Tolnai Népújság, 2009. december (20. évfolyam, 281-305. szám)

2009-12-09 / 288. szám

2009. DECEMBER 9., SZERDA - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 Szoros meccsen kapott ki a Paks a bajnokesélyes Nagykanizsától A második helyen telelnek női futsal Varga triplázott, Simon duplázott Kiskunfélegyházán A tavalyi győztes Barcelona akár meg is fázhat az ukrán télben Elszenvedte első vereségét az ASE Paks csapata az NB I-es csa­patbajnokságban. Az atomosok a bajnoki cím legfőbb esélyesé­nek tartott kanizsaiaktól kaptak ki, igaz nagyon szoros meccsen maradtak alul. NB l-ES CSAPATBAJNOKSÁG, 3. FORDULÓ. ASE PAKS-AQUAPROFIT NAGYKANIZSA 5.5:6.5. A paksiak pontszerzői, győzelem: Ács Pé­ter, Vladislav Nevednichy, Grószpéter Attila. Döntetlen: Szabó Krisztián,« Alin Berescu, Vidéki Sándor, Györkös Lajos, Lizák Péter. MAKÓSISVSE-HUNGAROPHAR- MA-DECS 7.5:4.5. A decsiek pont­szerzői, győzelem: Milos Roga- novic, Nagy Hegyesi Bálint, Arn­stadt Áron. Döntetlen: Nikola Sedlak, Taskovits István, Papp Tamás. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Aqua- profit Nagykanizsa 27, 2. HASE 21,3. P.S.E. 21,4.ASE Paks 19.5, ...8. Hungaropharma-Decs 14.5 ponttal. NB l/B, CHAROUSEK CSOPORT, 3. FORDULÓ. ASE PAKS ll-TABÁNI Spartacus 6:6. A paksi pont­szerzők, győzelem: Tóth Lili, An­tal Tibor Kende, Dudás Eszter, Berta Tibor, Tóth Gergely. Dön­tetlen: Balázs Gábor, Papp Judit. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Pan- nonpower SE 26, 2. HVSE 20, 3. Tapolca 19.5, ...7. ASE Paks II16 ponttal. Sárdagasztásból jelesre vizsgáztak a megyei bringások Négy aranyérmet szereztek a Szekszárdi Szabadidős KE spor­tolói a Pollack utcai sportpályán rendezett Tolna megyei nyílt ke­rékpáros terep (Cyclo-Cross) baj­nokságon, amelyre a csúnya, esős idő ellenére Budapestről, Győrből, Békéscsabáról és még Ózdról is érkeztek versenyzők. A rendező Szekszárdi Szabad­idős KE versenyzőin kívül a Ta­mási KE kerékpárosai vettek részt megyénkből az esemé­nyen, a természetes és mestersé­ges akadályokkal tűzdelt pályán a nagy sárban, időnként embert próbáló küzdelemben számta­lan érmet szereztek szőkébb pátriánk képviselői. EREDMÉNYEK. U13 (20 PERC+1 KÖR): 1. Fábián Ábel (Szekszárdi Szabadidős KE), 2. Markos Már­ké (SZSZKE), 3. Szabó Patrik (SZSZKE), 4. Takács Krisztián (SZSZKE), 5. Balogh Tamás (SZSZKE), 6. Bojtos Csaba (Ta­mási KE). U15 (20 PERC+l KÖR): 1. Molnár Gábor (SZSZKE), 2. Klézli Márk (SZSZKE), 3. Cson- ky Károly (Tamási KE), 4. Hanák Viktor (Tamási KE), 5. Rauch Gá­bor (Tamási KE), nők (20 perc+i kör): 1. Arató Gabriella (SZSZ­KE), 2. Ruff Anikó (SZSZKE), 3. Frey Tímea (SZSZKE). ui7 (30 perc+i kör): 1. Gyenes Dávid (SZSZKE), 2. Tischlér Krisztián (Tamási KE). ui9 (30 perc+i kör): 2. Varga Péter (Tamási KE), 3. Kelemen Szabolcs (SZSZKE). SZENIOR 40 ÉV FELETT (30 PERC+1 KÖR): 2. Schneider Gábor (SZSZ­KE). HOBBY 19-39 ÉVESEK (40 perc+i KÖR): 3. Kocsis Tibor (SZSZKE). ELIT (40 PERC+1 KÖR): 3. Iszkádi Tamás. U23 (40 PERC+1 KÖR): 2. Bischof Bálint (SZSZKE). ■ Lmfák* . f | ■ 1 ' 1 JEHK $ ' ^ ..I__1_J_L a II »‘J^,1 I * " ~ipiir f ^ llf i la 3? - apW «5r# * |L.. >8.' mwm>f* * ” Volt okuk örülni a tolnai lányoknak, hiszen kiskunfélegyházi győzelmük azt jelenti, hogy a második helyről várhatják a bajnokság tavaszi folytatását A tabella