Tolnai Népújság, 2009. november (20. évfolyam, 256-208. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság 2009-11-22 / 45. szám

2009. NOVEMBER 22., VASÁRNAP MEGYEI SPORT 11 A rangadó végén fáradt el az Olaj kosárlabda A Tiszaligetben zsinórban nyolcadik győzelmét aratta az ASE A remekül hajrázó ASE végül magabiztos győzel­met aratott a férfi NB I szombati rangadóján. A nőknél parádés harma­dik negyedbeli játékával a ZTE otthonában nyert a KSC Szekszárd. Tudósítóinktól SZOLNOKI OLAJ KK-ATOMERŐMŰ SE 74-92 (29-23,17-19,19-25, 9-25). Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. V: Bodnár R, Benczúr T., Győrffy P. Szolnok: Fodor 11/9, FRAZIER 13/3, Vesztergom, RICE 17/6, Barro 9. Csere: Alekszics 8/6, Grebe- nár 6, SZABÓ P. 10/6. Edző: Horváth Imre. ASE: Mészáros Z., Horváth Á. 11/3, KISS ZS. 12/12, CLARK 10, DILL 25/9. Csere: ENGLISH 18, Körtélyesi 6, Gulyás 9/3, Kovács Á. 1, Med­ve. Edző: Dzunics Braniszlav. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 4. perc: 7-8, 15. p.: 34-29, 26. p: 55-51, 34. p.: 67-77. KIPONTOZÓDOTT: Rice a 38. percben • a Darius Rice élete párja betű-1 tott Szolnokra... A házigazda | Olaj KK erőcsatára talán neki is § bizonyítani szerette volna, hogy | milyen jó játékos. A házigazda £ csapat kiválóan dobó magas embere motiváltán kezdett - az ASE azonban Clark parádés blokkolásaival nem engedte meglépni a piros-fekete együt­test. A Szolnok külső dobások­kal operált - meglepő módon ezúttal Ousmane Barro gyen­gén játszott - Fodor Márton vit­te a hátán a csapatát. A hazai mezőny egyik legjobb irányító­ja az első negyed végén, majd a második elején is egy triplával nyitott a palánk alatti játékot és az egy-egyezéseket preferáló paksiak ellen. Horváth Ákos és Anthony Dili volt a címvédő leg­jobbja a rangadó ezen szakaszá­ban. A második felvonás elején beállt az ujjsérüléssel bajlódó Grebenár Péter, aki sok borsot tört a paksi játékosok orra alá: jól védekezett, látványosan blokkolt, és a pontgyártásból is kivette a részét. „El kell kezde­ni védekezni” - szólt Dzunics edző dörgedelme az egyik pak­si időkérésnél. Szükség is volt az ébresztőre, hiszen a Szolnok Anthony Dill, Ivory Clark és Horváth Ákos is jól játszott a Szolnok elleni rangadón. A címvédő a második félidőben húzta be szolnoki mérkőzését remekül támadott, nyolc pontra nőtt az előnye. A Duna-parti ala­kulat gyengén dobott kintről, vi­szont a már megszokott kombi- natív játékát nyújtva nem en­gedte leszakítani magát. A pak­si játékosok egyéni kvalitásai­nak köszönhetően csak három pont volt a hazaiak előnye az etap hajrájában (41-38) -, az English vezérelte bajnok gyor­san kilábalt a hullámvölgyből. A fiatal Szabó Péter dudaszó előtt elengedett hármasával az Olaj KK vonulhatott nyúlfarknyi előnnyel a nagyszünetre. A harmadik negyedben még parüban tudott lenni a Szolnok. A paksiak sokkal szigorúbban védekeztek - az Olajnak hiá­nyoztak az első félidőben még remeklő Rice kosarai, Barro pe­dig teljesen eltűnt a pályán. Az utolsó negyed előtt még nyílt volt az összecsapás. A záró tíz percben aztán állva hagyta el­lenfelét az ASE, a felvonás köze­pénél már látszott, hogy a hazai gárdában