Tolnai Népújság, 2009. október (20. évfolyam, 230-255. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság 2009-10-25 / 42. szám

2009. OKTÓBER 25., VASÁRNAP MEGYEI SPORT 11 Pazar szekszárdi bombák labdarúgás Háromból három a Tolna megyei NB III-as mérleg Deli Dániel (jobbra) szerezte a Szekszárdi UFC első gólját a Nagyatád ellen. Fergeteges hajrával, bombagólokkal nyert Dienes Pál együttese A szerb zsenire emlékeztek a 16. Drazsén Petrovics kosárlabdatornán NB Il-es női és férficsapatok, zág­rábi, bajai és szekszárdi gyer­mek és serdülő lányegyüttesek részvételével rendezték meg pénteken Szekszárdon a ló. In Memóriám Drazsén Petrovics ko­sárlabda emléktornát. Az 1993. június 7-én autóbalesetben el­hunyt horvát válogatott sportoló csütörtökön lett volna 45 éves. Sokaknak szokatlan, hogy nyárról őszre „költözött” az em­léktorna, de a főszervező, Har- sányi Mária szerint érdemes volt a június eleji időponton változ­tatni. A felkészülési mérkőzések sorába két bajnoki találkozót is sikerült beilleszteni, és sokat je­lentett a horvátok jelenléte. Har- si ezt azzal szeretné jövőre fokoz­ni, hogy Biszerka Petrovicsot, Drazsén édesanyját is meghívja. EREDMÉNYEK. GYERMEK MÉR­KŐZÉS. ATOMERŐMŰ KSC SZEK- szárd-baja 45-39. A KSC leg­jobb dobói: Studer Á. (ló), Lam­bert (10). A mérkőzés legjobbjá­nak Studer Ágnest (KSC) válasz­tották. SERDÜLŐ MÉRKŐZÉS: KSC-ZAG- reb 94-71. Ld.: Szendéi (39/21), Rick (14/3), Nagy Zsu. (9). A mérkőzés legjobbja: Szendéi Bernadett (KSC). A zágrábiak legjobbja különdíjat Alma Dra- ganovics vihette haza. NB II. NYUGATI-CSOPORT, NŐK. ksc-komló 72-31. A tavalyi NB Il-es aranyérmek átadása jó fel­vezetése volt a találkozónak. Szabó Noémi együttese bajnok­hoz méltó játékkal rukkolt elő, s elsősorban egész pályás agresz- szív védekezésének köszönhető­en magabiztosan verte baranyai ellenfelét. Ld.: Schönhardt K. (16/6), Studer Zsu. (15), Schön- hardt L. (9). A mérkőzés legjobb­ja: Schönhardt Kitti (KSC). NB II. NYUGATI-CSOPORT, FÉRFI­AK. MARLEY FKSE SZEKSZÁRD- oroszlányi se 57-82. A mérkő­zés legjobbja: Kláris Zoltán (Oroszlány). A részletes tudósí­tást később olvashatják. A gyermek és serdülő lányok büntetődobó versenyét Lana Racski (Zagreb) nyerte. A lányok tripladobó versenyé­ben Balogh Eszter (KSC serdü­lő), a férfiakéban Juhász Gábor (Marley FKSE) győzött. A torna megrendezését a szek­szárdi önkormányzat, a Horfer Serleg, a Séd Söröző és a pécsi Merkatimpex Nagykereskedés támogatta. ■ F. V. Mindhárom Tolna me­gyei csapat győzelemnek örülhetett az NB III-as labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A megye egyben ismét kikapott a címvédő Decs gárdája. Tudósítóinktól DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-VÁRPA­LOTA 2-1 (1-0). Dombóvár, 150 néző. V: Zierkelbach. Dombó­vár: Szabados- Kadarkuü, Vá­rai, Tóth M., Bán (Kőhalmi)- Tolmácsi (Papp T.), Lutz, Kul­csár Á., Kázmér (Varga N.)