Bohner, Palásthy, Pap R. LENGYEL FERENC: - Értékes győzelmet arattunk, újabb nagy lépést tettünk a céljaink megva­lósítása felé. KOMLÓI BÁNYÁSZ SK-BÖLCSKEI se 2-2 (2-1). Komló, 100 néző. V: Ferencz. Komló: Horváth T.- Varjasi (Sinku), Győri, Schusz­ter, Kovács R- Korbuly, Hollósi (Kalmár G.), Kalmár B., Kusz- Nagy G., Ivusza. Játékos-edző: Schuszter Roland. Bölcske: Mül­ler- Fenyősi, Kern, Jaksa R, Besenczi Z. (Rácz I.)- Tóth L, Be- senczi L, Jaksa G., Szili- Fröh­lich (Molnár), Rompos (Berényi R). Edző: Búzás Attila. Az ered­mény nem tükrözi hűen a két csapat közti különbséget, a bölcskeiek számtalan helyzetet hagyta ki, így értékes pontokat veszítettek. Gól: Ivusza, Kalmár B., illetve Rompos, Szili. Kiállít­va: Nagy G. a 76. percben. Jók: Ivusza, Kalmár B., illetve Fenyő­si, Tóth, Szili, Besenczi I. BÚZÁS ATTILA: - TÖbbgÓlOS győzelmet arathattunk volna. BONYHÁD VLC-MOHÁCS TE 2-1 (l-O). Bonyhád, 150 néző. V: Böröczi. Bonyhád: Kovács L- Ta­kács N., Márton E., Máté N., Fe­kete K. (Breno)- Sebestyén N. (Tálas), Czinkon, Máté R., Márk K.- Kovács P. (Pfaff), Márk A. Edző: Kniesz Mátyás. Mohács: Vukmann- Keszthelyi, Molnár, Dénes (Húsz), Bazsonyi- Fisc­her K., Laki, Szeifert, Rittlinger- Fischer N. (Madács), Gál T. Edző: Megyeri Károly. Az első félidő­ben eldönthette volna a találko­zót a bonyhádi csapat, ehelyett a végére szorossá tette azt a Mo­Az NB III állása 1. Paks II 16 13 1 2 39-7 40 2. Szentlőrinc 16 12 2 2 41-8 38 3. Nagyatád 16 8 4 4 30-18 28 4. Kaposvári! 16 8 2 6 19-19 26 5. Balatonlelle 16 8 1 7 18-23 25 6. Dombóvár 16 7 4 5 19-21 25 7. Siófok II 16 7 3 6 29-25 24 8. Bonyhád 16 7 3 6 17-23 24 9. Pogány 16 6 5 5 31-26 23 10. Szekszárd 16 6 2 8 17-23 20 11. Mohács 16 5 3 8 23-23 18 12. Boly 16 5 0 11 21-30 15 13. Nagykanizsa 16 4 3 9 16-26 15 14. Böicske 16 4 3 9 26-40 15 15. Komló 16 3 3 10 15-31 13 16. Bogád 16 3 4 9 19-37 13 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... hács. Gól: Máté R., Takács N., il­letve Gál T. Jók: Márton E., Czin­kon, Márk K., Márk A., Takács N., illetve Keszthelyi, Gál T. kniesz mátyás: - Az első fél­idei játékunk alapján megérde­melten nyertünk. TOLLE UFC SZEKSZÁD-SZENTLŐ­rinc se 1-2 (l-l). Szekszárd, 100 néző. V: Kovács Zs. Szek­szárd: Horváth B.- Dienes G. (Tóth L), Tóth R, Rátkai, Calka S.- Ranga (Szabó V.), Pákái, Koch (Weidinger), Mészáros T.- Csende R., Deli. Edző: Dienes Pál. Szentlőrinc: Vük- Kalmár, Zámbó, Tamás, Krász (Müller- lei)- Tóth Á. (Varga B.), Lóth, Leipold (Bodó), Szabó K.- Pince­helyi, Hergenrőder. Edző: Ott Jó­zsef. A vendégek tíz emberrel játszva is nyertek a jól küzdő ha­zaiak ellen. Gól: Mészáros T., ü- letve Zámbó, Müllerlei. Kiállítva: Hergenrőder a 44. percben. Jók: Rátkai, Tóth R, Pákái, illetve Zámbó, Tamás, Lóth, Müllerlei. dienes PÁL: - Játékunk alap­ján nem érdemeltünk vereséget. NAGYKANIZSAI TE-DOMBÓVÁRI FC-RUTIN 2-3 (l-l). Nagykanizsa. V: Ursprung. Nagykanizsa: Mar- kek- Boros, Pozsgai, Cserfő, Far­kas J.