nincs elég spiritusz ahhoz, hogy felálljon a padlóról. A végén a szolnoki kemény mag tüntetni kezdett, kórusban kia­bálva Horváth Imre távozását követelték. DZUNICS BRANISZLAV: - Az el­ső félidőben nem tudtuk azt a kosárlabdát játszani, amit sze­rettünk volna. A második játék­részben megtaláltuk a megfele­lő ritmust védekezésben. Táma­dásban is mindig volt valaki, aki extrát tudott hozzátenni a játékunkhoz. DOMBÓVÁR KC-SOPRONI KC 94-84 (28-18, 23-17, 22-23, 21-26). Ld: Walker 31/12, Csir­ke 20/15, illetve Brooks 30/21, Richardson 19/9. A harmadik negyedben állva hagyta az esélyesebb ZTE-t a KSC Szekszárd NŐI NB I. ZTE KK-ATOMERŐ- MŰ-KSC SZEKSZÁRD 67-80 (18-18, 19-17, 7-25, 23-20). Zalaegerszeg, 200 néző. V: Vétek, Söjtöry. Zalaegerszeg: Bukovszki 6, Szalay 1, SZE- LESY10, Rasheed R. 19/6, CRASNOSCIOC16. Csere: Czukor 3/3, Ambrus 7/3, Hersics 5/3. Vezetőedző: Gáli Tamás. Szekszárd: PUNGOR 5, TAMÁS 8, BÁLINT 21/3, BOZÓKI31/9, Cazac 4. Csere: Jevtusenko 9, Tamis 2, Hajdú. Vezetőedző: Újhelyi Gábor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 7-9, 15. p.: 31-26, 25. p.: 40-51, 35. p.: 52-64. kipontozódott: Bukovszki M. a 38. és Rasheed R. a 40. percben. Az első félidőben szoros mérkőzést láthattak a nézők. A második negyed elején a palánk alatt jól dolgozó ro­mán centere révén átvette a vezetést a ZTE. A harmadik negyedben egy más felfogás­ban játszó KSC-t láthattak a nézők: Pungorék nem ismer­tek elveszett labdát, igazi csapatként küzdöttek egymá­sért a játékosok. A jó védeke­zésből indított gyors leroha- nások után pedig könnyű kosarakkal fokozatosan növelték előnyüket Bozóki Bettináék. Az utolsó negyed­ben már csak az előnye megtartására koncentrált a szekszárdi csapat. ÚJHELYI GÁBOR: - Ha ez a fiatal csapat tudja használni az eszét, és a szívét is kiteszi a pályán, akkor még sok örömet fog okozni a szekszár­di szurkolóknak. Elvesztette hazai veretlensgét az UFC, Baján kapott ki a Paks il LABDARÚGÓ NB III DRÁVA CSO­PORT. SZEKSZÁRDI UFC-POGÁNY- TAMKÓ TRANS 0-2 (0-0). Szek- szárd, 100 néző. V: Böröczi. Szekszárd: Horváth B.- Wéber (Csende L), Fehér A., Pulcz, Torma- Szakács V., Rikkers (Ko­vács A.), Tóth P, Deli- Fröhlich R., Vizdár (Horváth E.). Edző: Dienes Pál. Pogány: Kovácse- vics- Kelemen, Koleszár, Kra- pecz, Schvedics- Csapó (Ma- czinkó), Nagy A. (Hoffmann), Farkas, Kalmár- Kovács D., Ara­tó (Papp T.). Edző: Szabó Zsolt. Az azonos pontszámmal álló csa­patok találkozóján egy Kalmár­ral jobbak voltak a vendégek, akik megérdemelten vitték el az értékes pontokat a csak helyze­tekig jutó hazaiaktól. Gól: Kal­már 2. Jók: Pulcz, Szakács V., Fröhüch R., illetve Kovácsevics, Kelemen, Koleszár, Kalmár. dienes PÁL: - Sajnos elvesztet­tük hazai veretlenségünket. BAJAI LSE-PAKSI FC II1-0 (0-0). Baja, 100 néző. V: Botló. Baja: Herbert- Trucz, Micskó, Mitasz (Káli), Nagy E.- Lógó, Szabó N. (Rózsi), Zsók, Kohány (Márton)- Suba, Vincze Z. Edző: Nagy Ta­más. Paks: Kiss M.