Tolnai Népújság, 2009. április (20. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-27 / 98. szám

SPORT 11 2009. ÁPRILIS 27., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG Tovább tart a versenyfutás az aranyért labdarúgás A Decs biztos győzelmet aratott Ozorán, a Bölcske egygólos meccset nyert Őcsényben A Bölcske rangadót nyert Őcsényben a Horfer Ser­leg I. osztályú focibajnok­ság hétvégi fordulójában, a Decs azonban fölényes sikert aratott Ozorán és tovább őrzi az első helyet. Tudósítóinktól BÁTASZÉK-DUNAFÖLDVÁR FC 4-1 (l-O). Bátaszék, 150 nézó'. V: Tóth L. Bátaszék: Fügedi - Si­mon, Crnmarkovics, Kiss M., Bojás- Kovács B., Horváth L. (Kis Z.), Lieszkovszky (Kovács L), Samu (Bene)- Földvári (Csíki), Kollár (Rupa). Edző: Hor­váth Árpád. Dunaföldvár: Mráz- Fancsali, Fodor (Barna), Ascher- mann, Kindl- Alberczki (Hargi­tai), Nagy L, Schulteisz A. (Les- nyik), Markovics (Schulteisz N.)- Fröhlich, Bődé I. Játékos­edző: Kindl István. A második félidei jó játékának köszönhető­en megérdemelten nyert a hazai gárda. Gól: Kollár (11-esből), Lieszkovszky, Csiki, Bene, illet­ve Aschermann. Jók: Kiss M., Crnmarkovics, Bojás, Csiki, illet­ve Fancsali, Aschermann. Ifi: 7-0. ■ Sági István tolna-szedres 3-1 (1-1). Tol­na, 150 néző. V: Péter. Tolna: Kiss G.- Merkl Máté, Mausz, Kiss Cs., Szegfű- Mátyás T. (Tarjáni Gy.), Szabó N., Kneller (Schäffer), Stadler- Pesti V. (Izsák), Szabolcska (Mármaro- si). Játékos-edző: Izsák Géza. Szedres: Mészáros G.- Farkas L., Kara, Szalonna, Mátyás R. (Mol­nár D.)- Tóth T., Szabó Sz., Walczer (Bíró Attila), Váli- Mé­száros F. (Turbuk), Bíró Adrián. Edző: Laki Zoltán. A Szedres ki­hagyta helyzeteit, a Tolna pedig kíméletlen volt a kapu előtt, így begyűjtötte a három pontot. Gól: Szabó N., Szabolcska, Schäffer, illetve Váli. Jók: Szabó N., Stad­ler, Szabolcska, illetve Kara, Sza­bó Sz., Váli. Ifi: 7-0. ■ Tudósítónktól DUNASZENTGYÖRGY-GERJEN 3-1 (O-l). Dunaszentgyörgy, 250 néző. V: Szommer A. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Debreceni, Lencsés, Pajor (Horváth B.)- Kiss B.- Gerendái G., Domsa D. (Kiss L), Németh (Katz), Horváth G.- Horváth L. (Badics), Kovács L. (Horváth T.). Játékos-edző: Horváth László. Gerjen: Tóth R- Bán, Klein M., Halász G., Geren­dái Z.- Wascher, Pesti Z., Bráz, Szili István (jobbról) és ifj. Blatt Pál a jobbak közé tartozott az Őcsényben győztes bölcskei együttesben. Az egygólos mérkőzésen a vendégek örültek. A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Müller Róbert "p-. (Bölcske) 'S- 9t Kiss Máté Debreceni Gábor ^ %, (Bátaszék) (Dunaszent^örgy) -g, •> 'g, Tóth Lajos ifj. Blatt Pál 'Q (Kakasd) Aradi 1 Gábor (Dunakömlőd) Szabó Norbert (Tolna) (Bölcske) '2, «. 0 % Szili István ^ ‘ (Bölcske) ^ Kiss János Kovács László (Decs) Márk Krisztián (Dunaszentgyörgy) (Kakasd) A 23. forduló játékosa: Kovács László (Dsztgy) Gyenis- Kiss Zs., Lazányi (Ha­lász T.). Edző: Kovács Dénes. Öt­ven percig emberelőnyben ját­szó dunaszentgyörgyi csapat a második félidőben mezőnyfölé­nyét gólra váltotta. Gól: Kovács L. 2, Horváth L, illetve Klein M. Ki­állítva: Kiss Zs. a 40. percben. Jók: Kiss B., Horváth G., Debre­ceni, Kovács L. Ifi: 1 -2. ■ Oláh Sándor ZOMBA-TEVEL 0-5 (0-3). Zom- ba, 120 néző. V: Knap. Zomba: Erdős N.- Auth, Jakab, Tamás, Pintér T.- Komáromi, Mezei (Bo­gos), Meczker (Léhning), Erdős K.