Tolnai Népújság, 2009. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-31 / 203. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2009. AUGUSZTUS 31., HÉTFŐ Bölcskén felébredt álmából a Kötesd labdarúgás A bajnokesélyes egy tízessel küldte haza a két fordulót követően hibátlan újoncot Tízet kapott Bölcskén az újonc Kölesd a Horfer Ser­leg megyei I. osztályú foci­bajnokság 3. fordulójában. Tudósítóinktól BÁTASZÉK-KAKASD 4-1 (2-1). Bá­taszék, 150 néző. V: Szappanyos. Bátaszék: Fügedi- Simon (Kis Z.), Crnmarkovics, Kiss M. (Bojás), Lieszkovszky- Mátyás, Botos (Horváth L), Csiki, Samu (Bene)- Horváth P. (Rupa), Föld­vári. Edző: Kiss János. Kakasd: Szabó M.- Szabó G. (Tóth L), Hucker, Palkó, Kvanduk E.- Se­bestyén M. (Kvanduk J.), Márk K., Bozsó (Keranov), Sebestyén F.- Márk A. (Bencze), Sebestyén P. Edző: Pámer József. A helyze­teit jobban kihasználó hazai csa­pat, főleg a második félidőben nyújtott teljesítménye alapján megérdemelten nyert. Gól: Hor­váth P. 2, Csiki 2 (egyet 11-es- ből), illetve Sebestyén M. (11-es- ből). Jók: Horváth P., Crn­markovics, Csiki, Samu, illetve Márk K., Palkó, Kvanduk E. Ifi: 4-0. ■ Sági István TAMÁSI 2009 FC-ŐCSÉNY 1-3 (1-0). Tamási, 200 néző. V: Min- ker N. Tamási: Rajna- Gulyás, Bruckner, Tóth R., Bernáth- Pin­tér A., Béres Sz., Lázár (Varga Á.), Fölkér (Petrik)- Agócs L, Ju­hász A. Edző: Molnár László. Őcsény: Cziráki- Babanics F. (Horváth Zs.), Kadosa, Hegedűs J. , Babanics N.- Kocsis B. (Acsádi), Lizák (Szűcs), Jaksa G., Babanics Sz.- Gyarmati (Lubas- tyik), Hegedűs A. (Babanics Gy.). Edző: Kniesz Mátyás. A védelmi rövidzárlatokat jól használtaki a vendégcsapat. Gól: Fölkér, illetve Babanics Sz., Hegedűs A., Gyar­mati. Jók: Fölkér, Pintér, Tóth R., illetve Jaksa G., Kadosa, Baba­nics N., Hegedűs J., Babanics Sz. Ifi: 6-1. ■ Hajdics Attila DECS-TEVE 5-2 (0-1). DeCS, 200 néző. V: Rácz Z. Decs: Szőcs Á.- Varga B. (Kaszás), Pusztai K. , Péter B., Gaál A.- Löfli (Le- tenyei), Gábor G., Berényi Sz., Kiss B. (Kertész)- Miklós T. (Ju­hász), Dudás G. (Szabó L.). Játé­kos-edző: Pozsár István. Tevel; Kohn- Jakab (Nagy G.), Pál K., Barabás, Papp G. (Szilágyi V.)- Árpa (Borsányi), Fazekas T., Má­té Z., Till- Gergely Cs. (Pfeifer), Bősz. Edző: Szabó Dénes, A ha­zai csapat a győzelmet a szüle­tésnapját ünneplő Heberling Im­rének ajánlja. Gól: Dudás G. 2, A képgaléria a TE0L.hu hírportálon Gábor Gergő és Jakab Gyula versenyfutása a Decs-Tevel meccsen. A szünet után összeomlott a vendégcsapat Juhász V, Gábor G., Kertész, il­letve Árpa, Máté Z. Kiállítva: Ka­szás L. a 84. percben. Jók: az egész hazai csapat dicséretet ér­demel. Ifi: 5-2. ■ Odor Ferenc BÖLCSKE-KÖLESD 10-1 (8-0). Bölcske, 300 néző. V: Kis Z. Bölcske: Süvöltős S.- Fenyősi, Lilinger, ifj. Blatt P., Besenczi I. (Berényi P.)- Búzás, Nagy D. (Kern), Szauer G., Szili I. (Fejes)- Farsang (Süvöltős J.), Balogh L. (Besenczi Z.). Játékos-edző: Far­sang János. Kölesd: Szabó T.- Nagy P., Gazdag, Kalmár F., Kapinya- Kalmár L. (Wiede­mann), Hosszú (Szalai), Szalon­na, Schiller (Deli J.)