Tolnai Népújság, 2010. október (21. évfolyam, 229-253. szám)

2010-10-13 / 239. szám

14 SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2010. OKTÓBER 13., SZERDA- sz OLGÁLTATÁS A Pusztahencse izményi sikerével átvette a vezetést a megye lll-ban Egy félidőt átaludt a Tolna futsal Az Univerzum legyőzte a megilletődött Mucska-gárdát A kötelező győzelemért utazik a BEAC-hoz a KSC Szekszárd MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ­BAJNOKSÁG, 8. FORDULÓ. BÁTA- szakcs 3-2 (0-1). Báta, V: Bagdi J. Gól: Sárközi K., Zsinkó, Imrő, illetve Récsei, Buda. Kiállítva: Tobak G. (Báta) a 44. percben. DALMAND-KOCSOLA 1-6 (1-2). Dalmand, V: Juhász Cs. Gól: Teplán Z., illetve Varga T. 4, Mát­rai Zs., Steiger. Kiállítva: Teplán Cs. (Dalmand) a 37. percben. IZMÉNY-PUSZTAHENCSE 1-3 (1-3). Izmény, V: Ledneczky. Gól: Kelemen, illetve Hanák Z., Eke, Körmös. REGÖLY-GYAPA 4-1 (1-0). Regöly, V: Varga B. Gól: Máté J. 2, Horváth Á., Krizbai, illetve Richter. BONYHÁDVARASD-ZÁVOO 1-1 (l-O). Bonyhádvarasd, V: Kovács L. Gól: Szontág N., illetve Besz- terczán. A Majos II-Harc találkozó el­maradt, mert a vendégcsapat nem utazott el a mérkőzésre. A 4. fordulóból a Báta-Dal- mand, az 5. körből pedig a Ko- csola-Szakcs meccs maradt el. A megyei III. osztály állása 1. Pusztahencse 8 6 1 1 31-18 19 2. Kocsola 7 5 2 0 34-9 17 3. Majos II 7 5 1 1 27-11 16 4. Báta 7 4 1 2 24-11 13 5. Izmény 8 4 0 4 21-20 12 6. Szakcs 7 3 2 2 19-12 11 7. Harc 7 3 1 3 14-18 10 8. B.varasd 8 2 1 5 14-25 7 9. Dalmand 7 2 1 4 13-26 7 lO.Závod 8 1 3 4 13-22 6 11. Regöly 8 1 2 5 18-32 5 12. Gyapa 8 1 1 6 15-39 4 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Elszenvedte idei első ve­reségét a Tolna-Mözsi FSE női futsal NB I 3. for­dulójában. Az egykori tol­naiakkal és bonyhádiak­kal megerősített Univer­zum az első félidőben el­döntötte a meccset. A Tolna a 3. helyre csúszott a bajnoki táblázaton. Máté Dóra TOLNA-MÖZSI FSE-UNIVERZUM- aramis 2-6 (0-4). Tolna, városi sportcsarnok, 150 néző. Tolna: Molnár E.- Hodován, Simon B., Kovács A., Mausz R. Csere: Hepp, Schlotthauer, Baki, Bogár- di. Gól: Hepp, Simon B., illetve Szekér 2, Bernhardt Barbara, Kovácsévá, Ferenczi, Varga A. A kissé álmosan kezdő hazai­ak az első félidőben görcsösen játszottak, rendre rossz megol­dásokat választottak, és szinte helyzetig sem jutottak. Mucska Gyula tanítványai az idei szezon­ban kivétel nélkül mind a három mérkőzésükön rúgott gól nélkü­li első félidőt produkáltak, ami eddig nem jelentett különösebb problémát, hiszen a fordulás után rendre jó teljesítményt nyújtottak és hozták a kötelező győzelmet. Ezúttal azonban a ru­tinosabb játékosokból álló Uni­verzumot fogadták, és egy jó csa­pat ellen - mint tudjuk - min­den hiba megbosszulja magát. Hodován, Kovács és Simon ünnepli a tolnai gólt. A végén nem örülhettek Megvan az első pont FÉRFI FUTSAL NB II, 2. FORDULÓ: TOLNA-MÖZS-SZUPERINFÓ-VÁC FSE 2-2 (l-l). Tolna: Schuck- Kneller, Úri, Mausz P, Halász. Csere: Csikó, Miklós Cs., Tálas, Simon /., Klem. Edző: Herczig Gábor. Gól: Halász, Simon /., il­letve Bartal, Szabó G. A tolnaiak következő mérkőzé­süket október 22-én a Rába ETOII otthonában játsszák. Amíg az elmúlt két fordulóban, a Tolnához hasonlóan, az újonc csapatok sem szereztek találatot az első játékrészben, addig a jobb erőkből álló vendégek négy­szer vették