Tolnai Népújság, 2008. október (19. évfolyam, 230-255. szám)

2008-10-28 / 252. szám

2008. OKTÓBER 28., KEDD - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 A Cikó odafigyelt a végjátékra labdarúgás Emberhátránya ellenére is fordítani tudott a tavalyi bajnok Megyei II. osztály 1. Kölesd 10 9 0 1 29-15 27 2. Mórágy 11 8 1 2 39-18 25 3. Cikó 11 7 2 2 34-22 23 4. Aparhant 11 7 0 4 29-14 21 5. Németkér 11 6 2 3 38-30 20 6. Nagymányok 10 6 0 4 31-21 18 7. B.Börzsöny 10 5 0 5 17-18 15 8. Bátaapáti 10 4 2 4 21-21 14 9. Kisdorog 10 4 2 4 15-20 14 10. Pincehely 9 4 1 4 23-15 13 11. Kéty 11 4 1 6 22-28 13 12. Sióagárd 10 4 0 6 23-25 12 13. Tolnanémedi 10 2 4 4 16-25 10 14. Madocsa 10 2 2 6 18-38 8 15. Dunaföldvár 10 2 1 7 10-17 7 16. Magyarkeszi 10 1 3 6 16-35 6 17. Kajdacs 10 1 1 8 4-23 4 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... ki. Játékos-edző: Teplán Attila. A lelkesen futballozó vendégek megérdemelten szerezték meg az egyik pontot a görcsös hazai­ak ellen. Gól: Licker A., illetve Kovács Z. Jók: Kanik, Fodor, illet­ve az egész vendégcsapat dicsér­hető. Ifi: 0-5. ■ Licker Péter KÉTY-KAJDACS 3-0 (1-0). Kéty, 80 néző. V: Horváth T. Kéty: János- Kiss, Tompái (Takács), Dani, Erős- Domokos P., Erdős, Fazekas Á., Szabján- Faragó (Walter), Deli (Márton). Edző: Márton Emil. Kajdacs: Dömötör- Farkas, Milák, Lengyel, Ignácz (Csonka)- Sáfrány, Kovács, Ti- bai, Tornóczi (Hevesi)- Szendi (Varga), Orsós. Edző: Zámbó Já­nos. Már a harmadik percben becsengető hazaiak megérde­melten tartották otthon a három pontot. A kétyiek a győzelmüket az egy éve elhunyt Faragó Gás­pár (volt ifjúsági edző) emléké­nek ajánlják. Gól: Erdős, Faragó, Fazekas Á. Jók: Fazekas vezérle­tével az egész hazai csapat di­csérhető, illetve Lengyel, To­rnóczi. Ifi: 2-3. ■ Gödrei Zoltán PINCEHELY-DUNAFÖLDVÁR STE 1-1 (1-0). Pincehely, 80 néző. V: Tinnyei. Pincehely: Németh- Jancski, Károlyi, Császár Tamás (Borbély), Fekete- Császár Ti­bor, Kapinya, Szép, Bodó- Szőke, Végh (Mátrai). Edző: Rabóczki Lajos. Dunaföldvár: Fekete- Kun, Princz, Pasker, Béres- Vö­rös, Lukács (Lindinger), Bene- dikti, Tóth, Gavrilovics (Ur)- Buzás, Kovalovszky. Edző: Kova- lovszky Zoltán. A küzdelmes mérkőzésen a hazaiak többször csak a kapufát találták el, a dön­tetlen igazságos. Gól: Kapinya, illetve Lukács. Jók: Károlyi, Csá­szár Tibor, Kapinya, illetve az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 3 -1. ■ Németh Csaba A megyei II. osztályban a Kölesd és a Mórágy is győzni tudott, az Apar- hant meglepetésre otthon botlott a Kisdorog ellen. A Cikó most figyelt a hajrára, és győzött. Tudósítóinktól CIKÓ-SIÓAGÁRD 4-3 (2-3). Cikó, 100 néző. V: Hartung. Cikó: Both- László, Panghy, Oláh (Ko­vács), Beszterczán- Hálák, Csa­bai, Bíró (Miklós), Forrai- Czék- mány T., Czékmány B. Edző: Ko­máromi Tibor. Sióagárd: Szege­di- Dombi, Domokos, Dér, Ré­pás- Felkert, Tóth F., Kelemen, Finta (Major)- Kész (Szegletes), Horváth P. Edző: Simon Ferenc. Izgalmas, fordulatos mérkőzé­sen az utolsó öt percben fordítot­ta a maga javára a mérkőzést az ötven percig emberhátrányban játszó hazai csapat. Gól: Panghy 2, Czékmány B., Czékmány T., illetve Kész 3. Kiállítva: Czék­mány T. a 42. percben. lók: Pan­ghy vezérletével az egész hazai csapat, illetve Kész, Tóth F., Hor­váth P. Ifi: 5-2. ■ Törő István MÓRÁGY-BÁTAAPÁTI 4-1 (3-0). Mórágy, 150 néző. V: Bese. Mór­ágy: Kocsis- Bauer (Drinóczi), Had­házi, Fauszt, Kőkuti- Dudás G., Stumpf Z. (Bozsolik), Zágonyi, Janó (Dudás Z.)