Tolnai Népújság, 2009. október (20. évfolyam, 230-255. szám)

2009-10-12 / 239. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2009. OKTÓBER 12., HÉTFŐ Majdnem ráfizetett az éllovas Bölcske labdarúgás A visszafogott listavezető csak egy begyötört góllal tudta legyőzni a szervezett Tolnát A listavezető Bölcske megszenvedett a Tolnával a Horfer Serleg megyei I. osztályú focibajnokság 9. fordulójában. A Bonyhád- nak sem ment, a völgysé- giek is alaposan megiz­zadtak a győzelemért a Bátaszék otthonában. Tudósítóinktól MAJOS-DUNAKÖMLŐD 4-0 (2-0). Majos, 100 néző. V: Szappanyos. Majos: Száka- Nyisztor, Szőts A. , Bajkai (Vituska N.), Mosonyi P.- Bognár S., Nagy Z., Pál K. (Vlocskó), Máté B. (Palkó)- György, Kelemen. Edző: Szentes Csaba. Dunakömlőd: Tóth F.- Horváth L, Wolf, Horváth B., Ács (Bodahelyi)- Gerendái Z., Wascher, Fritz, Horváth R. (Ko­vács M.) Lacza Zs., Aradi II G. Edző: Horváth József. Közepes teljesítménnyel is biztosan győ­zött a hazai csapat. Gól: Máté B. (11-esből), Szőts A., Kelemen, György. Jók: Mosonyi P. (a me­zőny legjobbja), Bajkai, Bognár S. , illetve Gerendái Z., Wolf. Ifi: 2-6. ■ id. Lőrincz Antal szedres-decs 0-3 (0-2). Szed­res, 150 néző. V: Mészáros G. Szedres: Mészáros (Junkuncz B. )- Merk, Szabó Sz., Junkuncz G., Farkas L.- Váli, Mátyás, Ha­szeg (Walczer), Németh (Tóth T. )- Borbély, Bíró Adrián. Edző: Rikkers Péter. Decs: Szőcs Á.- Varga B., Pusztai K., Péter, Gaál- Löfli- Berényi Sz., Kiss B. (Du­dás), Letenyei- Miklós (Pozsár), Juhász V. Edző: Pozsár István. Küzdelmes mérkőzésen érvé­nyesült a papírforma. Gól: Lete­nyei, Berényi Sz., Dudás. Jók: Szabó Sz., Farkas L, Váli, Jun­kuncz, illetve Péter B., Berényi Sz., Gaál. Ifi: 1 -5. ■ Merk László ŐCSÉNY-CIKÓ 5-2 (2-0). Őcsény, 250 néző. V: Rácz Z. Őcsény: Cziráki- Babanics R, Kadosa, Hegedűs J. (Horváth Zs.), Szűcs R. (Babanics Sz.)- Babanics N., Lizák, Jaksa G., Acsádi (Kocsis B.)- Gyarmati (Babanics Gy.), Hegedűs A. (Csizmadia). Edző: Kniesz Má­tyás. Cikó: Balogh Z.- Hálák (Szlama), Czékmány T., Ecker, Miklós L- Forrai Cs., Tálas, Csa­bai F., Diriczi (Kollár)- Czék­mány B. (Szabó R), Illés Zs. Edző: Komáromi Tibor. A sok helyzetet kihagyó, 30 perces emberhát­rányban játszó hazaiak megér­Kadosa Balázs (balról) és Illés Zsolt összecsapása az Őcsény-Cikó találkozón. A hazaiak fél órát emberhátrányban futballozva is rúgtak egy ötöst demelten tartották otthon a há­rom pontot a jól játszó Cikó ellen. Gól: Hegedűs A. 2, Gyarmati, Ba­banics Gy., Lizák, illetve Czék­mány B. 2. Kiállítva: Babanics F. a 60. percben. Jók: Gyarmati, Ka­dosa, Jaksa G., Hegedűs A., illet­ve Miklós, Czékmány B., Diriczi. Ifi: 6-0. ■ Figler József KAKASD-TEVEL 2-1 (1-1). Ka- kasd, 200 néző. V: Farkas F. Kakasd: Szabó M.- Tóth L, Márk K., Kvanduk E., Palkó (Eisensehr J.)- Bozsó (Sebestyén R), Taba, Sebestyén M., Eisensehr M. (Szabó G.)- Bencze (Fábián), Se­bestyén P. Edző: Pámer József. Tevel: Kohn- Nagy G., Pál (Szőcs R.), Szilágyi, Papp- Fazekas T. (Stumpf T.), Máté Z., Barabás, Till N.