Tolnai Népújság, 2009. február (20. évfolyam, 27-50. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság 2009-02-22 / 08. szám

SPORT 2009. FEBRUÁR 22., VASÁRNAP 10 Szoros meccsen kikapott a Győr kézilabda Szoros mérkő­zésen 28-26-ra kikapott a Győr a női Bajnokok Ligája középdöntőjében a román Vilceától. A győrieknek ez volt az első idegenbeli ku­pavereségük az idényben. A Pick Szeged az idegenbe­li négygólos vereség után hazai környezetben 28-19- re nyert a Dunaferr ellen a férfi KEK nyolcaddöntő- jében, s 57-52-es összesí­téssel továbbjutott. A férfi EHF-kupában a hazai 26-26-os döntetlennel a Debrecen kiesett a szlovén Velenje ellen. Kalucza Norbert győzött a Bocskain ökölvívás Kalucza Norbert 17-14-re győzött a debre­ceni Bocskai István amatőr emlékverseny 51 kg-os döntőjében a francia Oubaali ellen. Szellő Imre (81 kg) és Bernáth István (plusz 91) döntőjére lap­zártánk után került sor. Balotelli góljával nyert az Inter Bolognában Olaszország A Serie A 25. fordulójában a bajnoki cím­védő Inter - Balotelli és Cambiasso góljával - 2-1-re győzött a Bologna ellen. A hazaiak találatát Britos lőtte. Balotelli 1-1-nél, a 82. percben talált a kapuba. David Beckham marad a Milánban? átigazolás David Beckham nyárig az AC Milánban fut- ballozik tovább a madridi Marca értesülése szerint. A spanyol sportnapilap hír­adása szerint az angol válogatott labdarúgó már­cius 9-én nem tér vissza a Los Angeles Galaxyhez, ha­nem június 30-ig meghosz- szabbítja szerződését a mi­lánói klubnál. A Marca tudomása szerint kedden teszik közzé a felek a köl­csönszerződés prolongá­lását kimondó kontraktust, amely alapján Beckham az idény végéig játszhat az itáliai gárdánál. A Milan ma játssza bajnoki mérkőzését a Cagliari ellen - Beckhammel.' A Vasas könnyen nyert nbi Lehangoló érdektelenség mellett játszották a nyitófordulót Most már otthon sem megy a Bayernnek Kanta József góllal tért vissza az MTK-ba. A Va­sas magabiztosan verte meg a Honvédőt a régi idők rangadóit csak a résztvevő klubok nevével idéző találkozón, Angyal­földön. Tóth András szerezte a tavaszi idény első gólját. A két debütáló edző csatáját Gálhidi György nyerte meg Hevesi Tamás ellen Diósgyőrben. A téli, még­sem túl hideg időjárás­ban lehangoló volt látni, milyen kevesen kíván­csiak a mérkőzésekre. Dénes Tamás VASAS-BP. HONVÉD 3-1 (3-0) Illovszky Stadion, 1500 néző. Játékvezető: Vad II vasas: Németh G. - Tóth A., Paripovics, Unierzyski, Balog Zs.- Laczkó (Sowunmi, 67.), Németh N., Pavicsevics, Dobrics, B. Tóth (Pillér, 75.)- Divics (Somorjai, 80.) honvéd: Rabóczki - Filó, Szmiljanics, Abraham, Sztojakovics - Dobos (Hercegfal­vi, 46.), Lungu, Genito (Maróti, 46.), Benjamin, Takács Á. - Abass GÓLOK: 1-0 Tóth A. (5.), 2-0 Németh N. (33.), 3-0 B. Tóth (40.), 3-1 Hercegfalvi (59.) KIÁLLÍTVA: Pillér (87.) DIÓSGYŐR-REAC 2-1 (1-1) Diósgyőr, 2500 néző. Játék­vezető: Németh dvtk: Köteles - Bokros, Viskovics, Milicsics, Horváth Sz.- Hómmá (Lipusz, 75.), Kamber, Takács R, Sztanics (Bárány, 86.)- Tóth M. (Szélpál, 60.), Szabó V. REAC: Szántai - Kovács B., Pomper, Cseri, Sallai (Dinka, 84.)