Tolnai Népújság, 2009. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-10 / 186. szám

2009. AUGUSZTUS 10., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT : ;v Királyi gála A Real Madrid felkészülési mérkőzésen 5-1-re győzött az FC Toronto elten. Az új Igazolások közül Crlstiano Ronaldo és Karim Benzema is betalált míg a brazil Kaka és a spanyol Xabi Alonso ezen a mérkőzésen mutatkozott be új csapatában. Két tolnai maradt állva a kupában labdarúgás A Dunaföldvár és a Bonyhád simán nyert, az UFC viszont elköszönt Bődé Istvánra (középen) végig két védő figyelt, de a dunaföldváriak támadója így is mesterhármassal segítette továbbjutáshoz csapatát a kupában A Bonyhád és a Dunaföld­vár biztosan jutott tovább a Magyar Kupa második fordulójába, a Szekszárd azonban hatalmas megle­petésre kikapott Pogány- ban és idejekorán kiesett. Tudósítóinktól PELLÉRD-BONYHÁD VÖLGYSÉG LC 1-6 (0-4). Pellérd, 100 néző. V: Böröczi. Pellérd: Barna- Takács L, Szabó A., Czeininger, Va­dász- Alberkovics, Jovér (Haj­dú), Csorbics, Kálmán (Kiss D.)- Gulyás (Túri), Hancsicsák. Edző: Túri Zsolt. Bonyhád: Kovács L- Dávid R., Hosnyánszkl Zs., Jaksa P., Takács N.- Dobra (Kertész), Máté R., Hegedűs L., Batánovics (Fekete K.)- Csende R., Sebes­tyén N. Edző: Boros Attila. A po­csék talajú pályán gyorsan dön­tésre vitte a dolgot a Bonyhád: Csende Roland már az 5. perc­ben megszerezte a vezetést a völgységieknek, ezzel pedig el is dőlt a továbbjutás. A Bonyhád a szünetig meg sem állt négy gó­lig, a végére pedig hatig jutott. Ha nem véd jól a hazaiak kapu­sa, Barna, akár kétszámjegyű | különbség is lehetett volna a fe- | lek között. A kupaspecialista BVLC várhatja a második fordu­ló sorsolását. Gól: Hajdú, illetve Csende R. (4), Máté R., iaksa P. Jók: Jovér, Szabó A., Barna, illet­ve Csende R., Jaksa R, Takács N. boros ATTILA: - Amit eltervez­tünk, azt a fiúk végrehajtották. Magabiztosan jutottunk tovább, gratulálok a csapatnak! DUNAFÖLDVÁR FC-SZIGETVÁR 4-1 (3-1). Dunaföldvár, 200 né­ző. V: Aradi. Dunaföldvár: Mol­nár I.- Fancsali, Fodor, Ascher- mann, Kindl (Boros)- Hargitai (Schulteisz N.), Rein, Nagy F., Krepsz- Böde I. (Barna), Fröh­lich. látékos-edző: Kindl István. Szigetvár: Takács J.- Varga G., Szedesi, Wágner (Czakó), Vass- László (Riszt), Tóth (Keresztes), Takács N., Rack- Biodrovics, Fengyeltótí. Edző: Kardos Zoltán. A vendégek egy szabadrúgást követően meglepetésre már a 3. percben előnybe kerültek. A Dunaföldvár azonban nem ijedt meg, felpörgette a játékot, és a 30. percben már vezetett is a ha­zai csapat, amely a félidőig újabb gólt lőtt. A szünet után kontrák­ra rendezkedtek be a földváriak, s ha kínálkozó lehetőségeiket (volt vagy öt-hat) jobban kihasz­nálják, akár fölényesebb sikert is PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK. PAKSI FC ll-SZENTLŐRINC 1-2 (1-0). Tolna, 150 néző. V: Körösi. Paks II: Kiss M.