- Fá­bián, Kovács R. Edző: id. Dárdai Pál. Várpalota: Radnai- Saári, Láng, Horváth T., Kaufmann- Szabó P., Blaski, Humli (Lábas), Zsupek (Vető)- Király, Bogdán. Edző: Pintér Csaba. A 20. perc­ben emberhátrányba kerülő ha­zai csapat (Szabados kapus a 16-oson kívül kézzel ért a lab­dába) nagy energiákat mozga­tott meg, hogy a mérkőzést meg tudja nyerni a jól futballozó vendégekkel szemben. Gól: Lutz 2, illetve Vető. Kiállítva: Szabados a 20. percben. Jók: Lutz, Tóth M., Kulcsár, Várai, il­letve Blaski, Szabó P. id. dárdai PÁL: - A korai ki­állítás után óriási lelkesedéssel játszva győztünk. Kalapot eme­lek a csapat előtt. POGÁNY-PAKSI FC II0-1 (0-0). Pogány, 100 néző. V: Borbás. Pogány: Kovácsevics- Kele­men, Koleszár, Krapecz, Ga- dányi (Kalmár)- Csapó (Kovács D.), Farkas B., Goják, Nagy A.- Hoffmann (Arató), Németh Zs. Edző: Szabó Zsolt. Paks II: Bartus- Féhr, Berkó, Varga T., HORFER SERLEG MEGYEI I. OSZTÁLY, 11. FORDULÓ. TOL- na-tevel 3-3 (2-2). Tolna, 50 néző. V: Bese Z. Gól: Szeg­fű A. 3, ill. Szőcs R. 2, Bősz. Jók: Szegleti, Szegfű A., Stad­ler, ill. Szőcs R., Bősz. Ifi: 5-3. TAMÁSI 2009 FC-DECS 2-1 (l-l). Tamási, 200 néző. V: Farkas F. Gól: Molnári. (11­Hoós (Karszt L.)- Mészáros I.- ifj. Haraszti Zs. (Németh T.), Nagy L, Pap R.- Cziráki (Mé­száros T.), Bohner. Edző: Búzás Attila, Horváth Sándor. Az agreszíven, keményen játszó pogányiak alaposan megnehe­zítették a paksiak dolgát. Az is igaz azonban, ha a helyzeteiket jobb százalékban kihasználják, simábban nyertek volna az ato­mosok. Gól: Bohner. Jók: Goják, Krapecz, Farkas B., illetve Boh­ner vezérletével az egész paksi csapat dicséretet érdemel. búzás Attila: - Küzdöttünk a körülményekkel, az igen esből), Béres, illetve Dudás G. Jók: a tamási csapatból Tóth R., Fölkér, Pintér A., Bernáth, Johnston. Ifi: 2-2. BÖLCSKE-CIKÓ 8-0 (6-0). Bölcske, 200 néző. V: Stefik. Gól: Besenczi I. 2, Szili I. 2, Berényi P., Fenyősi, Nagy D., iff. Blatt. Jók: az egész hazai csapat, ill. Miklós, Kovács K. masszív ellenféllel. Az őszi idény legértékesebb sikerét arattuk. SZEKSZÁRDI UFC-NAGYATÁD 3-1 (l-l). Szekszárd, 150 néző. V: Ursprung. Szekszárd: Hor­váth B.- Szakács V, Fehér A., Pulcz, Torma- Deli (Ranga), Tóth P., Rikkers, Vituska I.- Fröhlich (Horváth E.), Vizdár (Varga B.). Edző: Dienes Pál. Na­gyatád: Patak- Tamás, Kiss ]., Horváth J., Bencsik (Andro- sics)- Márton, Kovács 0. (Ke- czeli), Mixtai, Kovács B. (Bre- zovszky)- Gillich, V. Nikolics. Edző: Papp Zoltán. Változatos, remek iramú mérkőzésen a há­rom pazar gólt és három kapu­fát lövő, jól finiselő hazaiak nagy csatában megérdemelten nyertek a jó benyomást keltő, igen harcos vendégek ellen. Gól: Deli, Fröhlich, Varga B., il­letve V. Nikolics. Jók: Tóth P., Rikkers, Deli, Fröhlich, illetve Patak, Horváth J., Mixtai, V. Nikolics. dienes PÁL: - Mély talajú pá­lyán nagy csatát vívtunk, de megérdemelten nyertünk. Az Atom a végén