Tolnai Népújság, 2010. május (21. évfolyam, 101-124. szám)

2010-05-25 / 119. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2010. MÁJUS 25., KEDD 10 Tömegjelenet a Haladás-Paks meccsen: Iszlai (balról), Heffler, Oross és Böde csatázik a labdáért. A paksiak súlyos vereséggel fejezték be az idényt Tragikus lett az idényzáró labdarúgása Paks csak a 14. helyen fejezte be a bajnokságot Csoknyai és Bor ötödik lett Rio de Janeiróban CSELGÁNCS A 81 kg-OS Csok- nyai László és a plusz 100 kg-ban szereplő Bor Barna az ötödik helyen végzett a cselgáncsozók brazíliai Grand Slam-viadalán, Rio de Janeiróban. A vasárnap érde­kelt további magyarok - ifj. Nagysolymosi Sándor (81), Madarász Tamás (90) és Far­kas Bálint (100) - helyezetle- nül zártak. A szombati ver­senyben a 73 kg-os Ungvári Attila ezüstérmet nyert. A csehek legyőzték az oroszokat a döntőben jégkorong A cseh válogatott nyerte meg a németországi jégkorong-világbajnokságot, miután drámai csatában 2-1-re győzött a címvédő orosz csapat ellen. Klepis ré­vén már az első percben ve­zetést szerzett a cseh csapat, amit Rolinek még egy góllal megtoldott a 39. percben. Az oroszok Dacjuk révén az utolsó percben szépítettek. Megvédte bajnoki címét az MKB Veszprém csapata kézilabda Megvédte bajnoki címét az MKB Veszprém, mi­után a férfi NB I döntőjében harmadszor, pünkösdvasár­nap 40 28-ra legyőzte a tar­talékosán felálló Pick Szeged csapatát. Az első tíz percet leszámítva végig a hazaiak akarata érvényesült, és már a szünetre kétszámjegyű kü­lönbséggel (22-12) vonultak a csapatok. A folytatásban már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyer a Veszprém, amelynek ez volt a 18. bajnoki aranya. Iváncsik Gergő 5 gólt lőtt Továbbiak a TEOLhu hírportálon A Paksi FC nagyon csú­nyán kikapott a Szombat- helyi Haladástól a labda­rúgó Soproni Liga 2009/2010-es idényének utolsó fordulójában, így a 14. helyen zárt a tabellán. Rónai Gábor A paksiak a Bp. Honvéd legyőzé­sével (2-1) szerdán bebiztosítot­ták első osztályú tagságukat, így számukra tét nélküli volt a záróforduló. Kis Károly sérülés miatt több alapemberét, Kiss Ta­mást, Tököli Attilát, Lisztes Krisztiánt és Völgyi Dánielt is kénytelen volt nélkülözni a 2009/2010-es bajnoki idény zárómeccsén. Ott volt viszont a pályán a hosszú sérüléséből fel­épülő Báló Tamás, aki kezdőként kapott szerepet. Sok öröme nem volt a visszatérésben a paksi kö­zéppályásnak, hiszen csapata nagyon sima vereséggel térhe­tett haza. A Haladás minden te­kintetben a paksiak fölé nőtt, és akár még több gólt is lőhetett vol­na. A Paks pocsék tavaszi sze­zonját - (mindössze kétszer tud­tak nyerni Égerék, egyszer a Di­ósgyőr, egyszer pedig a már em­lített Honvéd ellen - egy súlyos vereséggel tetézte. Erre a pro­dukcióra nem lehet mentség a kulcsemberek hiánya, és az