Tolnai Népújság, 2008. március (19. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-25 / 70. szám

2008. MÁRCIUS 25., KEDD - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT A Honvéd női csapata nem jutott be a Final Fourba vízilabda Nem jutott be a Honvéd a női vízilabda BEK négyes döntőjébe, mivel ne­gyeddöntős párharcában az idegenben elért 9-9-es dön­tetlenjét követően hazai kör­nyezetben 10-7-re alulma­radt a görög Vuliagmenivel szemben. Szombaton kiesett a Dunaújváros is. A szerb Djokovic győzött az Indian Wells-i tornán tenisz Novak Djokovic nyer­te meg az Indian Wells-i te­nisztorna férfi versenyét. A harmadikként rangsorolt já­tékos három szettben (6:2, 5:7,6:3) múlta felül az előző körben a világelső svájci Ro­ger Federert búcsúztató a- merikai Mardy Fisht. Babos és Vadócz gárdája idegenben nyert bajnokit labdarúgás A Babos Gábor­ral és Vadócz Krisztiánnal felálló NEC Nijmegen 2-1-re nyert a W Venlo otthonában a holland bajnokság 30. for­dulójában. Mindkét magyar végigjátszotta a találkozót. A második helyen álló Ajax Amsterdam egy góllal kika­pott a Twente ellen (2-1). Beckham a franciák ellen századossá léphet elő labdarúgás David Beck­ham szerepel a franciák el­len készülő angol válogatott szűkített, 23 fős keretében. Fabio Capello, a szigetorszá­gi együttes kapitánya múlt szombaton csökkentette a 30-as listáját. Beckham szá- zadszor szerepelhet a nem­zeti csapatban. David Beckham százados lehet @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, cikkek: www.teol.hu Az UFC-nek szép a tavasz labdarúgás Harmadik idei meccsét is megnyerte a Szekszárd A Szekszárdi UFC nyerte az NB III Dráva-csoportja második tavaszi megyei rangadóját. A Paksi FC sok helyzetet kihagyott, így alig nyert Csurgón. A Bonyhád ellen a játék­vezetői hármas döntött. Tudósítóinktól SZEKSZÁRDI UFC-TAMÁSI FC 2-0 (2-0). Szekszárd, 70 néző. V: Ja- kab A. Szekszárd: Horváth B.- Wéber, Márton E., Fehér A., Calka S.- Lizák (Ranga), Rik- kers, Torma (Horváth E.), Tóth R, Csende I. (Gyarmati)- Deli. Edző: Kniesz Mátyás. Tamási: lónás- Sipos N. (luhász G.), Pin­tér A., Gulyás, Filótás- Gyánó G., Schell, Kovács R, Tolmácsi (Bé­res Sz.)- Kollár, Bállá (Adilson). Edző: Molnár László. Nehezen lendültek játékba a csapatok a csúszós, mély talajú pályán. Majd tíz perc alatt - két Deli-Rikkers kombináció révén - megnyugtató előnyhöz jutott a félidő középső periódusában ve­szélyesebben támadó hazai csa­pat. Szünet után a Tamási min­dent megpróbált, de csatárai nem állították megoldhatatlan feladat elé az UFC hálóőrét. Gól: Rikkers (2, egyet 11-esből). Jók: Rikkers, Deli, Fehér A., Tóth R, illetve Pintér, Schell, Gyánó G. kniesz mátyás: - A mérkőzés összképe alapján a győzelmünk megérdemelt. MOLNÁR LÁSZLÓ: - Az ÖSSZe- szokottság hiánya látszik csapa­tom játékán. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-PÉCSVÁ- radi Spartacus o-i (0-0). Dom­bóvár, 200 néző. V: Hegyi. Dom­bóvár: Szabados- Kovács, Várai, Tóth M., Nagy N.- Kadarkuti, Farkas I., Kőhalmi (Bock), Káz- mér (Bősz)- Nagy T. (Samu), Fá­bián. Játékos edző: Hopp Kriszti­án. Pécsvárad: Tasselmajer- Bo­tos, Lutz, Krausz, Bocz- Weit (Adorján), Schweitzer, Miklós, Dénes- Somodi (Koch), Tóth A. Edző: Lutz Jakab. Jó iramú mérkőzésen a hazai­ak nem tudták gólra váltani a fö­lényüket. A vendégek a 88. perc­ben egy gyanús körülmények között esett góllal elvitték a há­rom pontot. Gól: Dénes. Jók: Tóth M., Kadarkuti, Farkas, illetve Tasselmajer, Botos, Dénes. hopp Krisztián: - Még többet Tolmácsi Tibor (5) és Lizák Péter párharcát és a találkozót is a szekszárdiak nyerték meg, Az UFC harma­dik