Tolnai Népújság, 2008. június (19. évfolyam, 127-151. szám)

2008-06-25 / 147. szám

2008. JÚNIUS 25., SZERDA - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT A tavalyi győztes Sander Oostlander is visszatér a Gemenci Nagydíjra. Nem lesz könnyű dolga a hollandnak, hiszen nagyon erősnek ígérkezik a mezőny Somogyba is átkerekeznek kerékpár Július 10-én rajtol az Alisca Bau 34. Gemenci Nagydíj Csillag Balázs 7. lett 3000-en az isztambuli Európa Kupán A hétvégén Isztambulban szere­pelt a magyar válogatott. A török fővárosban rendezték meg az at­létikai Európa Kupa B-csoport- jának versenyeit. Csillag Balázs­nak, az AC Szekszárd középtáv­futójának az elmúlt két hétben nem pörögtek a lábai: Zalaeger­szegen feladta az 1500 métert, legutóbb pedig a Budapest Baj­nokságon szintén ugyanezen a távon négy másodperccel kika­pott Szemeti Pétertől. Az ötezres magyar csúcstartónak az edzé­sek sem estek jól, fáradékony volt. A laborvizsgálatok vashi­ányt mutattak ki. Csillag Balázs 3000 méteren végül a hetedik helyen zárta a viadalt 8:23.61-es idővel, a győ­zelmet a hazai Selim Bayrak sze­rezte meg (8:01.38). A magyarok közül kiemelke­dett Máté Gábor (Csabai AÜéták SE) és Listár Nikolett (ARAK) tel­jesítménye: Máté 64.07-es dobá­sával megnyerte a diszkoszve­tést, Listár pedig 200 méteren 2. lett az Athénban 400 gáton olim­piai bajnok görög Fani Halkia mögött (23.44). A férfiak csapat­ban a 4., míg a hölgyek a 6. he­lyen zártak. Az olimpiai A vagy B-szintet nem sikerült újabb ma­gyar atlétának teljesítenie. ■ Hencz és Csende remekelt, győzött a Dráva-válogatott Hencz Balázs két góljának is kö­szönhetően a Dráva-csoport vá­logatottja másodszor is legyőzte a Tisza-csoport válogatottját (6-2). A Szekszárdi UFC csatára mellett a sárga-feketék támadó középppályása, Csende Roland is kezdőként lépett pályára a nagyatádi mérkőzésen. Az NB III Dráva-csoportjának válogatottja két győzelemmel, 9-4-es gólkülönbséggel meg­nyerte a 6. UEFA Régió Kupát. így jogosultak arra, hogy részt vehessenek a szeptemberben San Marínéban megrendezendő tornán. EREDMÉNY: DRÁVA-CSOPORT VÁLOGATOTTJA-TISZA-CSOPORT válogatottja 6-2 (4-0). Nagya­tád, 200 néző. V: Kiss N. Gól: Hencz 2, Kiss B. 2, Somodi, Pol­gár, illetve Spekker 2. ■ A Gemenci Nagydíj lesz az egyetlen többnapos Europe Tour verseny idén Magyarországon. A szer­vezők tájékoztatása sze­rint 12 külföldi és 6 ma­gyar csapat vesz részt a nemzetközi viadalon. TN-összeállítás Július 10-én az egyenként indí­tású hegyi időfutammal, azaz a prológgal rajtol az Alisca Bau 34. Gemenci Nagydíj országúti kerékpárverseny. A nemzetközi Az elmúlt héten több rangos vi­adalon álltak rajthoz az AC Szek­szárd utánpótláskorú verseny­zői. Zalaegerszegen rendezték meg a vidékbajnokságot, ahol Ranga Viktória 800 méteren az első helyen végzett (2:20.10). A fiúk kétkörös versenyét Pap Má­té (1:55.36) az 5., míg Kustos Gergő a 7. helyen fejezte be (1:56.45). Három nappal az ob után ugyancsak a zalai megyeszék­hely volt a házigazdája a ma­szövetség (UCI) versenynaptá­rában 2.2-es besorolással bíró többnapos viadalra a szervezők­nél 46 külföldi csapat jelentke­zett be. A