Tolnai Népújság, 2009. november (20. évfolyam, 256-208. szám)

2009-11-09 / 262. szám

FOTÓ: GOTTVALD KÁROI.Y Újp esti sikerével őszi első a Vidi, hat pont előnnyel vezetik a tabellát _ 11 2009. NOVEMBER 9., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG Vári Barnabásnak (balról) és Tamási Gábornak (becsúszik) nemcsak a mohácsiakkal, de a pocsék körülményekkel is meg kellett küzdeniük. A vendégek találták meg a győztes gólt A Szekszárd csapata állta a sarat labdarúgás Az utolsó előtti percben lőtt góllal nyert az UFC a címvédő ellen Az NB III Dráva-csoport- jának 11.’ fordulójában a Szekszárdi UFC ismét győzött a Szentlőrinc ott­honában, a Dombóvár és a Paks II ezúttal pont nél­kül zárta a fordulót. Tudósítóinktól SZENTLŐRINC-PVSK-SZEKSZÁRDI UFC o-i (0-0). Szentlőrinc, 100 néző. V: ifj. Fodor. Szentlőrinc: Horváth Gy.- Kalmár, Zámbó, Tamás,, Armbruszt- Somogyi (Tóth Á.), Lóth, Leipold, Müller- lei (Máté Gy.)- Pincehelyi, Kresz (Zrínyi). Edző: Kovács Imre. Szekszárd: Horváth B.- Szakács V., Fehér A., Pulcz, Torma- Deli, Tóth P., Rikkers, Vituska I.- Hor­váth E. (Juhász Sz.), Fröhlich. Edző: Dienes Pál. Fordulatokban gazdag, jó iramú mérkőzésen a hazaiak előtt adódott több lehe­tőség, de a hajrában két óriási ziccert hibázó vendégek végül a 89. percben szerzett góllal érté­kes, megérdemelt győzelmet arattak. Gól: Fröhlich. Jók: Hor­váth Gy., Tamás, Leipold, Pince­helyi, illetve Horváth B. vezérle­tével az egész vendégcsapat. dienes PÁL: - Küzdelmes mér­kőzésen több helyzetet sikerült kidolgoznunk - remek győzel­met arattunk. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI ll-DOMBÓ- vári FC-RUTiN 3-0 (1-0). Kapos­vár, 100 néző. V: Kozári. Kapos­NB III, Dráva-csoport 1. Baja 11 11 0 0 36-4 33 2. Dombóvár 11 7 1 3 16-12 22 3. Paksi FC II 11 6 3 2 25-13 21 4. Szentlőrinc 11 5 3 3 19-10 18 5. Kaposvár 11 5 3 3 22-20 18 6. Szekszárd 11 5 2 4 13-10 17 7. Nagykanizsa 10 5 1 4 10-14 16 8. Nagyatád 11 4 3 4 18-13 15 9. Pogány 11 4 2 5 15-21 14 10. Bogád 11 4 1 6 14-28 13 11. Komló 10 2 2 6 15-18 8 12. Mohács 11 1 4 6 13-22 7 13. Ócsárd 11 1 4 6 12-22 7 14. Várpalota 11 1 1 9 12-33 4 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... vár: Tarczy- Szolomájer, Marko- vics, Vadas, Tabi- Bőié, Jován- czai (Ferencz), Németh J. (Pfeif­fer), Keresztes- Mészáros L. (Kuczkó), I. Lambulics. Edző: Pusztai László. Dombóvár: Cseh- Takács Z., Tóth M., Far­kas L, Bán- Luczek (Tolmácsi), Lutz, Kulcsár, Kázmér- Kovács R. (Kőhalmi), Fábián (Varga). Edző: id. Dárdai Pál. Egy érvé­nyes góltól és két tizenegyestől megfosztott vendégek végig par­tiban voltak a hazai csapattal, de az NB I-es együttesből visszaját- szók eldöntötték a találkozót. Gól: Bőle, Lambulics, Markovics. Jók: Bőle, Jovánczai, Lambulics, Markovics, illetve Tóth M., Lutz, Kázmér, Kulcsár Á. id. DÁRDAI PÁL: - A helyzetki­használásunkon javítanunk kell. PAKSI FC ll-MOHÁCSI TE 0-1 (0-1). Paks, 80 néző. V: Barna. Paks: Kiss M.