robbantott, a DKC a hajrát nem bírta a ZTE KK ellen FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 4. FOR­DULÓ. DOMBÓVÁR KC-ZALAKERÁ- MIA-ZTE KK 84-98 (22-19,22-21, 24-24,16-34). Dombóvár, 1000 néző. V: Forrai S., Kiss L, Bog­nár. Dombóvár: LEGRANGE 19/9, WALKER 22/12, Panta 5/3, Szőke 6/6, JONES 30/3. Csere: Deák 2, Spencer, Balogh L., Csirke. Szakmai igazgató: Bálind József. Edző: Adrian Bu- durean. Zalaegerszeg: HIN- NANT 24/12, WATSON 33/15, Kámán 9/3, Wilson 13/3, Trepák 11/3. Csere: Baki 3/3, Tóth Á. 5, Gáspár. Edző: Völgyi Péter. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 22-19,15. p.: 31-31,25. p.: 58-53, 35. p.: 71-79. kipontozódott: Trepák a 38. percben. Tavaly az alapszakaszban két­szer, a bajnoki negyeddöntőben háromszor győzte le a zalai együttes a Dombóvárt. Ezúttal a Zete a negyedik negyedben mu­tatott parádés dobóteljesítmé­nyének köszönheti a győzelmet. ADRIAN budurean: - Sajnos nem tudtunk Jampi bának örö­möt szerezni. Mindenki nyerni akart... A 35. percig meccsben voltunk, utána pszichikailag el­fáradtunk. marso-vagép nyíregyháza KK-ATOMERŐMŰ SE 70-84 (24-17, 21-22, 15-21, 10-24). Nyíregyháza, 800 néző. V: Cziff- ra, Benczúr, Gál. Nyíregyháza: GENNIE 15/3, Siska 3/3, Dasics 13/3, SITKU 22/6, Fergusson 6. Csere: Henderson 9/3, Szarvas 2. Edző: Ferenczi Tamás. ASE: Mészáros Z. 9, HORVÁTH Á. 17/6, English 8, Körtélyesi 6/3, DILL 19/9. Csere: KISS ZS. 12/12, CLARK 13/3, Gulyás, Ko­vács Á., Horti. Edző: Dzunics Braniszlav. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 9-13, 15. p.: 32-27, 25. p.: 53-50, 35. p.: 63-72. kipontozódott: Mészáros Z. a 38., és Sitku a 39. percben. A találkozó elején még az ASE vezetett, majd a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az utolsó felvonás előtt a nulláról kezdték a csapatok (60-60). A hajrában Horváth Ákos zsinórban dobott 8 pontjával és a 37. percben bevágott triplájával döfött tőrt az NYKK szívébe. DZUNICS BRANISZLAV: - A4. negyedben jól védekeztünk és eredményesen támadtunk. ■ Gólparádé: nyolcat rúgott a Bölcske a Cikónak HIRDETÉS 1 milliót'­- Tempo: több ezer apróhirdetés; mit, hol, mikor; INGYENES HIRDETÉSI SZELVÉNNYEL! .- A megújult fanny: több tipp, több recepL- több szórakozás! Vasárnapi Tolnai Népújság sztorik, érdekes emberek, sport! Ismeri Ön a hétvégi csomagogagunkat? FIZESSEN ELŐ a HÉTVÉGI CSOMAGRA! A csomag tartalma: Tolnai Népújság Ünnep lett Tolnán a halászlé I mpo | í®5“*3’’ “ioSSii :u«ir g 1 I m/' Vf­KIADÓ! 28.000’—^, BHBÜM Megrendelőszelvény: Igen, megrendelem a hétvégi csomagot 690 Ft-ért havonta telefonon: 511-538-as számon e-mailen: zita.szegedi@axelspringer.hu személyesen, vagy levélben: 7100 Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3. MEGHÖKKENTŐEN ALACSONY ÁRON! ELŐFIZETÉSI DÍJ 1 HÓNAPRA 690 Ft Név Cím: □□□□ Kelt:. aláírás Cégjegyzékszám: 11-09-001415 Tolnai Népújság A. >* ■*< A hír velünk jár! * \ k r