tavaszi meccsét is megnyerte, míg a té­len átalakított Tamási harmadszor szenve­dett vereséget az NB lll-s focibajnokság tavaszi szezonjában. A szekszárdiaknak azonban még csak most jön a neheze, a következő fordulókban a csoport erősebb csapatai ellen kell megmutatniuk, hogy az eddigi három győzelmük nem volt véletlen SkUÍ kell tennünk ahhoz, hogy az eh­hez hasonló mérkőzéseket meg tudjuk nyerni. MARCALI-BONYHÁD VÖLGYSÉG lc 2-o (0-0). Marcali, 120 néző. V: Molnár. Marcali: Tánczos- Ta­kács M., Zugor, Kormos, Fekete NB Ili, Dráva-csoport 1. Sz.iőrlnc 20 17 2 1 48-14 53 2. Balatonlelle 20 14 2 4 34-13 44 3. Bonyhád 20 10 6 4 39-28 36 4. Pécsvárad 20 11 2 7 43-31 35 5. Bogád 20 10 5 5 29-24 35 6. Marcali 20 10 4 6 38-31 34 7. Szekszárd 20 10 3 7 33-24 33 8. Paks 20 9 5 6 41-34 32 9. Kaposvár 20 7 6 7 33-29 27 10. Dombóvár 20 8 2 10 27-28 26 11. Nagykanizsa 20 7 5 8 36-36 26 12. Nagyatád 20 7 4 9 36-30­25 13. Beremend 20 7 3 10 26-41 24 14. Csurgó 20 5 5 10 26-40 20 15. PVSK 20 5 2 13 18-37 17 16. Mohács 20 3 6 11 17-29 15 17. Tamási 20 3 3 14 23-54 12 18. Boly 20 2 5 13 21-45 11 A. - Kővári, Somogyi, Mixtai, Né­meth A.- Kovács P. (Bellán), Kiss B. Edző: Németh József. Bony­hád: Kovács L.- Dávid, Mosonyi Á., Máté N., Krausz- Hosnyánsz- ki T. (Takács N.), Thám, Máté R., Hegedűs L, Bán- Illés Z. (Illés Zs.). Edző: Kiss János. Egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, egyik csapat előtt sem alakult ki igazi helyzet. A szünet után volt néhány lehetősége a so­mogyi gárdának. A meccset az döntötte el, hogy egy olyan gólt ítélt meg a játékvezető (partjel­zője belntésére), amikor a labda nem is haladt át a gólvonalon. A kitámadó Bonyhádot aztán is­mét büntette a Marcali. Gól: Kő­vári, Kiss B. Jók: Kiss B., Németh A., Zugor, illetve Mosonyi Á., Má­té N., Hegedűs L. Kiss János: - Egy rossz játék­vezetői döntés miatt vereséget szenvedtünk. CSURGÓ-PAKSI FC II1-2 (0-0). Csurgó, 100 néző. V: Nagy. Paksi FC II: Pokorni- Szakács V, Fritz, Kern, Szabó J.- Brukner (Szé­les), Mészáros L, Dienes G. (Ko­zák), Bohner R.- Vári, Pap R. Edző: Dienes Pál. Rengeteg helyzetet dolgozott ki az egész találkozón nagy fö­lényben futballozó Paks, ám le­hetőségeit két kivételtől elte­kintve sorra kihagyta, így a vártnál nehezebben szerezte meg a három bajnoki pontot. Gól: Pap R., Kern. Jók: Szakács, Fritz, Vári, Pap R. dienes pál: - Helyzeteink alapján nagyobb arányban is nyerhettünk volna. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Nagy­atád-Szentlőrinc 0-0, PVSK- Bóly 3-1, Kaposvári Rákóczi II-Bogád 1-2, Balatonlelle- Be- remend 2-0, Nagykanizsa-Mo- hács 2-1. A hosszabb paddal rendelkező Sopron megvédte kupaelsőségét A címvédő Sopron hódította el a női kosárlabda Magyar Kupát, miután a négyes döntő zárómér­kőzésén legyőzte a házigazda Pécset. EREDMÉNY: MKB-EUROLEASING SOPRON-MIZO PÉCS 2010 77-63 (18-15, 22-23, 15-8, 22-17). A legjobb pontszerzők: Honti 22/3, Milovanovic 17/9, Gorbunova 10, illetve Iványi 24/12, Coelho 12, Fegyverneky 11/6. Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, amelyből - fő­ként a remek napot kifogó Honti és Milovanovic révén - a címvé­dő soproniak jöttek ki jobban. A folytatásban némi meglepetésre maradt a vendégek fölénye, tize­dik kupaaranyukra hajtó hazai­ak részéről csak Iványi, vala­mint Fegyverneky nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. A harmadik periódusban mindössze 8 pontot hozott össze a távolról 33 százalékosan célzó Rátgéber-együttes. A végén még 65-63-ra felzárkóztak a hazaiak. Itt viszont megállt a tudomány: a Sopron egy 10-0-s rohammal eldöntötte a csatát. A Pécs - az Euroligát leszámítva - első meccsét vesztette el az idényben. a 3. helyért: Zala Volán- ZTE-Szolnoki NKK 67-64 (19-14,19-12,9-22,20-16). ■ Három támadó középpályással a szlovénok ellen Várhidi Péter, a magyar labdarú­gó-válogatott szövetségi kapitá­nya több kulcsjátékosára sem számíthat a szerdai, szlovénok elleni barátságos mérkőzésen.