- Kiss T. (Torma, 70.), Pintér Z., Erős, Rása (Kőhalmi 70.), Varga Z. - Nyerges gólok: 1-0 Hómmá (32.), 1-1 Nyerges (35., 11-esből), 2-1 Ta­kács P. (64., 11-esből) FEHÉRVÁR-SIÓFOK 2-1 (1-0) Székesfehérvár, 1314 néző. Játékvezető: Bede fehérvár: Sebők Zs. - Andics, Koller, Horváth G., Mohi - Nagy D. (Pavlicsics, 70.), Farkas B., A kispesti Abbas és az angyalföldi Laczkó csatázik a labdáért az llovszky Rudolf-stadionban Tkacsuk, Polonkai - Sitku (Vujovics, 70.), Alves siófok: Milinte - Horváth G., Hegedűs Gy., Sütő, Köntös - Ivancsics (Bojtor 68.), Tusori, Nagy L, Kanta Sz. - Magasföldi, Ndjodo (Koós, 64.) GÓLOK: 1-0 Alves (5.), 2-0 Polonkai (59.), 2-1 Kanta Sz. (87.) MTK-KAPOSVÁR 2-1 (0-0) Hidegkúti Stadion, 400 néző. Játékvezető: Farkas mtk: Végh - Radulovics, Lambulics, Pintér Á., Hídvégi - Hrepka, Pátkai, Zsidai, Melczer (Lencse, 46.) - Kanta ]. (Szabó Á., 92.), Gosztonyi (Kecskés, 89.) Kaposvár: Kovács Z. - Graszl (Zsolnai, 64.), Grúz, Petrók, Zahorecz - Gujics, Pest, Obrics (Hegedűs, 64.), Kovácsevics (Far­kas Z., 72.) - Jovánczai, Nikolics gólok: 1-0 Hrepka (51.), 2-0 Kan­ta J. (59.), 2-1 Zahorecz (66., 11- esből) PAKS-KECSKEMÉT 2-2 (1-2) Paks, 1000 néző. Játékvezető: Szabó S. paksi FC: Csernyánszki - Hor­váth L, Éger, Horváth S., Pintér A. (Vári, 79.) - Nikolov (Báló, 63.), Böde, Zováth (Sipeki, 54.), Heffler - Kiss T., Tököli KECSKEMÉT TE-ERECO: Mitrovics (Tóth Z. 36.) - Schindler, Grkinics, Gyagya, Far­kas I. - Alempijevics, Némedi, Szavics - Csordás (Bagi, 67.), Litsingi, Yannick (Hegedűs Á., 76.) GÓLOK: 1-0 Tököli (35.), 1-1 Yannick (37), 1-2 Csordás (38., 11-esből), 2-2 Báló (85.) KIÁLLÍTVA: Gyagya (45.) A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI NYÍREGYHÁZA-ÚJPEST (ma) GYŐR-HALADÁS (kedd) zte-debrecen (szerda) Az NB I. állása 1. Debrecen 15 10 3 2 33-14 33 2. Vasas 16 10 1 5 30-24 31 3. Újpest 15 8 6 1 27-17 30 4. Haladás 15 7 3 5 22-13 24 5. Fehérvár 16 7 3 6 19-20 24 6. Nyíregyh. 15 6 6 3 20-14 24 7. Kecskemétl6 6 4 6 25-21 22 8.ZTE 15 6 4 5 25-22 22 9. MTK 16 6 4 6 22-23 22 10. Diósgyőr 16 6 4 6 19-27 22 11. Kaposvár 16 6 3 7 27-23 21 12. Honvéd 16 5 4 7 23-28 19 13. Paks 16 5 4 / 23-33 19 14. Győr 15 5 3 7 23-19 18 15. Siófok 16 2 2 12 10-29 8 16. REAC 16 2 2 12 20-41 8 Csak egyetlen fordulón keresz­tül vezetett a Dárdai Pált is fog­lalkoztató Hertha BSC a német labdarúgó Bundesligában: a ma­gyarjátékost a 87. percig soraik­ban tudó berliniek a 21. forduló szombati játéknapján 2-1-re ki­kaptak a Wolfsburg otthonában, s ezzel visszacsúsztak a máso­dik helyre. Nagyon tömör az élmezőny: is­mét az újonc Hoffenheim vezet annak ellenére, hogy „csak” döntetlent ért el a VfB Stuttgart otthonában. A hoffenheimiek- nek nagy esélyük volt a győze­lemre, de a 93. percben megítélt tizenegyest Salilovic a kapu fölé rúgta. Talán jobban járt volna a Hoffenheim, ha Ralf Rangnick edző a pályán tartja az addigra már három gólt is szerzett Bát - ám a szenegáli válogatott csatárt még a 77. percben lecserélte. Meglepő vereséget szenvedett a Köln ellen a Bayern München, amely katasztrofálisan teljesít eddig a tavaszi idényben, négy mérkőzéséből hármat elveszí­tett. Igaza volt Franz Becken- bauernak, a klub legendájának, aki azt mondta: nem első szá­mú bajnokesélyes Bayern München. többé a Bundesliga, 