~ Karszt, Mé­száros L, Koch, Hoós (Varga I, 70.)- Fritz, Berkó- Mészá­ros I (Varga L, 74.), ifi. Ha­raszti Zs. (Mondovics, 63.), arathattak volna. Gól: Böde I. (3), Schulteisz N., illetve Lengyeltó­ti. Jók: Fröhlich és Böde vezérle­tével az egész hazai csapat, illet­ve Biodorovics. Kindl ISTVÁN: - Örülök, hogy vesztes állásban is volt tartá­sunk, mindenki átérezte a mér­kőzés fontosságát, csapatként nagyszerűen teljesítettünk. Cziráki- Pap R. Edző: Búzás Attila, Horváth Sándor. Szentlőrinc: Horváth Gy.- Kal­már (Bodó, 46.), Zámbó, Ta­más, Krász- Leitold, Miillerlei, Lóth, Somogyi L. (Tóth Á., 80.)- Zrínyi (Berkics, 46.), Pin­cehelyi. Edző: Kovács Imre. Az POGÁNY-SZEKSZÁRDI UFC 3-1 (3-0). Pogány, 250 néző. V: Ferencz N. Pogány: Kovácse- vics- Kelemen, Kratecz, Kole- szár, Schwedics- Hoffmann, Nagy A. (Csapó), Farkas B., Goják- Kolompár (Gadányi), Né­meth Zs. (Kovács D.). Edző: Sza­bó Zsolt. Szekszárd: Klézl- Pap M. (Ranga), Pulcz, Vizdár, Tor­első félidőben jobbára a paksi­ak akarata érvényesült, a for­dulás után négy perc alatt for­dított a rutinos Szentlőrinc - mindkét gólt védelmi hiba előzte meg. A Paks nem érde­melt vereséget GÓL Pap (40.), ill. Tamás (53.), Lóth (57.). ma- Calka S., Rikkers, Vituska N.- Deli (Schäffer), Varga B.- Horváth E. (Fejes). Edző: Dienes Pál. A betonkemény pályához jobban alkalmazkodó hazaiak az első félidőben pontrúgásokból háromgólos vezetésre tettek szert. Hiába játszott mezőnyfö­lényben az UFC, a sok pontat­lanság miatt eleve vereségre vol­tak ítélve. Csak érdekességként említjük meg: a szekszárdiak öt sárga és egy piros lapot kaptak. Gól: Koleszár, Kratecz, Kolom­pár, illetve Ranga M. Kiállítva: Vizdár a 70. percben. Jók: Kovácsevics, Kratecz, Koleszár, Goják, Kolompár. DIENES PÁL: A hazaiak job­ban alkalmazkodtak a körülmé­nyekhez és megérdemelten nyertek. A paksi fiatalok két védelmi hiba miatt kaptak ki a bombaerős Szentlőrinctől Mutu nem kerettag, de Chivu fellép a Puskásban labdarúgás Rázván Luces- cu, a román válogatott szö­vetségi kapitánya kihirdette a Magyarország-Románia mérkőzésre készülő 23 fős keretét. Érdekesség, hogy a névsorból hiányzik Adrian Mutu (Fiorentina) neve, ott lesz viszont a Puskás Ferenc Stadionban Cristian Chivu, az Internazionale hátvédje. Calwin Watson marad a zalai kosárcsapatnál kosárlabda Visszatér a Za- lakerámia-ZTE KK kosárlab­dacsapatához az amerikai bedobó, Calvin Watson, aki így a következő idényben is az elmúlt szezon bronzérme­sét erősíti. A 24 éves, 196 centiméter magas játékos, a legutóbbi évad alapszakaszá­ban 17.6 pontot, rájátszásá­ban pedig 16.7 pontot ért el átlagban az egerszegieknél. Bodnár László egy évre aláírt a debreceniekhez labdarúgás Visszatért a hajdúsági fővárosba a válo­gatott védő, Bodnár László, akivel egyéves szerződést kötött a bajnoki címvédő DVSC-TEVA. A 30 éves játé­kos egyébként