Tolnai Népújság, 2009. november (20. évfolyam, 256-208. szám)

2009-11-16 / 268. szám

2009. NOVEMBER 16., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG 11 Aszentgyörgyiek biztosan vezetnek a pontversenyben Asztalitenisz Diák Kupa, 2. for­duló, Dunaszentgyörgy. EREDMÉNYEK, FIÚK. I. KORCSO­PORT: 1. Bolgár Tamás (Wosins- ky Mór Általános Iskola, Tolna), 2. Pál Márton (Csapó Vilmos Ál­talános, Dunaszentgyörgy), 3. Böcz Richárd (Dunaszentgyörgy). ii. korcsoport: 1. Váncsa András (Vörösmarty Általános Iskola, Bonyhád), 2. Szalai Bar­nabás (Baka István Általános Is­kola, Szekszárd), 3. Balogh Ta­más (Báta). mi. korcsoport: 1. Józsa Bá­lint (Csapó Vilmos Általános Is­kola, Dunaszentgyörgy], 2. Váli Dániel (Csapó Vilmos Általános Iskola, Dunaszentgyörgy), 3. Gergely Dávid (Vörösmarty Ál­talános Iskola, Bonyhád). ív. korcsoport: 1. Pechár Pat­rik (Vörösmarty Általános Isko­la, Bonyhád), 2. Fekete Dávid (Ál­talános Iskola, Őcsény), 3. Ka­szás Kristóf (Baka István Általá­nos Iskola, Szekszárd). lányok, i. korcsoport: 1. Hüb­ner Viktória (Baka István Általá­nos Iskola, Szekszárd), 2. Schäff­ler Ramóna (Hunyadi János Álta­lános Iskola, Báta). ii. korcsoport: 1. Steinbach Luca (Wosinsky Mór Általános Iskola, Tolna), 2. Németh Rozália (Hunyadi János Általános Iskola, Báta), 3. Müller Szabina (Gya­korló Iskola, Szekszárd). in. korcsoport: 1. Tóth Petra (Csapó Vilmos Általános Iskola, Dunaszentgyörgy), 2. Bukros Nóra (Csapó Vilmos Általános Iskola, Dunaszentgyörgy), 3. Böcz Rebeka (Csapó Vilmos Ál­talános, Dunaszentgyörgy). ív. korcsoport: 1. Szuromi Virág (II. Géza Gimnázium, Bá- taszék), 2. Sánta Aranka (Csapó Vilmos Általános Iskola, Duna­szentgyörgy), 3. Rácz Sára (Du­naszentgyörgy). AZ ÖSSZETETT VERSENY ÁLLÁSA: 1. Csapó Vilmos Általános Isko­la, Dunaszentgyörgy 147,2. Hu­nyadi János Általános Iskola 96, Báta, 3. Baka István Általános Is­kola, Szekszárd 49 ponttal. ■ A szombathelyi zónát nem tudta átdobni a Marley FÉRFI KOSÁRLABDA NB II. MARLEY FKSE SZEKSZÁRD-SZOMBATHELY ESE 62-71 (18-19,15-15,12-22, 17-15). Szekszárd, 40 néző. V: Kunvári, Csallóközi. Szekszárd: Lacza 6, Klein 7/3, Molnár 2, Juhász 7/3, HIMMEL 23. Csere: Menyhei 4, FARKAS 6, Gadányi, Víg, Zugó 2, Sümegi 3, Zengő­vári 2. Edző: Bulatova Anna. Kitűnően kezdtek a szekszár­diak: Himmel ponterős játéká­val tízpontos előnyt szereztek (5. perc: 15-5). Egy rövidzárlat után egyenlített, majd a vezetést is át­vette a Szombathely. Nem adta meg magát a Marley, a több év szünet után visszatérő Farkas vezérletével és pontjaival a 17. percben már ismét a hazaiaknál volt az előny (31-30). A nagy­szünet után az ellenfél kihasz­nálta a szekszárdiak percekig tartó gólképtelenségét, s fokoza­tosan elhúzott (30. p.: 45-56). A záró tíz percben az addig kitűnő­en teljesítő játékosok is elszür­kültek, a 34. percben 18 pontos lett a hazaiak hátránya. A végén a fordítás is benne volt a játék­ban, de az elhibázott távoli dobá­sok megpecsételték a hazaiak sorsát. Több jó egyéni teljesít­mény kell az első sikerhez. ■ Bonyhádon lesz a testnevelők szakmai napja A Tolna Megyei Testnevelő Taná­rok Egyesületének szakmai nap­ját rendezik november 18-án, szerdán a Bonyhádi Petőfi Sán­dor Evangélikus Gimnáziumban 15 órától. A résztvevők két elő­adást hallgathatnak. Schmidtné Pintér Valéria és Ruppert Beat­rix, a kocsolai iskola testnevelői az általános iskolai kézüabda ok­tatás lehetőségeiről, Ónodi Sza­bolcs, a gimnázium igazgatója pedig az atlétikai centrum kon­cepciójáról beszél majd. ■ SPORT A három gólig jutó Fábián Imre ellenállhatatlanul futballozott a paksiak elleni megyei rangadón A képgalériát keresse a TEOLhu hírportálon A DFC telel ezüstös helyen labdarúgás Fábián Imre egymaga eldöntötte a megyei rangadót Az NB III Dráva-csoport- jában a Dombóvári FC- Rutin a megyei derbin aratott győzelmével meg­erősítette a helyét a lista­vezető Baja mögött és már biztos őszi második. Tudósítóinktól DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-PAKSI FC II 4-2 (2-1). Dombóvár, 200 néző. V: Vidéki. Dombóvár: Szabados- Farkas I. (Takács), Várai, Tóth M., Bán- Luczek (Bock), Lutz, Kulcsár, Kázmér- Fábián (Kő­halmi), Kovács R. Edző: id. Dár­dai Pál. Paks: Bartus- Féhr (Cziráki), Varga T., Berkó, Fiola- ifj. Haraszti (Mondovics), Mészá­ros L- Weitner Á. (Fritz), Boh­ner, Nagy L- Pap R. Edző: Búzás Attila, Horváth Sándor. A me­gyei rangadó színvonalas, jó já­tékot hozott. A vendéglátó szer­zett vezetést, de a vendégek két­szer is egyenlíteni tudtak. A győ­zelemért nagy energiákat moz­gósító hazai csapat végül megér­demelte a sikert a jól futballozó paksiakkal szemben. Fábián Im­re a mesterhármasával és a gól­passzával eldöntötte a mérkő­zést. Gól: Fábián 3, Kulcsár, illet­ve Nagy L, Berkó. Jók: Fábián ve­zérletével az egész hazai csapat, illetve ifj. Haraszti, Mészáros I. id. dárdai PÁL: - Taktikusan, fegyelmezetten játszottunk. Si­került kiszolgálnunk lelkes kö­zönségünket. NB III, Dráva-csoport 1. Baja 11 11 0 0 36-4 33 2. Dombóvár 12 8 1 3 20-14 25 3. Paksi FC II 12 6 3 3 27-17 21 4. Nagykanizsa 11 6 í 4 11-14 19 5. Szentlőrlnc 12 5 3 4 19-11 18 6. Kaposvár 11 5 3 3 22-20 18 7. Szekszárd 12 5 2 5 15-13 17 8. Pogány 12 5 2 5 17-22 17 9. Bogád 12 5 1 6 15-28 16 10. Nagyatád 12 4 3 5 19-15 15 11. Komló 11 3 2 6 18-20 11 12. Ócsárd 12 1 5 6 14-24 8 13. Mohács 12 1 4 7 13-23 7 14. Várpalota 12 1 2 9 14-35 5 Sorrend: pont. több győzelem, gólarány, több rúgott gól... horváth Sándor: - A küzdel­mes megyei derbin a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert. KOMLÓI BÁNYÁSZ SK-SZEK­szárdi ufc 3-2 (1-0). Komló, 100 néző. V: Varga P. Komló: Fodor- Korbuly, Győri, Román, Bocz- Gelencsér, Méhn, Varjasi, Vass (Kalmár G.)