nagy érdeklődés an­nak tulajdonítható, hogy a küz­delmek komoly világranglista­pontokért zajlanak majd. Idén, címvédőként meghívást kapott a tavalyi győztes holland Sander Oostlander, várhatóan rajthoz áll az akkor legjobb magyarként második helyen záró, most a pe­kingi olimpiára készülő Kusztor Péter (P-Nívó-Betonexpressz 2000-Corratec) is. A prológra, egyben a Delta-Coop Kupa 2 ki­gyar-cseh-szlovák-szlovén U20- as válogatott versenynek. Ohn Kinga 800-on a dobogó harma­dik fokára állhatott fel (2:13.68), Asztalos Dénes 1500-on szintén a 3. pozícióban ért célba (4: 04.60), Zsigmond Előd 3000 mé­teres akadályfutásban első lett (9: 20.11), Szőke Gergő 5000 in­én az 5. helyre futott fel (16:12.07). Ohn Kinga több mint három másodperccel megjavította az egyéni csúcsát, Asztalos taktikai lométeres hegyi időfutamra jú­lius 10-én délután kerül majd sor. Cél a Kálvária-tető. A más­napi, első szakaszon a Skoda Kupáért szállnak nyeregbe a ke­rekesek, mégpedig Kaposváron, majd 171 kilométer megtétele után érkeznek vissza Szek- szárdra. A második etap az Aldor Kupáért zajklik, a penzum ezúttal 163 kilométer lesz. A zá­rónapi T-Mobile Szekszárdi Ke­rékpáros Nap - mely a T-Mobile társadalmi szerepvállalásának köszönhetően jött létre - alkal­mával a szervezők a túrázni vá­gyókra és a családokra is gon­versenyen jó futással került do­bogóra, Zsigmond megalázta a mezőnyt: tíz másodperces előny- • nyel verte a többieket. Budapest felnőtt bajnokságán , 1500 méteren Asztalos (3:58.62) 6., Kustos Gergő pedig a 8. he­lyen zárt (4:01.48). Ranga Viktó­ria 400-on áttörte a bűvös egy­perces határt, 59:36-os eredmé­nye a 6. helyre volt elég. Szintén a főváros adott otthont az ifjúsági és juniorbajnokság­nak. Az ifiknél 800-on Ohn Kin­dolnak: napközben T-Mobile Természetjáró Kerékpáros Túra, gyermek futamok és kerékpáros demonstráció - a környezetvé­delem, az egészséges életmód és a biztonságos kerékpározás je­gyében - szerepel a program­ban. A sportrendezvényeket minden nap koncertek és folklór műsorok színesítik majd. A há­romnapos kerékpáros esemény alkalmával elmaradhatatlan a hagyományos, villanyfényes háztömbkörüli verseny, a Pálin­kás Csaba emlékére kiírt Alisca Bau Kupa, mely szombat este ki­lenc órakor rajtol. ga 2. lett (2:17.74), Kustos Gergő pedig megnyerte ezt a számot (1:56.88). A junioroknál Ranga Viktória nyert (2:20.38) a leg- gyilkosabb távon, Asztalos Dé­nes pedig 1500 m-en szakította át elsőként a szalagot (4:04.44). Július 2-án Győrben szlovák- cseh-magyar U 18-as válogatott viadalt rendeznek. Az eredmé­nyeik alapján Hága Krisztián 200-on, Ohn Kinga 800 méteren, Kustos Gergő pedig 1500 m-en képviseli a magyar színeket. ■ Egy hét múlva sorsolják a 2008/2009-es idényt labdarúgás Jövő csütörtö­kön az elnökségi ülés mellett kisorsolják a Soproni Liga 2008-09-es idényének prog­ramját a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) székházá­ban. Az elnökségi tagok ta­nácskozása 10 órakor kezdő­dik, a másik két program­pontot valószínűleg ennek befejezése után tárgyalják. Korcsmáréknak nem volt ellenfelük a Fritz Kupán tenisz Hahn Teniszklub megyei sorozata. Fritz Bor­ház Kupa családi páros ver­seny. Eredmények, 1. Korcs- már István, Korcsmár Ba­lázs, 2. Merkl Dávid, Merkl Balázs, 3. Tóth Tamás, Tóth Gábor. Vigaszág: 1. Pásti Mi­hály, Pásti Beáta, 2. Búzás Antal, Ernst Dániel. 