em­berhátrány sem. A Paks nem ar­ról volt híres, hogy súlyos vere­ségeket szenved, négygólos kü­lönbséggel egyébként sem tudta senki sem legyőzni az atom-csa­patot. Idáig. Jobb lesz mielőbb el­felejteni ezt az idényt és felké­szülni a következőre, hogy az sokkal több örömet hozzon a Paksi FC kitartó drukkereinek. így látja ezt Kis Károly vezető­edző is, aki a következőket nyi­latkozta a Paksi FC honlapján: „Nagyon sok hiányzónk volt. A szerdai, létfontosságú mérkőzés után nem tudta vállalni a játékot Tököli Attila, Lisztes Krisztián, Kiss Tamás és Völgyi Dániel sem. A sérült játékosok hiánya ugyan nem mentheti fel a csapa­tot és engem sem, de azért azt el lehet mondani, hogy a bajnok­ság végére elfogytunk. Olyan ta­lálkozót játszottunk, ami meg­mutatta az egész évi hibáinkat. Ezekből tanulnunk kell. Azt megígérhetem, hogy a következő bajnokságban egy más típusú, más szerkezetű és más szellemű csapat lesz a Paksi FC. Ez a ve­reség arra hívja fel a figyelmet, hogy ennek a munkának nem elég holnapután nekilátni, ha­nem már holnap el kell kezdeni” - nyilatkozta az egyesület hiva­talos portálján a szakvezető. Lesz munka bőven, hiszen a Paksi FC kétség kívül csalódást jelentő teljesítményt nyújtott a 2009/2010-es bajnokságban. A három 11. helyezés után csupán a 14. pozíciót sikerült megsze­rezni, ez pedig édeskevés egy stabil anyagi háttérrel és NB I- es szinten is jónak mondható játékoskerettel (Éger László, Lisztes Krisztián, és Tököli Atti­la személyében többszörös válo­gatottjai, többszörös bajnokai is vannak a PFC-nek) bíró klubtól. Amikor az őszi idény végezté­vel a PFC 5 győzelemmel, 5 dön­tetlennel és 5 vereséggel a 9. he­lyen tanyázott a tabellán, az atomvárosban senki sem akadt, aki erre a teljesítményre gon­dolt. Lapunk is úgy vélte, hogy nemcsak az első tízbe, hanem akár az első nyolcba is bekerül­het a Paksi FC. Az igazolások jól sikerültek, télen többek között Vayer Gáborral és Völgyi Dániel­lel is erősödött a keret, az ered­mények mégsem jöttek. A miértre nem nekünk kell megadnunk a választ, mi csak abban bízunk, ennél sokkal, de sokkal több örömet hoz Paksra a 2010/2011-es idény. Ötödször nyert bajnokságot a Debreceni VSC A Debrecen lett a bajnok a labda­rúgó Soproni Liga 2009/2010-es idényében, mert bár 1 -0-s vere­séget szenvedett vasárnap Kecs­keméten, a zárófordulóban, köz­vetlen üldözője, a Videoton is ki­kapott 1-0-ra Győrött. A címvé­dő hajdúsági együttes 2005, 2006, 2007 és 2009 után ötöd­ször végzett az élen. „Nagyon nehéz menetelés volt a mostani, nagyon komoly ellen­feleket sikerült legyőznünk, ezért különösen boldog va­gyok”- nyilatkozta Herczeg And­rás, a Debrecen klubmenedzse­re. „Ilyenkor lepereg az ember előtt az egész szezon, az, hogy mennyi nehézséggel kellett meg- küzdenünk. Rengeteg mérkő­zést játszottunk, kulcsembere­ink