- Bodó, Tóth A. (Nagy G.). Játékos-edző: Kal­már Ferenc. A jó napot kifogó Bölcske az első félidőben eldön­tötte a mérkőzést. Gól: Szili I. 2, Balogh L. 2, Farsang, Lilinger, Fejes, Búzás, Fenyősi, Besenczi L, illetve Bodó. Jók: Fenyősi, Lilinger, Búzás, Szili L, Balogh L. Ifi: 2-3. ■ Nyulasi József MAJOS-TOLNA 2-1 (1-1). Ma- jos, 200 néző. V: Fülöp. Majos: Száka- Harangi, Szőts, Bajkai, Mosonyi R- Vituska N., Nagy Z., A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Reichert Szabolcs (Dunakömlód) 03 -JT Tálas Zoltán (Ciki) Kadosa Balázs (Őcsény) Fenyősi Gergely (Bölcske) Vituska Norbert (Majos) Csiki Roland (Bátaszék) Harangi Gábor (Majos) Szili István ^ P* %% S- 'S­^ % % % ... ■: a. Balogh László (Bölcske) Horváth Péter (Bátaszék) Dudás Gergő (Decs) A 3. forduló játékosa: Tálas Zoltán (Cikó) VÉDŐ A LEGJOBB HOSSZÚ idő után visszatért a pályára Tá­las Zoltán - s rögvest kiváló játékkal rukkolt elő. A koráb­bi szekszárdi, bonyhádi és ta­mási kedvenc ezúttal a Cikót erősíti - szó szerint. Tálast a 34. percben cserélte be edzője, s beállásával rögvest más lett az újonc játéka. Labdáinak szeme volt, indításai hajszál­pontosak voltak, s nem mellé késén még egy gólra is futotta erejéből. Úg\'futballozott, ahogy azt tőle elvárják Cikón, ha így folytatja, sok örömüket lelhetik a szurkolók kedvence­ik játékában az idényben. Kelemen, Töttős (Bognár S.)- Pechár (Pataki), György (Palkó M.). Edző: ifj. Lőrincz Antal. Tol­na: Kiss G.- Tarjáni K., Mausz (Kiss Zs.), Szegfű G., Lőrincz L- Szabó N., Pesti V., Pesti D., Tiuca- Szegleti, Szegfű A. (Izsák). Játékos-edző: Izsák Gé­za. Alacsony színvonalú mérkő­zésen megérdemelt hazai győze­lem született a lelkesen focizó vendégek ellen. Gól: Vituska N. 2 (egyet 11-esből), illetve Szegfű A. Jók: Bajkai, Vituska N., Ha­rangi illetve az egész vendégcsa­pat küzdeni akarása dicsérhető. Ifi: 3-2. ■ id. Lőrincz Antal szedres-cikó 1-2 (1-0). Szed­res, 150 néző. V: Knap Z. Szed­res: Nagy N.- Merk, Farkas L., Szabó, Tóth (Válóczi)- Karip, De­li, Borbély (Nesz), Váli (Walc- zer)- Bíró Adrián, Németh (Má­tyás). Edző: Laki Zoltán. Cikó: Bagoly- Góg (Tálas), Czékmány T., Hálák, Miklós- Forrai, Csa­bai, Illés Z. (Bíró), Diriczi (Szla- ma)- Illés Zs. (Szabó), Czék­mány B. (Kollár). Edző: Komáro­mi Tibor. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a szerencsésebb TE0L.hu A Horfer Serleg megyei I. osztályú bajnokság további eredményeit, fotóit megtalálja a TEOLhu hírportálon. vendégcsapat nyert. Gól: Né­meth, illetve Illés Z., Tálas. Jók: Németh, Szabó, Merk, illetve Miklós, Tálas, Czékmány T. Ifi: 2-5. ■ Merk László DUNAKÖMLŐD-DUNAFÖLDVÁR fc 2-2 (1-0). Dunakömlőd, 150 néző. V: Bese Z. Dunakömlőd: Reichert- Horváth L, Gerendái, Ács, Bodahelyi- Horváth R. (Brezovszky), Wascher (Fábián), Fritz, Taba- Aradi II G., Lacza Zs. (Kovács M.). Edző: Horváth József. Dunaföldvár: Molnár- Alberczki A., Nagy L., Ascher- mann, Kindl- Rein, Fancsali (Dömény), Fröhlich (Schulteisz A.), Széles (Barna)- Böde L, Schulteisz N. (Krepsz). Játékos­edző: Kindl István. Jó játékveze­tés mellett igazságos pontosztoz­kodás a Duna-parti rangadón. Gól: Taba, Aradi IIG., illetve Bö­de I., Rein. Kiállítva: Nagy L. a 25., Gerendái a 46. percben. Jók: Reichert, Horváth L., Aradi IJG., Fábián. Ifi: 5-0. ■ Kovács Dénes SIMONTORNYA-BONYHÁD VLC o-2 (0-2). Simontornya, 150 né­ző. V: Rákosi T. Simontornya: Juhász- Gergő, Füredi, Kara, Pajor- Baum (Dobos J.), Hahn, Szakács, Csepregi (Dobos B.)- Kiss (Tóth Z.), Szálka (Kovács L.). Edző: Szelei Ferenc. Bonyhád: Kovács L- Dávid, Hosnyánszki Zs., Máté N., Takács N. (Weisz T.)