Tolnai Népújság, 2008. május (19. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-15 / 112. szám

2008. MÁJUS 15., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 A szedresiek féltucatot lőttek a Gerjennek, s várják az ÜFC-t A Magyar Kupa nyolcaddöntő- jében fölényes sikerrel jutott to­vább a Szekszárdi UFC és a Szedres. A szekszárdiak a má­sodik félidő első öt percében két­szer is bevették a kölesdiek ka­puját, végképp megtörve ezzel a hazai csapat ellenállását. A Ta­mási a félidőben még döntetlen­re állt Mucsfán, a fordulás után azonban kijött a felek közötti tu­dáskülönbség. Simán nyert a két megyei Tes csapat: a Bátaszék az első félidőben döntött, a de- csiek viszont kivártak, s a for­dulás után vitték dűlőre a partit. EREDMÉNYEK: KÖLESD-SZEK- szárdi UFC o-io (0-2). V: Bíró R. Gól: Horváth E. 3, Hencz 2, Lizák 2, Csende R., Pulcz, Deli. SZEDRES-GERJEN 6-0 (5-0). V: Álló T. Gól: Bíró Adrián 2, Deli 2, Bíró Attila, Dallos. MUCSFA-TAMÁSI FC 3-6 (3-3). V: Szommer. Gól: Lovász, Her­bert, Fábián, illetve Kollár 2, Gyánó G., Molnár, Schell, Dobos. NAK-TEVEL 3-6 (1-5). V: Gól: Németh K., Tobak, Buda, illetve Szedlák 2, Propszt 2, Kertész, Szőcs R. PÁLFA-DUNAFÖLDVÁR STE 2-1 (2-1). V: Tinnyei S. Gól: Csányi Á., Csányi M., illetve Alberczki. NAGYMÁNYOK-BÁTASZÉK 0-4 (0-4). V: Minker N. Gól: Crnmar- kovics, Samu, Zalai, Kis T. CIKÓ-DECS 2-4 (l-l). V: Tóth T. Gól: Czékmány T. 2, illetve Diri- czi 2, Löfli, Csíki. A megye III. osztály eredmé­nyeit pénteki lapszámunkban közöljük. ■ A sok dobott Ű ellenére . tt a Beton FÉRFI KOSÁRLABDA NB l/B, RÁJÁT­SZÁS A11-20. HELYÉRT. ELITE BAS- KET-B-BETON BONYHÁDI KSE 101-99 (30-22, 27-29, 21-25, 23-23). Törökbálint, 50 néző. V: Hervay, Szabó. Beton: VÖRÖS 20/3, Verb 10/6, Rutkai 18/3, LŐRINCZ 18/12, LUKÁCS 20/12. Csere: Molnár M. 10, Vas 3/3, Lepsényi, Szente. Edző: Murvai Árpád. A rájátszás egyik legnehezebb mérkőzése várt a bonyhádiakra. Az első játékrészben nem is találták a ritmust Rutkaiék. A második tíz percben nem bírt egymással a két csapat - a helyi játékvezetők akkor fogták vissza a bonyhádiak lendületét, amikor kellett. A nagyszünet után Vörös ponterősségével át­vette a vezetést a Beton. Mégis minimális hazai előnnyel zárult a harmadik felvonás. Az utolsó tíz perc elején Rutkai triplájával ismét vezetett a Beton (78-79), ekkor a bírók belenyúltak a meccsbe (86-79). A völgységi felzárkózás után (93-91), technikaival sújtották a Bonyhádot, egy perccel a lefújás előtt nőtt a hazai gárda előnye (98-91). Lukács két hármasával és Molnár duplájával egyenlített a Beton (99-99), 35 másodperc­cel a vége előtt a vendégek kezé­ben volt a győzelem lehetősége, a tripla azonban kimaradt, az ellentámadást pedig sikerrel fejezte be a vendéglátó. Adja magát a kérdés: egy fővárosi csapat mérkőzésén miért helyi játékvezetők fújják a sípot? ■ Kiszler Ferenc Vida József és Major Tamás Fiat Bravója legyőzhetetlennek bizonyult a Lengyel és Kurd közötti raliversenyen TOVÁBBI FOTÓK: WWW.TEOL.HU A Fiat mögött a Mitsubishi Rallye Vida József nyerte a Lengyel és Kurd közötti száguldást Lengyel és Kurd között rendezték meg a Rallye Sprint Bajnokság harma­dik futamát, Tavasz Kupa elnevezéssel. Abszolút­ban Vida József és Major Tamás gyó'zött. Rónai Gábor A kanyargós pálya idén is meg­rostálta a mezőnyt, tizenkét pá­ros kiesett, egy autós pedig na­gyobb