egy évre szó­ló szerződést kötött a klub­bal, amelynek színeiben pá­lyára léphet a nemzetközi porondon is. Bodnár január­tól szeretne légiós lenni. Bodnár (jobbról) jókor érkezik Továbbiak a TEOLhu hírportálon Százéves jubileum: a Panathinaikosz járt a Bozsikban Drámai küzdelemben győzött a Chelsea labdarúgás Carlo Ancelotti már az első meccsén megszerezte az első trófeát Szemcsuk három aranyat hozott el Orosházáról Döntetlent játszott a Bp. Honvéd labdarúgócsapata a klub száz­éves évfordulójára rendezett gá­lamérkőzésen a görög Panathi- naikosszal. Henk ten Cate athé­ni együttese már kétgólos előnyr re is szert tett Gabriel Rodrigues és Sebastian Leto találatával, a kispesti szurkolók új kedvence, Viliam Mackó azonban duplá­zott, kiharcolva ezzel a 2-2-es végeredményt. Henk ten Cate vezetőedző több kulcsjátékosát sem nevezte a találkozóra: nem » volt ott Gilberto Silva, Dimitrisz Szalpingidisz, Djibril Cissé, Jor- gosz Karagunisz, Lukasz Vintra, vagy éppen Kosztasz Kacura- nisz sem. A meccset 3000 néző tekintette meg. ■ A Chelsea nyerte meg az angol Szuperkupát, miután 2-2-es rendes játékidőt követően tizen­egyesekkel győzött a Manches­ter United ellen. Az első félidő­ben a bajnoki címvédő szerzett vezetést Nani révén, de a máso­dik játékrészben Carvalho és Lampard találatával fordítottak a londoniak. Az utolsó pillana­tokban azonban Rooney egyen­lített, így jöhettek a tizenegye­sek, amelyeket a kékek rúgtak jobban. COMUNITY SHIELD. CHELSEA- MANCHESTER UNITED 2-2 (1-0). Wembley Stadion, 85 ezer néző. V: Chris Foy. Chelsea: Cech- Ivanovics (Bosingwa, a szünet­ben), R. Carvalho, Terry, Ash. Az idény első trófeáját ünnepük a Chelsea labdarúgói. Megérdemelték Cole- Mikel (Ballack, 65.), Essi- en, Lampard, Malouda (Deco, 78.)- Drogba, Anelka (Kalou, 84.). Vezetőedző: Carlo Ancelot­ti. Manchester United: Foster- O’Shea (Fabio, 74.), Ferdinand, Evans, Evra- Nani (Valencia, 53.), Carrick, Fletcher (Giggs, 74.), Park (Owen, 74.)- Rooney, Berbatov (Scholes, 74.). Vezető­edző: Sir Alex Ferguson. gólszerző: Nani (10.), Rooney (92.) ill. R. Carvalho (52.), Lam­pard (70.). A Community Shieldet, vagyis az angol Szuperkupát 87. alka­lommal rendezék meg. A Chel­sea 2000 és 2005 után harmad­szor diadalmaskodott az új évez­redben. ■ A bonyhádi Perczel Mór DSE úszói 5 arany-, 11 ezüst- és 8 bronzéremmel tértek haza az Orosházán megrendezett 14. országos B-kategóriás úszóbaj­nokságról. A 15 csapatot felvo­nultató versenyen a völgységi klub 17 fővel képviseltette ma­gát. A kétnapos viadalon 24 versenyszámban mérhették össze tudásukat a 8 és 18 év kö­zötti sportolók. Legeredménye­sebb 3 aranyéremmel Szem­esük Krisztián lett, egy-egy ara­nyat szerzett Lőrincz Dóra és Kulcsár Csenge. További egyé­ni érmesek: Szemcsuk Doroty- tya, Gergely Gréta, Guzser Ró­bert, Illés Laura, László Emese, Gulyás Eszter. ■ * i % } i i (