be Molnár Eszter ka­puját. Köztük a Bonyhádon ne­velkedett Bernhardt Barbara is. A fordulás után, már mondhatni a szokásoknak megfelelően, újult erővel lépett pályára a Tol­na. Mucska edző a szünetben azt kérte a lányoktól, hogy alkamaz- zanak egész pályás letámadást. Ez azonban mindössze két gólra volt elegendő, de a fővárosiak is betaláltak még kétszer. A csatta­nóról Varga Adél gondoskodott: a korábbi tolnai kedvenc lőtte az Univerzum hatodik gólját. MUCSKA GYULA: Az első fél­időt átaludta a csapat, megillető- dötten játszott. A szünet után fel­pörögtünk, de a gyenge egyéni teljesítmények miatt kikaptunk. A Tolna-Mözs október 17-én a Skorpió Salgótarjánt fogadja. A kötelező győzelem megszerzé­se a célja az Atomerőmű-KSC Szekszárd csapatának a női ko­sárlabda NB I szerdai, 6. fordu­lójában. Újhelyi Gábor együttese a sereghajtó, eddig öt vereséget jegyző BEAC vendége lesz, a ta­lálkozó 18.15 órakor kezdődik. A szekszárdiak a hétvégén olyan meccsen veszítettek a Fradival szemben (69-80), amelyet jobb odafigyeléssel megnyerhettek volna, az FTC elsősorban annak köszönhette a sikert, hogy ruti­nos játékosai a kritikus pillana­tokban kiválóan döntöttek. A KSC tavaly oda-vissza 30 pont körüli különbséggel verte a fő­városi együttest, Budapesten 90-66-ra, Szekszárdon 93-61-re győzött. Most is biztos sikert re­mélnek Medgyessyék, akiknek a következő két körben lehetősé­gük lesz javítani, hiszen a BEAC után a Vasas-Csatával meccsei­nek (október 20., 18 óra). A két soros ellenfél éppen egymással találkozott legutóbb: a vasárnapi partit a Vasas 63-49-re nyerte. A női NB 1 állása 1. Pécs 4 4 0 371-217 1.000 2. Sopron 5 5 0 400-288 1.000 3. Győr 4 4 0 320-226 1.000 4. Szeged 4 4 0 325-241 1.000 5. FTC 5 3 2 326-327 0.800 6. Baja 2 1 1 151-154 0.750 7. Szolnok 4 2 2 264-301 0.750 8.ZTE 5 2 3 338-364 0.700 9.BSE 4 1 3 294-309 0.625 10. Szekszárd 5 1 4 352-406 0.600 11. Vasas 5 1 4 291-349 0.600 12. Cegléd 4 0 4 262-372 0.500 13. BEAC 5 0 5 262-402 0.500 2010. november 3-15-ig www.topaukcio.hu PROFITÁLJON AZ ÖN On-line árverés __ __i___ Ve gyen részt A TOP AUKCIÓN! SIKER kockázat nélkül! 2010. november3-án indul az on-line árverés a www.topaukcio.hu-n . Vegyen rajta részt Ön is, ajánlja fel árverezésre termékét vagy szolgáltatását, és a befolyt összegből finanszírozza meg hirdetését nálunk. Hogyan is zajlik? 1. Ön árverezésre bocsátja termékét vagy szolgáltatását. Az Ön termékének a kereskedelmi ára (bruttó bolti ár) legalább 20 000 Ft. 2. A Tolnai Népújság megjelenteti az Ön termékét az aukciós mellékletben. 3. Az on-line árverés 2010. november 3-15-ig tart. 4. Az árverés lezárása után a legmagasabb áron licitáló tájékoztatást kap e-mailben az összegről és a fizetési kötelezettségről az AS-M Kft. felé. 5. Miután a nyertes licitáló teljesítette a fizetési kötelezettségeit, igazolást kap, amellyel a licitált terméket Önnél átveheti. 6. A nyertes licitáló az igazolás ellenében megkapja Öntől a terméket és a számlát az árverezési összegről. 7. Az AS-M Kft. hirdetési felületet biztosít Önnek a termék kereskedelmi árának megfelelő értékben. Az aukció 2010. november 3-án indul és november 15-ig tart. Részletekről érdeklődjön az alábbi telefonszámokon: 74/511-506, 74/511-507, 74/511-508, 74/511-511, 74/511-516, 74/511-544 Tolnai Népújság A hír velünk jár! . . i i