Tolnai Népújság, 2010. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-13 / 85. szám

SPORT 15 2010. ÁPRILIS 13., KEDD - TOLNAI NÉPÚJSÁG A Magyarkeszi kihagyta a ziccert labdarúgás A Váralja meglepően siíüa vereséget mért a korábbi listavezetőre A zombai Trautmann Tamás (jobbról) és a dunaszentgyörgyi Horváth László csatázik a labdáért A Kisdorog csak döntet­lent játszott, de a Váraljá­tól súlyos-vereséget szen­vedő' Magyarkeszi nem tudta kihasználni a zic­cert a megyei II. osztály hétvégi fordulójában. Tudósítóinktól Keleti-csoport GYÖRKÖNY-NÉMETKÉR 2-0 (1-0). Györköny, 100 néző. V: Mihá- lovics. Györköny: Szabó T.- Nagy N., Heidecker (Porga), Deák, Krausz, Dobstadt- Kasza, Mo­zsár (Balassa), Szűsz- Miczki (Honti), Köte. látékos-edző: Por­ga István. Németkér: Pomozi (Meczker)- Anderkó, Kanik, Zsobrák (Majoros G.), Licker- Kun (Giczi), Borbély (Majoros P.), Hatala (Goman)- Szlucska, Zsolnai. Edző: Rauth Mihály. Pa­rázs hangulatú meccsen kapitu­lált a szomszédvári rivális. Gól: Miczki, Mozsár. Kiállítva: Zsol­nai a 45. percben. Jók: az egész hazai csapat dicséretet érdemel. Ifi: 1-3. KAJDACS-SIÓAGÁRD 0-3 (0-2). Kajdacs, 100 néző. V: Mészáros G. Egy Kertaival jobb volt a Sióagárd. Gól: Kertai 3. Jók: Dö­mötör, Lengyel J., Milák, illetve Kertai (a mezőny legjobbja), Szegletes, Kész, Orosz. Ifi: 0-1. ZOMBA-DUNASZENTGYÖRGY 1-2 (O-i). Zomba, 100 néző. V: Albert J. Szerencsés dunaszent­györgyi győzelem. Gól: Hajpál, Kiss B., illetve Trautmann T. Jók: Reitzi, Csutora, Misóczki, illetve Hajpál, Kiss B., Kiss I., Németh, Szél B. Ifi: 2-0. TENGELIC-MÓRÁGY 2-3 (2-2). Tengelic, 70 néző. V: Bíró. A ta­vaszi első pontszerzés receptjét továbbra is kutatják a tengelici- ek. Gól: Nesz, Németh Z., illetve Vörös G. 2, Zalai. Jók: Tóth G., Nyul B., Németh Z., ill. Zágonyi, Vörös G., Zalai, Varga Z. Ifi: 3-4. DUNAFÖLDVÁR STE-PÁLFA 0-0. Dunaföldvár, 40 néző. V: Száraz. Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen. Jók: Fekete Cs. vezér­letével az egész hazai csapat, il­letve Orsós, Németh. Ifi: 3-0. BÁTAAPÁTI-FADD 0-1 (0-0). V: Petrovics. Bátaapáti, 50 néző. A jó iramú mérkőzésen a vendég­csapat egy szerencsés góllal vit­te el a három pontot. Gól: Vajda. Jók: Ömböli, Molnár, Tóth N., Mester, illetve Szabó K., Hor­váth, Gerendái. Ifi: 1-3. MADOCSA-BONYHÁD-BÖR­zsöny o-o. Madocsa, 100 néző. V: Bese Z. Igazságos döntetlen született, kevés veszélyes hely­zet alakult ki a kapuk előtt. Ki­állítva: Agócs G. és Brandt az 55. percben. Jók: Jenei, Pápista, Ger­gely, illetve Stumpf J., Szűcs, Pap A. Ifi: 2-2. Nyugati-csoport MAGYARKESZI-VÁRAUA 0-4 (0-2). Magyarkeszi, 150 néző. V: Botos. Magyarkeszi: Gephardt- Major (Teplán Sz.), Sütő G., Sütő J., Apáti- Szabó F. (Kuvik), Tep­lán A. (Orosz), Kovács Z., Prá- vics- Bódog, Papp. Játékos-edző: Teplán Attila. Váralja: Kocsis- Horváth B., Siller, Szabó Z., Amrein (Guzorán)- Galla, Mik­lós, Losonczi, Vendég- Szautner, Horeczky (Fábián). Edző: Stang- liczky Ottó. Mélyen tudása alatt játszott a magyarkeszi együttes. Gól: Miklós, Horváth B., Vendég, Szautner. Jók: Gephardt, Kovács Z., Apáü, illetve az egész vendég­csapat dicsérhető. Ifi: 3-1. GYÖNK-KAPOSSZEKCSŐ-CSI- kóstőttős 2-2 (2-i). Gyönk, 50 néző. V: Kardos Z. A hazaiak sok helyzetet elpuskáztak, a vendé­gek megérdemelten vittek el egy pontot. Gól: Szedlák, Simon T., illetve Fehér A. 2. Jók: Pelbát ve­zérletével az egész vendégcsa­pat dicsérhető. Ifi: 5-5. PINCEHELY-KÉTY 