dőltek ki. Most tavasszal já­tékrendszert is váltanunk kellett a sérültek miatt, Rudolf Gergő már régen kiesett, mostanra pe­dig hiányzott Mészáros Norbert, Komlósi Ádám is többek között, de ma Szakály Péter sem játsz­hatott. Azt hiszem, ez volt talán a legnehezebb körülmények kö­zött kiharcolt bajnoki címünk az összes közül” - zárta a tréner. A tabella harmadik helyén a Győr végzett, a Vasas ellen győz­tes Újpest (1-0) negyedik, a Zalaegerszeg pedig ötödik lett. A Debrecen a következő szezon­ban a Bajnokok Ligája selejtező­jében szerepelhet, a Videoton, a Győr, illetve a Magyar Kupa-dön­tőjében érdekelt Zalaegerszeg - a DVSC bajnoki győzelme miatt már biztosan - az Európa Liga selejtezőjében lesz érdekelt. Az már korábban eldőlt, hogy a Nyíregyháza és a Diósgyőr bú­csúzik az élvonaltól. A gólkirályi címet a Videoton támadója, a 18 találattal záró Nemanja Nikolics szerezte meg, megelőzve a 16,gólos Artjom Rudnevst (Zalaegerszeg) és a 15 gólos André Alvest (Videoton). A Soproni Liga végeredménye 1. Debrecen 30 20 2 8 63-37 62 2. Videoton 30 18 7 5 59-31 61 3. Győri ETO 30 15 12 3 38-18 57 4. Újpest 30 17 4 9 49-39 55 5.ZTE 30 15 8 7 59-45 53 6.MTK 30 12 7 11 52-41 43 7. Ferencváros 30 10 11 9 34-35 41 8. Haladás 30 10 9 11 46-49 39 9. Bp. Honvéd 30 9 11 10 38-35 38 10. Kecskemét 30 10 7 13 50-56 37 11.Pápa 30 10 5 15 39-50 35 12. Kaposvár 30 8 8 14 38-50 32 13.Vasas 30 8 7 15 39-61 31 14. Paksi FC 30 7 10 13 31-44 31 15. Nyíregyháza 30 6 9 15 41-60 27 16. Diósgyőr 30 4 5 21 31-56 17 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... A Haladás könnyedén verte meg a paksi együttest A 30. FORDULÓBAN. SZOMBAT- HELYI HALADÁS-PAKSI FC 4-0 (3-0). Szombathely, 4000 né­ző. V: Berger J. Haladás: Rózsa- Csontos, Lengyel D., Guzmics, Tóth P- Simon Á. (Lattenstein, 29.), Iszlai (Bogdanovics, 87.), Halmosi- Nagy G. (Irhás, 72.), Oross, Si­mon A. Vezetőedző: Róth An­tal Paksi FC: Kovács A. - Hor­váth L (Mészáros /., 75.), Éger, Fiola (Szabói., 28.), Nikolov- Bartha (Vári, 28.), Heffler I, Sipeki, Báló- Böde D., Vayer. Vezetőedző: Kis Ká­roly. Gól: Lengyel a 15., Halmosi a 29., Oross a 41, Ir­hás a 74. percben. Kiállítva: Böde D. a 38. percben. A bíró is segítette a sereghajtó Várpalotát a DFC ellen labdarúgás Az első félidőben eldönthette volna a meccset a Rutin, szünet után futott a pontok után a Dombóvár NB III DRÁVA CSOPORT, 23. FOR­DULÓJÁBAN. VÁRPALOTAI BSK- DOMBÓVÁRI FC-RUTIN 2-1 (1-1). Várpalota, 100 néző. V: Zierkel- bach. Várpalota: Radnai- Fülöp, Uj, Vető (Borbás), Blaski- Humli (Lukács), Horváth L. (Zsupek), Szurok, Kovács G.