Tolnai Népújság, 2009. október (20. évfolyam, 230-255. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság 2009-10-11 / 40. szám

2009. OKTÓBER 11., VASÁRNAP MEGYEI SPORT 11 Békés döntetlen a derbin labdarúgás Nem bírt egymással az UFC és a Paks II csapata A csíkos mezes paksiak nagyon jól megszervezték a védekezésüket a megyei rangadón. Deli Dániel nehezen tudta áthámozni magát a védőkön A bajnoki után edzőmeccsen is gálázott a Vidi a Paksi FC ellen LABDARÚGÓ FELKÉSZÜLÉSI MÉR­KŐZÉS. VIDEOTON-PAKSI FC 4-0 (1-0). Székesfehérvár, 100 néző. V: Rózsa. Videoton: Tujvel- Milanovics, Lipták, Varga R., Andics (Horváth G.)- Demjén, Farkas B., Polonkai (Soares, 63.)- Nagy D. (Móri, a szünet­ben), Sitku (Varga, 63.), Alves (Vadász, 69.). Vezetőedző: Mezey György. Paksi FC: Kovács A. (Csernyánszki)- Horváth L, Eger (Zováth, a szünetben), Gévay, Nikolov- Heffler T., Böde D., Sipeki, Báló (Weitner Á., 73.)- Kiss T., Tököli. Vezetőedző: Gellei Imre. Gól: Alves a 11. és az 58., Sitku a 47., Soeres a 66. perc­ben. A Soproni Ligában Székes- fehérváron 3-0-ra nyert a bombagólokat lövő Videoton, s most sem adták alább egy laza négyesnél. ■ Mai sportműsor ASZTALITENISZ: Szekszárd Kupa női ranglistaverseny, 10. FUTSAL. Női NB I, 3. forduló: Tolna-Mözs-Somafone-Kis- kunfélegyháza 15. KÉZILABDA. Női NB II, Délnyu­gati csoport, 4. forduló: Szek­szárdi FGKC-UKSE Márker Szekszárd 17. Férfi NB II Dél­nyugati csoport, 5. forduló: Akvaplast Hőgyész-Duna- fóldvár (Tamásiban) 17. KOSÁRLABDA. Férfi NB I, 2. for­duló: Debreceni Egyetem KE-Atomerőmű SE 18. labdarúgás. Horfer Serleg me­gyei I. osztály, 9. forduló: Majos-Dunakömlőd, Szed- res-Decs, Őcsény-Cikó, Ka- kasd-Tevel, Kölesd-Duna- fóldvár FC 14.30. Megyei II. osztály, Nyugati csoport: Ma- gyarkeszi-Tolnanémedi, Döbrö- köz-Gyönk, Kisdorog-Ireg- szemcse, Kéty-Kaposszekcső- Csikóstőttős, Pincehely-Hő- gyész, Aparhant-Váralja 14.30. Keleti csoport: Dunaföldvár STE-Fadd, Györköny-Zomba, Madocsa-Tengelic, Pálfa-Bony- hád-Börzsöny, Sióagárd-Mó- rágy, Kajdacs-Dunaszent- györgy, Bátaapáti-Németkér 14.30. Megyei III. osztály: Mucsfa- Pusztahencse, Harc- Bonyhádvarasd, Závod-Kocso- la, Izmény-Gyapa, Báta-Dal- mand, Nagydorog-Majos II, Gerjen-Szakcs 14.30. ■ Igazságos pontosztozko­dás született az NB III Dráva-csoportjának 8. fordulójában: ikszelt egymással a Szekszárdi UFC és a Paks II. Maga­biztos győzelmet aratott az újonc ellen a Dombó­vár. A megyei I. osztály­ban két találkozón is csak a hosszabbításban lőtt gól döntött. Tudósítóinktól SZEKSZÁRDI UFC-PAKSI FC II o-o. Szekszárd, 250 néző. V: Kozári. Szekszárd: Horváth B.- Wéber (Ranga), Fehér A., Tóth R, Torma- Szakács V, Deli, Pulcz, Vituska I.- Vizdár (Fröh­lich R.), Varga B. (Horváth E.). Edző: Dienes Pál. Paks: Kiss M.- Vári, Tamási, Berkó, Féhr (Varga T.)