1-0 (0-0). Pincehely, 80 néző. V: Farkas F. A pincehelyi csapat gólarányt ja­víthatott volna. Gól: Borbély. Jók: a hazai csapatból Jancski, Góman, Nádasdi és Császár Ti­bor dicsérhető. Ifi: 2-9. Megyei II. osztály. Nyugat 1. Kisdorog 17 13 2 2 78-22 41 2. Magyarkeszi 17 13 1 3 55-26 40 3. Tolnanémedi 17 10 3 4 43-22 33 4. Gyönk 17 8 4 5 45-36 28 5. Döbrököz 17 8 3 6 44-33 27 6. Högyész 17 7 3 7 30-28 24 7. Nagymányok 17 6 5 6 35-:27 23 8. Váralja 17 7 1 9 35-39 22 9. Kéty 17 5 6 6 28-42 21 10. Szakáiy 17 5 6 6 32-48 21 11. Aparhant 17 5 3 9 40-44 18 12. Kaposszekcső 17 4 6 7 24-39 18 13. Pincehely* 17 4 4 9 17-29 15 14.1 regszemcse 17 0 1 16 12-83 1 *-1 pont levonva Megyei II. osztály, Kelet 1. Sióagárd 17 11 3 3 54-20 36 2. Mórágy 17 10 2 5 56-39 32 3. Pálfa 17 9 4 4 35-18 31 4. Németkér 17 8 6 3 34-26 30 5. B.Börzsöny 17 7 9 1 25-18 30 6. Bátaapáti 17 8 5 4 36-22 29 7. Fadd 17 8 4 5 40-30 28 8. Madocsa 17 7 6 4 22-13 27 9. Györköny 17 7 5 5 30-29 26 10. Dunaföldvár 17 7 1 9 24-30 22 11. D.sztgyörgy 17 3 4 10 30-55 13 12. Tengelic 17 2 4 11 21-36 10 13. Kajdacs 17 2 4 11 15-45 10 14. Zomba 17 0 3 14 16-57 3 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... TOLNANÉMEDI-HŐGYÉSZ 3-1 (3-0). Tolnanémedi, 100 néző. V: Stefik. A jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Nagy L., Viszti, Győré J., illetve Draskóczy. Jók: Erdős N. vezérletével az egész hazai csapat, illetve Draskóczy, Nagy Zs. Ifi. 3-6. SZAKÁLY-KISDOROG 1-1 (0-0). Regöly, 100 néző. V: Szincsák. Küzdelmes, harcos meccsen méltó ellenfele volt a hazai csa­pat az éllovasnak. Gól: Tóth- Bera, illetve Horváth P. (11-es- ből). Kiállítva: Bérdi a 88. perc­ben. Jók: az egész hazai csapat, illetve Pálinkás, Horváth G., Brunner. Ifi: 3-6. APARHANT-NAGYMÁNYOK 0-1 (O-O). Aparhant, 130 néző. V: Éreth. A vendégcsapat fölénye­sebb győzelmét a rossz helyzet- kihasználás és Bagoly kapus akadályozta meg. Gól: Borbély. Jók: Bagoly, ill. a vendégcsapat minden tagja dicsérhető. Ifi: 4-3. DÖBRÖKÖZ-IREGSZEMCSE 5-1 (l-l). Döbrököz, 100 néző. V: Csobot. A jól játszó hazai csapat ilyen arányban is megérdemel­ten nyert az igen gyenge vendé­gek ellen. Gól: Török Cs. 3, Var­ga L., Szentpáli, illetve Baranyai. Jók: az egész vendégcsapat, illet­ve Bájer. Ifi: 3-10. A Zomba-Dunaszentgyörgy mérkőzésen készült képgalériát keresse a TE0L.hu hírportálon. JEGYZET BALÁZS LÁSZLÓ Amatőrök és vadkapitalisták A SZEKSZÁRDI városi kispá­lyás labdarúgó-bajnokság mindig a rekreáció egyik bázisa volt. A szabadidő kulturált eltöltése, a jó köz­érzet, a felfrissülés, a kikap­csolódás ugyanolyan fontos volt a résztvevő amatőr játé­kosok számára, mint a meccsek utáni sörözések. most úgy tűnik, veszélybe kerülhet a több évtizedes múltra visszatekintő pati­nás vetélkedés. A két műfü­ves pálya napi felügyeletét ellátó Tolle UFC Szekszárd drasztikus áremeléssel sújt­ja az induló csapatokat. Az eddig 25 ezer forintot kóstá­ló pályabérlet és nevezési díj idén 50 ezer lesz. Ehhez jön még a játékvezetők díja. Információink szerint egy év múlva 80 ezer forint plusz áfa lesz a tarifa. Az el­múlt két bajnokságban mél­tatlan körülmények között játszottak a csapatok. Ki(K)NEK, minek az érdekeit szolgálja az emelés, mi alap­ján számolták ki a tízezer forintos óránkénti rezsidí­jat? Ráadásul semmilyen plusz szolgáltatást nem nyújtanak ezért: az öltöző­ben kevés a csempe és a diszperzit, nincs egy nor­mális büfé. A családapáktól - akiknek a játéka az orosz balett mozgáskultúrája és könnyedsége mellett prémi­umosztás utáni esztergályo­sok kocsmai performan- szának tűnhet - elveszik annak a lehetőségét, hogy szinten tartsák az áüóké- pességüket. Ők legalább vannak annyira elszántak és feltüzeltek, hogy a Vörös­tenger magától szétnyílna előttük ijedtében. azt tudjuk, hogy milyen vi­szonyok vannak a magyar profi futball esőfoltos kacsa­úsztatójában. Egyelőre még a focipályák vannak a (tömeg)sportért és nem for­dítva. Szomorú, ha a dön­téshozók már a kispályás focit is vadkapitalista üzlet­nek nézik. A második félidőben húzta be fővárosi meccsét az UKSE kézilabda Hiába tartotta magát negyven percig a Tolna, a rutinos Kozármisleny a hajrában fordítani tudott NŐI NB l/B. VASAS-ASI-UKSE SZEK­SZÁRD 24-28 (11-14). Budapest, Fáy utca, 50 néző. V: Koralovsz- ki, Szabó. Szekszárd: PAP T.- Mizsák 2, Jankovics 1, GULYA 4, Hegyi 3, Fauszt 5 (1), BECK 2. Csere: Nagy T., KURUCZ (ka­pus), Horváth P. 1, HORVATH SZ. 6, Kovács N. 2, Szekerczés 2 (1), Káló. Edző: Kovács Jenő. HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 4/2. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc. Ősszel méretes zakót kapott a Vasas, s a visszavágót is jobban kezdték Fauszték (4. perc: 1-3). Változatos volt a küzdelem, a pi­ros-kékek zsinórban lőtt három góljukkal átvették a vezetést. Majd a Szekszárd percei követ­keztek, ismét náluk volt az előny (13. perc: 6-7). A vendégek véde­kezése stabil volt, és támadás­ban is hatékonyabbak voltak mint vendéglátójuk. A második harminc perc UKSE-parádéval kezdődött: egy­más után öt gólt lőttek a szek­szárdiak (37. p.: 12-19). A jelen­tős előny a kelleténél jobban megnyugtatta Kovács Jenő ala­kulatát, ezt kihasználva a Vasas igyekezett felzárkózni. A szek­szárdiak több hibát is elkövettek támadásban, a megszerzett lab­dákból a hazaiak büntettek (56. p.: 20-23). Ekkor előbb a jól ját­szó Horváth Szimonetta, majd Fauszt és Mizsák villant, eldönt­ve ezzel a két pont sorsát (58. p.: 21-71). Horváth Petra (a labdával) sérülése miatt ezúttal csak a kispadon kezdett kovács JENŐ: - A sok kiha­gyott ziccer ellenére is magabiz­tos győzelmet arattunk. Megér­demelten hoztuk el a két pontot. HIDROSTOP-KOZÁRMISLENY-. TOLNA KC 31-24 (13-13). Kozár- misleny, 100 néző. V: Pörögi, Tó­biás. Tolna: Fekete- REISCH 9, SIPOS Á. 10 (4), Selmeci 1, Kon­koly 2, Maláti A. 1, Dombóvári. Csere: Kis N. (kapus), Kis K. 1, Maláti D., Csonka. Edző: Takács István. HÉTMÉTERESEK: 1/-, ill. 5/4. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 12 perc. Negyven percig jól tartotta magát a vendégcsapat, többször is 2-3 góllal vezettek Siposék. A mérkőzés utolsó harmadában a tapasztaltabb játékosokkal felál­Női NB l/B, Nyugati csoport 1. Érd 21 20 1 0 834-508 41 2. Győri ETOII 21 18 1 2 649-466 37 3. Szekszárd 21 18 0 3 706-527 36 4. Kispest 21 15 1 5 591-517 31 5. Kozármisleny 21 13 1 7 569-510 27 6. Marcali 21 13 1 7 639-620 27 7. Vasas ASI 21 10 2 9 637-649 22 8.PEAC 21 9 0 12 593-568 18 9.VKL SE Győr 21 8 1 12 580-635 17 10. Nagyatád 21 5 2 14 575-679 12 11. Szentendre 21 5 0 16 576-710 10 12. Nagykanizsa 21 5 0 16 470-624 10 13. Tolna KC 21 2 0 19 558-713 4 14. Szombathely 21 1 0 20 465-716 2 ló hazai csapat végül a maga ja­vára fordította a mérkőzés. takács István: - Eddig min­dig a második félidő sikerült job­ban, de most fordítva történt. Úgy látszik, túl nagynak bizo­nyul a saját árnyékunk. ■