Tolnai Népújság, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-28 / 99. szám

2008. ÁPRILIS 28., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPŰ SPORT Kettős Ferrari-győzelem született a Forma 1-es barcelonai futamon. Az élről induló finn Kimi Ráikkö- nen nyert csapattársa, Felipe Mássá előtt 10. oldal Balaskó triplájával nyert a Paks labdarúgás Az első percben vezetéshez és emberelőnyhöz jutott a Bonyhád Balaskó Iván ezúttal az NB lll-as csapatban kapott helyet, három góljával azonban bizonyította, hogy az első csapatban is számíthat rá Gellei edző Fontos győzelmet aratott a Dombóvár, simán győ­zött a Paks, a Szekszárdi UFC egy ponttal távozott Kaposvárról az NB III Dráva-csoportjában. Tudósítóinktól BONYHÁD VÖLGYSÉG LC-NAGYKA­nizsa 2-0 (2-0). Bonyhád, 200 néző. V: Mód. Bonyhád: Kovács L- Dávid, Mosonyi Á., Máté N., Krausz- Thám, Hosnyánszki Zs., Hosnyánkszi T. (Brandt), Bán- Máté R. (Bozsó), Fischer (Takács N.). Edző: Kiss lános. Nagykanizsa: Horváth G.- Far­kas J., Pozsgai, Visnovics, Balázs- Merczigány (Kirharma- dás), Boros Z., Burucz, Budai (Nagy T.)- Újvári (Takács B.), Cs. Horváth. Edző: Tóth Attila. Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, az egykori kitűnő fut­ballista, majd edző Wágner Jó­zsef (Csuli) emlékének adóztak a nézők. A hazai csapat már az első percben megszerezte a ve­zetést, ráadásul a vendégek Pozsgai kiállítása miatt a hátra­lévő 89 percet emberhátrányban játszották. Gól: Fischer (11-es- ből), Thám. Jók: Hosnyánszki Zs., Mosonyi Á., Máté N., Thám, illetve Visnovics, Burucz, Budai. Kiss János: - A mai mérkőzé­sen a győzelem volt a cél, és ezt teljesítettük. A győzelmet Apa- czeller Ervinnek ajánljuk fel. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-CSURGÓ 2-1 (2-0). Dombóvár, 200 néző. V:. Dombóvár: Szabados- Banai P., Várai, Tóth M.- Nagy N., Kadarkuti- Farkas I. (Kázmér), Steiger (Samu), Kovács R.- Bock (Újvári), Fábián. Játékos-edző: Hopp Krisztián. Csurgó: Bolla- Filippó, Kozma, Kütsön (Rozs), Cservölgyi- Bódis (Varga Cs.), Szűcs, Szabó S., Gergelics (Steindl)- Balogh Zs., Németh J. Edző: Beke Lajos. A félórás késéssel kezdődő mérkőzésen a hazai csapat meg­érdemelt győzelmet aratott. Gól: Kovács R., Nagy N., illetve Né­meth J. Jók: Tóth M., Nagy N., Ko­vács R., illetve Németh J., Balogh. hopp Krisztián: - Már az első félidőben nagyobb arányban ve­zethettünk volna, de így is meg­érdemelten nyertünk a szá­munkra fontos mérkőzésen. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI ll-SZEK- szárdi UFC o-o. Kaposvár, 50 néző. V: Vizi. Kaposvár: Kovács- Szolomájer (Keczeli), Kovácse- vics, Ribi, Márton- Balogh, Androsics, Németh R, Reszli (Németh M.)- Bozsovics (Májer), Graszl. Edző: Pusztai László. Szekszárd: Klézl- Wéber, Fehér A., Márton E. (Deli), Torma- Ranga (Lizák), Tóth R, Pulcz, Rikkers (Calka S.), Csende R.