artyagi kárral járó boru­lással zárt: ő az út melletti sző­lősben, fejtetőn megállva parkol­ta le autóját. Sántha Áron, a ver­seny főszervezője elmondta, többségében a papírformának megfelelő eredmények szület­tek, mindössze az okozott ki­sebbfajta meglepetést, hogy a Vida-Major kettős Fiat Bravójá- val meg tudta előzni a Sághy testvéreket, akik pedig egy bi­valyerős, Mitsubishi Lancer EVŐ 8-cal vágtak neki a futamnak. A Tolna megyeiek közül kitűnően szerepelt a Szabó-Balaskó ket­tős, akik kategóriájukban elsők, összetettben harmadikak lettek. A szervezők hat kategóriában hirdettek győztest, lapunk, a Tol­nai Népújság jóvoltából két olva­sónk is átélhette a száguldás él­ményeit Bayer Péter előfutó mel­lé a felsőnánai Németh Zoltán és a dunaszentgyörgyi Haaz Fe­renc ülhetett be. EREDMÉNYEK: I. KATEGÓRIA, Trabant: 1. Merencsics Árpád, Erdei Zsolt 25:36.84 perc, 2. Kiss Árpád, Kissné Scheidl Anita 26:15.66. II. KATEGÓRIA, 851-1150 KÖB­CENTIMÉTERIG: 1. Faluközi Ger­gely, Csák Sándor (Traburg) 26:19.96. III. KATEGÓRIA, 1150-1400 KÖB­CENTIMÉTERIG: 1. Knipl Róbert, Keresztes Mihály (Suzuki Swift GTI) 22:54.57, 2. Nagy Balázs, Pál Kornél (Suzuki Swift GTI) 23:05.27,3. Kaltenecker Balázs, Ambrus Zoltán (Opel Corsa) 23:20.60. IV. KATEGÓRIA, 1401-1600 KÖB­CENTIMÉTERIG: 1. Galambos Gá­bor, Harth Máté (Lada 2101) 22:12.36, 2. Molnár Zsolt, Lázár Árpád (Lada 21074) 22:22.73,3. Szabó Árpád, Guti Szilvia (Lada 2105) 22:49.48. V. KATEGÓRIA, 1601-2000 KÖB­CENTIMÉTERIG: 1. Szabó Balázs, Balaskó Mónika (Lada VFTS) 21:44.63,2. Amrein Tamás, Tát­rai Attila (Lada VFTS) 21:57.49, 3. Korbacz Jenő, Korbacz Ákos (Lada VFTS) 22:00.01. VI. KATEGÓRIA, 2000 KÖBCENTI­MÉTER FELETT: 1. Vida József, Ma­jor Tamás (Fiat Bravo 4x4 Turbo) 21:23.36,2. Sághy László, Sághy Zoltán (Mitsubishi Lancer EVŐ 8) 21:38.90, 3. Fodor Péter, Var­ga István (Subaru Impreza WRX STI) 22:20.88. AZ ÖSSZETETT VÉGEREDMÉNY: 1. Vida József, Major Tamás (Fi­at Bravo 4x4 Turbo) 21:23.36, 2. Sághy László, Sághy Zoltán (Mi­tsubishi Lancer EV08) 21:38.90, 3. Szabó Balázs, Balaskó Mónika (tada VFTS) 21:44.63,4. Amrein Tamás, Tátrai Attila (Lada VFTS) 21:57.49, 5. Korbacz Jenő, Kor­bacz Ákos (Lada VFTS) 22:00.01, 6. Galambos Gábor, Harth Máté (Lada 2101) 22:12.36. A RALLYE SPRINT BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 3 FUTAM UTÁN: 1. Vida Jó­zsef, Major Tamás 40,2. Amrein Tamás, Tátrai Attila 30,3. Szabó Balázs, Balaskó Mónika 27, 4. Sághy László, Sághy Zoltán 27 ponttal. A bajnokság következő futa­mát május 31. és június 1. között Bonyhád és Majos között rende­zik. A verseny támogatói voltak: Térkő Center Kft. Kakasd, Bayer Kft. Bonyhád. A körzeti torna nyertese mehet a fővárosi fináléra labdarúgás Vasárnap a vá­rosi sporttelepen rendezik meg a húszéves Góliát-McDo- nald's Diáksport Egyesület Chevrolet-kupa szekszárdi körzeti tornáját. A kilenc óra­kor kezdődő eseményen négy korcsoportban lépnek pályá­ra a csapatok, a győztes a népligeti döntőre utazhat. Fodor Ákos az U13-as korosztályban győzött kerékpár Haiszer Ákoson kívül egy másik szekszárdi kerékpáros is az élen végzett a szlovákiai Krupina-kupán. Fodor Ákos, a Szekszárdi SZKE 10 éves versenyzője az U13-as korcsoport 25 km-es futamában szoros küzdelem­ben győzte le a nálánál sok­kal idősebb szlovák fiúkat. Messit csábítja a Chelsea, de Barcelonában marad