Tolnai Népújság, 2009. május (20. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-07 / 106. szám

2009. MÁJUS 7., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG 15 SPORT Vituska Istvánt (jobbról) olykor két őcsényi védő is üldözte, ám a szekszárdiak futballistája így is két gólt szerzett a Magyar Kupa szerdai rangadóján Megizzadt Váralján a Decs labdarúgás A Pálfa képviseli a megye hármat a harmadik körben Egerben is nyert, így az 5. helyért játszhat a Beton FÉRFI KOSÁRLABDA NB l/B, RÁ­JÁTSZÁS AZ 1-8. HELYÉRT. EKF- HÉSZ-GÉPSZOLG. SE EGER-B-BE- TON BONYHÁDI KSE 86-93 (17-21, 23-34, 19-16, 27-22). Eger, 100 néző. V: Jobbágy, Domán. B-Be- ton: LUKÁCS 15, LŐRINCZ 17, RUTKAI16, Tömösváry 9, Lepsé­nyi 6. Csere: BARTHA 13, Verb 10 /6, Vörös 7/3, Csűrös, Víg, Eller. Edző: Murvai Árpád. Az egri vár bevétele volt a cél a B-Beton számára. A hazai 20 pontos előny nyugtatólag hatott Lukácsékra. Az első negyedben félváltva estek a kosarak, nem tudott ledolgozni hátrányából az Eger. Sőt a negyed végén 17-17 után a hajrá a Betonnak sikerült jobban, így vendégelőnnyel in­dult a második tíz perc. A foly­tatás bonyhádi találatokkal kez­dődött, három perc elteltével már 21-35-öt mutatott az ered­ményjelző. Igazi csapatként mű­ködött a Beton, higgadtan játsz­va tartották előnyüket Rutkaiék, és a félidőben már 15 ponttal jár­tak előbbre (40-55). Összesítés­Tömösváry Máté 9 ponttal zárt ben tehát már 35 pont volt a kü­lönbség a csapatok között, mely- lyel gyakorlatilag el is dőlt a pár­baj. Á pihenőt követően már csak az eredmény tartása volt a fő céljuk Lőrinczéknek. Ügyesen lassították az egri próbálkozáso­kat Az utolsó negyed elején ugyan 71 -64-re sikerült a felzárkózás a hazaiaknak, de ismét erősített a Beton, és végeredményben ma­gabiztosan nyerte a visszavágót is. A kettős siker után az ötödik helyért a Jászberény csapatával kerül szembe a Bonyhád. Az el­ső mérkőzést Jászberényben ren­dezik május 10-én, míg a vissza­vágót Bonyhádon játsszák má­jus 15-én, 19.30 órától. ■ A Magyar Kupa tolnai se­lejtezőjének második for­dulójában a megyei első osztályban éllovas Decs csak hosszabbítás után tudta legyőzni a megye hármas Váralját. Tudósítóinktól A harmadik fordulóba egyetlen megyei harmadik osztályú csa­pat került be: a Pálfa a rendes já­tékidőben 1 - 1-re végzett az egy osztállyal feljebb játszó Mado- csával, a hosszabbításban azon­ban - némi meglepetésre - be­darálta ellenfelét. Az NB III-as csapatok valamennyien biztosan léptek a következő körbe. A for­duló megye egyes ütközetén a Gerjen idegenben kerekedett a kakasdiak fölé. DUNAFÖLDVÁR STE-PAKSI FC II 0- 9 (0-3). Dunaföldvár, 50 néző. V: Nyakas B. Gól: Varga L. 3, Var­ga T., Szakács, Mészáros T., Fritz, Agócs, Osztermájer. Jók: Varga L, Osztermájer, Fritz. TEVEL-DOMBÓVÁRI FC-RUTIN 1- 4 (0-2). Tevel, 100 néző. V: Rácz Z. Gól: Kadarkuti (öngól), il­letve Kőhalmi, Tolmácsi, Fábián, Bősz. Jók: Pál K., Papp G., Ger­gely Cs., illetve Várai, Kovács R., Bősz. ŐCSÉNY-SZEKSZÁRDI UFC 0-3 (O-i). Őcsény, 150 néző. V: Bíró R. Gól: Vituska 1.2, Pulcz (11-es- ből). Jók: Kadosa, Babanics N., Miklós T., Hegedűs A., illetve Tóth P., Pulcz, Vituska I., Calka S. , Sas. CIKÓ-BONYHÁD VÖLGYSÉG LC 1-4 (0-2). Cikó, 100 néző. V: Kis Z. Gól: Forrai, illetve Lizák 2, Czinkon, Sebestyén. Jók: küz­deni tudásáért a hazai csapat va­lamennyi játékosa dicséretet ér­demel. IREGSZEMCSE-PINCEHELY 1-2 (1-0). Regszemcse, 60 néző. V: Rácz G. Gól: Vinszló, illetve Feke­te, Berki. Jók: Vinszló, Szepesi, ü- letve Németh, Károlyi, Franke F. TENGELIC-DUNASZENTGYÖRGY 3-8 (2-3). Tengelic, 30 néző. V: Lengyel S. Gól: Lakatos 2, Czank, illetve Badics 4, Kovács L. 3, Katz. Jók: Lakatos, Róth, Strasz- szer, ill. Badics, Kovács L, Pajor. PÁLFA-MADOCSA 3-1 (1-1, 1-1). Hosszabbítás után. Pálfa, 100 néző. V: Horváth G. Gól: Ma­gyar A., Pieck N., Nagy K., illet­ve Lacza. Jók: Pieck R. vezérleté­vel az egész hazai csapat, illetve Blatt, Házer. KAKASD-GERJEN 3-4 (1-2). Kakasd, 100 néző. V: Farkas F. Gól: Bencze, Kvanduk E., Eisen­sehr M., illetve Krepsz 2, Pesti Z., Wascher. Jók: az egész vendég­csapat dicsérhető. Ranga Máté a mezőny felett VÁRAUA-DECS 0-2 (0-0, 0-0). Hosszabbítás után. Váralja, 100 néző. V: Hartung V. Gól: Kiss J., Szabó L. Jók: a hazai csapat minden játékosa dicséretet érde­mel, Uletve Gaál A. BÁTA-BÁTASZÉK 0-3 (0-2). Báta, 50 néző. V: Álló T. Gól: Ko­vács B., Samu, Kiss A. Jók: Ko­vácska, Besszer, illetve Rupa, Tenczlinger, Fürst. KÖLESD-TOLNA 1-5 (0-2). KÖ­lesd, 100 néző. V: Éreth A. Gól: Tóth A., illetve Szabolcska 2, Horváth M., Mármarosi, Izsák. Jók: Csemer T., Adonics, illetve Szabolcska, Mármarosi, Izsák, Horváth M. A DUNAFÖLDVÁR-DUNAKÖM­lőd találkozó elmaradt, mert a vendégek előre bejelentették, hogy nem tudnak kiállni. A ver­senybizottság várhatóan jövő hé­ten tárgyalja az ügyet. A 3. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA, MÁ­JUS 20.: Dombóvár-Pincehely, Tamási FC-Dunaföldvár FC/Du- nakömlőd, Pálfa-Paks II, Duna- szentgyörgy-Tolna, Bátaszék- Bonyhád Völgység LC, Gerjen- Szekszárdi UFC. A Decs csapata erőnyerő. Bor Barna Tunéziában javíthat idei szereplésén cselgáncs A hétvégén a tu­niszi Grand Prix-vel folytató­dik a cselgáncsozók Világku­pa-sorozata, amelynek afri­kai állomásán 13 magyar indul, A magyar csapat tagja az Atomerőmű SE dzsúdósa, Bor Barna (+100 kg) is. A paksi fiú 13. helyen áll súlycsoportja ranglistáján. Idegenbeli bravúr kell a Werdernek és a Kijevnek LABDARÚGÁS A Hamburg és a Sahtar Donyeck várja ked­vezőbb helyzetből az UEFA Kupa elődöntőinek visszavá­góját. A német párharcban a Hamburg előnyről fogadja a Werder Brement (1 -0). Az ukrán házi elődöntőben a Dinamo Kijev hazai pályán csak 1-1-es döntetlent ért el a Sahtar Donyeck ellen. Marco van Basten felállt az amszterdami kispadról labdarúgás Marco van Basten lemondott a holland Ajax Amsterdam csapatának vezetőedzői posztjáról. A já­tékosként 1988-ban Európa- bajnok, 44 esztendős tréner tavaly júliusban vette át az együttes irányítását, miután négy évig volt a holland válo­gatott szövetségi kapitánya. Elsőként az orosz gárda jutott be a négybe a vb-n jégkorong Elsőként a cím­védő orosz válogatott jutott a svájci jégkorong-világbaj­nokság pénteki elődöntőjé­be, miután szerdán drámai csatában 4-3-ra legyőzte a fehérorosz csapatot Bernben. A mindent eldöntő gólt a ta­valyi vb-hős, Ilja Kovalcsuk ütötte a meccs 48. percében. A Veszprém a fináléban, ma meglesz az ellenfele KÉZILABDA A címvédő MKB Veszprém bejutott a Buda­pest Bank férfi kézilabda li­ga fináléjába, miután az elő­döntő második, szerdai mér­kőzésén is legyőzte (35-25) a PLER együttesét. A másik ágon a Szeged és a Dunaferr játszik, az elő meccsen a Tisza-partiak győztek 29-21- re, a visszavágót csütörtökön rendezik Dunaújvárosban. Megtört a jég: legyőzte a REAC-ot a Paksi FC labdarúgás Vereségükkel a fővárosiak már matematikailag is kiestek az első osztályból Dunaföldváron folytatódik a Duna Kupa LABDARÚGÓ SOPRONI LIGA, 17. FORDULÓ. REAC-PAKSI FC 1-2 (1-2). Budai II László Stadion, 300 néző. V: Veizer R. reac: Esterházy- Dinka (Rása, 59.), Kovács IIZ., Pomper, Cseri (Tiha­nyi, 77.)- Danes (Kiss IIT., 82.), Ambrusz, Pintér Z., Jeremiás- Nyerges, Torma, megbízott edző: Nagy Sándor. Paksi FC: Kovács A.- Horváth L, Pandur (Heffler, 62.), Szabó J., Pintér- Nikolov, Zováth, Böde D., Sipeki (Pap R., 91:)- Kiss T., Tököli, ve­zetőedző: Gellei Imre. gólszer­zők: Nyerges a 23., illetve Kiss T. az 5., Szabó J. a 41. percben. Öt mérkőzés, győzelem nél­kül. Ezzel a pocsék mérleggel várta a Paksi FC a REAC elleni, Kiss Tamás (világosban) elől ezúttal sikerül felszabadítania Ambrusznak • szerdai bajnokiját. A17. forduló­ból elhalasztott meccs előtt a já­tékosok fogadkoztak: ha törik, ha szakad, begyűjtik a három pontot. Hiába vezet ugyanis nyolc pont előnnyel a kieső he­lyen álló Siófok előtt az atomvá­rosi csapat, jobb nem a véletlen­re bízni a tagság meghosszabbí­tását. A fogadkozásoknak meg is lett az eredménye, hiszen már az 5. percben megszerezte a ve­zetést a Paks: Nikolov remek be­adását Kiss Tamás fejelte a kapu­ba. A folytatásban kiegyenlítet­tebb lett a játék, bátrabb lett a REAC, és egy védelmi hibát ki­használva Nyerges a játékrész közepén egyenlített is. A hajrá aztán megint a Paksé lett, Szabó János első NB I-es góljával a szü­netre paksi előnnyel vonulhat­tak a felek. A második félidőben inkább a Paks előtt adódtak helyzetek - Tököli két gólt is rúg­hatott volna, de mindkét lehető­ségét elpackázta. Ilyenkor szok­ta megbüntetni a sors Zováthé- kat, ezúttal azonban elmaradt a REAC egyenlítése, Gellei Imre gárdája begyűjtötte a három pontot. A Paksi FC a hatodik meccsen megtörte az átkot: le­győzte, s egyúttal az NB II-be ta­szította a rákospalotaiakat. gellei imre: - Fontos győzel­met arattunk, végre megszakí­tottuk a rossz sorozatunkat. A Paksi FC szombaton 19 órakor az Újpestet fogadja. ■ Szombaton a dunaföldvári fu­tammal folytatódik az újjáé­lesztett Duna Kupa autókrossz sorozat. A Seregélyesi úton, a volt szovjet laktanya mögötti pályán öt kategóriában mérhe­tik össze tudásukat a verseny­zők. A szervezők öt kategóriá­ban hirdetnek győztest: a Tra­banttal nevezőket külön érté­kelik, a kiskategóriában 1300 köbcentiig, a középkategóriá­ban 1301-1600 köbcentiig, a nagykategóriában pedig 1601- 2000 köbcentiig lehet nevezni, és a Szöcske futamot is kiír­ják. Nevezni a helyszínen, ér­deklődni Kaszás Tamásnál (30/658-5657) és Kaszás Fe­rencnél (30/539-5926) lehet. ■