- Féhr, Varga T. (Cziráki), Berkó, Fiola- ifj. Ha­raszti (Karszt), Tamási G.- Bohner, Pap R., Nagy L- Vári. Edző: Búzás Attila, Horváth Sán­dor. Mohács: Váradi- Fürdős, Halász, Vida, Pap G.- Balázs, Ha­lászi, Peterke, Harcz (Anyádi, Keszthelyi)- Fischer (Húsz), Brukner. Edző: Bíró Ferenc. A nehéz talajhoz jobban alkalmaz­kodott a vendégcsapat, amely idénybeli első győzelmét jegyezte. Gól: Balázs. Jók: Tamási G., Boh­ner, Fiola, illetve Balázs. búzás ATTILA: - Elmarasztalni senkit nem akarok, mindenki megtette a magáét - a szerencse a vendégek oldalán állt. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Nagyatádi FC-Komlói BSK 3-0, Várpalotai BSK-Bajai LSE 0-3, Nagykanizsai TE-Pogány- Tamkó Trans 1-0, Bogád SE- Ócsárd SE 2-1. A bajnoki címvédő Debrecen győri vereségével eldőlt, hogy a Videoton az őszi bajnok az NB I- ben. A fehérváriak számára „nincs tétje” a Győr elleni utolsó fordulóbeli hazai meccsüknek. A LABDARÚGÓ SOPRONI LIGA 14. FORDULÓJÁNAK EREDMÉNYEI: ÚJ­PEST FC-VIDEOTON FC 0-1 (0-1). Szusza Stadion, 6123 néző. V: Szabó Zs. Gól: Nagy D. (4.). ZALAEGERSZEGI TE-VASAS 4-1 (1-1). Zalaegerszeg, 2740 néző. V: Szilasi. Gól: Magasfóldi (5.), Rudnevs (46., 73., előbbit 11-es- ből), Balázs (80.), ill. Dobric (20.). SZOMBATHELYI HALADÁS-NYÍR­EGYHÁZA SPARTACUS 2-0 (1-0). Szombathely, 2500 néző. V: Né­meth Á. Gól: Simon Á. (19.), Tóth P. (69.). KECSKEMÉTI TE-ERECO-MTK Budapest 2-5 (0-3). Kecskemét, 2000 néző. V: Bognár. Gól: Né- medi (55., 73., mindkettőt 11- esből), illetve Zsidai (2.), Köny­ves (15., 36.), Gosztonyi (70.), Lencse (80.). DIÓSGYŐRI VTK-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 1-3 (0-2). Miskolc, 2000 néző. V: Berger. Gól: Hu- szák (90.), illetve Nikolic (22., 28., 74.). LOMBARD FC PÁPA-FERENCVÁ­ROSI tc o-i (0-0). Pápa, 5000 néző. V: Arany. Gól: Wolfe (71.). GYŐRI ETO FC- DVSC-TEVA 1-0 (l-O). Győr, ETO Park, 2500 néző. V: Fábián. Gól: Pilibaitis (1.). Kiállítva: Babic (Győr, 46.). A Soproni Liga állása 1. Videoton 14 10 2 2 36-19 32 2. Újpest 14 8 2 4 23-17 26 3. Győri ETO 14 7 4 3 18-10 25 4.ZTEFC 13 7 2 4 22-19 23 5.Pápa 14 7 1 6 23-17 22 6. MTK 13 6 4 3 24-16 22 7. Debrecen 11 6 1 4 19-16 19 8. Vasas 14 6 1 7 22-34 19 9. Kaposvár 14 5 4 5 20-20 19 10. Paksi FC 14 4 5 5 14-18 17 11. Ferencváros 14 4 4 6 17-21 16 12. Szombathely 14 4 3 7 21-28 15 13. Kecskemét 14 4 2 8 27-34 14 14. Bp. Honvéd 13 3 4 6 15-20 13 15. DVTK 14 3 3 8 18-21 12 16. Nyíregyháza 14 2 4 8 19-28 10 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Kovács Attila bravúrjai pontot értek labdarúgás Negyedik idegenbeli döntetlenjét játszotta Kispesten a Paksi FC Idénybeli negyedik dön­tetlenjét játszotta a Pak­si FC, amely Kovács At­tila bravúrjainak is kö­szönhette a pontszer­zést. Munkatársunktól BP. HONVÉD-PAKSI FC 1-1 (o-i). Bozsik József Stadion, 1500 néző. V: Bede F. Bp. Hon­véd: Németh G.