- Bohner, Mészáros I., ifj. Haraszti (Cziráki), Fiola (Fritz)- Pap R., Nagy I. Edző: Búzás Attila, Horváth Sándor. A többet támadó UFC ismét gól­képtelennek bizonyult. A ven­dégek szórványos kontrái ál­landó veszély jelentettek. Nagy taktikai csatában a harcos ha­zaiak közelebb álltak a győze­lemhez. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Tamási, Berkó, Mé­száros I. DIENES PÁL: - A második fél­idő alapján megszerezhettük volna a három pontot. búzás Attila: - Sokáig keres­tük a Szekszárd gyenge pontja­it, de ma be kellett érnünk a döntetlennel. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-Ó- CSÁRD se 2-0 (0-0). Dombóvár, 200 néző. V: Borbás. Dombó­vár: Szabados- Kadarkuti, Vá­rai, Tóth M., Bán- Kovács R., Lutz (Luczek), Kulcsár, Kázmér (Varga)- Tolmácsi (Kőhalmi), Fábián. Edző: id. Dárdai Pál. Ócsárd: Balogh- Dénes, Nagy R., Cziger, Varga Cs.- Kis-Varga (Bakó), Miglinczi, Laki, Andi (Horváth Gy.)- Flórián, Hor­váth Sz. Edző: Varga László. A masszívan védekező vendég- csapatot a szünet után felőröl­te a gyorsan és jól játszó hazai gárda. Magabiztos és megérde­melt a DFC-siker. Gól: Fábián, Kőhalmi. lók: Várai, Tóth M., Bán, Kulcsár, Kázmér, Fábián, illetve Dénes, Nagy R., Laki. id. dárdai pál: - Az első fél­időben rossz felfogásban ját­szottunk, a másodikban észhez tértünk. Jó játékkal gólarányt javíthattunk volna. Megyei I. osztály TAMÁSI 2009 FC-SIMONTOR­nya 3-2 (1-1). Tamási, 150 né­ző. V: Minker. Tamási: Rajna- Juhász, Brukner (Makiári), Ko­vács R. (Lázár), Filótás- Fölkér, Bernáth, Gulyás, Béres (Var­ga)- Agócs (Johnston), Molnár (Kovács R). Játékos-edző: Mol­nár László. Simontornya: Ju­hász- Dobos B., Füredi, Kovács (Márkus), Pajor- Kara (Dobos J.), Hahn (Gergő), Szakács (Do­bos Z.), Csepregi- Száka (Tóth Z.), Kiss B. Edző: Szelei Ferenc. A 8. perctől tíz emberrel játszó hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést. A győztes gólt az egyéves sérüléséből felépülő Kovács Péter lőtte a 92. percben. Gól: Agócs, Molnár, Kovács R, illetve Kiss B., Gergő. Kiállítva: Rajna a 8. percben. Jók: Filótás, Juhász, Béres, Ko­vács P. Ifi: 0-5. BÁTASZÉK-BONYHÁD VLC 1-2 (O-O). Bátaszék, 150 néző. V: Szincsák. Bátaszék: Fügedi- Mátyás, Crnmarkovics (Bojás), Kiss M., Lieszkovszky- Botos, Csíki, Horváth L, Samu- Rupa (Gábor R), Szabolcska (Simon). Edző: Kiss János. Bonyhád: Ko­vács L.- Dávid, Jaksa R, Máté N., Weisz (Krausz)- Sebestyén, Varga (Batánovics), Hegedűs L. (Kertész), Dobra- Máté R., Csende R. (Fekete). Edző: Bo­ros Attila. A jól játszó hazai csapat nem érdemelt vereséget - a 93. percben lőtt góUal nagy szerencsével győzött a bony­hádi együttes. Gól: Bojás, illet­ve Máté N., Jaksa P. Jók: az egész hazai csapat dicsérhető lelkes, csupaszív játékáért, il­letve Dávid, Máté R., Sebes­tyén. Ifi: 0-1. BÖLCSKE-TOLNA 1-0 (0-0). Bölcske, 200 néző. V: Éreth. Gól: Balogh L. Ifi: 