- Müller, See- mayer. Edző: Gyurina József. Szekszárd: Horváth B.- Szakács V, Fehér A. (Juhász Sz.), Pulcz, Torma- Deli, Tóth P., Rikkers (Csende L), Vituska I.- Fröhlich R., Vizdár (Horváth E.). Edző: Dienes Pál. A kevés helyzetüket jól kihasználó hazaiak igen érté­kes győzelmet arattak. A vendé­gek sok helyzetet elpuskáztak - a hajrában 3-0-nál hiába kezd­tek nagy hajrába, egyenlíteni már nem tudtak. Gól: Seemayer 2, Méhn, illetve Juhász Sz., Hor­váth E. Jók: Fodor, Győri, Méhn, Seemayer, illetve Pulcz, Torma, Fröhlich. dienes PÁL: - Nagyon fájó ve­reséget szenvedtünk. Vereség Belgiumban: kár volt elvállalni labdarúgás A magyar válogatott számára kudarccal zárult a 2009-es év Van Buyten és Torghelle. Nem sok levegője maradt a magyar csatárnak Vereséggel zárta a 2009-es évet a magyar labdarúgó­válogatott miután szomba­ton barátságos mérkőzé­sen 3-0-ra kikapott Belgi­um vendégeként. TN-összeállítás A belgák Fellaini találatával sze­reztek vezetést, majd a második félidő első negyedórájában Ver- maelen és Mirallas góljai végleg eldöntötték a találkozót. A ma­gyarok így 51 éve nyeretlenek a belgákkal szemben. Király Gá­bor több mint három év után lé­pett pályára ismét a magyar lab­darúgó-válogatottban: a 33 éves, 70-szeres válogatott kapus 2006. október 11-én, a Máltán elszen­vedett 2-1-es vereség alkalmá­val húzta magára legutóbb a cí­meres mezt. Juhász Roland csa­patkapitány 50. alkalommal sze­repelt a válogatottban. „Az első félidőben rengeteg volt a megmagyarázhatatlan hi­ba, a másodikban már volt öt-hat helyzetünk, de hiányzott a meg­felelő koncentrálás ahhoz, hogy ezeket ki is tudjuk használni. Le­het, hogy mindenki a maximu­mot akarta kihozni magából, de ezúttal csak ennyit sikerült pro­dukálnunk” - nyilatkozta Erwin Koeman szövetségi kapitány. BELGIUM-MAGYARORSZÁG 3-0 (1-0). Gent, 7.000 néző. V: Hervé Piccirillo (francia). Belgium: Gillet- De Roover, van Buyten, Lombaerts, Vermaelen- Fellaini (Büffel, 88.), Geraerts (Kompany, a szünetben), Vertonghen- Ha­zard, De Sutter (Sonck, 76.), Mirallas (Lamah, 76.). Szövetsé­gi kapitány: Dick Advocaat. Ma­gyarország: Király (Fülöp, a szünetben)- Bodnár (Horváth G., a szünetben), Vanczák, Ju­hász, Halmosi- Sándor Gy., Tóth B. (Tőzsér, 64.), Buzsáky (Bodor, a szünetben)- Dzsudzsák (Va- dócz, 89.), Torghelle, Rudolf (Priskin, a szünetben). Szövetsé­gi kapitány: Erwin Koeman. GÓL: Fellaini (38.), Vermaelen (55.), Mirallas (61., 11-esből). A válogatott 2009-ben 9 mécs­esét vívott, 3-szor nyert és 6 ve­reséget szenvedett. ■ HIRDETÉS Internetezzen INGYEN a loinai Népújsággal! a Tolnai Népújság épületében Szekszárd, Liszt F. tér 3. A lap előfizetői és hozzátartozóik naponta egy órán keresztül vehetik igénybe ingyenes szolgáltatásunkat munkanapokon 8.00 és 19.00 óra között. Hozzon magával egy Tolnai Népújság előfizetési számlát! h * ♦ V i