Tolnai Népújság, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-14 / 87. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2008. ÁPRILIS 14., HÉTFŐ SPORT HÍRSÁV Csillag Balázs második lett az ob rövidebb távján Két sovány pontra futotta labdarúgás A rangadón az erős Paks kikapott a Balatonlellétől r Újabb rangadón győzött az ETO, így már csak egy pont a hátránya MEZEI FUTÁS Csillag Balázs, az AC Szekszárd középtávfu­tója második lett a centenári­umi, 100. országos mezeifutó bajnokság 6 km-es távján. A Nadapon megrendezett vi­adalon a pécsi Tóth László megvédte címét, 12 km-en klubtársa, Bene Barnabás nyert nagy fölénnyel. Kálovics Anikó tízezren olimpiai B szintet futott ATLÉTIKA Kálovics Anikó a 4. helyen végzett az Isztambul­ban rendezett 10 ezer méte­res Európa Kupán. A 2003- as mezeifutó Eb-n bronzér­mes Kálovics, aki maratonon már korábban olimpiai A szintes lett, ezzel 10 ezren teljesítette a B szintet. Mérkőzés nélkül győzött Athénban Bedák Pál ökölvívás Bedák Pál mérkő­zés nélkül megnyerte a 48 kg-osok versenyét az athéni olimpiai kvalifikációs tor­nán. A kispestiek világbajno­ki ezüstérmese a spanyol Jose Nieves ellen lépett volna ringbe, ám ellenfele kézsérü­lése miatt nem állt ki. Juve-győzelem a Serie A szombati szupermeccsén labdarúgás A luventus fordulatos mérkőzésen 3-2- re legyőzte az AC Milant az olasz bajnokság 33. forduló­jának rangadóján. A torinói­ak ezzel megerősítették har- madik helyüket, míg a Milan egyre távolabb kerül a BL- indulást érő 4. helytől. A meccsen Salihamidzic és Inzaghi is duplázni tudott. Mindössze két pontra fu­totta a Tolna megyei NB III-as csapatok erejéből a Dráva-csoport hétvégi for­dulójában. A rangadón a megerősített Paks nem bírt a Balatonlellével. Tudósítóinktól SZENTLŐRINCI SE-SZEKSZÁRDI ufc 2-0 (0-0). Szentlőrinc, 150 néző. V: Borbás. Szekszárd: Klézl- Wéber (Csóti), Fehér A., Pulcz, Torma- Ranga (Csende R.), Calka S. (Deli), Tóth P., Rikkers, Lizák- Hencz. Edző: Kniesz Mátyás. ló iramú mérkő­zésen a hazaiak egy lesgóllal szereztek vezetést, válaszul a vendégek két nagy ziccert is el­hibáztak. Végül a 88. percben egy formás hazai akció eldöntöt­te a mérkőzést a szervezetten ját­szó, helyzeteit elhibázó vendé­gek ellen. Gól: Pincehelyi, Orlo- vics. lók: Leipold, Papes, (Mo­vies, Pincehelyi, illetve Tóth R, Rikkers, Hencz, Csende R. kniesz mátyás: - Sokáig ne­hézzé tettük a hazaiak számára a mérkőzést. PAKSI FC II-BALATONLELLE 0-1 (0-0). Paks, 100 néző. V: Hrebik. Paks: Pokorni- Szakács, Mészá­ros L, Böde, Szabó I.- Fritz, Ta­mási G., Búzás, Brukner- Vári, Pap R. (Kozák). Edző: Dienes Pál. Az első félidő - néhány kisebb helyzetet leszámítva - esemény­telenül zajlott. A második játék- 1 részre felébredt a Balatonlelle, J aminek meg is lett az eredmé- J nye. Gól: Kohány. lók: Mészáros £ I. , Böde, illetve Kohány, Zsiga, Galgóczi. dienes PÁL: - Jobban játszot­tunk. Az összeszokottabb csapat nyert. DOMBÓVÁRI fc-rutin-nagy- atád l-l (0-0). Dombóvár, 150 néző. V: Lak. DFC: Szabados- Kovács R., Várai, Tóth- Nagy N., Steiger (Hopp)- Farkas L, Pest R., Kázmér (Banai P.)