- Zalai (Márton K.), Vida (Farkas Gy.). Edző: Illés Béla. Bátaapáti: Kiszler- Ömböli, Molnár, luhász (Hopp), Ádám- Tóth, Füle T., Szabó (Mester), Erőss (Faddi)- Herbert (Füle L), Zsinkó. Játékos-edző: Faddi Má­té. Sportszerű mérkőzésen a ha­zai csapat a heti győzelmeit az Achilles-műtétje miatt hiányzó Stumpf Józsefnek ajánlja. Gól: Zalai 2, Zágonyi, Dudás G., illet­ve Faddi. Jók: Zágonyi (a mezőny legjobbja), Kőkuti, Bauer, Zalai, illetve Szabó, Tóth, Ádám, Zsin­kó. Ifi: 3-1. «Illés Béla NAGYMÁNYOK-KÖLESD 2-3 (1-1). Nagymányok, 150 néző. V: Szieber. Nagymányok: Ziener- Szigetvári, Hoffmann (Lőrincz), Horváth (Krausz), Fazekas- Sza­bó F., Lakatos (Rein), Gere, Petz (Ecker)- Barabás, Ettig (Szabó R). Edző: ifj. Borbély Sándor. Kölesd: Bíró- Gazdag, Nagy R, Seregély, Schiller- Koller, Csa­pó, Martos (Pató, Pámer), Ká­roly (Csicsó)- Kovács Á., Tóth A. Játékos-edző: Pámer József. Jó Erdős Zoltán (jobbról) adta meg a jelet a Kétynek: a középpályás nyitotta a gólok sorát KÉPEK: WWW.TEOL.HU színvonalú, kemény, küzdelmes mérkőzésen kapott ki a jól játszó hazai csapat. Gól: Barabás 2, il­letve Tóth A. 2, Kovács Á. Kiállít­va: Szigetvári a 74. percben. Jók: Horváth és Gere vezetésével az egész hazai csapat, illetve Csapó, Kovács Á., Tóth A. Ifi: 5-1. Bor­bély Sándor APARHANT-KISDOROG 0-1 (0-0). Aparhant, 100 néző. V: Kardos. Aparhant: Bagoly- Lo­vász R., Minker, Ambrus (Her­bert), Kiesz- Farkas I. (Antal), Mészáros, Andrási, Juhász- Far­kas Zs., Kovács (Dézsi, Tamás). Játékos-edző: Ambrus Zoltán. Kisdorog: Lovász- Miszler, Pá­linkás, Bordi, Farkas M.- László, Nagy, Palkó Máté, Miklós- Hor­váth R, Palkó Márk. Edző: Bőhm János. A mérkőzés jó lecke volt a hazai csapat számára. Gól: Nagy. Jók: Lovász R., Kiesz, illetve Bordi, Nagy, Pálinkás, Palkó Má­té. Ifi: 1 -7. ■ László Ferenc TOLNANÉMEDI-BONYHÁD-BÖR- zsöny 1-3 (o-i). Tolnanémedi, 60 néző. V: Száraz. Tolnanémedi: Újvári- Győré J., Kökény, Zsif- kovits, Komáromi (Góman)- Györe T., Nagy L. (Kiss), Sandó, Győré N.- Katona, Szilágyi. Edző: Zsifkovits Sándor. Bony- hád-Börzsöny: Ladányi- Ettig, Lórencz, Pálosi, Pap A.- Pap L. (Csobot), Darabos, Wolf, Rétfal­vi- Hirt (Kollár), Varga Zs. Edző: Köő László. Megérdemelt ven­déggyőzelem. Gól: Győré N., illet­ve Varga Zs. 2, Rétfalvi. Jók: Var­ga Zs., Pálosi, Wolf, Darabos. Ifi: 0-1. ■ Egyed Tiborné NÉMETKÉR-MAGYARKESZI 1-1 (l-i). Németkér, 100 néző. V: Weitner Á. Németkér: Fodor- Anderkó, Pomozi, Kanik, Majo­ros G.- Orova (Meczker), Porga, Hahn, Fülöp Gy.