Tolnai Népújság, 2008. február (19. évfolyam, 27-51. szám)

2008-02-26 / 48. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2008. FEBRUÁR 26., KEDD 14- SZOLGÁLTATÁS A címvédő is fejet hajtott női futsal A Vesta hiába hajrázott, egyenlíteni már nem tudott Varga Adél (középen) remekül szlalomozott a fehérvári játékosok között, ráadásul két gólt is lőtt a Vestának Az FC Fehérvár legyőzte az MTK-t a zárómeccsen labdarúgás A Soproni Liga tavaszi első fordulójának zárómeccsén az FC Fehérvár Sitku Illés találatával 1-0-ra legyőzte az MTK-t. A vereség ellenére a kék-fehérek 34 ponttal éllovasok, a Vidi 23 pontjával csak a nyolcadik helyet foglalja el a tabellán. A Paksi FC 14 ponttal a 13. A Rakéták 12. meccsüket is győzelemmel zárták kosárlabda Sorozatban a 12. mérkőzését nyerte meg a Houston Rockets az NBA- ben. A Chicago Bulls (110- 97) elleni meccs legjobbja Tracy McGrady volt 24 pont­jával és nyolc asszisztjával. A Rockets 1993/1994-es sze­zon - Olajuwon neve fémje­lezte az akkori gárdát - óta nem produkált ilyen hosszú győzelmi sikersorozatot. Selänne: mesterhármas és két gólpassz nyitásként jégkorong A nyolchónapos kihagyás után három hete visszatért Teemu Selänne, a címvédő Anaheim finn csa­tára mesterhármassal és két gólpasszal a játéknap leg­jobbja volt a Chicago Black- hawks (6-3) elleni mérkőzé­sen az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL). @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, cikkek: www.teol.hu Igazi rangadót vívott a Villár-Pí Plusz Tolna- Mözs az NB I-ben: a baj­noki címvédő nem adta könnyen a győzelmet. Kurz Patrik A mérkőzés előtt a két csapat azonos pontszámmal állt a tabel­la élén. A vendégek a Mözs ellen csatasorba küldték a sérülése után visszatérő Nagy Anettet, aki a legjobb magyar női labda­rúgóként vált ismertté. A kezdeti tapogatózás után a hazai csapatnak voltak lehetősé­gei, egy védelmi hiba után még­is Fekete Nikolett volt eredmé­nyes (0-1). A hazaiak gyorsabb ritmusra váltottak, és a 15. perc­ben Varga Adél egalizált (1-1), majd egy percen belül ismét be­talált (2-1). A két gyors gól meg­zavarta a vendégeket, a 19. perc- a ben Radó Szabina otthagyta vé- | dőjét és jó ütemű keresztpasszá- 5 ra jól érkezett Simon Bogi (3-1). g Az első félidő vége előtt 15 má- s sodperccel a kaputól 10 méterre £ szabadrúgáshoz jutott a vendég­csapat. A kínálkozó lehetőséget Ádám Mónika kihasználta (3-2). A második félidőt jól kezdte a hazai csapat, egy szép támadás után Hodován Edit lőtte ki a bal felső sarkot (4-2). A középkezdés után egy gyors labdaszerzést kö­vetően Hepp Andrea lépett ki két védő között és higgadtan fejezte be az akciót (5-2). A 36. percben vendégek sztárja lefordult védő­jéről és kilőtte a hosszú sarkot (5-3). A mérkőzés hajrájában két jogos kisbüntetőt is kapott a ven­dégcsapat, az elsőt Malik Katalin bravúrral védte, de Üveges Kata­lin lövésénél tehetetlennek bizo­nyult (5-4). A végén hihetetlen izgalmak közepette többször is meleg helyzetben tisztáztak a tolnai védők. VILLÁR-PÍ PLUSZ TOLNA-MÖZS- VESTA-CITY LINE 5-4 (3-2). Tolna, 150 néző. V: Bese Z., Vincze I. Tolna-Mözs: Malik K.- Hodován E., Varga A., Hepp A., Simon B. Csere: Kovács A., Mecseki Á., Radó Sz., Klézli Sz., Blesz N., Pfundtner V. Gól: Varga A. 2, Hepp A., Hodován E., Simon B. WIESNER JÓZSEF: - A második félidő közepéig jól játszottunk. Az utolsó 10 percben nem tudtuk megtartani a labdát, a Vesta fé­lénk kerekedett. Nagy küzdelem­ben sikerült megőrizni az elő­nyünket Gratulálok a lányoknak! Másodikként jutottak tovább csoportjukból a KSC serdülői A hétvégén Nagykanizsán ren­dezték meg a kosárlabda serdü­lő bajnokság selejtezőjét, ahol a márciusi középdöntőbe jutás volt a tét. A csoportból az első két helyezett jutott tovább, s mi­vel a KSC kikapott a BEAC csa­patától, így másodikként lépett tovább. EREDMÉNYEK: BEAC-ÚJBUDA- ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 73- 60 (39-37). Ld: Schönhardt L. (19). A magas csapatszerkezetű BEAC ellen a 3. negyed végéig (55-53) tartotta a lépést a KSC. Az utolsó negyedben egy 12-0-s rohammal bebiztosította a győ­zelmét a gyenge teljesítményt nyújtó atomosok ellen. Kitűnt: Schönhardt L. Wiesner. ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD- NAGYKANIZSA 84-43 (35-11). Ld: Schönhardt K. (17/6), Balogh (16/3), StuderZsu. (11/3), Varga (10). A jóval képzettebb szek­szárdiak közepes teljesítmény­nyel is fölényes győzelmet arat­tak a szerény képességű házi­gazda ellen. Kitűnt: Schönhardt K., Balogh, Wolf, Studer Zsu. ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD- DEBRECEN B 102-43 (41-25). Ld: Schönhardt L. (21), Wiesner (20/3), Balogh, Erős (10-10). A fiatalabb játékosokból álló haj­dúságiak ellen a második ne­gyedtől jó védekezéssel és tetsze­tős támadójátékkal előrukkoló KSC simán nyert. Kitűnt: Wies­ner (a mezőny legjobbja), Schön­hardt L., Schönhardt K., Rick. Edző: Harsányi Mária. ■ JOGTÁR AJÁNLÓ A velencei kalmár A 16. századi Velencében já­runk. Bassanio fiatal, neme­si származású barátjától, Antoniotól egy nagyobb ösz- szeget kér kölcsön, hogy el­hajózhasson Belmontba, és megkérhesse a szépséges Portia kezét. Azonban Antonio minden vagyonát bárkáinak szállítmányaiba fektette. Felkeresik hát a zsidó uzsorást, Shylockot. Bár Antonio korábban már többször kifogásolta az uzsorás lelketlen üzleteit, amiért Shylock neheztel is rá, most üzletet kell kötni­ük. Shylock feltétele: ha Antonio nem tudja időben törleszteni a kölcsönt, akkor kivághat egy fontnyi húst a testéből. A 2004-es Shakes­peare- adaptációt ugyan el­kerülte a rivaldafény, ám ez nem azt jelenti, hogy a film ne lenne jó. A főszereplők: Joseph Fiennes, Jeremy Irons és AI Pacino most sem okoznak csalódást a mozira­jongóknak. A velencei kal­már, színes, feliratos, amerikai-olasz-luxemburgi- angol filmdráma, rendező: Michael Radford, szereplők: AI Pacino, Jeremy Irons. Szekszárd, Panoráma, 19. Kistérségek A kistérség egy új, kiépülőben lévő közigazgatási egység. A településekkel és megyékkel ellentétben az Alkotmány nem rögzíti a kistérség fogalmát. A kistérségi rendszer 2004- ben jött létre. Jelenleg 168 kis­térség működik, melyek lefe­dik az egész ország területét. Az egyes kistérségek nagysá­ga, területe és a hozzájuk tar­tozó lakosságszám eltérő lehet (Budapest és Debrecen például önálló kistérségnek minősül­nek). A kistérségek célja, hogy a különböző állami feladatok (egészségügy, oktatás, hulla­dékgazdálkodás) ellátása során Zsemlegombóc A receptet özv. Kotálik Jánosáé decsi olvasónk küldte. hozzávalók: 75 dekagramm liszt, 2 egész tojás, 50 deka­gramm burgonya, 5 zsemle, 5 dekagramm zsír vagy olaj, 2 csapott evőkanál só, zsemle- morzsa. elkészítés: A burgo­nyát héjában megfőzzük, majd megreszeljük, a zsemlét apró kockákra vágva olajon megpi­rítjuk. Elkeverjük a liszttel, to­jással, és megsózzuk. Fél tojás nagyságú gombócokat formá­MOZI SZEKSZÁRD Panoráma nagyterem: Aliens vs. Predator - A halál a ragadozó ellen 2. (amerikai akciófilm) 17.30. 20. Art terem: 4 hónap, 3 hét, 2 nap (román dráma) együttműködésre ösztönözze az önkormányzatokat. Vannak olyan feladatok, amelyek kis­térségi szinten hatékonyabban, olcsóbban láthatóak el, mint akár megyei, akár települési szinten. Ilyen például az ok­mányirodái hálózat vagy a te­rületfejlesztés is. A legtöbb kis­térségben többcélú társulás alakult a közös feladatok ellá­tására. A leghátrányosabb helyzetben lévő kistérségek te­lepülései a többi településhez képest több pályázati forrást hívhatnak le. Tolna megyében öt kistérség alakult, ezek köz­pontjai Szekszárd, Paks, Tamá­si, Dombóvár és Bonyhád. lünk, forró sós vízben addig főzzük, amíg a gombóc fel nem jön a víz tetejére. A megfőtt gombócokat zsírban vagy olaj­ban megforgatjuk. Például sa­vanyú tüdőhöz tálalhatjuk. Morzsa nélkül is készíthetjük. Továbbra is várjuk'olvasóink re­ceptjeit, a receptverseny első há­rom helyezettje értékes ajándé­kokat nyerhet A pályázók hide másul veszik, hogy az általuk beküldött receptet a kiadó az el­következendő időben bármelyik termékében megjelentetheti. 17. A velencei kalmár (amerikai dráma) 19. IRODALOM DUNAFÖLDVÁR Marcipán cukrászda: vendég: Berecz András mesemondó 17. RECEPTVERSENY PROGRAMOK A héten megjelenő rejtvények megfejtéseit legkésőbb jövő hét keddjén adják postára. Címünk: 7100 Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3.