Tolnai Népújság, 2010. december (21. évfolyam, 279-304. szám)

2010-12-02 / 280. szám

14 SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2010. DECEMBER 2., CSÜTÖRTÖK Szünet után többet tett a győzelemért az FGKC csapata Ráleltek góllövő cipőikre női futsal Mausz Renáta három gólt szerzett a Szeged ellen Első győzelmét ünnepelhette az NB ll-ben a Dombóvár KC NŐI KÉZILABDA NB II DÉLNYUGATI- CSOPORT. UKSE MÁRKER SZEK- SZÁRD-FGKC SZEKSZÁRD 23-29 (íi-ii). Szekszárd, Garay János iskola, 100 néző. V: Rozina, Susz­ter. UKSE: Tancz- Samu 4, Sza­bó P. 2, SZEKERES 9 (4), Káló 1, Palkó 3, Gál 2. Csere: Frey (ka­pus), Fehér, János 2, Máté. Edző: Jánossy Csaba. FGKC: SCHELL- Nagy Sz., Kubatovics 2 (2), BOR­DÁN 5, Zhorela 3, BÁLINT 5, NÉ­MET J. 8 (2). Csere: Müller (ka­pus), BEDA 3, Göttlinger L. 1, Lencsés, Orbán R. 2. Edző: Far­kas Attila. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc. hétméteresek: 5/4, ill. 5/4. Nyitott védelmével meglepte ellenfelét a megyei rangadón az FGKC. A kék-sárgák felvették az eléjük dobott kesztyűt, így ki­egyenlített első félidőt láthattak a nézők. A 40. percben még dön- teüen volt az állás (16-16), ezt követően azonban már csak egy csapat volt a pályán. Hat perc alatt hét gólt lőttek a Gólyák, az UKSE-nek erre nem volt válasza. Ifi: 36-41. JÁNOSSY CSABA: - Remek első félidő után katasztrofális máso­dikat produkáltunk. farkas ATTILA: - Köszönöm lányok... De van egy rossz hírem, már alig várom az alapozást! TAM-BAU TAMÁSI KC-CSURGÓI nkk 31-24 (19-9). Tamási, 100 néző. V: Lábadi, Szabó A. Tamá­si: JÁNOS- Bakó Zs. 1, Varga N. 5 (4), RITT 3, Kövesd! 1, LUKÁCS 7, SZŐKE 11 (1). Csere: Siklósi, Lajos (kapusok), Sákovics K. 1, Bakó D., Juhász 1, Barabás 1. Edző: Varga László. HÉTMÉTERESEK: 7/5, ill. 6/5. KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 4 perc. A taktikusan és szervezetten játszó hazai csapat a 4L percben már 13 góllal is vezetett (27-14). A hajrára ugyan elfáradt a Ta­mási, fölényes győzelme azon­ban nem forgott veszélyben. Ifi: 38-21. VARGA LÁSZLÓ: - Gratulálok csapatomnak, hogy megvalósí­totta taktikai elképzeléseimet. Mausz Renáta (jobbról) három gólt szerzett a szegediek ellen. A Tolna-Mözs csapata kiütéses győzelemmel búcsúzott a bajnokság őszi szezonjától Az őszi idény végére meg­találták góllövő cipőiket a tolnai lányok, így kiüté­ses győzelmet arattak a Szegedi Boszorkányok el­len, az NB I-es futsalbaj- nokság 9. fordulójában. Máté Dóra Az első félidőben mutatott re­mek támadójátékuknak köszön­hetően a hazaiak húsz perc alatt bebiztosították győzelmüket. A fordulás után ott folytatták, ahol abbahagyták: szép támadásokat vezettek, és újabb gólokat rúg­tak. A második játékrészre