- Bogdán, Bá­lint. Edző: Gazsó Illés. Dombó­vár: Szabados- Tóth M. (Varga N.), Várai, Kulcsár, Kadarkuti- Lutz (Bán), Szűcs M., Tolmácsi, Kázmér- Fábián, Farkas N. Edző: id. Dárdai Pál. A vendég­csapat már az első félidő köze­pén megszerezte a vezetést, de a lelkesen játszó hazaiak még a szünet előtt egyenlíteni tudtak. Az első 45 perc krónikájához hozzátartozik egy, a mérkőzés végeredményét befolyásoló bírói döntés: 0- 1-nél a játékvezető an- nullálta a DFC teljesen szabályos gólját. A szünet után gyorsan ve­zetést szerzett a Várpalota, a Dombóvár erejéből pedig csak kapufára futotta. Gól: Horváth L, Kovács G., illetve Farkas N. Jók: Kovács G., Vető, Radnai, illetve Kázmér, Farkas N., Tolmácsi, Szűcs. id. dárdai PÁL: - Egy-nullás vezetésünknél szabályos gólt vettek el tőlünk. A második fél­idei játékuk alapján a lelkes ha­zaiak győzelme megérdemelt. PAKSI FC II - POGÁNY-PÓLÓTRANSZ 2-1 (0-0). Paks, 100 néző. V: Ferencz N. Paks: Kiss M.- Féhr, Berkó, Gévay, ifj. Blatt- Bohner, Pap Roland és a Paks II örülhetett NB III, Dráva-csoport 1. Baja 23 19 3 1 57-7 60 2. Nagyatád 23 12 5 6 46-27 41 3. Szentlőrinc 23 11 7 5 40-20 40 4. Dombóvár 23 12 3 8 37-32 39 5. Paks II 23 11 6 6 54-25 39 6. Nagykanizsa 23 10 5 8 30-30 35 7. Kaposvár II 22 9 6 7 40-38 33 8. Pogány 22 9 3 10 27-30 30 9. Szekszárd 23 8 5 10 26-31 29 10. Bogád 24 8 4 12 26-43 28 11. Mohács 23 4 9 10 25-36 21 12. Komló 23 5 5 13 28-46 20 13. Ócsárd 24 4 8 12 30-54 20 14. Várpalota 23 3 3 17 22-69 12 Soirend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Tamási, Pákái (Mondovics), Cziráki- Nagy L, Pap R. (Varga T.). Edző: Gellei Imre. Pogány: Bánfai- Kelemen, Kónya, Racskó (Schvedics), Krapecz- Vass L. (Arató), Farkas B., Kovács D. (Weigerding), Hoffmann- Mé­száros B., Goják. Edző: Szabó Zsolt. Gól: Berkó, Bohner, illetve Goják. lók: az egész paksi csapat dicsérhető. A győzelem különb­sége csalóka, hiszen a hazaiak több góllal is nyerhettek volna. GELLEI IMRE: - Azokat a fiata­lokat, akik beléptek az NB I elő­szobájába, ebben az osztályban érleltük. Az utóbbi egy hónap­ban rám hárult a feladat, hogy őket is felkészítsem. Örülök ne­ki, hogy ezúttal bizonyítottak, mert valóban jó játékkal győz­tük le a Pogány csapatát. NAGYATÁDI FC-TOLLE UFC SZEK- szárd 3-1 (2-0). Nagyatád, 200 néző. V: Ursprung. Nagyatád: Gyenes- Németh, Pintér T., Kiss J., Kovács B.- Babai (Gillich Á.), Márton, Kovács 0., Keczeli- V. Nikolics (Horváth J.), Brezovsz- ky (Androsics). Edző: Papp Zol­tán. Szekszárdi Horváth B.- Wéber, Tóth P., Pulcz, Torma- Calka S., Rikkers (Ranga), Mé­száros T., Kovács A. (Horváth E.)- Deli, Varga B. (Dienes G.). Edző: Dienes Pál. A hazai együt­tes nagy akarással játszva meg­érdemelt győzelmet aratott. A hajrában mindent egy lapra tett fel az UFC, amely a helyzetei alapján könnyen egyenlíthetett volna. Gól: V. Nikolics 2, Pintér T., illetve Deli. Jók: Pintér, Ko­vács 0., Keczeli, V. Nikolics, illet­ve Pulcz, Calka S., Deli. dienes PÁL: - Ellenfelünk meg­érdemelten nyert. ■ ♦ i i 4 t ♦