Tolnai Népújság, 2009. február (20. évfolyam, 27-50. szám)

2009-02-23 / 45. szám

10 Fél tucatot lőtt a Rutin, győzött a Szekszard és a Bonyhád VLC LABDARÚGÓ FELKÉSZÜLÉSI MÉR­KŐZÉSEK. VESZPRÉMI LC-SZEK­szárdi ufc 1-2 (1-1). Veszpré­mi műfű, 50 néző. V: Görgics. Szekszárdi Horváth B. (Klézl)- Torma, Fehér A., Pulcz, Vizdár (Calka S.)- Ganczer (Deli), Tóth R- Ranga (Fejes), Deli (Rikkers), Vituska L- Juhász Sz. (Vizdár). Edző: Kniesz Mátyás. Gól: Marosvölgyi, illetve Vituska I. 2 (egyet 11-esből). DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-TABIVSC 6-0 (3-0). Dombóvár, 50 néző. V: Tóth. Dombóvár: Szabados (Papp)- Kovács R., Várai, Farkas, Kadarkuti- Bock, Lutz (Nagy N.), Kőhalmi (Takács), Tolmácsi- Kázmér (Banai), Fábián (Király). Edző: id. Dárdai Pál. Gól: Káz- mér 2, Tolmácsi 2, Kovács R., Fá­bián. BONYHÁD VÖLGYSÉG LC-TEVEL 2-1 (1-0). Kisdorog, 20 néző. Bonyhád I. félidő: Kovács L- Dobra, Máté N., Hosnyánszki Zs., Krausz- Lizák, Máté R., Czinkon, Illés Z.- Sebestyén, Fe­kete. Bonyhád II. félidő: Kovács L- Dávid, Máté N., Hosnyánszki Zs. (Dobra), Krausz- Lizák, Czin­kon, Máté R., Illés Zs.- Sebes­tyén (Fekete), Fekete (Csende R.). Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Gól: Czinkon (11-esből), Csende R., illetve Pfeifer. BÁTASZÉK-ŐCSÉNY 2-2 (0-0). Bátaszék, 100 néző. V: Schaffer. Gól: Csíki, Kollár, illetve Jaksa G. (11-esből), Babanics Gy. ASE U18-DUNAFÖLDVÁR FC 0-1 (0-0). Paks, 50 néző. V: Rácz. Gól: Fröhlich. DUNAKÖMLŐD-PUSZTAHENCSE 6-0 (3-0). Pusztahencse, 50 né­ző. V: Kovács Aradi IIG. 4, Fritz Z., Bodahelyi. A Bölcske-Gerjen találkozó elmaradt. SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG ■ 2009. FEBRUAR 23., HÉTFŐ (MMHMMHMi Csak egy félidőt fociztak labdarúgás A szünet után csak gyűrte egymást a PFC és a KTE Góllal tért vissza a sérülése után ismét pályára lépő Kanta József Tömegjelenet: Szavics (balról), Yannick és Némedi eldugja a labdát Pintér és Horváth Sándor (fehérben) elől Vituska István (UFC) duplázott A lefújás előtt öt perccel mentett pontot a Paksi FC a Kecskemét ellen a Sop­roni Liga nyitányán. Nem volt rossz meccs, csak a hazai győzelem hiányzott. Rónai Gábor Avatóünnepséggel köszöntött be a futballtavasz Pakson. A PFC Fehérvári úti stadionjában a holtidényben teljesen megújult a főlelátó, új székek kerültek a ré­giek helyére, és a lelátót a pályá­tól elválasztó vaskerítést is el­bontották. Az ünnepségen Haj­dú János Paks polgármestere és Elbert Gábor, a Magyar Labda­rúgó-szövetség főtitkára méltat­ta azt az összefogást, amely mindezt eredményezte, kiemel­ve, hogy ezeknek a fejlesztések­nek nemcsak a jelen, de a jövő szempontjából is nagy jelentősé­ge van. A főlelátó elkészültével befejeződött a stadion rekonst­rukciója, amelynek során új fo­gadóépületet húztak fel, felújí­tották az öltözőket, a vizesblok­kokat, és kulturált büfé is a drukkerek rendelkezésére áll. Hajdú János a rövid ünnepségen azt is bejelentette, hogy hama­rosan műfüves pályával is bővül a létesítmény, amely így egyre inkább megfelel majd a XXI. szá­zad európai követelményeinek. Szép dolog mindez, de a szur­kolók elsősorban arra voltak kí­váncsiak, hogy csapatuk képes- e feljavulni, és tavasszal el tud-e majd lépni a 