- Újvári, Nagy T., Rácz, Kisharmadás (Szőke)- Horváth G., Luiz Fernando (Biliege). Edző: Koller Zoltán. Dombóvár: Szabados- Várai, Farkas I. (Nagy A.), Takács Z., Kovács R. (Harsá- nyi)- Fentős, Kázmér, Méhn, Szűcs- Bán, Fábián (Bódis). Ed­ző: Reith Róbert. Jó iramú mér­kőzésen a vendégek jó helyzetki­használásuknak köszönhetően megérdemelten nyertek a télen két brazil játékossal erősítő zalaiak ellen. A DFC először győ­zött Nagykanizsán. Gól: Luiz Fernando 2, illetve Szűcs 2, Bán. Jók: Horváth G., Luiz Fernando, Pozsgai, illetve Várai, Szűcs, Bán, Fábián. Reith Róbert: - Motiváltán és nagy lelkesedéssel játszó csapa­tom mindem elismerést megér­demel. Erre a sikerre építhetünk a jövőben. A Kecskeméti TE másfél héten belül harmadszor gyűrte le a DVSC-t Az utolsó előtti helyen álló Sió­fok pontot szerzett az Újpest ven­dégeként a labdarúgó Moni- comp Liga 18. fordulójában. A Pápa hazai környezetben kétgó­los hátrányból fordított, és 4-3- ra nyert a Zalaegerszeg ellen. A Kecskemét a Magyar Kupában elért győzelme után ismét nyer­ni tudott a mindkét sorozatban címvédő Debrecen ellenfeleként. A kiesés elől menekülő Szom­bathelyi Haladás hazai környe­zetben két góllal bizonyult jobb­nak a Kaposvár ellenében. A for­duló fővárosi rangadóján egyet­len gól döntött, ezt a Ferencváros szerb légiósa, Szrdjan Sztanics szerezte. EREDMÉNYEK: ÚJPEST FC-BFC siófok l-l (O-O). Szusza Ferenc Stadion, 3000 néző. V: Solymosi. Gól: Lázár (55.), illetve Novák (70.). KECSKEMÉTI TE-ERECO-DEBRE- CENI VSC-TEVA 3-0 (3-0). Széktói Stadion, 2200 néző. V: Vad II. Gól: Balogh (33., 11-esből), Vujovic (35., 11-esből), Salami (38., öngól). LOMBARD PÁPA-ZTE FC 4-3 (1-2). Pápa, 1500 néző. V: Né­meth Á. Gól: Takács P. (8., 63.), Marie (65., 86.), illetve Boguno- vics (24.), Rajcomar (30.), Balázs (58.). SZOMBATHELYI HALADÁS-KA­POSVÁRI RÁKÓCZI 2-0 (1-0). Szombathely, 4000 néző. V: Oláh. Gól: Oross (3.), Irhás (65.). GYŐRI ETO FC-VASAS-HÍD 0-1 (0-1). Győr, 2200 néző. V: Szilasi. Gól: Gáspár (35.). VIDEOTON FC-MTK BUDAPEST 2-1 (l-l). Székesfehérvár, 3075 néző. V: Andó-Szabó. Gól: Alves (45., 11-esből), Elek (78.), illetve Frank (28.). BUDAPEST HONVÉD-FERENCVÁ­ROSI tc o-i (0-1). Bozsik József Stadion, 4350 néző. V: Berger. Gól: Sztanics (12.). A Monicomp Liga állása 1. Videoton 18 12 4 2 35-17 40 2. Ferencváros 18 11 1 6 32-24 34 3. Paks 17 9 4 4 31-23 31 4.ZTEFC 18 9 3 6 34-28 30 5. Kaposvár 18 9 2 7 28-25 29 6. Debrecen 17 8 4 5 30-25 28 7. Pápa 17 8 2 7 30-31 26 8. Kecskemét 18 8 0 10 34-37 24 9. Újpest 18 6 5 7 30-25 23 10. Győr 18 6 5 7 20-21 23 11. Bp. Honvéd 18 6 4 8 20-22 22 12.MTK 18 6 4 8 23-28 22 13. Vasas 18 6 3 9 24-32 21 