Tolnai Népújság, 2009. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-29 / 228. szám

( 2009. SZEPTEMBER 29., KEDD - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT Kitűzték a fekete zászlót Aparon labdarúgás Súlyos vereséget szenvedett Ambrus Zoltán csapata a Kisdorogtól Verekedés miatt félbeszakadt a döbröközi meccs Alaposan kitömte a hazai pályán játszó Aparhantot a Kisdorog a megyei II. osztályú focibajnokság Nyugati csoportjának 7. fordulójában. A Magyar- keszi még hibátlan. Tudósítóinktól Keleti csoport MADOCSA-FADD 3-0 (0-0). Ma­docsa, 100 néző. V: Szappanyos. Madocsa: Gergely- Baka, ienei,' ifj. Erdélyi, Tarczal (Lacza J.)- Agócs (Besenczi), Lacza T., (Wenhardt), Házer, Araczki A.- Boris B. (Boris K.), Pápista (Vidinszki). Edző: Törjék Zsig- mond. Fadd: Fehér- Udovisits, Szabó K., Szalai, Muskovics (Wiedemann)- Vajda A., Geren­dái, Kékesi (Papp), Kovács (Vaj­da S.)- Nagy Zs., Orsós. Edző: Gerendái Ferenc. A hazaiak fel­pörögtek a második féüdőre, és cserejátékosaik vezérletével biz­tosan győztek. Gól: Boris K., Ger­gely (11-esből), Vidinszki. lók: Gergely, ifj. Edélyi, Jenei, Lacza í., Araczki A., Vidinszki. Ifi: 7-0. ■ Lénárt Gyula DUNAFOLDVÁR STE-MÓRÁGY 2-4 (1-2). Dunafoldvár, 50 néző. V: Balipap T. Kritikán aluli bí­ráskodás mellett megérdemelt vendéggyőzelem született. Gól: Pasker, Tóth S. illetve Vörös 2, Zalai, Mészáros F. Kiállítva: J Gavrilovits a 88. percben, lók: Béres, Alberczki, illetve az egész vendégcsapat. Ifi: 3-1. GYÖRKÖNY-DUNASZENTGYÖRGY 4-2 (1-0). Györköny, 80 néző. V: Nyakas. Küzdelmes mérkőzésen született meg a hazaiak győzel­me. Gól: Köte 2, Erdei (11-esből), Miczki, illetve Horváth L. 2. Ki­állítva: Hajpál a 69. percben. lók: Köte, Krausz, Bodahelyi, illetve Tóth Z. Ifi: 1-0. TENGELIC-ZOMBA 2-0 (1-0). Tengelic, 90 néző. V: Süveges Cs. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen keservesen nyert a hazai csapat. Gól: Hosnyánszkl Z., Bor (11-esből). lók: Tóth G., Bor, illet­ve Trautmann K. Ifi: 0-5. SIÓAGÁRD-NÉMETKÉR 4-1 (2-0). Sióagárd, 120 néző. V: Minker N. A nagyarányú hazai győzelmet a három-négy nagy helyzetet hárító Bérdi akadályoz­ta meg. Gól: Kertai, Felkert, Orosz, Kész, illetve Anderkó. BOTRÁNYBA FULLADT a DÖbrÖ- köz-Nagymányok találkozó. A 84. percben 1-1-es állásnál két játékos összeakaszkodott, majd a társak is a segítségük­re siettek, így pillanatok alatt tömegverekedés alakult ki a pályán. Egy szemtanú elmon­dása szerint a meccs végig igen paprikás hangulatban zajlott, sok volt a kisebb-na­lók: Szegedi, Felkert, Kész, Kertai, illetve Bérdi, Mozsár, Bor­bély. Ifi: 0-2. KAJDACS-BONYHÁD-BÖRZSÖNY 0-2 (O-i). Kajdacs, 100 néző. V: Kurcz Gy. A kajdacsi csapat ju­bileumot ünnepelt: az idei hete­dik meccsén 25. százszázalékos helyzetét hagyta ki, így ismét ki­gyobb szabálytalanság, ápolá­sok miatt rengeteget állt a já­ték. A verekedés percekig tar­tott, a vendégcsapat vezetői a rendőrséget is kihívták. Több játékost is kórházba kellett szállítani apróbb, illetve na­gyobb sérülések miatt. A ver­seny- illetve fegyelmi bizottság a héten tárgyalja az ügyet. Sú­lyos szankciók várhatók... kapott. Gól: Rétfalvi 2. Jók: Len­gyel L, Horváth G., illetve Rétfal­vi, Brandt, Ladányi. Ifi: 1-6. BÁTAAPÁTI-PÁLFA 2-4 (1-1). Bátaapáti, 100 néző. V: Fülöp A. Fordulatos mérkőzésen a ven­dégcsapat harcolta ki a győzel­met az utolsó percekben. Gól: Taba, Ruff, illetve Tóth Zs., TE0L.hu A megye kettes mérkőzésekről részletes tudósításokat a TEOUa hírportálon talál Csányi, Salamon, Szilágyi. Jók: Tóth N., Ádám, Ruff, illetve Tóth Zs. vezérletével az egész vendég­csapat. Ifi: 9-1. Nyugati csoport APARHANT-KISDOROG 1-7 (0-1). Aparhant, 100 néző. V: Farkas R. Aparhant: Zsilinszki- Kiss (Rácz), Juhász, Hegyi (Palkó), Farkas G.