14. helyről. Ehhez az első lökést a Kecskemét legyő­zése adhatta volna meg. Az első félidőt jobban kezdték az alföldi­ek, de később átvette az irányí­tást a Paks, és sorra alakította ki a helyzeteket. Az események a hajrában pörögtek fel igazán, amikor is két perc alatt három­szor is megzördültek a hálók: Tö­köli góljára Yannick és Csordás felelt, így a vendégek mehettek elégedettebben pihenőre. Még úgy is, hogy az utolsó percben egy buta kezezésért Gyagya má­sodik sárga lapját is megkapta, így tíz emberre fogyatkozott a Iá­Két perc alatt három gól esett az első félidőben LABDARÚGÓ SOPRONI LIGA, 16. FORDULÓ. PAKSI FC-KECSKE­MÉT 2-2 (1-2). Paks, 1000 néző. V: Szabó S. Paks: Cser- nyánszki- Horváth L, Éger, Horváth S., Pintér A. (Vári, 79.)- Nikolov (Báló, 63.), Bő­dé, Zováth (Sipeki, 54.), Heff- ler- Kiss T, Tököli. Vezetőed­ző: Gellei Imre. Kecskeméti TE- ERECO: Mitrovic (Tóth Z. 36.)- Schindler, Grkinics, Gyagya, Farkas I. - Alempije- vics, Némedi, Szavics- Csor­dás (Bagi, 67.), Litsingi, Yan­nick (Hegedűs Á. 76.). Vezet& edző: Tomiszlav Szivics. GÓL: Tököli 37, Báló a 85., illetve Yannick 38., Csordás (11-esből) a 39. percben. kiállítva: Gyagya (kezezésért) a 45. percben. Az NB 1 állása 1. Debrecen 15 10 3 2 33-14 33 2. Vasas 16 10 1 5 30-24 31 3. Újpest * 15 8 6 1 27-17 30 4. Szombathely 15 7 3 5 22-13 24 5. Fehérvár 16 7 3 6 19-20 24 6. Nyíregyháza 15 6 6 3 20-14 24 7. Kecskemét 16 6 4 6 25-21 22 8. Zalaegerszeg 15 6 4 5 25-22 22 9.MTK 16 6 4 6 22-23 22 10. Diósgyőr 16 6 4 6 19-27 22 11. Kaposvár 16 6 3 7 27-23 21 12. Bp. Honvéd 16 5 4 7 23-28 19 13. Paksi FC 16 5 4 7 23-33 19 14. Győri ETO 15 5 3 7 23-19 18 15. Siófok 16 2 2 12 10-29 8 16. REAC 16 2 2 12 20-41 8 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... togató. Mindenki arra számított, hogy a második játékrészben be­darálja riválisát a Paks, de hiába mentek előre a hazaiak, akcióik­ból hiányzott a ravaszság, a vá­ratlanság, így a kecskemétiek még emberhátrányban játszva is | viszonylag könnyen óvták kapu­jukat a góltól. A hajrában aztán csak összejött az egyenlítés: Báló öt perccel a mérkőzés vége előtt betalált, így bár a Paks nem nyert, legalább nem vereséggel kezdte a tavaszt. És azért ez is jobb a semminél. A hosszú sérüléséből felépülő Kanta József góllal tért vissza az MTK-ba, amely a Kaposvárt ver­te meg a 2009-es év első fordu­lójának meccsén. A nyitó fordu­ló fővárosi rangadóján a Vasas egy félidő alatt elrendezte a Bp. Honvédőt, így tovább menetel Mészöly Géza alakulata. LABDARÚGÓ SOPRONI LIGA, 16. FORDULÓ. VASAS-BP. HONVÉD 3-1 (3-0). Illovszky-stadion, 2000 néző. V: Vad III. Gól: Tóth A. az 5., Németh N. a 35., B. Tóth a 42., illetve Hercegfalvi a 60. percben. Kiállítva: Pillér (Vasas) a 87. percben. MTK-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2-1 (0-0). Hidegkúti-stadion, 700 né­ző. V: Farkas Á. Gól: Hrepka az 51., Kanta J. a 60., illetve Zaho- recz (11-esből) a 65. percben. DIÓSGYŐRI VTK-REAC 2-1 (1-1). Diósgyőr, 2500 néző. V: Németh Á. Gól: Honma a 32., Takács P. (11-esből) a 64., illetve Nyerges (11-esből) a 35. percben. FC FEHÉRVÁR-BFC-SIÓFOK 2-1 (1-0). Székesfehérvár, 1314 né­ző. V: Bede F. Gól: Alves az 5., Polonkai az 59., illetve Kanta