21. forduló Schalke-Dortmund M Wolfsburg-Hertha 2-1 Bayern-Köln 1-2 Stuttgart-Hoffenheim 3-3 Cottbus-Bremen 2-1 M.gladbach-Hannover 3-2 Karlsruhe-Frankfurt 0-1 Bielefeld-Bochum 1-1 Leverkusen-Hamburg (ma) A TOTÓ 8. heti eredményei 1. Bayern M-l. FC Köln 1-2 2 2. Cottbus-Bremen 2-1 1 3. Karlsruhe-Frankfurt 0-1 2 4. M.gladbach-Hannover 3-2 1 5. VfB Stuttgart-Hoffenheim 3-3 X 6. Wolfsburg-Hertha BSC 2-1 1 7. Bologna-lnternazionale 1-2 2 8. Roma-Siena 1-0 1 9. Palermo-Juventus lapzárta után 10. Lecce-Lazio vasárnap 11. Milan-Cagliarí vasárnap 12. Napoli-Genoa vasárnap 13. Torino-Udinese vasárnap Plusz egy mérkőzés: 14. Leverkusen-Hamburg vasárnap Fülöp remek védésekkel jámlt a Sunderland pontszerzéséhez anglia Guus Hiddink megnyerte első meccsét a Chelsea-vel, a Kékek rangadón győztek a Villa Parkban Fülöp Márton nagy érdemeket szerzett abban, hogy a Sunder­land sorozatban immár negyedik bajnoki mérkőzésén nem talált legyőzőre, s szerzett egy pontot az Emirates Stadionban az Arsenal ellen. Az Ágyúsoknál e találkozón mutatkozott be Andrej Arsavin, méghozzá jól. Ő volt csa­pata legjobbja, már az első félidő­ben kétszer is gólhelyzetbe ke­rült, de egyikből sem született gól. A magyar válogatott kapusa végig jól védett, legnagyobb bra­vúrjával Nicklas Bendtner feje­sét hárította, de kitett magáért Robin van Persie két kísérleténél is. Az Arsenalnak ez volt sorozat­ban a harmadik döntetlené a baj­nokságban. A Villa Parkban a harmadik és a negyedik helyezett találkozott egymással. Guus Hiddink, a Chelsea új menedzsere ezúttal dirigálta első alkalommal a Kéke­ket. A holland edző szakított Felipe Scolari régi gyakorlatával, s egymás mellé, a kezdőcspatba jelölte a két csatárt, Nicolas Anelkát és Didier Drogbát. Jó hú­zásnak bizonyult, mert a Chelsea az utóbbi hónapok legjobb első félidei játékával rukkolt elő. Frank Lampard remek (a Guar­dian beszámolója szerint Zidane-t idéző) megoldással hozta hely­zetbe a francia csatárt, aki ezút­tal cáfolta, hogy a fontos mérkő­zéseken nem tud gólt szerezni. Hiddink elsősorban csapata Fülöp Márton, a Sunderland kapusa kitűnően védett az Arsenal ellen harci szellemével volt elégedett, meg azzal, hogy a Juventus elle­ni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt kifejezetten szervezetten futballozott a Chelsea. A londoni együttes tíz év után tudott ismét győzni a Villa Parkban. Érdekes: igaz, hogy Martin O’Neill csapa­ta november óta először kapott ki bajnoki mérkőzésen, de - min­den sorozatot figyelembevéve - a legutóbbi három mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni. A Manchester United a Blackburn ellen csak bő fél órán át folytatta hosszú góltalansági sorozatát. Edwin van der Sár a 32. percben gólt kapott Roque Santa Cruztól, így az angol rekord 1034 perc lett végül. Premier League, 26. forduló Aston Villa-Chelsea 0-1 Arsenal-Sunderland 0-0 Middlesbrough-Wigan 0-0 Bolton-West Ham United 2-1 Stoke-Portsmouth 2-2 Manchester United-Blackburn 2-1 Fulham-West Bromwich (ma) Liverpool-Man City (ma) Newcastle-Everton (ma) Hull City-Tottenham (hétfő) Az élcsoport: 1. Man United 62 (26) 2. Liverpool 54 (25) 3. Chelsea 52 (26) 4. Aston Villa 51(26) 5. Arsenal 45(26)