Tolnai Népújság, 2010. szeptember (21. évfolyam, 203-228. szám)

2010-09-27 / 225. szám

2010. SZEPTEMBER 27., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT VilCiiiiC Villant A montenegrói Mirko Vuciníc a 93. percben döntötte el az olasz labdarúgó-bajnokság rangadóját az AS Roma-lntemazionale rangadót. A fővárosiak első sikerüket aratták az idényben, az Inter először szenvedett vereséget. Az eddigi legjobb idénykezdet labdarúgás Sorozatban harmadik idegenbeli győzelmét jegyezte a Paksi FC Tovább tart a mainzi csoda: Szalai góljával verték a Bayernt Szalai Ádám góljával nyert a százszázalékos teljesítménnyel listavezető Mainz a címvédő Ba­yern München otthonában a né­met labdarúgó-bajnokság hato­dik fordulójának szombati játék­napján. A vendégek már a 15. percben vezetéshez jutottak Ál­lagúi parádés sarkazásával, majd a szünet előtt öngóllal egyenlítettek a bajorok. A három pont sorsát a magyar válogatott támadó a 77. percben döntötte el egy remek, bal felső sarokba he­lyezett lövéssel. „Nagyon jó, hogy az élen ál­lunk, de tudjuk, hogy ez nem marad örökre így. Minden csúcs után jöhet hullámvölgy, ezzel természetesen mi is tisztában vagyunk. Mindenesetre megte­szünk mindent annak érdeké­ben, hogy minél tovább tartson ez a jelenlegi állapot” - fogalma­zott a 22 éves játékos. A ZDF mainzi stúdiójába két csapattársával, Lewis Holtbyval és Andre Schürrlével érkező Sza­lai januárban került a Real Mad­ridtól a Rajna menti városba. Eleinte sérülés miatt ritkán ka­pott lehetőséget, ám az utóbbi meccseken már kezdő volt Tho­mas Tuchel edző csapatában. „Ha az ember nem kap játék- lehetőséget, és állandóan csak a klspadon ül, akkor mindenkép­pen jobb, ha olyan klubhoz szer­ződik, ahol rendszeresen játsz­hat. A Mainz ideális csapat szá­momra” - mondta Szalai. Szalai fantasztikus gólt szerzett Sem Tököli Attila, sem más kecskeméti játékos nem tudta bevenni a Paksi FC kapuját. Montvai Tibor viszont megtette ezt az al­földiekével, így a PFC so­rozatban harmadik győzel­mét aratta. Rónai Gábor Csehi Tamás (balról) és Fiola Attila (18) között a kecskemétiek villámléptű támadója, Foxi Kethevoama tör kapura. Csak helyzetekig jutott a KTE Tököli Attila és Montvai Tibor. A két csatár párharca különös pi­kantériát adott a Kecskemét- Paks találkozónak. Előbbi éve­ken át futballozott az atomcsa­patban - és ott három év alatt 42 gólt rúgott utóbbi pedig Kecskeméten boldogította a drukkereket - legutóbbi két sze­zonjában 24 gólt szerezve. A sors fintora, hogy nyáron helyet cse­réltek: Tököli Kecskemétre, Montvai pedig Paksra szerző­dött. Szombaton mindketten ar- £ ■M ra készültek, hogy borsot törje- J nek korábbi kenyéradójuk orra | alá. Akadt is gondjuk mindkettő- 1 jükkel a védelmeknek, ám ami | nem sikerült Tökölinek, az ősz- | szejött Montvainak: gólt szer- J zett. Pontosabban három pontot I érő gólt. Ráadásul akkor talált be, amikor már nem lehetett rá válaszolni, a 92. percben. A Paks pedig ezzel a találattal mindhá­rom pontot zsebre tette, és zsi­nórban harmadik mérkőzésén nyert. Az már senkit sem érde­kel, hogy a Kecskemétnek bi­zony akadtak nagy helyzetei szép számmal, de a kapuvédő, Csernyánszki Norbert, és a pak­si védelem Éger Lászlóval az élen derekasan állta a sarat. A PFC olyan tettet vitt véghez, ami­re még nem volt példa, amióta 2006 őszén bemutatkozott az el­ső osztályban. Idegenben nyert háromszor egymás után. A szombathelyi (2-1) és a kapos­vári (2-1) sikert egy újabb dia­dallal fejelte meg a Kis Károly keze alatt egyre stüusosabb fut­ballt játszó gárda. A paksiaknak egyszer már volt egy olyan soro­zatuk, amikor három meccset nyertek zsinórban - a 2007/ 2008-as idényben a Vasast (3-0) otthon, a Nyíregyházát (2-1) ide­genben, a Tatabányát (6-0) szin­tén otthon győzték le -, de ez a széria össze sem hasonlítható a három mostani idegenbeli dia­dallal. Amelyek azért is különö­sen értékesek, mert idén nagyon kiegyenlítettek az erőviszonyok, a Paks és a listavezető Videoton között például mindössze három pont a különbség, ráadásul az idény előtt mind a Kecskemétet, mind a Kaposvárt, mind a Hala­dást közvetlen riválisnak kiáltot­ták ki.- Egymás után három idegen­beli meccset nyertünk meg, sze­rintem nagyon kevesen gondol­TE0L.hu A Paksi FC-röl szóló korábbi írásokat, képgalériákat, játékosinterjúkat, megtalálja a TE0L.hu hírportálon. Montvai Tibor a 92. percben döntötte el NB I, 8. FORDULÓ. KECSKEMÉ­TI TE-ERECO-PAKSI FC O-l (0-0). Kecskemét, 1500 néző. V: Vei-zer. Kecskemét: Ry- bansky- Balogh (Wilson, 86.), Gyagya, Lambulic, Mohi- Alempijevic, Csukics, Koncz, Litsingi (Csordás, 62.)- Tököli, Foxi (Bori, 72.). Vezetőedző: Urbányi István. Paks: Csernyánszki- Heffler T. (Lisztes, 91.), Éger, Fiola, Csehi- Bartha, Böde, Sipeki, Vayer (Báló, 75.)- Montvai, Kiss T. (Magasföldi, 65.). Ve­zetőedző: Kis Károly. Gól Montvai (92.). Kiállítva: Alempijevic (68.), Magasföl­di (76.). Sárga lap: Fiola (44.), Böde (47), Csehi (76.), Éger (80.), Montvai (83.). A labdarúgó NB I állása 1. Videoton 7 4 2 1 15-7 14 2.MTK 7 4 2 1 12-7 14 3. Kaposvár 7 4 1 2 13-9 13 4. Bp. Honvéd 8 4 1 3 13-11 13 5. Ferencváros 8 4 1 3 13-15 13 6. Újpest 8 3 4 1 12-5 13 7. Győri ETO 8 3 2 3 9-7 11 8. Debrecen 8 3 2 3 15-14 11 9. Zalaegerszeg 7 3 2 2 11-10 11 10. Paksi FC 7 3 2 2 11-11 11 11.Pápa 7 3 1 3 16-12 10 12.Vasas 8 3 1 4 12-18 10 13. Siófok 8 2 4 2 8-8 10 14. Szolnok 8 1 2 5 6-14 5 15. Kecskemét 7 1 0 6 11-21 3 16. Haladás 7 0 3 4 4-12 3 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... ták, hogy ezeken kilenc pontot fogunk szerezni. Szervezetten, csapatként védekeztünk, mindig akadt egy olyan játékos, aki kise­gítette a másikat. A Kecskemét­nek több lehetősége is volt az el­ső félidőben, de mindig akadt olyan játékosunk, aki a legjobb­kor lépett közbe, és megakadá­lyozta a hazaiakat abban, hogy betaláljanak a kapunkba. A szü­netben felhívtam a fiúk figyel­mét arra, hogy a második félidő­ben a Kecskemét biztosan ki fog támadni, kockáztatni fog, hiszen ők idén eddig csak egyszer nyer­tek, nagyon figyeljünk oda a kontralehetőségeknél. Örülök neki, hogy