kis­sé fellazult a tolnaiak védelme, ami a nagypályán remeklő Bo­szorkányok ellen megbosszulta magát, így a félidőt egálra hoz­ták a vendégek. A magabiztos tolnai győzelmet azonban nem fenyegette veszély. - Gratulálok az egész őszi szereplésért a fia­tal csapatomnak. Igaz, hogy bra­vúros eredményt nem értünk el, de kudarcot is csak egyszer, az ELTE ellen vallottunk. Voltak, vannak hiányosságaink, de dol­gozunk tovább, hogy kijavítsuk ezeket. Ha ott akarunk lenni ta­A női futsal NB I állása 1. Vesta 9 9 0 0 97-16 27 2. Univerzum 9 6 1 2 71-29 19 3. Miskolc 8 5 2 1 37-30 17 4. Tolna*Mözs 9 5 0 4 36-34 15 5. Galaxis 8 4 1 3 28-23 13 6. Ferencváros 8 3 2 3 30-41 11 7. ELTE 9 3 0 6 23-46 9 8. Szeged 8 2 1 5 30-57 7 9. Salgótarján 9 2 0 7 26-57 6 10. K.-kfélegyháza 9 0 1 8 16-61 1 Sorrend: az egymás elleni eredmény rangsorol vasszal a rájátszásban, akkor a játék minden elemében, mind támadásban, mind védekezés­ben javulnunk kell. Köszönöm a lányoknak az őszi teljesítményü­ket - értékelt Mucska Gyula. TOLNA-MÖZSI FSE-SZEGEDI AK BOSZORKÁNYOK 10-6 (5-1). V: Forray, Ihász. Tolna-Mözsi FSE: Molnár E.- Hodován, Simon B., Mausz R., Folk. Csere: Hepp, Schlotthauer, Méhes, Baki. Gól­szerzők: Mausz R. 3, Baki 2, Si­mon B. 2, Hodován, Folk, Schlott­hauer, illetve Papp M. 3, Zimá­nyi, Kovács, Horváth H. * * * Bár a bajnokság őszi idénye véget ért, még nem pihenhetnek a tolnaiak: vasárnap 16 órától, hazai közönség előtt, az Univer­zum ellen kell helytállniuk a Ma­gyar Kupa 2. fordulójában. Harmadik lett csoportjában a SZAC asztalitenisz A Linz visszavágott a Szekszárdnak a tét nélküli meccsen A női NB II állása 1. Hévíz 10 10 0 0 293-214 20 2. FGKC 10 7 2 1 312-210 16 3. Balatonszemes 10 6 1 3 272-251 13 4. Tamási KC 10 5 0 5 245-272 10 5. Siófok KC II 10 4 1 5 322-280 9 6. Nagyatád 10 4 0 6 289-284 8 7. UKSE II 10 3 1 6 254-282 7 8. Csurgó 9 2 1 6 200-264 5 9. Lenti-Góna 9 0 0 9 178-308 0 Sorrend: az egymás elleni eredmény rangsorol Vereséggel zárta a csoportküz­delmeket a Szekszárd ÁC a női Klubcsapatok Szuperligájában. Sáth Sándor szakmai igazgató együttese Linzben kapott ki a zárókörben, így a harmadik he­lyen végzett, és az alsóházi ráját­szásban folytathatja. A szek­szárdiak a Hodonintól hazai pá­lyán elszenvedett 6:l-es vere­séggel már kiszálltak a tovább­jutásért zajló harcból, azaz szá­mukra tét nélküli volt az utolsó forduló. A kisebbik osztrák csa­pat így visszavághatott a tolnai megyeszékhelyen elszenvedett 7:0-s zakóért. A SZAC-ban Wit- tinger Judit nyújtotta a legjobb teljesítményt, hiszen két partit is meg tudott nyerni. C-CSOPORT, 6. FORDULÓ. LZ LINZ-FROSCHBERG-SZEKSZARD ac 6:3. A győztesek: Liu Yuan 3, Magyarosi 2, a Liu