- Takács Á., Vukmir, Ben-jamin, Hajdú N.- Nagy Z. (Bajner, 60.), Mac-ko (Hidi 65.), Horváth A., Abass- Hrepka, Palásthy. Vezetőedző: Massimo Morales. Paks: Ko­vács A.- Horváth L, Éger, Sza­bó J., Gévay (Nikolov, 83.)- Heffler T., Bődé D., Lisztes (Zováth, 66.), Sipeki (Urbán, 72.)- Kiss T., Tököh. Vezető- 3 edző: Gellei Imre. Gól: Pa- 1 lásthy a 67., illetve Kiss T. a \ 20. percben. = Az atomvárosiak úgy vágtak : neki a Bp. Honvéd elleni talál- i kozójuknak, hogy megszerzik első idegenben győzelmüket. Eddigi hét fellépésükön ugyan­is négyszer kikaptak, három­szor pedig ikszeltek Égerék. Ezúttal úgy tűnt, hogy megtö­rik az átok, hiszen a jobban kezdő PFC Kiss Tamás 20. percben lőtt góljával előnyhöz jutott. Ezt követően fölénybe került az olasz edző érkezése óta érezhetően feljavuló Hon­véd, de Hrepka és Hajdú sem tudta bevenni a jól védő Ko­vács Attila kapuját. Sőt a Paks akár meg is duplázhatta volna előnyét, de Tököli Attila rög­vest a második félidő elején ziccerben hibázott. Aztán ahogy az ilyenkor lenni szo­kott, a semmiből jött az egyen­lítés, pedig a Honvéd ekkor már közel sem támadott any- nyira, mint a korábbi percek­ben. Palásthy Norbert szögle­tet követően szerzett gólja új lendületet adott a Kispestnek, amely bizony nagyon meg­nyomta az utolsó perceket, de Hidi 25 méteres lövését Ko­vács hihetetlen bravúrral ki­tolta a léc alól, Hrepka 20 mé­terről megeresztett bombáját TE0L.hu A Paks FC-rői további írásokat, fotókat talál a TEOUu hírportálon. pedig a jobb sarokból szedte ki a paksi hálóőr. A PFC az MTK, a Ferencváros és a Diós­győr után a Honvéd ellen is egy ponttal gazdagodott és to­vábbra is őrzi tizedik helyét a bajnoki tabellán. Ám ahhoz, hogy ez meg is maradjon így az ősz végére, az utolsó fordu­lóban, a Haladás ellen nyerni­ük kell Tököliéknek. A talál­kozót a magyar válogatott bel­giumi felkészülési mérkőzé­se miatt egy héttel később rendezik, azaz november 21- én érkezik Paksra a szombat- helyi alakulat. gellei IMRE: - Győzelmi re­ményekkel érkeztünk és az idegesen kezdő Honvéd ellen jól is kezdtünk. A folytatásban nyújtott teljesítménnyel azon­ban elégedetlen vagyok. Az utolsó percben bármelyik csa­pat nyerhetett volna, így érté­kes az egy pont. HIRDETÉS Internetezzen INGYEN a loinai Népújsággal! a Tolnai Népújság épületében Szekszárd, Liszt F. tér 3. A lap előfizetői és hozzátartozóik naponta egy órán keresztül vehetik igénybe ingyenes szolgáltatásunkat munkanapokon 8.00 és 19.00 óra között. Hozzon magával egy Tolnai Népújság előfizetési számlát! Tolnai Népújság A hír velünk jár! 4 i % 1 Kiss Tamás gólja egy pontot ért a Paksnak