második helyé­ről várja a 2009/2010-es NB I-es női futsalbajnok- ság tavaszi folytatását a Tolna-Mözsi FSE. Máté Dóra SOMAFONE KHTK-TOLNA-MÖZS 3-6 (2-2). Kiskunfélegyháza. V: Eke, Patyi, Kávai. Tolna: Mol­nár- Varga A., Simon B., Kovács A., Mausz. Csere: Hodován, Pfundtner, Folk. Edző: Pálinkás János. Gól: Bezsenyi a 2., Szabó N. a 19., Pörge a 22., illetve Var­ga A. a 8., a 26. és a 29., Kovács A. a 10., Simon B. a 39. és a 40. percben. Hiába aratott elsöprő, 8-0-ás győzelmet az Univerzum csapa­ta a Vénusz felett, nem tudta visszavenni a Tolnától a máso­dik helyét, hiszen Pálinkás Já­nos csapata szoros mérkőzésen megszerezte a három pontot a Somafone KHTK vendégeként. Pedig jobban kezdett a hazai csa­pat, már a második percben megszerezték a vezetést. Ettől a tolnaiak kissé megzavarodtak, kapkodtak, és rengeteg hibát vé­tettek. A válaszra a nyolcadik A bajnokság állása 1. Vesta 8 7 1 0 58-19 22 2. Tolna-Mözs 9 6 1 2 45-29 19 3. Univerzum 8 5 2 1 53-25 17 4. Miskolc 9 4 1 4 38-38 13 5. Szeged 9 4 0 5 41-49 12 6. K.kunfélegyh. 8 1 0 7 17-62 3 7. Salgótarján 9 0 1 8 18-48 1 percig kellett várni, ekkor a mér­kőzésen három gólt szerző Var­ga Adél talált be. A félidőre 2-2- es döntetlennel mehettek pihen­ni a csapatok. Aztán kezdődött minden elölről: ismét a hazaiak szereztek vezetést. Ám ezután Varga még kétszer volt eredmé­nyes és a mérkőzés utolsó percé­ben még Simon Bogi is duplá­zott. Ezzel az eredménnyel a má­sodik helyen telelhet a Tolna. A tavaszi szezon küzdelmei febru­ár 7-én kezdődnek. pálinkás János: - A mérkőzés elején volt két-három nagy hely­zetünk, ezeket elszórakoztuk. Ahogy lenni szokott az ellenfél az első lehetőségét kihasználta. Innentől kapkodtunk, sürgettük a befejezéseket és rengeteg tech­nikai hibát vétettünk a támadá­sainkban. Az utolsó percekig há­romesélyes volt a találkozó, ek­kor sikerült betalálnunk az el­lenfél kapujába. Ez döntött. Az Újpest ellen, idegenben kezd a Paks labdarúgás Az MLSZ-ben elkészítették a Ligakupa tavaszi programját A Paksi FC február 17-én, az Új­pest otthonában játssza első kö­zépdöntős mérkőzését a Ligaku­pában, derült ki a Magyar Lab­darúgó Szövetségben elkészített sorsoláson. Gellei Imre együtte­se a B-csoportban kapott helyet, ahol a lila-fehérek mellett a Ferencváros és a Szombathelyi Haladás lesz még Tököliék ellen­fele. A középdöntőben már azok a csapatok is szerepelnek, ame­lyek nemzetközi kupaindulók voltak, így a csoportkörben nem vettek részt. Minden négyesből az első helyezett kerül a döntőbe. A Paks az Újpest után, február 24-én a Haladást fogadja, majd március 10-én a Fradi érkezik az atomvárosba. A további prog­ram: Paks-Újpest (március 17.), Haladás-Paks (március 31.), Fe­rencváros-Paks (április 7.). A döntőt április 28-án rendezik. A Paksi FC második helyezett­ként lépett tovább csoportjából, 10 mérkőzésen 5 győzelmet, 2 döntetlent és 3 vereséget ért el Gellei Imre alakulata, így 17 ponttal zárt, két ponttal lemarad­va az első helyen továbbkerülő Videoton mögött. ■ A Debrecen Lyonban lép pályára a Bajnokok Ligája küzdelmeinek 32 csapatos csoportselejtezős szakasza zárónapján. A legku­szábbak a viszonyok az F cso­portban, ahonnan a négyből még bármelyik két csapat bejut­hat a Bajnokok Ligája következő körébe. A 8 pontos Barceloná­nak elég a döntetlen is a