Tolnai Népújság, 2008. augusztus (19. évfolyam, 179-203. szám)

2008-08-25 / 198. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2008. AUGUSZTUS 25., HÉTFŐ A férfi válogatott legyőzte az esélyesebb olaszokat kosárlabda A magyar férfi kosárlabda-válogatott fan­tasztikus mérkőzésen, szen­zációs, 68-64-es győzelmet aratott az Európa-bajnoki se­lejtezősorozat második for­dulójában az olasz csapat el­len (68-64). A magyarok leg­közelebb szerdán idegenben találkoznak Szerbiával. A PSV Eindhoven nyerte a holland Szuperkupát labdarúgás Dzsudzsák Ba­lázs csapata, a PSV Eindho­ven két góllal nyert a Feye- noord ellen a labdarúgó Hol­land Szuperkupáért rende­zett találkozón (2-0). A ma­gyar válogatott középpályás nyolc perccel a befejezés előtt lépett pályára az eind- hoveni együttesben. Romániát felülmúlták a nők, ez volt az első siker kosárlabda A magyar női válogatott 59-46-ra nyert Ro­mánia otthonában az Euró­pa-bajnoki selejtezők C-cso- portjának 3. fordulójában. Rátgéber László együttese ezzel megszerezte első sike­rét. A mieink legközelebb augusztus 27-én Sopronban a horvátokat fogadják. Nem feküdt neki az angol liga, Seva újra Milánóban labdarúgás Andrij Sevcsen- ko, a Chelsea ukrán váloga­tott labdarúgója visszatér korábbi csapatához, az AC Milánhoz. A támadó 2006- ban szerződött a Kékekhez, de nem tudta megszokni az angol bajnokságot és mind­össze 21 gólt szerzett. Seva hét évet lehúzott a Milánnál @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, cikkek: www.teol.hu Korán ünnepelték a sikert labdarúgás Három perccel a vége előtt még vezetett a Paksi FC A hetven percet futballozó Vasas újabb győzelmével a tabella élén áll Kiss Tamás (világos mezben) gólt lőtt és gólpasszt adott, legkevésbé rajta múlt, hogy végül üres kézzel tért haza a Paksi FC az MTK otthonából A 87. percben még 2-1-re vezetett a Paks az MTK otthonában, végül mégis pont nélkül maradt. Gel- lei Imre vezetőedző azt mondja: játékosai korán elhitték, hogy győztek. Rónai Gábor Remek mérkőzést játszott egy­mással az MTK és a Paks együt­tese a Soproni Liga 5. fordulójá­ban. A mérkőzés első negyedórá­ja meglehetősen eseménytele­nül telt el, aztán a félidő dere­kán beindultak a csapatok. Az MTK szerezte meg a vezetést Pál András révén, de a hazaiak nem sokáig örülhettek, mert a gólki­rály-jelölt Tököli Attila öt perc el­teltével egalizált. A korábbi két­szeres gólkirály kiváló formában van a 2008/2009-es idényben, amelyen öt találkozón már hat­szor zörgette meg az ellenfelek hálóját. Nem volt olyan csapat, amely ellen ne talált volna be, az újonc Kecskemét ellen kétszer is ünnepelhetett. Pár pillanattal később Tököli duplázhatott vol­na, ám elhibázta a hatalmas zic­cert. Pedig a látottak alapján nem lett volna meglepő, ha veze­téssel megy pihenőre a Paks, Gellei Imre tanítványai ugyanis kitűnően szűrték meg az MTK támadásait, és bizony olykor ők futballoztak szebben. Hiába no, amikor négy forduló elteltével a tabella ötödik helyén szerepel egy csapat, teljesen másképpen játszik, mint akkor, amikor öt ve­reséggel nyitja az idényt, mint tette azt tavaly a PFC. Az alig ezer néző csak kapkodta a fejét a második félidőben, a Paks még inkább felpörgette a játékot, sor­ra jöttek is a helyzetek, de ahogy a Bp. Honvéd ellen, úgy ezúttal is rendre kimaradtak azok. Már- már mindenki