3. Vajda Zsuzsanna, Vajda Péter. Szávay nyugodtan várja a Niculescu elleni meccsét tenisz A 15. helyen kiemelt Szávay Ágnes nyugodtan, a 87. helyezett román Monica Niculescu viszont annál fe­szültebben várja kettejük mérkőzését a wimbledoni te­nisztorna második fordulójá­ban. Szávay az eláő körben simán, 6:1,6:3-ra verte meg az olasz Tahtiana Garbint. Rónáidéért 100 milliót? Calderón szerint kizárt labdarúgás Ramón Calde­rón, a Real Madrid elnöke egyetlen labdarúgóért - így Cristiano Rónáidéért - sem hajlandó 100 millió eurót fi­zetni. Ezt azért mondta az elnök, mert Bernd Schuster, a csapat edzője egy televízi­ós interjúban azt mondta, Ro­naldo minden pénzt megér. Patonay Imre a Zeténél lesz szakmai tanácsadó kosárlabda Patonay Imre, a Körmend egykori sikertréne­re, volt szövetségi kapitány lesz a jövőben Völgyi Péter vezetőedző szakmai tanács­adója a Zalakerámia-ZTE KK férfi csapatánál - jelentették be a keddi sajtótájékoztatón. @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, cikkek: www.teol.hu Három szekszárdi futó a válogatottban atlétika Ohn, Hága és Kustos is fut a győri U18-as válogatott versenyen HIRDETÉS TE0L.hu A TOLNA MEGYEI ONLINE Szeretsz raí|°'£reted a focit? Raizoli velünk! NYERJ!-2x1 hetes lovastáborozást f -MP4 lejátszót [© A játék részletei a www.teol.hu honlapon A Gemenc Volán megvédte elsőségét labdarúgás Százszázalékos teljesítménnyel nyerték a tornát a tolnaiak A Gemenc Volán csapata nagy fölénnyel nyerte meg a 2008-as tornát Tizennegyedik alkalommal csaptak össze a közlekedési tár­saságok dolgozói az országos kispályás labdarúgó Volán Ku­pán. A rendezvény sajátossága, hogy mindig az előző évi győz­tes a rendező, ezért lehetett idén a Gemenc Volán Zrt. a házigaz­da. A tornán az ország tizenkét részvénytársaságának (Agria, Álba, Gemenc, Hatvani, Jász­kun, Kapos, Kunság, Pannon, Szabolcs, Tisza, Vértes, Volán­busz) együttesei vetélkedtek a bonyhádi városi sporttelepen. A Gemenc, illetve Szabolcs Volán gárdája három-három győze­lemmel, míg a Pannon alakula­ta két nyertes és egy döntetlenre adott mérkőzéssel került a finá­léba. A döntőben a gemencesek folytatták a remeklést: mindkét ellenfelüket 3-1-re győzték le. a végeredmény: 1. Gemenc, 2. Pannon, 3. Szabolcs, 4. Kapos, 5. Alba, 6. Jászkun, 7. Hatvani, 8. Volánbusz, 9. Kunság, 10. Tisza, 11. Agria, 12. Vértes. A legjobb kapus Szőcs Árpád (Gemenc), a legjobb mezőnyjátékos Schweier János (Pannon), a gólkirály a 8 találatos Horváth Gábor (Ge­menc) lett. A legsportszerűbb csapatnak, illetve játékosnak az Agria Volán, valamint Képli Zsolt (Álba) bizonyult. Díjazták a legidősebb (Rovó Antal, Kunság) és a legfiatalabb (Bitó Róbert, Ti­sza) játékost. A győztes csapat: Ambrus Zoltán, Barabás László, Borbandi Ambrus, Dézsi János, Fábián László, Horváth Gábor, Minker Endre, Minker Norbert, Miskolci István, Szőcs Árpád, Ta­kács József, Tancsa Tamás, Var­ga László. ■ Hunyadi István