- Schäffler, Kovács S. Edző: Hazafi László. Tevel: Kohn- Nagy G., Pál K. (Barabás L), Szil­ágyi J., Kertész (Papp G.)- Árpa, Simon J., Stumpf T. (Máté Z.), Till (Gergely J.)- Borsányi (Szőcs), Pfeifer. Edző: Szabó Dénes. A ru­tinos teveliek rossz játékkal nyerték meg a szomszédvárak mérkőzését. Gól: Pál K., Simon J., Pfeifer, Máté Z., Szőcs. Kiálltva: Tamás az 56. percben. Jók: Auth, Jakab, Schäffler, Pintér T., illetve Szilágyi J., Simon J. Ifi: 0-4. ■ Pál Zoltán fontos dupla Hátrányból állt talpra és fordított a Dunaszent­györgy a Gerjen elleni szomszéd­vári rangadón. A hazaiak már az első félidőben is mezőnyfó- lényben voltak, de a kaput ak­kor még nem tudták bevenni. A félidő hajrájában azonban em­berelőnybe kerültek a szentgyör­gyiek, és ettől kezdve nem volt megállás. Kovács László kétszer is bevette a vendégek kapuját, ezzel pedig elévülhetetlen érde­meket szerzett csapata sikeré­ben. Kovács mostanában kitűnő formában futballozik, sokat tett azért, hogy a dunaszentgyörgyi- ek a 11. helyre léptek előre. ozora-decs 1-5 (1-1). Ozora, 50 néző. V: Fülöp A. Ozora: Hor­váth (Sarudi)- Szűcs, Viszti, Do­bos B., Miklós (Márkus B.)- Láz­ár, Bebesi, Rajna P. (Dobos Z.), Szép (Márkus Sz.)- Papp, Tóth. Edző: Túrós Róbert. Decs: Szőcs Á.- Varga B., Pusztai (Pozsár), Kaszás (Szabó L), Gaál- Diriczi (Letenyei), Löfli (Mészáros), Gá­bor, Berényi Sz.- Juhász V. (Pusztai), Kiss J. Edző: Pozsár Ist­ván. A sérülésektől tizedelt haza­iak szereztek ugyan vezetést, de további sérültekkel a második félidőben nem tudták a lépést tartani az első helyezettel. Gól: Bebesi, illetve Kiss J. 2, Löfli, Berényi Sz., Mészáros. Jók: Visz­ti, Szűcs, illetve Kaszás, Gaál, Löfli. Ifi: 2-8. ■ Siklósi János MAJOS-KAKASD 1-3 (0-2). Ma- jos, 200 néző. V: Stefik. Majos: Száka- Nyisztor, Szőts, Bajkai, Mosonyi R- Palkó (Vita), Nagy Z., Máté B., Töttős (Bognár S.)- György, Kelemen (Vituska N.). Edző: ifj. Lőrincz Antal. Kakasd: Szabó M.- Tóth L., Hucker (Paróczai), Sebestyén M. (Ga­lambos), Eisensehr M. (Eisen­sehr J.)- Kvanduk E., Bencze (Sebestyén R), Bozsó, Márk A.- Márk K., Orosz. Edző: Pámer Jó­zsef. Egy félidőnyi előnyt adott a majosi csapat a lelkesen és jól játszó vendégeknek. Gól: Bognár S., illetve Márk K., Paróczai, Orosz. Jók: Bajkai, Mosonyi R, il­letve Szabó J., Tóth L, Kvanduk. Ifi: 11-3. ■ id. Lőrincz Antal DUNAKÖMLŐD-SIMONTORNYA 4-2 (l-l). Dunakömlőd, 100 né­ző. V: Bíró R. Dunakömlőd: Reichert- Horváth L, Rein, Ács, Taba- Aradi IG., Wolf, Fritz, Hor­váth B. (Horváth R.)- Aradi IIG., Fábián (Somogyi). Edző: Hor­váth József. Simontornya: Ju­hász- Vaczula, Kapinya, Varga L., Csepregi- Baum, Ambrus, Balogh, Tóth L- Szálka, Gergő. Edző: Szelei Ferenc. A hazai csa­pat kiszenvedte a győzelmet a lelkes vendégek ellen, Somogyi a 90. percben rakta fel az i-re a pontot. Gól: Wolf, Horváth B., Aradi I G., Somogyi (11-esből), illetve Ambrus, Szálka. Jók: Ara­di I G., Wolf, Rein, illetve Csep­regi, Varga L, Ambrus, Szálka. Ifi: 14-2. ■ Kolarics Zsolt ŐCSÉNY-BÖLCSKE 0-1 (0-0). Őcsény, 250 néző. V: Szappa- nyos. Őcsény: Mező- Babanics R, Jaksa R, Kadosa, Szűcs- Mik­lós, Jaksa G., Acsádi (Vecsei), Babanics Sz. (Babanics Gy.)