- Majoros R, Licker A. Edző: Rauth Mihály. Magyarkeszi: Papp Sz. (Csuti)- Schneider, Farkas Cs., Kovács Z., Apáti- Pap G, Major, Kuvik, Sü­tő- Teplán (Orosz), Krasnyánsz­Dusa Ákos helyezetlenül zárt a bangkoki vb-n cselgáncs Helyezetlenül zárt a bangkoki junior világ- bajnokságon a +100 kilo­grammos súlycsoportban versenyző Dúsa Ákos. A pak­si dzsudokának nem volt szerencséje a sorsolásnál, az első fordulóban az olimpia bronzérmes francia Teddy Rinerrel került össze. Az új szabályok értelmében az el­ső vereség után már nem folytathatta a vigaszágon. Hajnal Tamást elismerik a Borussia szurkolói labdarúgás Hajnal Tamás a második helyen végzett a hó­nap legjobb játékosa válasz­táson a Borussia Dortmund csapatánál. A magyar válo­gatott középpályás a szurko­lók voksainak 29 százaléká­val lett szeptember második legjobb BVB-futballistája Alexander Frei mögött, a klub honlapja szerint. A svájci csatár a szavazatok csaknem felét szerezte meg. A harmadik helyen a para­guayi Nelson Valdez végzett. Cristiano Ronaldo 2008 legjobbja a FlFPro-nál labdarúgás A hivatásos lab­darúgók nemzetközi érdek- védelmi szervezete (FIFPro) szerint a Bajnokok Ligája- győztes Manchester United portugál klasszisa, Cristiano Ronaldo volt az elmúlt sze­zon legjobbja. A 23 éves csa­tár - aki az Aranylabda első számú várományosa - angol bajnok is lett klubjával, a 2007/2008-as idény során 42 gólt szerzett az MU-ban. Ronaldo nagyszerű évet zárhat @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, CIKKEK: WWW.TEOL.HU Magyar Kupa: 64 ponttal nyert a KSC kosárlabda A fegyelmezetlen Bozókit az öltözőbe zavarta Újhelyi Gábor Bálint Réka (13) szerezte a szekszárdiak századik pontját. A KSC magabiztosan lépett 11^ a legjobb 16 közé a kupában. NŐI MAGYAR KUPA, 3. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT). BAJA ÚDKSE- ATOMERŐMÜ-KSC SZEKSZÁRD 42-106 (13-24, 13-27, 11-27, 5-28). Baja, 100 néző. V: Kollár, Bálind. baja údkse: Katona (12), Heodoran (6), Szepsi (5), Kovács D. (6), Szöllősi (4). Csere: Kühn (7/3), Korláth (2), Kohl (-), Nagy (-), Kácsor (-), Bokányi (-). Edző: Nagypál Gábor, szekszárd: TAMIS (18/6), Hoffman (5/3), Bá­lint (8), WILSON (22), Jevtusenko (15/3). Csere: Tamás R. (11/3), Bozóki (4), Szavercsenko (9/3), Papp (ó), Pető (8). Vezetőedző: Újhelyi Gábor. Csak az első percekre sikerült eltüntetnie az NB I/B-s házigaz­dának a két csapat közti osztály­különbséget, aztán a KSC maga­biztosan érvényesítette fizikai és technikai fölényét. Wilson mind­két palánk alatt korlátlan úr volt, csak a bünetőit nem értékesítet­te teljes precizitással. A máso­dik negyed közepén Újhelyi Gá­bor lecserélte Bozókit, akit a kis- padnál leteremtett, majd miután a játékos visszaszólt, az edző el­küldte őt az öltözőbe. A nagyszü­net után Tamisék felpörgették a játékot, és átgázoltak a fáradó ba- jaiakon. A100. pontot Bálint Ré­ka dobta a 39. percben. újhelyi Gábor: - Bánt, hogy egy ilyen mérkőzésen is fegyel­meznem kell játékost ahelyett, hogy nehéz helyzetünkben min­denki a felkészülést segítené. ■ L Tojnai Népújság-totó. Beküldési határidő; j>kt3ÜjMejLj 1. Paksi FC-BFC Siófok (NB I) □ 2. Beremend-Szekszárdi UFC (NB III) □ 3. Bonyhád VLC-Nagybajom (NB III) □ 4. Paks II-Dombóvári FC Rutin (NB III) □ 5. Bátaszék-Majos (megye I.) □ 6. Tolna-Kakasd (megye I.) □ 7. Szedres-Dunafóldvár (megye I.) □ 8. Dunakömlőd-D. szentgyörgy (megye I.) □ 9. Kölesd-Aparhant (megye II.) □ 10. B. Börzsöny-Cikó (megye II.) □ Név: Cím: