Tolnai Népújság, 2009. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-14 / 215. szám

2009. SZEPTEMBER 14., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 11 1 Megtörte a szentlőrinci átkot a Paks II labdarúgás Hátrányból fordítva győzött a fiatal paksi csapat a bajnoki címvédő otthonában A Dombóvári FC-Rutin és a Paks II csapata győzött, a Szekszárdi UFC viszont kikapott az NB III Dráva- csoportjának hétvégi 5. fordulójában. Tudósítóinktól SZENTLŐRINC-PVSK-PAKSI FC II 2-3 (2-1). Szentlőrinc, 200 néző. V: Kovács Zs. Szentlőrinc: Hor­váth Gy. (Nagy V.)- Bodó, Zám- bó, Tamás, Krász- Leipold, Lóth, Pincehelyi, Somogyi (Armb- ruszt)- Kresz, Müllerlei (Zrínyi). Edző: Kovács Imre. Paks: Kiss M.- Vári, Berkó, Fiola, Gévay- Haraszti (Fritz), Mészáros I., Cziráki (Féhr), Nagy I.- Pap R. (Karszt), Weitner Á. Edző: Búzás Attila, Horváth Sándor. Nagy ira­mú, jó mérkőzésen a PFC az el­ső félidőben még kihagyta a helyzeteit, de fordulás után a jó mentalitással pályára lépő pak­si fiatalok megfordították a mér­kőzést. Gól: Kresz, Pincehelyi, il­letve Weitner Á. 2, Nagy 1. Jók: Weitner Ádám vezérletével az egész vendégcsapat dicsérhető. búzás Attila: - Gratulálok a fiatal csapatunknak! Ez bizony férfimunka volt. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-MOHÁ- CSI te 3-2 (1-2). Dombóvár, 200 néző. V: Vidéki A. Dombóvár: Szabados- Kadarkuti, Várai, Tóth M., Bán- Kovács R., Lutz (Lucsek), Kulcsár, Kázmér (Far­kas)- Fábián (Bock), Tolmácsi. Ifj. Haraszti Zsolt (elöl) és a paksiak egy lépéssel a szentlőrinciek előtt jártak és visszavágtak a baranyaiaknak a 2-1-es Magyar Kupa-vereségért Edző: id. Dárdai Pál. Mohács: Kraft- Halász, Vida, Szeifert (Harcz), Strigencz- Peterke (Szé­kely), Fazekas- Fischer, Halászi (Fürdős), Brukner- Balázs G. 0L.hu A Tolna megyei NB lll-as csapatokról még több írást, fotókat szurkolói véleményeket talál a OLka hírportálon. Edző: Bíró Ferenc. Izgalmas, for­dulatos, közönség-szórakoztató mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Fábián 2, Kulcsár, illetve Halászi, Brukner. Jók: Kadarkuti, Várai, Tolmácsi, Kovács R., Fábián, il­letve Vida, Fazekas, Fisher. id. dárdai PÁL: - Egy fegyel­mezetten, keményen játszó NB III, Dráva-csoport 1. Baja 5 5 0 0 15-0 15 2. Dombóvár 5 4 1 0 10-4 13 3. Paks II 5 3 2 0 19-8 11 4. Szentlőrinc 5 3 1 1 13-4 10 5. Nagyatád 5 2 1 2 9-6 7 6. Szekszárd 5 2 1 2 7-6 7 7. Bogád 5 2 1 2 7-8 7 8. Ócsárd 5 1 3 1 8-9 6 9. Kaposvár II 5 2 0 3 9-14 6 10. Nagykanizsa 5 2 0 3 5-10 6 11. Komló 5 1 1 3 6-9 4 12. Pogány 5 1 1 3 4-13 4 13. Mohács 5 0 2 3 4-10 2 14. Várpalota 5 0 0 5 4-19 0 Soirend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Mohácsot megérdemelten győz­tünk le, de a helyzetkihasználá­sunkon javítanunk kell. BOGÁD SE-SZEKSZÁRDI UFC í-o (0-0). Pécs-Újmecsekalja, 50 néző. V: Nagy Tímea. Bogád: Varsány- Stiefel, Hegedűs M., Gulyás, Kruller- Hegedűs R, Kó­nya (Dávid), Róth, Horváth D.- Fülöp (Rack), Sági (Élő). Edző: Élő Tibor, Burzán Zoltán. Szek­szárdi Klézl- Pap M., Tóth R, Pulcz, Torma- Szakács V, Calka S. (Ranga), Vituska I.- Deli, Fröhlich R.