- Farkas L, Ambrus, Dézsi, Herbert (Andrási)- Far­kas Zs. (Schmidt), Sárközi (Kő­szegi). Játékos-edző: Ambrus Zoltán. Kisdorog: Töpfner (Kiss A.)- Berning (Németh), Pálin­kás, Bordi, Farkas M.- Miszler, Palkó, Nagy L, Miklós (László)­Megyei II. osztály, Kelet 1. Mórágy 7 6 1 0 39-14 19 2. Madocsa 7 4 3 0 12-3 15 3. Bátaapáti 7 4 1 2 16-10 13 4. Pálfa 7 4 1 2 13-8 13 5. Németkér 7 4 1 2 14-10 13 6. B.Börzsöny 7 3 4 0 10-3 13 7. Sióagárd 7 4 0 3 24-13 12 8.Fadd 7 3 1 3 19-20 10 9. Tengelic 7 2 3 2 12-12 9 10. Dunafoldvár 7 3 0 4 13-17 9 11. Györköny 7 2 1 4 12-18 7 12. D.szentgyörgy 7 1 1 5 14-27 4 13. Zomba 7 0 1 6 5-28 1 14. Kajdacs 7 0 0 7 4-24 0 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Megyei II. osztály, Nyugat 1. Magyarkeszi 7 7 0 0 25-8 21 2. Tolnanémedi 7 6 0 1 18-4 18 3. Kisdorog 7 5 1 1 28-10 16 4. Gyönk 7 4 0 3 19-16 12 5. Döbrököz 6 3 2 1 21-8 11 6. Hőgyész 7 3 2 2 15-7 11 7. Kéty 7 3 1 3 14-20 10 8. Aparhant 7 2 2 3 15-21 8 9. Nagymányok 6 1 3 2 15-8 6 10. Pincehely 7 1 3 3 8-11 6 11. Szakály 7 1 3 3 12-23 6 12. Kaposszekcső 7 1 2 4 10-18 5 13. Váralja 7 1 1 5 11-24 4 14. Iregszemcse 7 0 0 7 2-35 0 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Horváth R, Horváth G. (Klein E.). Szakmai igazgató: Bőhm János. Megalázó vendéggyőzelem. Gól: Farkas Zs., illetve Horváth G. 3, Nagy, Miklós, Horváth R, Klein E. Jók: az egész vendégcsapat. Ifi: 0-4. ■ László Ferenc GYÖNK-TOLNANÉMEDI 0-3 (O-i). Gyönk, 80 néző. V: Stefik. Gyönkön a hazai pálya nem előny. Gól: Győré J. 2, Sandó. Jók: Erdős N. vezérletével az egész vendégcsapat. Ifi: 3-6. SZAKÁLY-KAPOSSZEKCSŐ- CSIKÓSTŐTTŐS 3-3 (2-2). RegÖly, 80 néző. V: Juhász Sz. Kimaradt hazai helyzetek, elmaradt az el­ső győzelem. Gól: Tóth-Bera 2, Bérdi, illetve Bojtos 2, Fehér. Jók: az egész hazai csapat dicsérhe­tő, illetve Lódri, Böjtös. Ifi: 4-0. MAGYARKESZI-HŐGYÉSZ 2-1 (o-i). Magyarkeszi, 200 néző. V: Tóth L. Második félidei játékuk­kal megérdemelten győzték le a hazaiak az időhúzó taktikát vá­lasztó hőgyészieket. Gól: Kovács, Papp, illetve Törő. Jók: az egész hazai csapat. Ifi: 1-5. KÉTY-VÁRAUA 3-1 (2-1). Kéty, 100 néző. V: Nagy V. Megérde­melt hazai győzelem. Gól: Erdős, Domokos Z., Deli, illetve Galla. Jók: Fazekas R., Fazekas Á., Do­mokos Z., illetve Galla, Szigeti, Guzorán. Ifi: 4-3. PINCEHELY-IREGSZEMCSE 1-0 (0-0). Pincehely, 100 néző. V: Éreth. Nehezen nyert a hazai csapat. Gól: Góman. Ifi: 0-4. HÍRSÁV Kassai Manchesterben vezet mérkőzést a BL-ben labdarúgás Az UEFA dönté­se értelmében a Manchester United Wolfsburg elleni Baj­nokok Ligája-találkozóját ve­zeti Kassai Viktor. Az első számú magyar játékvezető két héttel ezelőtt is kapott meccset, akkor az Olympia- kosz Pireusz hazai pályán megverte az AZ Alkmaart. A rossz rajt miatt Favre repült a Hertha BSC-től labdarúgás A nagyon gyen­ge bajnoki rajt miatt hétfőn menesztették Lucien Favre-t, a Dárdai Pált is foglalkoztató német Hertha BSC vezető­edzőjét A döntés nem volt váratlan, hiszen a legutóbbi szezonban a Bundesliga ne­gyedik helyén végzett