- Mindig azt mondtam, hogy egy válogatott nem lehet tartalé­kos, nekünk most mégis több problémával kell megküzde- nünk, hiszen nincs itt Gera Zol­tán és Löw Zsolt, valamint Haj­nal Tamás és Halmosi Péter ki­dőlt a sorból - mondta Várhidi. Az említett futballisták hiá­nyában a szakember mindössze három támadóközéppályással, Husztival, Dzsudzsákkal és Buzsáky Ákossal számolhat a szerdai meccsen. Az előretolt ék posztján Orosz Péter vagy Ferenczi István kap majd bizonyítási lehetőséget. ■ A világbajnok nem kegyelmezett, Räikkönen simán győzött forivia-i A Malajziai Nagydíjon a lengyel Robert Kubica és a finn Heikki Kovalainen állhatott még fel a dobogóra A vb-címvédő Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája nyerte az 59. Forma-l-es világbajnokság második futamát, a Malajziai Nagydíjat Sepangban. A máso­dik helyen a lengyel Robert Kubica (BMW-Sauber) végzett, míg a harmadik a finn Heikki Kovalainen (McLaren-Merce- des) lett. Räikkönen a 17. körben a kerékcserét követően vette át a vezetést csapattársától, a brazil Felipe Massától, és a futam végé­ig magabiztosan őrizte pozíció­ját. Mássá viszont 26 körrel a le- intés előtt az egyik kanyarban a kavicságyba csúszott és kiesett. A világbajnokság nyitóverse­nyén, az Ausztrál Nagydíjon győztes brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) ötödik lett, a negyedik helyet pedig az olasz Jarno Trulli (Toyota) szerezte meg. Húsz körrel a leintés előtt Räikkönen már visszavett a tempóból, ugyanis közel fél perc­cel vezetett Kubica előtt, míg a harmadik Kovalainen volt. Az utolsó boxlátogatásokat követő­en, a hajrában már nem válto­zott a helyzet az élen. Hamilton ugyan megpróbálta befogni Trullit, ám az olasz nem hagyta magát és rendre kivédte a tava­lyi világbajnoki-ezüstérmes elő­zési kísérleteit.- Az első bokszkiállástól kezd­ve nagyon könnyű verseny volt | a mai. A múlt héten komoly S gondjaink akadtak Ausztráliá- Itt még együtt a két Ferrari, a végén azonban csak a címvédő örülhetett ban, nem voltunk száz százalé­kig meggyőződve arról, hogy ez­úttal másként lesz. De végül minden remekül működött. Ösz- szességében jól kezdtük az idényt, kedvező pozícióban va­gyunk - mondta a győztes finn Räikkönen. A MALAJZIAI NAGYDÍJ VÉGERED­MÉNYE: l.Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:31:18.555 óra (203,971 km/órás átlagsebes­ség), 2. Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 19.570 mp hát­rány, 3. Heikki Kovalainen (finn, McLaren-Mercedes) 38.450 mp h., 4. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 45.832 mp h., 5. Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) 46.548 mp h., 6. Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber) 49.833 mp h., 7. Mark Webber (auszt­rál, Red Bull) 1:08.130 p h., 8. Fernando Alonso (spanyol, Re­nault) 1:10.041 p h. A PONTVERSENYEK ÁLLÁSA KÉT futam után, pilóták: 1. Hamil­ton 14,2. Räikkönen 11,3. Heid­feld 11, 4. Kovalainen 10, 5. Kubica 8,6. Rosberg 6,7. Alonso 6, 8. Trulli 5, 9. Nakadzsima 3, 10. Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso) és Webber 2-2 pont. konstruktőrök: 1. McLaren- Mercedes 24, 2. BMW-Sauber 19,3. Ferrari 11,4. Williams 9,5. Renault 6,6. Toyota 5,7. Red Bull 2, 8. Toro Rosso 2 pont. Következik a Bahreini Nagy díj április 6-án, Szahírban. ■