- Horváth E. (Juhász Sz.). Edző: Dienes Pál. A 47. percben Horváth Dénes jobb ol­dali szabadrúgását Hegedűs Mátyás hét méterről fejelte a bal felső sarokba (1-0). Egy pontrúgás döntött a hazaiak ja­vára a végig mezőnyfölényben játszó, de pontatlan, enervált Szekszárd ellen. Gól: Hegedűs M. Jók: Hegedűs M., Gulyás, Róth, Horváh D. dienes PÁL: - Nagyon gyengén jászottunk... A szülése után visszatérő Clijsters döntőt játszhat A szülése után a pályára vissza­térő belga Kim Clijsters és a dán Caroline Wozniacki mérkőzhet meg az amerikai nyílt teniszbaj­nokság (US Open) női egyesé­nek döntőjében. Előbbi a címvé­dő amerikai Serena Williamst (6:4, 7:5), utóbbi a torna megle­petésemberét, a belga Sabine Wickmayert (6:3, 6:3) verte. Se­rena Williams és Clijsters talál­kozója botrányosan ért véget. A második szettben a belga veze­tett 6:5,30- 15-re, vagyis két lab­dára volt a sikertől, miközben ri­válisa adogatott. Az első szerva nem sikerült, a másodiknál a vo­nalbíró lábhibát jelzett. így mér­kőzéslabdához jutott Clijsters, de Serena kikelt magából. Az ütőjét rázva üvöltözött a bíróval, sértegette. A vonalbíró felállt székéből, odament a vezetőbíró­hoz, és elmondta, mi történt. Közben a torna főbírója, Brian Earley is a pályára ment. A bírói döntés alapján Serenát megbün­tették, ellenfele kapott egy pon­tot, de ez éppen elég volt, hogy megnyerje a találkozót. A hatal­mas füttykoncert alatt Williams ledobta az ütőjét, átsétált a túlol­dalra és gratulált Clijstersnek. A belga játékos a Grand Slam-tor- nákon 1968 óta a tizedik, aki nem kiemeltként jutott fináléba. ■ Pars bronzérmes, Kővágó negyedik a Világdöntőn Pars Krisztián a harmadik he­lyen végzett a férfi kalapácsve­tők között a Szalonikiben zajló atlétikai Világdöntő második napján, vasárnap. A 77.49 méte­rig jutott olimpiai ezüstérmes szombathelyi versenyzőt az öt­karikás bajnok, vb-győztes szlo­vén Primoz Kozmus (79.80 m) és a lett Igor Sokolovs (79.32) előzte meg. Az augusztusi világ- bajnokságon negyedik magyar dobó - a nemzetközi szövetség honlapja alapján - utolsó, negye­dik kísérletére érte el legjobbját, mellyel sikerült leszorítania a dobogóról az orosz Alekszej Zagornyijt. Kővágó Zoltán a ne­gyedik helyen végzett a disz­koszvetők versenyében. Az au­gusztusi vb-n hatodik magyar dobónak az első kísérlete sike­rült a legjobban, akkor 65.60 méterre hajította a szert. Győzött a 2000-ben és 2004-ben olimpiai bajnok litván Virgilijus Alekna, 67.63 méterrel. Az ezüst a német Robert Hartingé lett A viadal összdíjazása három­millió dollár, a számonkénti győztesek 30 ezerrel gazdagod­nak. A második helyezettek 20, a harmadikok 12, a negyedikek 7, az ötödikek 5, a hatodikok 4, a hetedikek 3, a nyolcadikok pe­dig 2 ezer dollárt kapnak. ■ HIRDETÉS Kapcsolat Prémiumkártya 6017 6610 ARANY ALEXANDRA Naponta nyerhet egy Acer Aspire One netbook-ot! Kapcsolat Program rugalmas kedvezményekkel, T-Home és T-Mobile szolgáltatásokat együtt igénybe vevő ügyfeleinknek pedig még több kedvező ajánlattal! Kösse össze meglévő és arra alkalmas T-Home és T-Mobile előfizetéseit, mert együtt többet érnek, mint külön-külön! Gyűjtse egy közös kártyán Kapcsolat Pontjait, és a prémium kedvezmények mellett 2009. szeptember 1. és 2009. szeptember 30. között részt vehet promóciós játékunkban is, amelyben naponta egy mini notebookot sorsolunk ki. További részletekről érdeklődjön a 06-30/44-44-455-ös számon! Mobile A kedvezmények 2009. július 1 tol visszavonásig érvényesek. A Kapcsolat Programban a Magyar Telekom NyRt ügyfele» vehetnek résit. A tájékoztatás nem teljes korú, a Kapcsolat Programiol. annak működéséről, szabályairól es az igénybe vehető kedvezményekről, illetve a hivatalos játékszabályról a www.t-home.hu és a www.bmobile.hu honlapokon, illetve a T Pontokban nyújtunk tajekoztatast i i i