elkönyvelte, hogy döntetlennel zárul a találkozó - ahogy az elmúlt idényben is vég­ződött (1 -1) - ám a 82. percben Kiss Tamás Kriston passza után kilőtte a kapu bal felső sarkát - teljesen megérdemelten juttatva ezzel vezetéshez az atomcsapa­tot. Minden jel arra utalt, hogy a Paks újabb három ponttal gazda­godik és fellép a tabella máso­dik helyére. Nem így történt. Lencse előbb egyenlített (Kovács Attila rossz helyre ütötte a lab­dát), majd a jól futballozó Pál ön­maga második, csapata harma­dik gólját is belőtte. Három pont helyett így egy sem jutott a PFC­így látták a szakvezetők GARAMI JÓZSEF, MTK: - A múlt­ban sok meccset buktunk el a ta-lálkozók utolsó perceiben, ez­úttal nekünk volt szerencsénk. Az igazság az, hogy a Paks is három pontot érdemelt volna. GELLEI IMRE, PAKS: - Sajnos, túl korán elhittük, hogy megnyer­tük a találkozót. Amikor meg­szereztük a vezetést, sokan a csapatból ünnepelni kezdtek. Annak örültem, hogy az MTK vezető gólja után felálltunk. nek, amely elsősorban önmagát okolhatja emiatt. Gellei Imre a múltban többször is hangsúlyoz­ta, hogy egy találkozó addig tart, amíg a bíró le nem fújja a mécs­esét, Salamonék azonban úgy tű­nik, ezen az estén ezt elfelejtet­ték. Csüggedésre persze nincs ok, a Paks ezzel a vereséggel is a 7. helyen áll a tabellán. Szom­baton a Diósgyőr ellen pedig megint megindulhat felfelé. Persze csakis akkor, ha az utol­só percig koncentrálnak a játé­kosok. Pál a 92. percben szerezte az MTK győztes gólját MTK FC-PAKSI FC 3-2 (1-1). Budapest, Hidegkúti-stadion, 1000 néző. V: Bede F. MTK: Végh- Radulovics, Lambulics, Pintér, Melczer- Nagy G., Zsi­dói, Pátkai (Kulcsár,; 79.), Pál, Kecskés (Szabó Á, 70.)- Hrep- ka (Lencse, 59.). Szakmai igazgató: Garami József. paksi FC: Kovács A.- Vári (Kriston, 46.), Éger, Salamon, Hanák- Sipeki (Horváth S., 73.), Heffler, Böde D., Báló- Kiss T. (Búzás, 88.), Tököli. Vezetőedző: Gellei Imre. GÓLSZERZŐ: Pál a 24. és a 92., Lencse a 87., illetve Tököli a 29., Kiss T. a 82. percben. A labdarúgó Soproni Liga 5. for­dulójának péntek esti nyitó­meccsén az újonc Haladás ki­ütötte a Siófokot. A másik újonc, a Kecskemét a hajrában szerzett góllal mentette meg az egyik pontot a Nyíregyháza ellen. A héten az FC Fehérvár kispadjá- ról elküldött Diszti László helyén bemutatkozó Varga István győ­zelemmel debütált a piros-kékek kispadján. A forduló presztízs­mérkőzésén nem bírt egymás­sal a címvédő Löki és az Újpest csapata. A Vasas-Diósgyőr mér­kőzés hozta a forduló gólját: a román Pelecaci 45 méterről ívelt a hazaiak kapujába. EREDMÉNYEK: VASAS-DIÓSGYŐ­RI vtk 3-2 (2-0). Illovszky Stadi­on, 1500 néző. V: Sulyok. Gól: Divic (22.), Lázok (40.), Németh N. (49.), illetve Tóth M. (84.), Pelecaci (90.). SZOMBATHELYI HALADÁS-BFC siófok 5-0 (2-0). Szombathely, 6000 néző. V: Szabó S. Gól: Guzmics (19.), Rajos (25.), Kené­sei K. (47., 11-esből, 72.), Oross (56.). REAC-FC FEHÉRVÁR 1-2 (1-0). Budai Il-stadion, 800 néző. V: Berger. Gól: Lisztes (31.), illetve Pavlicic (51.), Sitku (70.). Kiállít­va: Kapcsos (REAC, 41.), illetve Koller (Fehérvár, 91.). GABONA TRANS-KAPOSVÁR- győri eto FC o-i (0-0). Kapos­vár, 3000 néző. V: Németh Á. Gól: Bajzát (76.). Kiállítva: Páko- licz (Győr, a 86. percben). KECSKEMÉTI TE-ERECO-NYÍR­egyháza fc 1-1 (0-0). Kecske­mét, 4000 néző. V: Bognár. Gól: Litsingi (92.), illetve