- Sebestyén N., Varga Á., Má­té R., Batánovics (Kertész)- Csende R. (Jaksa R), Dobra (Fe­kete K.). Edző: Boros Attila. A nagy terveket szövögető Bony­hád ellen lelkesen játszottak, jól helytálltak a hazaiak. Gól: Batá­novics, Csende R. Jók: Kara, Pa­jor, illetve Máté N., Máté R., Se­bestyén. Ifi: 0-1. ■ Varga László Horfer Serleg 1. osztáy 1. Őcsény 3 2 1 0 11-4 7 2. Cikó 3 2 1 0 9-3 7 3. Decs 3 2 1 0 10-5 7 4. Bölcske 3 2 0 1 13-5 6 5. Bonyhád 3 2 0 1 8-4 6 6. Bátaszék 3 2 0 1 7-4 6 7. Kölesd 3 2 0 1 5-10 6 8. Majos 3 1 2 0 6-5 5 9. Dunaföldvár 3 1 1 1 7-9 4 10. Kakasd 3 1 1 1 4-6 4 11. Tevel 3 1 0 2 7-8 3 12.Tolna 3 1 0 2 6-7 3 13. Simontornya 3 1 0 2 4-5 3 14. Dunakömlőd 3 0 1 2 4-13 1 15. Tamási 3 0 0 3 2-7 0 16. Szedres 3 0 0 3 2-10 0 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... Horváth Ákos 14 ponttal debütált az atomosoknál Kiütötte az Inter a városi rivális Milant a derbin labdarúgás Jósé Mourinho együttese már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát FÉRFI FELKÉSZÜLÉSI KOSÁRLAB­DA-MÉRKŐZÉS. ATOMERŐMŰ SE- PÉCSI VSK PANNONPOWER 73-57 (16-22, 14-10, 22-15, 21-10). Szekszárd, 500 néző. V: Szabó, Vétek, Király. Atomerőmű: Hor­váth Á. 14/9, Clark 3, English 7/3, Dili 8, Gulyás 4. Csere: Körtélyesi 6, Horü 2, Kovács 8/3, Medve 7/3, Kiss 12/12, Morgen 2. Vezetőedző: Dzunics Branisz- lav. PVSK: Ross 9, Lakatos 2, Hosszú 3/3, Perincsics 12/9, Helbich 17/3. Csere: Kirkland 3/3, Ruják, Czigler 6, Tóth 5/3, Lepsényi, Eilingsfeld, Kovács. Vezetőedző: Kmézics Zorán. Az ASE legközelebb szerdán a Kaposvár ellen játszik (18). ■ Az Internazionale nyerte meg az olasz labdarúgó-bajnokság (Se­rie A) második fordulójának ran-gadóját a városi rivális AC Milan ellen, miután Thiago Motta, Diego Milito, Maicon és Sztankovics góljával 4-0-ra győ­zött a San Siróban. Az első húsz percben Ronaldinhóék voltak a jobbak, a brazil ki is hagyott egy nagy helyzetet, majd ellenfelük fokozatosan belejött, és a félidő közepén Thiago Motta nagyon szép támadás végén megszerez­te a vezetést. Percek múlva újabb helyezkedési hiba miatt Eto'ó ment egyedül kapura, g Gennaro Gattuso beérte, lerán- £ tóttá. Sárgát kapott, a büntetőt Wesley Sneijder (elöl) és Pirlo csatája. A holland örülhetett a derbi után Diego vezérletével Rómában győzött a Juventus A Milan-Inter rangadó mellett még egy nagy meccset játszot­tak az olasz bajnokságban, ezen a Juventus 3-1-re nyert a fővárosi elitcsapat, az AS Roma ellen. A Juvéban újoncok vitték Diego Milito rúgta be. A Milan- középpályást ekkor le akarták cserélni, de Clarence Seedorf még nem öltözött fel, ezért visz- szaküldték a pályára. Pillanatok múlva lekaszálta a kezdőkörben Wesley Sneijdert, megkapta má­sodik lapját, így a pirosat is. A tíz emberrel végképp csak küsz­ködő Milánnak Maicon még az a prímet, a brazil Diego két gólt is szerzett, míg a „Zebrák” har­madik találatát a brazil Felipe Meló lőtte. A rómaiak részéről De Rossi talált be - de ez csak szépségtapasznak volt elég. első félidő végén lőtt szép gólt, majd a másodikban Dejan Sztan­kovics 26 méterről küldte a lab­dát a bal felső sarokba. EREDMÉNY: AC Ml LAN-INTERNA­ZIONALE o-4 (0-3). San Siro, 80 ezer néző. Gól: Motta (29.), Mi­lito (36., 11-esből), Maicon (45.), Stankovic (67.) Kiállítva: Gattu­so (Milan, 4L). ■ A 1 l A < \