- Hencz. Edző: Kniesz Mátyás. Lüktető iramú, sportszerű mér­kőzésen mindkét csapat győze­lemre játszott, de a rossz talajú pályán a befejezések egyik olda­lon sem sikerültek. A döntetlen igazságos. Jók: Ribi, Androsics, Németh R, illetve Wéber, Fehér A., Pulcz, Ranga, Csende R. kniesz MÁTYÁS: - A játékunk alapján közelebb álltunk a győ­zelemhez. PAKSI FC ll-MOHÁCS 4-1 (1-1). Paks, 70 néző. V: Golubics. Paks: NB III, Dráva-csoport 1. Sz.lőrlnc 25 20 3 2 58-16 63 2. Balatonlelie 25 17 3 5 43-15 54 3. Bogád 25 14 6 5 43-31 48 4. Bonyhád 25 13 7 5 48-31 46 5. Marcali 25 13 5 7 49-38 44 6, Pécsvárad 25 13 3 9 55-40 42 7. Paks 25 12 6 7 50-39 42 8. Szekszárd 25 11 4 10 35-30 37 9. Kaposvár 25 9 8 8 42-33 35 10. Dombóvár 25 10 3 12 32-35 33 11. Nagykanizsa 25 9 6 10 42-43 33 12. Beremend 25 9 4 12 36-48 31 13. Nagyatád 25 7 7 11 41-39 28 14. Csurgó 25 7 5 13 32-55 26 15. Mohács 25 6 6 13 32-38 24 16.PVSK 25 5 5 15 21-46 20 17. Tamási 25 3 4 18 30-71 13 18. Boly 25 2 5 18 26-67 11 Pokorni- Fritz, Tamási G., Böde, Szabó J.-Szakács, Kozák (Varga T.), Mészáros L, Balaskó (Dob­ra)- Pap R. (Kern), Vári. Edző: Dienes Pál. Mohács: Vukmann- Fürdős, Fazekas, Halász, Gil- lich- Balázs, Székely (Papp), Fischer (Horváth), Strigencz- Újvári, Borka (Schneider). Edző: Bíró Ferenc. A mérkőzést a ven­dégek kezdték szervezettebben, de a második félidőben Balaskó Iván büntetője megadta a kellő lendületet a paksiak újabb győ­zelméhez. Gól: Balaskó 3 (egyet 11-esből), Böde, illetve Gillich. Jók: Tamási G., Szakács, Böde, Balaskó, illetve Gillich, Halász. dienes Pál: - Az időnként tíz emberrel védekező Mohács hat­van percig tudta szorossá tenni a mérkőzést. TAMÁSI FC-BEREMENDI ÉSK 2-3 (0-1). Tamási, 100 néző. V: Böröczi. Tamási: Makiári- Filó- tás (Nagy T.), Pintér, Schell, Vlocskó- Dobos (Béres), Kovács R, Tolmácsi- Gyánó G., Bállá, Kollár (Bizony). Edző: Molnár László. Beremend: Garai- Istó- kovics, Vida, Farkas B., Farkas Á.- Kása (Bodor), Szoboszlai, Nagy B., König (Illés)- Tóth D., Polgári. Edző: Tihanyvári László. A győzelemhez ennél sokkal több kell. Gól: Schell, Balia, illet­ve Tóth D. 2, König. Jók: Pintér, Schell, Gyánó, illetve Tóth D., Garai, Farkas B., Farkas Á. molnár László: - Nem csak az utolsó húsz percben kell fociz­ni. Két ember lelkesedése kevés. A 25. FORDULÓ TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: Bogád SE-Bólyi SE 7-4, Nagyatádi FC-Marcali VFC 0-2, Pécsváradi Spartacus-PVSK Fürge Nyuszi 2-0, Szentlőrinc- Balatonlelle 0-0. Erdei Zsolt tizedszer védte meg a WBO övét profi boksz Erdei Zsolt egy­hangú pontozással legyőzte az amerikai DeAndrey Ab­ront és ezzel tizedik alka­lommal megvédte a Boksz Világszervezet (WBO) félne­hézsúlyú világbajnoki címét a drezdai profi ökölvívógá­lán. Erdei az utolsó percben közel volt a kiütéshez, de az amerikai végül kibírta állva. A szenzációs gólokat lövő brazilok győztek a gálán labdarúgás Az 1994-es vi­lágbajnok brazil labdarúgó­válogatottra épülő Brazil Masters94 6-4-re nyert a Honvéd bajnokcsapataiból összeállított együttes ellen a Bozsik Stadionban rendezett szombati gálamérkőzésen. A A találkozót Puhl Sándor ve­zette, aki az 1994-es ameri­kai vb-döntőt is dirigálta. Hypo-Zvezda döntő