- Borsányi, Bősz. Edző: Szabó Dénes. A nagy akarással játszó kakasdi csapat megérde­melte a győzelmet. Gól: Sebes­tyén M., Márk K., illetve Máté Z. Kiállítva: Kvanduk E. a 35., illet­ve Borsányi a 70. percben. Jók: Márk K., Taba, Sebestyén P. Ifi: 2-1. ■ László József KÖLESD-DUNAFÖLDVÁR FC 1-5 (l-l). Kölesd, 130 néző. V: Har­A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Kiss Gergely (Tolna) •P V V- <£• § a Márk Krisztián (Kakasd) Juhász Attila (Tamási) Gyarmati Csaba (Őcsény) Gaál Attila (Decs) Mosonyi Péter (Majos) Nagy Lagos (Dunaföldvár) %%• \ % gr -Sl ■A S. SS fe- <?. Berényi Szilveszter j. (Decs) (o Hegedűs Attila (Őcsény) Böde István (Dunafőlduár) Molnár László (Tamási) A 9. forduló játékosa: Böde István (D.földvár) MESTERI NÉGYES Böde István kitűnő teljesítménnyel rukkolt elő a Kölesd otthonában. A Dunaföldvár FC támadója négy gólt szerzett - kis túlzás­sal egymaga verte meg az újoncot. A Duna-partiak fölé­nyes győzelmüket a második félidőben alapozták meg, ami­kor is négyszer találtak be. A tavalyi szezon ezüstcipőse (32 góllal zárt az elmúlt idényben) a mezőnymunkából is kivette a részét, hetek óta egyre jobb formában van, s ezzel a né­gyessel idén kilencre növelte találatai számát, amivel a gól­lövőlista első helyére ugrott tung. Kölesd: Bíró- Nagy P, Gaz­dag, Szalai, Szalonna- Koller, Schiller, Nagy G., Dell (Szabján)- Bodó, Tóth Á. Edző: Kalmár Fe­renc. Dunaföldvár: Molnár L- Fancsali, Fodor, Aschermann, Alberczki- Schulteisz A. (Hargi­tai), Rein, Nagy L., Krepsz (Schul­teisz N.)- Böde L, Fröhlich. Edző: Kindl István. A tartalékos hazai csapat a második félidőben a megye kettes szintet sem érte el, így simán nyert a Földvár. Gól: Szalonna, illetve Böde 1.4, Schul­teisz A. Jók: Böde I., Nagy L, Fröh­lich. Ifi: 8-0. ■ Benke János TAMÁSI 2009 FC-SIMONTORNYA 3-2 (l-l). Tamási, 150 néző. V: Minker. Tamási: Rajna- Juhász, Brukner (Makiári), Kovács R. (Lázár), Filótás- Fölkér, Bernáth, Gulyás, Béres (Varga)- Agócs (Johnston), Molnár (Kovács P). Játékos-edző: Molnár László. Simontornya: Juhász- Dobos B., Füredi, Kovács (Márkus), Pajor- Kara (Dobos J.), Hahn (Gergő), Szakács (Dobos Z.), Csepregi- Száka (Tóth Z.), Kiss B. Edző: Szelei Ferenc. A 8. perctől tíz emberrel játszó hazai csapat TE0L.hu A Horfer Serleg megyei I. osztályról még több írást talál a TEOLhu hírportálon. megérdemelten nyerte a mérkő­zést. A győztes gólt a hosszú sé­rülés után visszatérő Kovács Pé­ter szerezte a találkozó 92. per­cében. Gól: Agócs, Molnár L., Ko­vács P, illetve Kiss B., Gergő. Ki­állítva: Rajna a 8. percben. Jók: Filótás, Juhász, Béres, Kovács P. Ifi: 0-5. ■ Árvái Ferenc BÁTASZÉK-BONYHÁD VLC 1-2 (0-0). Bátaszék, 150 néző. V: Szincsák. Bátaszék: Fügedi- Má­tyás, Crnmarkovics (Bojás), Kiss M., Lieszkovszky- Botos, Csíki, Horváth L., Samu- Rupa (Gábor P), Szabolcska (Simon). Edző: Kiss János. Bonyhád: Kovács L.- Dávld, Jaksa P, Máté N., Weisz (Krausz)- Sebestyén N., Varga Ä. (Batánovics), Hegedűs L. (Ker­tész), Dobra- Máté R., Csende R. (Fekete K.). Edző: Boros Attila. A jól játszó hazai csapat nem érde­melt vereséget - a 93. percben lőtt góllal nagy szerencsével nyert a Bonyhád. Gól: Bojás, illetve Má­té N., Jaksa P. Jók: az egész hazai csapat dicsérhető lelkes játéká­ért, illetve Dávid, Máté R., Sebes­tyén. Ifi: 0-1. ■ Sági István BÖLCSKE-TOLNA 1-0 (0-0). Bölcske, 200 néző. V: Éreth. Bölcske: Müller (Süvöltős S.)- Fenyősi, Kern, Szauer, ifj. Blatt (Besenczi Z.)- Besenczi I. (Rácz), Nagy D., Lilinger (Berényi), Szi­li L- Balogh L., Farsang. Játékos­edző: Farsang János. Tolna: Kiss G.