BL- üdvösséghez. Ha azonban a Dinamo nyer, s az Internazio- nale és a Rubin Kazany döntet­lenre végez egymással, a Kijev a 2., az olasz meg az orosz csapat BL-menetelésének pedig vége. Az sem mindegy, hogy az ukrá­nok által hőn áhított döntetlen, milyen gólmennyiség mellett következik be. Tudniillik 0-0-nál és 1 - 1-nél az Inter lenne Európa Liga-szereplő, 2-2-nél, vagy en­nél is találatgazdagabb döntet­lennél pedig a Kazany, míg a má­sik utolsóként kiesne. E csoport: Liverpool FC- Fiorentina, Olympique Lyon- Debrecen. az állás: 1. Fioren- tína (12- 6) 12 pont, már tovább­jutott, 2. Lyon (8-3) 10, már to­vábbjutott, 3. Liverpool (4-5) 7, Európa Ligában folytathatja, 4. Debreceni VSC (5-15) 0. F cso­port: Dinamo Kijev-FC Barcelo­na, Internazionale-Rubin Ka­zany. állás: 1. Barcelona 8 pont (5-2), 2. Internazionale 6 (5-6), 3. Kazany 6 (4-5), 4. Dinamo Ki­jev (6-7) 5. G CSOPORT: VfB Stuttgart-Unirea Urziceni, Sevil- la-Glasgow Rangers, állás: 1. Sevilla (továbbjutott) 10, 2. Urziceni 8,3. VfB Stuttgart 6,4. Glasgow Rangers 2. h csoport: Olympiakosz Pireusz-Arsenal, Standard Liege-AZ Alkmaar. ál­lás: 1. Arsenal (továbbjutott) 13 pont, 2. Olym. Pireusz 7,3. Stan­dard Liege 4,4. AZ Alkmaar 3. A Barcelonának egy iksz is elég A Bikák ellen már a továbbjutásért játszik az ASE kosárlabda A tavalyi bronzérmes elleni sikerrel nagy lépést tenne a négyes döntő felé az Atom Vereséggel hangolt a mai Kap­fenberg Bulls elleni Közép-euró­pai Kosárlabda Liga csoportmér­kőzésre az Atomerőmű SE férfi csapata. A szombati rangadón az Albacomp a záró tíz percre elfá­radt az önmaga által diktált ke­mény tempótól, az ASE pedig megérezve, hogy még nincs minden veszve, a remek védeke­zésére alapozva nagy rohamba kezdett. Horváth Ákos egy trip­lával még egyenlíteni tudott a 39. percben (77-77), a győztes kosarat azonban a fehérváriak dobták, így megszakadt az ASE remek bajnoki sorozata. Egy szé­ria tehát már a múlté, a CEBL- ben azonban folytathatja jó sze­replését Dzunics Braniszlav Kevin Martin pontjaira Kapfenbergben is szükségük lesz a paksiaknak együttese. Az osztrák csapat 84-48-ra kikapott a Miltra Novy Jicín otthonában, hiba lenne azonban egy kézlegyintéssel el­intézni a Bikákat. Az oszták pontvadászat - amely gyengébb mint a magyar - egyik meghatá­rozó alakulatáról van szó: a Kapfenberg négyszeres bajnok, egyszeres kupa-, és kétszeres Szuperkupa győztes. A gárda ta­valy bejutott a sorozat temesvá­ri négyes döntőjébe, ahol az elő­döntőben éppen a későbbi győz­tes Albacomp győzte le (79-61) Michael Schrittwieser edző együttesét. A bronzmeccsen vi­gasztalódhattak a Bikák, hiszen 74-67-re verték a cseh Geofin Novy Jicínt. A stájerországi egy­let jelenleg negyedik helyen áll (8 győzelem/3 vereség) a 12 csa­patos Bundesligában, a legutób­bi bajnoki fordulóban 118-62-re verték az utolsó előtti helyen ál­ló Wörthersee együttesét. A zöld­fehéreknél két amerikai, egy-egy szlovén és horvát játékos mellett szenegáli center alkotja a légiós kontingenst. Egy korábbi ASE- játékost üdvözölhetnek majd a paksi vezetők a találkozó előtt, Branimir Joszipovics a csapat hatodik legeredményesebb pont­szerzője. Az ASE a csoport­meccsek első körben 77-71-re verte a Miltra Novy Jicínt, egy idegenbeü sikerrel nagy lépést tenne a továbbjutás felé a piros­kék gárda. ■ B. L. A