fővá­rosiak a mostani kiírásban csupán utolsó helyen állnak. Kielemezték a hibákat, szerdán javítaniuk kell labdarúgás A szakvezetés szerint a pontatlan játék okoz­ta vasárnap a magyar válo­gatott hondurasiaktól elszen­vedett 3-0-s vereségét a 20 éven aluliak egyiptomi vüág- bajnokságán. A mieinknek szerdán Dél-Afrika ellen ja­vítaniuk kell, különben szinte biztosan elbúcsúznak. Az orosz Szafina vezeti a WTA legfrissebb listáját tenisz Czink Melinda a 38., míg a tokiói tornán az első fordulóban búcsúzott Szávay Ágnes a 45. helyre csúszott vissza a női teniszezők leg­frissebb világranglistáján. A női versenyeket szervező WTA honlapja szerint a rangsort továbbra is az orosz Dinara Szafina vezeti. Czink Melinda a 38. helyen áll Továbbiak a TEOLhu hírportálon Fauszt Éva megtalálta a tavalyi formáját kézilabda A szekszárdi balátlövő több mint egy tucatot lőtt a PEAC-nak A versenyben maradásért nyernie kell a SZAC-nak Fauszt Éva számára nem volt akadály, az átlövő minden helyzetből betalált NŐI NB l/B. UKSE SZEKSZÁRD- PTE-PEAC 36-25 (19-14). Szek- szárd, 400 néző. V: Natkai, Sza- lay. Szekszárd: Nagy T.- Horváth P. 3, FAUSZT 14 (3), Horváth Sz. 2, KOVÁCS N. 4, Mizsák 4, Hegyi 3, Csere: Pap T. (kapus) GULYA 1, Farkas A. 3, Jankovics 2, Beck. Edző: Kovács Jenő. HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 4/2. kiállítások: 6 perc+kizárás, ill. 6 perc. A pécsiek az első negyedórá­ban még tartották magukat. A mérkőzés ezen szakaszában a kék-sárgák kissé türelmetlenül játszottak (11. perc: 9-8). Míg a sok technikai hibával játszó szekszárdi játékosok helyzet nélkül fejezték be a támadáso­kat, addig a vendégeknél a játé­kos-edző, Székely Katalin villo­gott (19. p.: 13-10). A szünet után összeállt az UKSE védeke­zése, elhúztak a baranyai csapat­tól (24-16). A 47. percben tíz gól­ra nőtt a különbség. Megnyugo­dott a hazai együttes, amely vé­gül felszabadult játékkal örven­deztette meg a publikumot. A vé­gén Fauszt begyűjtötte a harma­dik kétpercesét, az utolsó perce­ket már a lelátóról figyelte. Csak­úgy, mint a felkészülési időszak­ban, ezúttal is nagyarányú szek­szárdi győzelmet hozott a szom­szédvári rangadó. kovács jenő: - Jó ritmusú mérkőzésen jó játékkal rukkolt ki csapatom! ■ Nyernie kell a Szekszárd AC női aszteliteniszcsapatának Zágráb­ban a Klubcsapatok Szuperligá­ja keddi összecsapásán. Sáth Sándor együttese győzelmi kényszerben van, hiszen hatal­mas meglepetésre az első kör­ben kikapott a Top­var Topolcany ottho­nában. Ahhoz, hogy a szekszárdiak ne kerüljenek végképp reménytelen helyzetbe, győzni­ük kell a Mladost ellen. Ha a ta­valyi kereteket vennénk alapul, reménytelen lenne a SZAC hely­zete, hiszen a horvátoknál ját­szott például a világranglista ko­rábbi negyedik helyezettje, Bo­ros Tamara. Ez a Mladost azon­Nem hibázhat a horvátok ellen a Sáth-csapat. ban már nem az a Mladost. A mostani csapatot csupa horvát alkotja, talán nem véletlen, hogy esélyük sem volt a Linz Froschberg otthonában, amely az első körben sima, 6:1-es zakó­val küldte haza riválisát. Sáth Sándor, a szekszár­diak szakmai igazga­tója úgy véli, ők az esélyesebbek, s en­nek ki kell jönnie a kedd esti partin is. A SZAC ha­sonló összeállításban szerepel, mint Topolcsányban, a kínai Liu Siyu és az ukrán Irina Motsyk mellett Tóth Edina és Haraszti Nóra küzdhet a pontokért. A Szekszárd a 3. körben, október 6-án a linzieket fogadja. ■