- Fábián, Bock. Játékos-edző: Hopp Krisz­tián. Középmezőny rangadóján nem bírt egymással a két csa­pat, mindkét oldalon a gyenge helyzetkihasználás eredményez­te a pontosztozkodást. Gól: Bock, illetve Pintér. Kiállítva: Pintér (szövegért) a 70., Károli (könyö­költ) a 80. percben. Jók: Bock, Kovács R., Tóth, illetve Horváth J. , Prucsi, Brezovszky. • ■ A labdarúgó Soproni Liga 23. fordulójában a Győr legyőzte a listavezető MTK-t, Egervári Sán­dor csapata egy pontra megköze­lítette a fővárosi kék-fehéreket a bajnoki tabellán. Nikolovék vala­mennyi tavaszi rangadójukon győztesen hagyták el a pályát. Vastaps köszöntötte a Bozsik- stadionban Aldo Dolcettit: az olasz tréner jelenlegi együttese pontot rabolt a bukdácsoló Hon­védtől. Nyolcezer néző előtt a Nyíregyháza nyerte a keleti rangadót. Hét személyt állított elő a rendőrség a mérkőzés alatt történt rendbontások miatt, amelyben két szurkoló súlyosan, az intézkedő rendőrök közül szinten ketten pedig könnyeb­ben megsérültek. A két súlyosan sérült szurkolót kórházba szállí­tották a szombati meccsről, a nyomozók jelenleg azt vizsgál­ják, hogy milyen körülmények között szerezték a sebeiket. EREDMÉNYEK: VASAS-DVSC- teva 0-3 (0-2). lllovszky Stadi­on, 1000 néző. V: Iványi. Gól: Kouemaha (7., 25.), Czvitkovics (71.). Kiállítva: Tóth A. (83.). GYŐRI ETO FC-MTK BUDAPEST 1- 0 (0-0). Győr, 5000 néző. V: Solymosi. Gól: Nikolov (51.). TATABÁNYA-ÚJPEST FC 2-3 (O-l). lllovszky Stadion, 3000 néző. V: Vad II. Gól: Vámosi (59.), Megyesi (84.), illetve Tisza (22., 76.), Korcsmár (61.). NYÍREGYHÁZA-DVTK-BORSODI 2- 1 (2-0). Nyíregyháza, 8000 né­ző. Gól: Gránát (12.), Miskolczi (45.) illetve Honma (55.). Kiállít­va: Kamber (42.). BUDAPEST HONVÉD-BFC SIÓ­FOK l-l (O-l). Bozsik Stadion, 1500 néző. V: Kassai. Gól: Abbas (80.), illetve Miklósvári (4.). A Gabona Transz Kaposvár-Zala- egerszeg mérkőzést ma játsszák (tv: sport2, 18 óra). A Fehérvár csapata 3-0-val kapta a Sopron elleni mérkőzés három pontját. Az NB 1 állása l.MTK 23 14 6 3 49-18 48 2. Újpest 23 14 5 4 46-26 47 3. Győri ETO 23 13 8 2 52-26 47 4. OVSC 23 13 6 4­46-24 45 5. Fehérvár 23 12 3 8 37-26 39 6. Honvéd 23 11 6 6 38-24­39 7. Kaposvár 22 10 7 5 32-28 37 8. Zalaegerszeg 22 9 5 8 42-31 32 9. Nyíregyháza 23 9 5 9 26-27 32 10. Vasas 23 7 5 11 29-39 26 11. Paksi FC 23 6 7 10 38-41 25 12.REAC 23 6 6 11 26-36 24 13. Diósgyőr 23 4 9 10 26-45 21 14. Siófok 23 4 8 11 23-35 20 15.Tatabánya 23 2 3 18 27-69 9 A Sopron együttesét az MLSZ kizárta a bajnokságból Bán Csaba és a bonyhádiak egy lépéssel mindig a PVSK-játékosok előtt jártak, mégsem tudtak győzni HOPP KRISZTIÁN: - Reális ered­mény születetett, bár az első fél­időben eldönthettük volna a három pont sorsát. NB III, Dráva-csoport 1. Sz.lőrinc 23 19 2 2 54-16 59 2. Balatonlelle 23 17 2 4 43-13 53 3. Bogád 23 13 5 5 35-26 44 4. Bonyhád 23 11 7 5 44-31 40 5. Pécsvárad 23 12 3 8 53-38 39 6. Marcali 23 11 5 7 44-37 38 7. Paks 23 10 6 7 43-36 36 8. Szekszárd 23 10 3 10 33-30 33 9. Nagykanizsa 23 9 6 8 40-38 33 10. Kaposvár 23 8 7 8 38-33 31 11. Dombóvár 23 9 3 11 29-31 30 12. Nagyatád 23 7 6 10 40-36 27 13. Csurgó 23 7 5 11 31-49 26 14. Beremend 23 7 4 12 28-45 25 15. Mohács 23 5 6 12 25-32 21 16. PVSK 23 5 5 13 21-40 20 17. Tamási 23 3 4 16 26-62 13 18. Boly 23 2 5 16 21-55 11 BONYHÁD VÖLGYSÉG LC-PVSK- fürge nyuszi l-l (O-l). Bony- hád, 150 néző. V: Fodor Gy. Bony- hád: Kovács L.