Sz. a 87. percben. A Nyíregyháza-Újpest talál­kozó lapzárta után ért véget. A pályák alkalmatlansága mi­att elhalasztott Győri ETO FC- Szombathelyi Haladás találkozót kedden, a Zalaegerszeg-Debre- ceni VSC mérkőzést szerdán pó­tolják. ■ Ipponnal kezdett, majd elbúcsúzott Bor Hamburgban Az Atomerőmű SE +100 kg-os versenyzője, Bor Barna helyezet- lenül zárt vasárnap a cselgáncs Világkupa-sorozatba tartozó, 100 ezer dollár összdíjazású hamburgi Grand Prix-tornán. A viadal honlapja szerint a zá­rónap egyetlen magyarja első meccsén ipponnal győzött a ka­tari Reda Nafva ellen, ám ezután a kétszeres világbajnok japán Muneta Jaszujuki következett, aki két perc elteltével ippont érő akcióval verte a paksi „nehézfi­út”. Mivel a nagy versenyeken az idei esztendőtől már nincs vi­gaszág, Bor ezzel befejezte sze­replését, helyezetlenül zárt. ■ A Simontornya és a Kölesd mérkőzhet meg az első helyért labdarúgás Az esélytelenebbnek tartott együttesek játsszák a IV. Tolnai Népújság-Horfer Serleg Kupa fináléját A Simontornya és a Kölesd vív­hatja a IV. Tolnai Népújság- Horfer Serleg Kupa döntőjét. Mindkét csapat esélyesebb el­lenfelét felülmúlva, de teljesen megérdemelten került be a finá­léba. A simontornyaiak az első kiírásban is eljutottak a végjáté­kig, de a szedresiektől vereséget szenvedtek. A kölesdiek tavaly indultak először, és akkor cso­portjukban a Szedres mögött a második helyen végeztek. Idén megelőzték a címvédőt, s meg sem álltak a döntőig. A harma­dik helyért a Kakasd és a Decs csapata méri össze erejét. A so­rozat góllövőlistáját továbbra is a decsi Gábor Gergő vezeti, aki ed­dig 7 találatot jegyzett. SIMONTORNYA-KAKASD 4-1 (2-0). Simontornya, 50 néző. V: Tinnyei S. Simontornya: Juhász (Szekeres)- Vaczula, Kovács L, Csepregi, Varga L. (Kovács T.)- Baum, Ambrus, Kapinya (Varga R.), Karbuczky (Lepsényi)- Szál­ka (Szloboda), Gergő (Csontos). Edző: Szelei Ferenc. Kakasd: Fábián- Tóth L, Paróczai, Kvan- duk J. (Berta), Eisensehr M. (Wiedemann)- Orosz (Dobond), Kvanduk E. (Galambos G.), Se­bestyén M. (Sebestyén P.), Bozsó- Márk K. (Sebestyén F.), Márk A. (Tóth B.). Edző: Pámer József. A hideg időben remek iramú, változatos meccset vívott a két csapat. A hazaiak meglep­ték esélyesebb riválisukat, és Kalmár László (jobbról) és a kölesdiek nagy bravúrt vittek véghez Decsen gyors támadásokat vezetve szép gólokat rúgva jutottak be a dön­tőbe. Gól: Szálka 3 (egyet 11-es­ből), Ambrus, Uletve Bozsó. Jók: Szálka vezérletével az egész ha­zai csapat, illetve Bozsó, Tóth L. DECS-KÖLESD 0-2 (0-0). DeCS, 100 néző. V: Weitner Á. Decs: Szőcs (Prantner)- Mészáros (Szabó L), Péter B., Varga B., Ka­szás (Horváth Cs.)- Ignácz (Szá­raz N.), Löfli, Gábor G., Berényi Sz.- Pusztai L. (Kertész), Juhász V. Mb. edző: Pusztai Károly. Kölesd: Bíró- Gazdag, Nagy, Martony (Czinege), Schiller- Koller, Kalmár L, Kalmár F., Csa­pó (Pató)- Kovács Á., Tóth A. Já­tékos-edző: Kalmár Ferenc. Kal­már Ferenc vezérletével megér­demelten nyertek a lelkes vendé­gek az enerváltan játszó hazaiak ellen. Gól: Kaszás (öngól), Tóth A. Jók: a vendégcsapat vala­mennyi játékosa dicséretet érde­mel. ■ Varga L, Odor F. További képek internetes ol­dalunkon: www.teol.hu ■ ( » 1 4 TOVÁBBI KÉPEK: WWW.TEOL.HU