a végén egy ilyen ak­ció után sikerült eldöntenünk a három pont sorsát - nyilatkozta Kis Károly, a PFC vezetőedzője. Nyolc forduló - pontosabban hét meccs - után a Paksi FC 11 ponttal áll a tabellán. Visszanéz­tük az évkönyvekben, soha ilyen jól még nem kezdte az évet az atomvárosi együttes. Eddig álomszerűén alakul az idény, és még visszavan egy elmaradt meccs hazai pályán a Lombard- Pápa ellen... A forduló többi eredményét a 11. oldalon olvashatja. A fiatal Madarász Dóra igazolta az előzetes várakozásokat asztalitenisz Párosban a rutin diadalmaskodott: Braun Éva és Kertai Rita vitte haza az elsőknek járó különdíjat Azt már a verseny kezdete előtt tudni lehetett, hogy sem egyéni­ben, sem párosban nem lesz címvédés a Szekszárd Kupán. A 2009-ben mindkét számban győztes Lovas Petra ugyanis nem indult, mint ahogy hiány­zott - különösen a szép lányo­kat kedvelőknek - Póta Georgi­na is. A szakértők előre meg­mondták: az idei kiírásban a fi­atalok viszik majd a prímet, hi­ába lesz itt Braun Éva, vagy az elmúlt években kilencszer győz­tes Molnár Zita, majd meglátjuk, hogy a tiniké lesz a dicsőség. Csak félig lett igazuk. Egyéniben ugyanis a 17 éves Madarász Dó­ra győzött. A kecskeméti tininek igencsak jó évei vannak mostan- Madarász Dóra meglepetésre, de nem érdemtelenül végzett az élen Ők nyerték az érmeket EREDMÉNYEK, EGYÉNI. Elődön­tő: Madarász (Kecskemét)- Juhász M. (Leka) 4:1 (4, -4, 9, 8, 6), Pergel (Budaörs)- Tóth K. (Orosháza) 4:0 (1, 9, 8, 7). A döntőben: Madarász D.-Pergelsz. 4:0 (4, 7,10; 4). páros. Elődöntő: Braun Éva, Kertai Rita (Postás SE)-Amb- rus Krisztina, Shi Jian (Solt- vadkert) 3:2, Pergel Szandra, Erna Recko (Budaörs)-Varga Tímea, Nagyváradi Mercé­desz (Postás SE) 3:1. A dön­tőben: Braun É., Kertai R - Pergel Sz., E. Recko 3:2. ság: 2009-ben Európa-bajnoki aranyat és világbajnoki ezüstöt szerzett, idén pedig a törökorszá­gi ifjúsági Eb-ről térhetett haza egy ezüsttel és két bronzzal. A párosoknál viszont már kincset ért a rutin, mert a Braun Éva, Kertai Rita duó éppen a legkriti­kusabb pillanatokban koncent­rált a legjobban, így az övék lett az első helyezettnek járó serleg. A Tolna megyeiek közül a 16 kő-' zé jutott a szekszárdi Liu Siyu és Vincze Andrada, előbbi Bra­untól (1:4), utóbbi a nem kevés­bé sokat látott Anna Iszajevától (2:4) szenvedett vereséget. Pá­rosban a szekszárdi Liu Siyu és Madacki Mirella lépett a legto­vább, ők a négy közé kerülésért buktak el a későbbi elődöntős Ambrus, Shi Jian párral szem­ben. A párosverseny helyezett­jeinek Horváth István, Szek­szárd polgármestere, az egyéni érmeseknek pedig Fajszi Lajos, a megyeszékhely sportbizottsá­gának elnöke adta át a díjakat. A Szekszárd Kupa vasárnap az if­júságiak versenyével folytató­dott, az eredményekről keddi számunkban olvashatnak. „A Szekszárd Kupa a honi ver­senynaptár egyik legrangosabb eseménye, amit a 218 nevezés is alátámaszt. Azt hiszem, nem csalódtak a sportág kedvelői, akik remek meccseket láthat­tak” - mondta Sáth Sándor, a SZAC szakmai igazgatója. ■ i 4 * a