lesz a női Bajnokok Ligájában kézilabda Nem jutott be a Győr a női kézilabda Bajno­kok Ligája fináléjába, mert az idegenbeli kétgólos siker után hazai pályán 27-21-re kikapott az orosz Zvenyigo- rodtól. A másik ágon a Né­meth András által irányított, Tóth Tímeát (10 gól) és Kirs- ner Erikát felvonultató oszt­rák Hypo könnyedén nyert 36-29-re a Lada Toljatti el­len, s jutott a fináléba. Konkoly és az ETO elbukott @ TOVÁBBI SPORTHREK, cikkek: www.teol.hu Három bombagól pecsételte meg a paksi csapat sorsát labdarúgás Hiába játszott jól mezőnyben a PFC, megint bebizonyosodott: a győzelemhez gólok kellenek Kriston Attila (balról) és Éger László között Juszuf Dajic A Paks nem játszott rosszul, de három bombagól megpecsételte a sorsát Székesfehérváron, így a Vidi könnyedén tette zsebre a három pontot. Mindkét csapat jó passzban várta az összecsapást: az FC Fe­hérvár legutóbbi öt mérkőzését megnyerte, a Paks pedig leg­utóbbi öt meccséből négyszer gyűjtötte be a három pontot. En­nek ellenére a Vidi számított esélyesebbnek, már csak azért is, mert legutóbb a 16 mérkőzé­sen át veretlen Győri ETO-t is megállította (1-0), míg a Paks a Sopron ellen papíron begyűjtött három pontját megelőzően kika­pott a REAC-tól (1-2). Bátran kezdtek az eltiltott Tököli és a megműtött Molnár nélkül felál­ló paksiak, helyzeteik is voltak, de gólt csupán a Fehérvár tudott szerezni. Dvéri pompás találatá­val (a karmester 18-ról bombá­zott a jobb felsőbe) az első félidőt követően megérdemeten veze­tett a hazai gár­da. A második já­tékrészben töb­bet hibáztak a fe­lek, de Nagy Dá­niel gondoskodott róla, hogy ne fulladjon unalomba a meccs: 28 méterről úgy suhintotta a kapu­ba a labdát, hogy az a felső léc­ről vágódott a hálóba. A hajrá­ban Márkus betalált, ám a játék­vezető nem adta meg a gólt, a 92. percben pedig ha még nem Gellei Imre nem volt elégedetlen, csak a gólokat hiányolta. lett volna elég a korábbiakból: Koller ágyúzott 16 méterről a jobb felsőbe. A Paks hiába csi­nált szép dolgokat, mivel a focit gólra játsszák, üres kézzel volt kénytelen hazatérni. Gellei Imre, a paksiak szakve­zetője nem volt elkeseredve a ta­lálkozó után, a tréner elégedett volt csapata pro­dukciójával, amely szerinte já­tékban mindenképpen a Fehér­vár fölé nőtt, s csupán a kapu előtti határozatlansága miatt ka­pott ki. Ehhez csak annyit tennénk hozzá: bizonyosan senki sem bánkódna, ha a jövő szombati hazai találkozón a Győr lefociz­ná a pályáról a Paksot, ám há­rom bombagóllal Zováthék nyer­nék meg az összecsapást. FC FEHÉRVÁR-PAKSI FC 3-0 (1-0). Székesfehérvár, 3315 né­ző. V: Veizer. Fehérvár: Sebők- Lázár, Koller, Horváth G., Mohi- Farkas B., Sifter (Csobánki, 86.)- Simek, Dvéri (Lattenstein, 88.), Dajic (Nagy D., a szünetben)- Sitku. Vezetődző: Disztl László. Paks: Kovács A.- Kriston, Éger, Salamon, Hanák- Heffler, Zo- váth, Horváth S. (Böde, 74.), Báló (Csehi, 58.)- Márkus, Kiss T. (Weitner, 77.). Vezetőedző: Gellei Imre. Gólszerzők: Dvéri (22.), Nagy D. (70.), Koller (92.). Tabella a 10. oldalon. ■