LABDARÚGÁS Lionel Messi, az FC Barcelona argentin sztár­labdarúgója, aki iránt érdek­lődik a Chelsea, jelenlegi csa­patában kívánja folytatni pá­lyafutását. A 20 éves futbal­listának 2014-ben jár le a je­lenlegi szerződése a katalán együttesnél, amely az utolsó fordulóban a bronzért küzd. Messi marad a Barcelonában Egygólos előnyt szerzett a Fehérvár a döntőben labadrúgás Az FC Fehérvár szerzett előnyt a Ligakupa nagydöntőjének első mérkő­zésén, miután 1-0-ra legyőz­te a DVSC-TEVA csapatát. A találkozó egyetlen gólját Jusuf Dajics lőtte a 22. perc­ben. A visszavágót jövő szer­dán rendezik, a győztes az Intertotó Kupában indul. @ TOVÁBBI' SPORTHÍREK, CIKKEK: WWW.yEOL.HU Nagy Zoltán és Hrabovszky Tibor egy Lada 2101-essel versenyzett Harcos meccsen helytállt a KSC a Zala Volán ellen kosárlabda A hetedik helyért folytatja a Szekszárd, a Foton lesz az Újhelyi csapat ellenfele NŐI NB I, AZ 5-8. HELYÉRT, 2. MÉR­KŐZÉS. ATOMERŐMÜ-KSC SZEK- SZÁRD-ZALA VOLÁN ZTE 57-63 (14-15, 14-18, 18-18, 11-12). Szekszárd, 300 néző. V: Kapi­tány, Téczely. ksc: BUKOVSZKI 13/3, Tamás 5, Bálint R. 9/3, MAKSZIMOVICS 16/3, Varda 9/3. csere: Demeter, Tamis 2, Bozóki 3/3, Hajdú Zs. edző: Új­helyi Gábor. Zala volán: Pungor 6, Szélesy 7/3, MARINOVA 8, HORVÁTH ZS. 14/3, Miikova 7. csere: TUROCZI 13/6, Hersics 3, Creamer 5, Ambrus, edző: Bencze Tamás. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 2. perc: 2-6, 12. p.: 19-17, 18. p.: 26-31, 25. p.: 35-39, 28. p.: 37-49,35. p.: 53-56. Bálint Réka 9 pontot szerzett KIPONTOZÓDOTT: Horváth Zs. a 40. percben. Idegesen kezdett a KSC, Pungorék két könnyű kosárral szerezték meg a vezetést. A ne­gyed közepétől szigorítottak vé­dekezésükön az atomosok, Bá­lint többször is pontosán célzott, így nem tudott ellépni az alap­szakasz negyedik helyezettje. A második negyedben Turoczi tripláival növelte előnyét a ZTE, de Varda és Makszimovics jókor rázta meg magát. Nem volt ma­gas színvonalú a találkozó, rossz százalékkal dobott mindkét gár­da. A kemény küzdelem azon­ban némileg kárpótolta a néző­ket, akik a.szokásos vehemenci­ával űzték-hajtották Bukovszki­ékat. Keménységnek egyébként ára volt, gyorsan gyűltek a sze­mélyi hibák, emiatt is sokat for­gatták a pályán az edzők játéko­saikat. A koreográfia mindvégig azonos volt, a vendégek elléptek öt-hat ponttal, s onnan egyenlí­tett, vagy fordított a Szekszárd. Az első félidő vége ilyen szem­pontból rosszul jött ki. A fordu­lás után annyiban változott a helyzet, hogy a névnapos Hor­váth Zsófia vezetésével 12 pont­tal is meglépett a ZTE. A negyed hajrájában Bukovszki pörgött fel, a karmestert csak faultokkal tudták megállítani, de ő biztosan értékesítette a büntetőket. A meccs végén kétszer megvillant az egyenlítés lehetősége Vardá­ék előtt, ám a kritikus helyze­tekben újabb hibák csúsztak be. A KSC a vereség ellenére helyt­állt, ez volt a legszorosabb mécs­esé a nála erősebb Volán ellen. Újhelyi Gábor csapata a 7. he­lyért a Seat Foton-Győrrel ját­szik, az első találkozó vasárnap 18 órakor lesz a Rába-partján. újhelyi Gábor: - Amikor ar­ról volt szó, hogy rendnek fegye­lemnek kell lennie a pályán, megoldani a feladatot, bedobni a gólt, hogy egyenlítsünk, akkor jött elő a be... bencze tamás: - A negyed­döntők csalódása után még nem igazán találjuk a helyünket, re­mélem, a következő hétre sike­rül feljavulnunk. ■ F. V. t