Apostu (48.). Kiállítva: Cornaci (74.). DVSC-TEVA-ÚJPEST FC 1-1 (0-0). Debrecen, 7500 néző. V: Mészáros I. Gól: Oláh (77.), illet­ve Simon A. (71.). A Budapest Honvéd-Zalaeger­szeg találkozót lapzártánk után rendezték (20 óra). Az NB I állása 1. Vasas 5 4 0 1 9-8 12 2. Debrecen 5 3 2 0 8-3 11 3. MTK 5 3 1 1 12-8 10 4. Újpest 5 3 1 1 6-5 10 5. Haladás 5 3 0 2 10-3 9 6. Zalaegerszeg 4 2 1 1 6-5 7 7. Paks 5 2 1 2 11-11 7 8. Győri ETO 4 2 0 2 6-7 6 9. Fehérvár 5 2 0 3 4-5 6 10. Honvéd 4 1 2 1 5-4 5 11. Nyíregyháza 5 1 2 2 3-6 5 12. Kecskemét 4 1 1 2 4-5 4 13. REAC 5 1 1 3 9-11 4 14. Kaposvár 5 1 1 3 7-9 4 15. Diósgyőr 5 1 1 3 7-10 4 16. Siófok 5 1 0 4 1-8 3 A bajnoki címvédő otthonából rabolt pontot a Dombóvár labdarúgás A Szekszárdi UFC és a Paks idegenben győzött, a Bonyhád VLC még mindig pont nélkül áll a tabellán NB III DRÁVA-CSOPORT. SZENTLŐ- RINC-DOMBÓVÁRI FC-RUTIN 0-0. Szentlőrinc, 250 néző. V: Hegyi. Szentlőrinc: Horváth Gy.- Zám- bó, Tamás, Arnold, Dara- Somo­gyi, Leipold, Lóth, Berkics (Mül- lerlei)- Pincehelyi (Keresztes), Zrínyi (Dalmi). Edző: Labricz I Attila. Dombóvár: Szabados- Banai R, Várai, Bán- Bősz- Hor­váth Á., Tolmácsi (Takács), Kő­halmi (Nagy N.), Bock- Kovács R. (Nagy T.), Fábián. Edző: Péter Imre. Megérdemelten rabolt pontot a címvédőtől a Rutin. Jók: Leipold, Lóth, Somogyi, illetve Banai R, Kőhalmi, Várai, Bán. Péter IMRE: - Fegyelmezett­ségből jelesre vizsgáztunk, gra­tulálok a csapatnak. MOHÁCSI TE-PAKSI FC II 0-3 (0-2). Mohács, 200 néző. V: Fe- rencz. Paks: Csoknyai- Fenyősi, Molnár Z., Szabó J., Féhr (Hor­váth B.)- Csikesz (Dobra), Mé­száros T. (Dienes), Pákái, Fiola- Bohner, Pap R. Edző: Dienes Pál. A vendégek végig irányították a meccset, az első félidő hajrájá­ban pedig jöttek a gólok is. A má­sodik játékrész már kiegyenlí­tettebb küzdelmet hozott. Gól: Csikesz, Bohner, Pap R. Jók: Ba­lázs, Strigencz, illetve Csikesz, Fenyősi, Szabó J., Pap R. dienes PÁL: - Elsősorban az el­ső félidőben játszottunk jól, meg­érdemelten nyertünk. AC NAGYBAJOM-SZEKSZÁRDI UFC o-l (0-0). Nagybajom, 300 Pap Roland (jobbról) szerezte a paksiak harmadik találatát Mohácson néző. V: Nagy I István. Szek­szárdi Horváth B.- Wéber, Fehér A., Pulcz, Torma- Ranga, Pap Miklós (Deli), Ganczer, Rikkers (Calka)- Csende I. (Szabó E.), Horváth E. Edző: Kniesz Mátyás. A helyzeteket hibázó vendégek önmaguk számára tették nehéz­zé a meccset. Gól: Deli. Jók: Noé (a mezőny legjobbja), Androsics, Szabó A., illetve Pulcz, Torma, Ganczer, Horváth E. kniesz mátyás: - Nehéz mér­kőzésen a helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk. KOMLÓI bányász sk-bonyhád völgység LC 6-0 (2-0). Komló, 250 néző. V: Kercsmarics. Bony­hád: Kovács L.- Dávid, Hos- nyánszki Zs., Máté N., Krausz NB III, Dráva-csoport l.PVSK 3 2 1 0 8-2 7 2. Szentlőrinc 3 2 1 0 6-3 7 3. Komló 3 2 0 1 9-3 6 4. Nagykanizsa 2 2 0 0 8-4 6 5. Mohács 3 2 0 1 4-5 6 6. Dombóvár 2 1 1 0 4-0 4 7. Paks II 3 1 1 1 5-4 4 8. Kaposvár II 2 1 1 0 4-3 4 9. Szekszárd 2 1 1 0 2-1 4 10. Nagyatád 3 1 1 1 3-3 4 11. Pécsvárad 3 0 2 1 5-7 2 12.Bugád 2 0 1 1 1-2 1 13. Marcali 3 0 1 2 3-8 1 14. Nagybajom 3 0 1 2 0-5 1 15. Beremend 2 0 0 2 2-4 0 16.Bonybád 3 0 0 3 4-14 0 (Takács) - Illés Z. (Brandt), Faze­kas, Varga (Sebestyén), Vizdár, Kiss B.- Csende R. Edző: Kiss Já­nos. Gól: Szabó Cs. 2, Kalmár 2, Dinnyés, Méhn. ■