- Ko­csis (Babanics N.), Hegedűs A. (Csizmadia). Edző: Boros Attila. Bölcske: Müller- Meleg (Nagy), Lilinger, Kovács J., ifj. Blatt- Far­kas (Radics), Rácz, Besenczi (Szauer), Szili L- Káli (Sipos), Farsang (Süvöltős). Játékos-edző: Farsang János. A rangadó máso­dik félidejében kihagyott őcsé- nyi büntető megpecsételte a ha­zai csapat sorsát. Gól: Szili I. Jók: Miklós, Jaksa R, Kadosa, illetve az egész vendégcsapat dicsérhe­tő. Ifi: 1 -3. ■ Figler József Horfer Serleg 1. osztály 1. Decs 23 17 5 1 86-19 56 2. Bölcske 23 17 4 2 97-18 55 3. Majos 23 17 1 5 68-23 52 4. Őcsény 23 15 3 5 58-20 48 5. Bátaszék 23 14 3 6 62-30 45 6. Dunaföldvár 23 13 4 6 54-37 43 7. Tevel 23 13 1 9 65-49 40 8. Tolna 23 11 3 9 61-43 36 9. Kakasd 23 11 3 9 40-39 36 10. Gerjen 23 7 3 13 41-54 24 11. D.sztgyörgy 23 7 2 14 42-66 23 12. Dunakömlőd 23 7 1 15 48-62 22 13. Szedres 23 6 3 14 40-61 21 14. Ozora* 23 6 1 16 26-70 15 15. Simontornya 23 2 2 19 23-92 8 16. Zomba 23 1 1 21 6-134 4 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... *- négy pont levonva. Kaposváron győzött és már második a Paks II NB III, DRÁYa-CSOPORT. KAPOSVÁ­RI RÁKÓCZI FC ll-PAKSI FC II 1-2 (O-l). Kaposvár, 150 néző. V: Berke. Kaposvár: Horváth L.- Graszl K., Szeles (Keczeli), Ma­jor- Junior, Balázs B., Horváth II T., Farkas Z. (Tabi), Reszli (Hor­váth IT.)- Farkas K., Bozsovics. Edző: Pusztai László. Paks: Ko­vács A.- Vári, Berkó, Fritz, Fe- nyősi- Mészáros T. (Mondovics), Mészáros L, Búzás, Nagy L- Bohner, Pap R. Edző: Dienes Pál. A jó iramú mérkőzésen a korai kiállítás megpecsételte a hazai­ak sorsát. Gól: Keczeli, illetve Búzás, Bohner. Kiállítva: Hor­váth L. a 6. percben. Jók: Junior, Horváth IIT., Keczeli, illetve Ko­NB III, Dráva-csoport 1. Szentlörinc 23 17 2 4 55-18 53 2. Paks II 23 14 2 7 66-32 44 3. Szekszárd 23 12 8 3 40-19 44 4. Kaposvár II 23 12 4 7 56-34 40 5. Nagykanizsa 23 12 4 7 42-34 40 6.PVSK 23 11 7 5 46-35 40 7. Komló 23 10 6 7 37-28 36 8. Dombóvár 23 9 6 8 27-22 33 9. Bogád 23 9 4 10 28-35 31 10. Nagyatád 23 8 7 8 29-32 31 11. Mohács 23 9 1 13 39-51 28 12. Bonyhád 23 7 4 12 31-51 25 13. Beremend 23 6 3 14 28-46 21 14. Marcali 23 6 3 14 22-40 21 15. Pécsvárad 23 5 4 14 30-59 19 16. Nagybajom 23 3 3 17 21-61 12 vács A., Vári, Berkó, Mészáros L, Bohner. dienes PÁL: - Sokat dolgoz­tunk a három pontért. ■ Pat Cortina Szuper Leventét dicsérte jégkorong Tanulni kell a szlovákok elleni vereségből, emelte ki a kapitány „Hatalmas fegyvertény lett vol­na, ha kicsikarjuk a hosszabbí­tást, és pontot szerzünk a nyitó- fordulóban, ám a realitásoknál maradva: a szlovákok jobbak, és tulajdonképpen Szuper Levente védéseivel őriztük a szoros ered­ményt. Annak is kimondottan örülök, hogy a második játék­rész végén bekapott két gól után nem törtünk meg, hanem egy re­mek harmadik harmadot produ­káltunk, és egyenlítettünk. A ho­ki már csak ilyen: gyakorta for­dul elő, hogy egy csapat az utol­só pillanatokban, másodpercek­ben lő győztes gólt. Most mi kap­tunk, ilyen az élet” - tette hozzá Cortina, aki sorra gyűjtötte be a Kangyal Balázs (balról) és Lubos Bartecko. Utóbbi ütötte a győztes gólt. gratulációkat a magyar és a kül­földi újságíróktól. „Nem kell, hogy elkesered­jünk a vereség miatt. Lehet belő­le tanulni. Tizenhárom másod­percre voltunk a szenzációtól, de nincs idő csüggedni, vasárnap már a világbajnoki aranyra törő Kanada ellen játszunk, szinte semmi esélyünk, de élvezni kell minden percet, amit itt tölthe­tünk. Nem kell félni, ám vérmes reményeink nem lehetnek” - emelte ki Cortina. A kanadaiak elleni találkozó lapzártánk után ért véget. Ked­den a bentmaradás szempontjá­ból fontos meccsen a fehéroro­szok következnek. ■ L 4 l t J