14. Haladás 18 5 5 8 25-25 20 15. Siófok 18 4 6 8 15-23 18 16. Szolnok 17 ' 2 2 13 12-37 8 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Lipcsei sikerével már elődöntős a Győr csapata Kuyt triplájával a Pool legyőzte a MU-t labdarúgás 21 év után ismét liverpooli mesterhármas a Manchester ellen Bejutott a női kézilabda Bajno­kok Ligája elődöntőjébe a to­vábbra is százszázalékos Győr, miután 29-24-re nyert a német HC Leipzig otthonában. EREDMÉNY. BL-KÖZÉPDÖNTŐ, 4. FORDULÓ, II. CSOPORT: HC LEIPZIG -GYŐRI AUDI ETO KC 24-29 (10-16). A vendégek az első fél­idő nagy részében kézben tartot­ták az irányítást, és átlagban minden második góljukra érke­zett csak válasz. A 20. percben már 12-6 volt a magyarok javá­ra. A németek a szünet előtt va­lamelyest csökkentették ugyan a különbséget, ám a hajrá megint a győrieké volt. A máso­dik félidő elején felváltva estek a gólok, majd amikor a Leipzig el­kapta a fonalat, Konkoly Csaba vezetőedző a 42. percben, 20-17-nél ingerülten időt kért. A feddés használt, az utolsó tíz percre ismét megnyugtató lett az előny. A Győr számára már csak az a tét, hogy első legyen kvar­tettjében, és akkor az elődöntő visszavágóján játszhat otthon. A magyar bajnok a középdöntő utolsó két fordulójában hazai környezetben lép pályára: márci­us 13-án az orosz Dinamo Vol- gográdot, március 20-án pedig legnagyobb riválisát, a norvég Larvikot fogadja. Szombaton játszották: Dinamo Volgográd- Larvik 23-32. az állás: 1. Győr 8 pont, 2. Larvik 6,3. Volgograd 2,4. HC Leipzig 0. ■ Az éllovas Manchester United 3- 1-re kikapott Liverpoolban az angol labdarúgó Premier League 29. fordulójának vasárnapi rang­adóján. A házigazdák mindhá­rom gólját Dirk Kuyt, a csapat holland légiósa szerezte. Elképesztő lelkesedéssel kezdte a Liverpool a rangadót, Luis Suárez már az első félidő­ben megmutatta, hogy talán ér annyit, mint Fernando Torres. A félidő után a Manchester United próbált javítani az eredményen: Ryan Giggs két veszélyes lövés­sel jelezte, még nincs lefutva a derbi. A 65. percben aztán vég­képp eldőlt a meccs, a gólt megint a Suárez-Kuyt kettős hozta össze. A vendégek két év A rangadó két hőse: Luis Suárez és a mesterhármast jegyző Dirk Kuyt után először kaptak ki két egy­más utáni bajnokin. A Pool a ha­todik helyre jött fel, az MU még vezet, de vesztett pontok tekinte­tében ugyanúgy áll, ahogy a má­sodik Arsenal. Dirk Kuyt első mesterhármasát lőtte a Premier League-ben, legutóbb 2005-ben sikerült neki, akkor még Fe- yenoord-játékosként a Willem II ellen. A holland 1990, és Peter Beardsley óta az első liverpooli, aki mesterhármast rúgott az ősi riválisnak. EREDMÉNY: LIVERPOOL-MANC­HESTER united 3-1 (2-0). Anfield Road, 44 753 néző. Vezette: Dowd. Gólszerző: Dirk Kuyt (34., 39., 65.), illetve Javier Hernán- dez (92. perc). ■ \ 4 1 » *