Yuan-Ma- gyarosi-pár, illetve Wittinger 2, Madacki. hastk mladost zag­REB-SKST CSAD HODONIN 6:2. A győztesek: Zhou Yue 3, Durak, Boros, a Zhou Yue-Boros-pár, il­letve Vachovcová, Pelcmanová. A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Mladost Zagreb (horvát) 17 (36:16), 2. SKST CSAD Hodonin (cseh) 14 (30:22), 3. Szekszárd AC 9 (18:30), 4. LZ Linz-Frosch- berg 8 (18:34) ponttal. ■ FÉRFI KOSÁRLABDA NB II. DOMBÓ­VÁR KC-MOHÁCS 88-83 (17-18, 25-25, 19-19, 27-21). Dombó­vár, 150 néző. V:. Dombóvár: Fo­dor 4, Moosz 7/3, RAJCZI 10, KOLLÁR 24/3, Banai A. 9/9. Cse­re: Müller Á., Szalai, Zámbó, Horváth B. 4/3, TAMÁS 28/12, Széles 2. Edző: Halmai Balázs. Megszerezte első győzelmét a DKC! Szoros mérkőzésen a vég­játék döntött a javukra. Sok hibá­val játszott a vendéglátó csapat, de a zóna ellen ezúttal a belső posztokról próbáltak meg kosa­rakat szerezni - sikerrel. A kin­ti dobásoknak volt ritmusa, jó százalékkal be is találtak a hazai fiatalok. Minden játékos - aki pályára került - nemcsak akar­ta, hanem el is hitte, hogy meg­nyerheti az összecsapást a Dom­bóvár KC. MARLEY FKSE SZEKSZÁRD- OROSZLÁNYI SE 72-62 (17-15, 15-19, 22-15, 18-13). Szek­szárd, 60 néző. V: Domokos, Reisz. Szekszárd: LACZA 20/6, Klein 6, Nazarevich 3, Molnár 2, SÜMEGI 9. Csere: Tóth 8, Csá­szár, HIMMEL 10, Tarlós, Nagy 14/3. Edző: Bulatova Anna. Hiába kezdett jól a hazai csa­pat az előkelőbb helyen rangso­rolt oroszlányiak ellen, a vendé­gek a rutinosabb játékosaik tel­jesítményére alapozva fordítot­tak, s a 17. percben már kilenc pont volt az előnyük. A nagyszü­netben mégis csak 2 pont volt a látogató előnye. A folytatásban zónára váltott a Marley, és ez ez­úttal (is) jó húzásnak bizonyult, hiszen kintről alig talált be a vendégcsapat. Lacza volt a leg­eredményesebb szekszárdi, de Himmel és Tóth is sorra szerez­te pontjait. A záró negyed Nagy triplájával indult. A kilenc pon­tos előnyből a 39. percre már csak négy maradt. Bulatova idő­kéréssel rakott rendet a fejekben - egy nem várt, de szép sikerrel vonulhatott öltözőbe az FKSE. ■ A férfi NB II állása 1. Sopron 4 4 0 290-241 1.000 2. PTE-PEAC 7 6 1­685-457 0.930 3. Szombathely 6 5 1 441-391 0.920 4. Zalaegerszeg 8 6 2 583-514 0.880 5. Marcali 3 2 1 230-242 0.830 6. Oroszlány 4 2 2 299-272 0.750 7. Siófok KS 7 3 4 539-585 0.710 8. Szekszárd 7 3 4 445-506 0.710 9.ZTE KK11 6 2 4 461-458 0.670 10. Mohács 6 2 4 364-413 0.670 11. Fehérvár KC 5 1 4 363-399 0.600 12. Dombóvár 5 1 4 347-475 0.600 13. Álba 7 1 6 474-558 0.570 Az első félidőben mindent eldöntött a KSC Szekszárd NŐI KOSÁRLABDA NB II. ATOMERŐ- MŰ-KSC SZEKSZÁRD-NAGYKANI­ZSA 71-60 (17-10, 26-17,10-13, 18-20). Nagykanizsa, 50 néző. V: Benedek, Kovács. Szekszárd: Kövér 