- Dávid, Hos- nyánszki Zs., Máté N., Krausz- Thám (Bozsó), Hegedűs L., Hosnyánszki T., Bán- Máté R., Fischer (Takács N.). Edző: Kiss János. Felejthető játék, felejthető játékvezetés, csalódott nézők. A labdarúgást csatárok nélkül nem lehet eredményesen játsza­ni. Gól: Máté N., illetve Müller. Kiállítva: Hegedűs L. a 84. perc­ben. Jók: Máté N., Hegedűs L, Dávid, illetve Both, Molnár G., Balázs, Müller. Kiss János: - Nem játszottunk jól az első félidőben, a második­ban küzdöttünk és sajnos raj­tunk kívül álló okok miatt nem sikerült nyerni. TAMÁSI SE-NAGYKANIZSA 2-3 (1-2). Tamási, 100 néző. V: Ferencz N. Tamási: Jónás- Pin­tér, Juhász I. (Gulyás), Vlocskó- Filótás, Kovács R, Tolmácsi (Do­bos), Schell, Gyánó- Kollár, Bállá. Edző: Molnár László. Az egy pontot megérdemelte volna a második félidőt végig ember- hátrányban játszó hazai csapat. Gól: Pintér, Schell, illetve Vis- novics (11-esből), Budai, Cs. Hor­váth. Kiállítva: Gulyás (szövege­lésért) az 50. percben. Jók: Pin­tér, Vlocskó, Gyánó, illetve Pozs- gai, Budai, Visnovics. molnár László: - Ennél csak jobb jöhet. Del Piero kezdte a gólgyártást @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, cikkek: www.teol.hu Három győzelem után veszített a Paksi FC a REAC ellen labdarúgás A rákospalotaiak ellen nem megy az atomvárosiaknak: négy meccs, nulla győzelem a mérleg Nem megy a Paksi FC-nek a REAC ellen. A két csapat eddig négyszer találkozott az élvonal­ban, de a PFC egyszer sem tudott nyerni. Az elmúlt hetek formája alapján ezúttal joggal bizakod­tak a paksiak, ám a soproni ki­rándulás is sikertelenül zárult a Gellei-tanítványok számára. A gárda ezúttal nern tudta megis­mételni a legutóbbi fordulókban mutatott jó játékát, a REAC meg­érdemelte a győzelmet. A rákos- palotaiak a mérkőzés elején sor­ra dolgozták ki helyzeteiket, ám ezekből csak egyet tudtak gólra váltani - vagy a csatárok céloz­tak pontatlanul, vagy Kovács At­tila védett remekül. Aztán alig negyedóra elteltével Varga Zol­tán mégiscsak bevette a kaput. Gellei Imre rögvest változtatott is, az óvatosságra utaló egyékes felállásról Belényesi becserélé­sével visszaállt a kétcsatárosra, s a félidő hajrájában a paksiak az első valamire való támadásuk­ból Kiss Tamás pompás fejesé­vel egyenlítettek is. A második játékrész REAC-góllal kezdődött és valljuk be: Aczél Zoltán csapa­ta az első negyedórában be is biztosíthatta volna győzelmét. A helyzetek azonban kimaradtak, így a PFC-nek megvolt az esélye a pontszerzésre. A hajrában fel is jöttek a paksiak, sorra dolgoz­ták ki a helyzeteket, ám azokat kihagyták. A hajrában aztán Szabó Zsolt játékvezető lépett elő Kiss Tamás (jobbról) és Kapcsos csatájából utóbbi kerül ki győztesen főszereplővé: a 80. percben Hor­váth Gábor utolsó emberként a 16-os vonalánál rántotta le Balaskó Ivánt, ám a bíró sípja né­ma maradt. Pedig a védőnek ki­járt volna a piros lap és a szabad­rúgás (vagy 11-es?) is a Paksnak. S ki tudja, mi lett volna, ha az utolsó tíz percet emberelőnyben játssza le a PFC. A fociban azon­ban nincsen ha, így pedig pont nélkül tért haza Sopronból az atomvárosi egylet. Gellei Imre reálisan értékelt: - Az első fél­időben kezdeményezőbb volt a REAC, Kovács Attila bravúrjaira is szükség volt ahhoz, hogy dön­tetlennel forduljunk. A szünet után kiegyenlítettebb lett a já­ték, de hát ilyen a futball, a REAC fólénk kerekedett. Kíván­csi vagyok Balaskó buktatására, a videót megnézve sokkal oko­sabbak leszünk. SOPRONI LIGA, 23. FORDULÓ: REAC-PAKSi FC 2-1 (l-l). Sop­ron, 700 néző. V: Szabó Zs. REAC: Szántai- Kőhalmi, Hor­váth G., Kapcsos, Sallai- Danes (Dinka 58.), Erős K., Varga Z. (Kovács B., 91.), Somorjai- Nyer­ges, Torma (Rása, 78.). Edző: Aczél Zoltán. Paks: Kovács A.- Kriston, Éger, Salamon, Molnár Z.- Heffler (Böde, 52.), Zováth- Márkus (Belényesi, 23.), Kiss T., Báló (Balaskó, 72.)- Tököli. Edző: Gellei Imre. gólszerzők: Varga Z. (14.), Somorjai (47.), illetve Kiss T. (37.). ■