9-1. Elképesztő hajrával győzte le a bajnokaspiráns Szolnokot a DKC FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. DOMBÓ­VÁR KC-SZOLNOKI OLAJ KK 87-84 (22-23, 17-19, 16-23, 32-19). Dombóvár, 1000 néző. V: dr. Valovics, Pállá, Balog. Dombóvár KC: LEGRANGE 21, Deák 3/3, WALKER 14/9, PANTA 25/6, JO­NES 19. Csere: Spencer, Szőke 5, Csirke, Balogh L. Szakmai igaz­gató: Bálind József. Szolnok: Sza­bó P. 6, FODOR M. 14, RICE 23/9, GREBENÁR 11, Barro 8. Csere: ALEKSZICS 15/6, Cseh Gy. 2, Vesztergom 5, Tóth V. Ve­zetőedző: Horváth Imre. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 10-2, 7. p.: 18-8, 11. p.: 22-25, 15. p.: 32-31, 22. p.: 41-51, 25. p.: 44-57, 28. p.: 49-61, 32. p.: 60-67, 36. p.: 72-74, 39. p.: 81-81. kipontozódott: Grebenár a 38., Barro a 38. percben. Panta István show-val kezdő­dött a találkozó - aki hosszú évek után tért vissza nevelő­egyesületébe. S ha már hazatért, neki is kezdett a pontgyártás­nak. Az első tíz percben 11—et vágott be, közelről, távolról egy­aránt kitűnően célzott és a le­pattanók is többségben nála lan­doltak. A pazar hazai kezdés nagy vereséget ígért a sérült Kelley nélkül érkező Olajnak, amely a 7. percben már 18-8-as hátrányban volt. A hazaiak len­dülete azonban hirtelen meg­tört, elég volt néhány rontott zic­cer és két eladott labda, és nem­csak feljöttek a vendégek, de a negyedet is előnnyel zárták. Bálind József azonban összekap­ta övéit, akik a 16. percben már ismét vezettek (34-32). Az Olaj játékosai higgadtabbak voltak a ziccereknél, nem siettették a tá­madásokat, tudták mikor kell fé­kezni. A Dombóvár játékában nem volt benne a felzárkózás, így az 55-65-ös állás nem sok jót ígért a záró felvonásra. A DKC azonban négy perccel a vé­ge előtt már ott loholt az ellen­fele nyakán. A 37. percben 77-76-nál pedig majd szétrob­bant a csarnok. Szűk egy perccel a dudaszó előtt a szenzá­ciósan játszó Panta juttatta is­mét előnyhöz a Vasútat, LeGrange pedig négyszer is sebészi pontossággal célzott a büntetővonalról. bálind József: A végjáték­ban sokkal higgadtabbak vol­tunk, a szív diadala volt a mai győzelmünk. ■ TARR Kft. «M\.« Telefon havi előfizetési díj: Ft - MINDENKINEK! 2009. június 1-től minden magán előfizetőnk 1 Ft-os havi díjért rendelheti meg helyhez kötött telefonszolgáltatásunkat, amennyiben a telefonon kívül legalább egy másik előfizetéssel rendelkezik nálunk! (Kábeltelevízió, vagy internet előfizetés bármely csomagunkra.) Részletekért forduljon ügyfélszolgálatainkhoz. Az akció 2009. június 1-től visszavonásig érvényes. Tel.: 1223 www.tarr.hu info@tarr.hu A Tolnai Népújság ajándéka: ma a Tolnai Népújság és a vasárnapi együttes előfizetői ajándékba kapják a Fanny magazin legújabb számát. x SZOLOKURA * tippekkel Mama, papa meg az óvoda Rendelje meg Ön is! Tel: 74/511-503 S: VASÁRNAPI Tolnai Népújság A vasárnapi lap