- Féhr, Fiola, Berkó, Varga T. (Hoós)- Mészá­ros L, Fritz (Szekeres)- Pap R., ifj. Haraszti, Cziráki- WeitnerÁ. (Mészáros T.). Edző: Búzás Atti­la, Horváth Sándor. Igazi ki-ki meccset játszott a két csapat. Az egész mérkőzésen érezhető volt, hogy egyetlen gól fog dönteni. Az utolsó negyedórához érkezve végül a házigazda szerezte meg a három pontot érő találatot. Gól: Nagy E. Jók: az egész vendégcsa­pat dicsérhető. búzás ATTILA: - Dicséret illeti csapatomat a küzdőszelleméért. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Nagy­atádi FC-Mohácsi TE 4-0, Vár­palotai BSK-Bogád SE 2-0. Pulcz István az UFC legjobbja volt Békés pontosztozkodással zárták a felek a sárközi rangadót labdarúgás Az őszi első Bölcske csapata hátrányból fordítva győzött a Dunaföldvár ellen a szomszédvári derbin A hét eleji nyárhoz képest szin­te télbe fordult az idő, talán ez tartotta otthon a futballrajongók többségét. A szokotthoz képest feleannyian jöttek ki a megyei I. osztály sárközi derbijére, talán ők is sejtették, hogy nem lesz egy nagy rangadó a mostani. A küzdelemre nem lehetett pa­nasz, a játékosok mentek előre becsülettel, minden egyes labdá­ért megharcoltak, de a lendüle­tes támadások hiányoztak. Két­ségtelen, mindkét szakvezető alaposan megszervezte csapata játékát, igazi ziccer nem alakult ki. A legnagyobb hazai lehető­ség az első félidőben Kiss Balázs előtt adódott, de a baloldali futó lövését bravúrral védte Cziráki. A túloldalon a második félidő­ben kellett nagyot védenie Szőcsnek: Hegedűs Attila bom­báját hatástalanította a decsiek hálóőre. Gól azonban nem esett, de így volt igazságos, mert ezen a meccsen egyik csapat sem ér­demelt három pontot, ugyanak­kor az is igaz, hogy egy mindket­tőnek járt. A tabellán így a Decs maradt az Őcsény előtt, s tava­szig várni kell rá, hogy eldőljön, ebben a szezonban melyik a job­bik csapat a Sárközben. A meccshez tartozik, hogy mind­két csapat játékosai fekete kar­szalaggal játszottak, így tiszte­legve a múlt héten elhunyt decsi szponzor, drukker, Heberling Imre emléke előtt. Miklós Tamás (balról) és Gyarmati Csaba versenyfutása a sárközi rangadón EREDMÉNYEK. DECS KSE-ÓCSÉNY sk o-o. Decs, 500 néző. V: Éreth. Decs: Szőcs Á.- Miklós T., Gaál, Péter B., Letenyei- Berényi Sz., Löfli, Varga B., Kiss B. (Kertész)- Dudás G. (Óvári), Juhász V. (Pusztai L.). Edző: Pozsár István. Őcsény: Cziráki- Babanics R, Kadosa, Hegedűs J., Babanics N.- Kutasi A., Jaksa G., Babanics Sz., Lizák (Acsádi)- Gyarmati (Szűcs), Hegedűs A. (Babanics Gy.). Edző: Kniesz Mátyás. Jók: Gaál, Miklós T., Letenyei, illetve Hegedűs ]., Jaksa G., Babanics F. BÖLCSKE-DUNAFÖLDVÁR FC 4-2 (O-i). Bölcske, 400 néző. V: Tóth L. Bölcske: Müller- Fenyősi, Kern, Szauer, ifj. Blatt- Farsang (Süvöltős J.), Nagy D. (Jakab), Rácz (Lilinger), Szili I. (Besenczi Z.)- Besenczi L, Balogh (Beré­nyi). Játékos-edző: Farsang Já­nos. Dunaföldvár: Molnár- Alberczki (Fancsali), Ascher- mann, Rein, Kindl- Széles (Schulteisz N.), Fröhlich, Nagy L., Schulteisz A. (Dömény)- Krepsz, Böde I. Játékos-edző: Kindl István. Remek mérkő­zésen a második félidőben ma­gára találó hazai csapat nagy gólokat szerezve megérdemel­ten nyerte meg a rangadót. Gól: Besenczi L, Balogh, Fenyősi, ifj. Blatt, illetve Schulteisz A., Böde I. Jók: az egész hazai csapat, illetve Aschermann, Krepsz, Böde I. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. ■ i » 4