- Tarjáni K. (Kiss Zs.), Szegle­ti, Szegfű G., Lőrincz- Pesti V., Pesti D., Szabó N., Stadler- Tar­jám Gy., Szegfű A. (Izsák). Játé­kos-edző: Izsák Géza. Nehezen nyert a gyengébb napot kifogó hazai együttes. Gól: Balogh L. Jók: Kern, Nagy D., illetve Kiss G., Lőrincz, Pesti D., Szegfű A. Ifi: 9-1. ■ Nyulasi József Horfer Serleg 1. osztály 1. Bölcske 9 8 0 1 36-8 24 2. Dec$ 9 7 1 1 32-13 22 3. Bonyhád 9 7 0 2 25-9 21 4. Őcsény 9 6 2 1 32-11 20 5. Cikó 9 5 *2 2 27-17 17 6. Dunaföldvár 9 5 1 3 27-21 16 7. Majos 9 4 4 1 18-11 16 8. Tevel 9 5 0 4 27-21 15 9. Kakasd 9 4 2 3 18-27 14 10. Bátaszék 9 3 0 6 17-24 9 11. Simontornya 9 2 2 5 12-17 8 12. Tamási 9 2 1 6 13-22 7 13. Kölesd 9 2 1 6 15-33 7 14. Tolna 9 1 2 6 13-28 5 15. Dunakömlőd 9 1 1 7 10-32 4 16. Szedres 9 0 1 8 5-33 1 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... A Dombóvári FC csapata a tabella második helyére ugrott labdarúgás Dárdai Pál együttese kihasználta a Paks II szekszárdi döntetlenjét, az UFC egy helyet hátrébb csúszott Az NB III Dráva csoportjában feljött a második helyre a Dombóvár csapata. A mezőny egyetlen veretlen együttese, a Baja kiütötte a bajnoki címvédő Szentlőrinc gárdáját. EREDMÉNYEK. SZEKSZÁRDI UFC-PAKSi FC II o-o. Szekszárd, 250 néző. V: Kozári. Szekszárd: Horváth B.- Wéber (Ranga), Fe­hér A., Tóth P, Torma- Szakács V., Deli, Pulcz, Vituska I.- Vizdár (Fröhlich R.), Varga B. (Horváth E.). Edző: Dienes Pál. Paks: Kiss M.- Vári, Tamási, Berkó, Féhr (Varga T.)- Bohner, Mészáros L, ifj. Haraszti (Cziráki), Fiola (Fritz)- Pap R., Nagy I. Edző: Búzás Attila, Horváth Sándor. A többet támadó UFC ismét gól­képtelennek bizonyult. A vendé­gek szórványos kontrái állandó veszély jelentettek. Nagy takti­kai csatában a harcos hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: az egész hazai csapat, illet­ve Tamási, Berkó, Mészáros I. dienes PÁL: - A második félidő alapján megszerezhettük volna a három pontot. búzás Attila: - Sokáig keres­tük a Szekszárd gyenge pontja­it, de ma be kellett érnünk a döntetlennel. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-ÓCSÁRD se 2-0 (O-O). Dombóvár, 200 né­ző. V: Borbás. Dombóvár: Szaba­dos- Kadarkuti, Várai, Tóth M., Torma Attila (balról) és Nagy István párharca az UFC-Paks mérkőzésen Bán- Kovács R., Lutz (Luczek), Kulcsár, Kázmér (Varga)- Tol- mácsi (Kőhalmi], Fábián. Edző: id. Dárdai Pál. Ocsárd: Balogh- Dénes, Nagy R., Cziger, Varga Cs.- Kis-Varga (Bakó), Miglinczi, Laki, Ancil (Horváth Gy.)- Flóri­án, Horváth Sz. Edző: Varga László. A masszívan védekező vendégcsapatot a szünet után felőrölte a gyorsan és jól játszó hazai csapat. Gól: Fábián, Kőhal­mi. Jók: Várai, Tóth M., Bán, Kul­csár, Kázmér, Fábián, illetve Dé­nes, Nagy R., Laki. id. dárdai PÁL: - Az első félidő­ben rossz felfogásban játszottunk, a másodikban észhez tértünk. Gólarányt javíthattunk volna. NB III, Dráva-csoport 1. Baja 8 8 0 0 24-3 24 2. Dombóvár 8 ■5 1 2 12-8 16 3. Paksi FC II 8 4 3 1 22-11 15 4. Szentlőrinc 8 4 2 2 16-8 14 5. Pogány 8 4 1 3 14-18 13 6. Nagyatád 8 3 2 3 14-10 11 7. Szekszárd 8 3 2 3 9-8 11 8. Kaposvár II 8 3 2 3 14-17 11 9. Nagykanizsa 8 3 1 4 8-14 10 10. Bogád 8 3 1 4 12-19 10 11. Komló 8 2 2 4 14-13 8 12. Ócsárd 8 1 4 3 9-14 7 13. Várpalota 8 1 0 7 9-26 3 14. Mohács 8 0 3 5 8-16 3 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Nagya- tád-Nagykanizsa 1-2, Mohács - Bogád 1-2, Pogány-Várpalota 4-2, Kaposvári Rákóczi II- Komlói BSK 1-1, Bajai LSE- Szentlőrinc-P V SK 4 -1. ■ t fc ) « >