12, Rick 20/3, Nagy 11, Bari 12/6, Studer Á. 12. Csere: Szabó, Szántó 4, Wolf, Támer, Ba­logh. Edző: Harsány! Mária. Az első félidőben az atomosok végig vezetve, fokozatosan el­húztak a a fiatal, de magas szer­kezetű hazaiaktól. A második já­tékrészben gyenge védekezés, pontatlan támadójáték jellemez­te a szekszárdiak játékát, így fel­zárkózott a Kanizsa, de a kadet- tekkel és serdülőkkel felálló KSC győzelme nem forgott veszély­ben. Kitűnt: Rick, Kövér, Bari. ■ Lelépték Fergtisonékat Az elmúlt kilenc év legsúlyosabb vereségét szen­vedte el a Manchester United, mely fiatalokkal telezsúfolt összeállításban kapott ki 4-0-ra a Ligakupa negyeddöntőjében a West Ham Unitedtől. A vereséggel megszakadt a MU 29 mérkőzéses veretlenségi sorozata. Vastaps az újabb bravúrért férfi futsal Végig partiban voltak a második helyezettel Továbbra is őrzi veretlenségét hazai pályán a Tolna-Mözsi NB Il-es férfifutsalcsapat, miután bravúros teljesítménnyel pontot mentett a Haladás ellen. Min­dent elmond a találkozóról, hogy a lefújást követően a nézők vas­tapssal ünnepelték a tolnai játé­kosokat, akik minden elismerést megérdemelnek. Az izgalmas és pörgős mérkőzésen végig szoro­san alakult az eredmény, a ven­dégek csak a második játékrész végén tudták átvenni a vezetést, amit aztán nem sokáig birtokol­tak, hiszen Simon József ismét jókor volt jó helyen, és egy perc­cel a lefújás előtt egalizált, ezzel megmentve csapatát a vereség­től. - Túdtuk, hogy nehéz mérkő­A férfi futsal NB II állása 1. Külker 7 5 2 0 35-18 17 2. Haladás 7 5 1 1 52-15 16 3. Vác FSE 7 4 1 2 28-25 13 4. Rába ETOII 7 4 0 3 30-26 12 5. Keszthely 9 4 0 5 51-49 12 6. Tolna-Mözs 8 3 3 2 28-30 12 7. Vasas II 8 3 2 3 31-28 11 8. ELTE 8 3 2 3 32-42 11 9. Dunaújváros 9 3 1 5 23-35 10 10. MAFC 7 3 0 4 24-27 9 11. Rákosmenti 7 3 0 4 33-40 9 12. FTC II 7 2 0 5 25-35 6 13. Érd 9 2 0 7 39-61 6 zésre számíthatunk, nagyon jó csapat a Haladás. Úgy érzem a mérkőzés elején sikerült meg­lepnünk őket, 2 1-es vezetés után visszaálltunk védekezni, és bíztunk a kontratámadásaink si­kerében. Végig szoros volt az eredmény, az utolsó percekben 5-4-es vendégvezetésnél lecse­réltük a kapusunkat, és sikerült kiharcolnunk a döntetlent. Na­gyon izgalmas mérkőzés volt, megőriztük itthoni veretlensé­günket. Gratulálok a játékosaim­nak a példaértékű hozzáállásu­kért és küzdeni tudásukért, és köszönjük a közönségnek a buz­dítást - mondta Herczig Gábor, a tolnaiak játékos-edzője. TOLNA-MÖZS-ADMIRÁL- HALADÁS VSE 5-5 (3-3). V: Álló T., Ihász, Forray. Tolna: Kékesi- Tálas, Úri, Simon J., Csikó. Cse­re: Hartung, Herczig, Sós, Gyúró. Schuck, Mausz R Gól: Tálas 3, Úri, Simon, illetve Bánfalvi 2, Németh, Halmos, Jáger. ■ M. D. é