Tolnai Népújság, 2007. december (18. évfolyam, 280-303. szám)

2007-12-20 / 296. szám

2007. DECEMBER 20., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT Talmácsi Gábor és Szávay Ágnes nyert, Kozmann harmadik helyen Talmácsi Gábor motorverseny­zőt, SZávay Ágnes teniszezőt, a férfi kardcsapatot, Angyal Zol­tánt, a kajak-kenu válogatott szö­vetségi kapitányát illetve Ku- hárszky Zoltánt, Szávay edzőjét választották az év legjobbjának a hazai sportújságírók, köztük lapunk, a Tolnai Népújság mun­katársai. A dobogósokat a Sport­csillagok Gálaestjén köszöntöt­ték szerdán a Budapest Cong­ress and World Trade Centerben. AZ 50. ÉV SPORTOLÓJA SZAVA­ZÁS DOBOGÓSAI, FÉRFIAK: 1. Talmácsi Gábor (motorsport) 1446 pont, 2. Horváth Viktor (öt­tusa) 564, 3. Kulcsár Krisztián (vívás) 506. nők: 1. Szávay Ágnes (tenisz) 1462, 2. Kovács Katalin (kajak) 1251, 3. Csömör Erika (triatlon, duatlon) 266. csapat: 1. férfi kardválogatott 1211.2. női asztalitenisz-váloga­tott 639, 3. Kozmán György, Kolonics György kenu kettes 584. edzők: 1. Kuhárszky Zoltán (tenisz) 794, 2. Fábiánné Rozs­nyói Katalin (kajak-kenu) 573, 3. Kulcsár Győző (vívás) 525. SZÖVETSÉGI KAPITÁNYOK: 1. Angyal Zoltán (kajak-kenu) 1132.2. Kemény Dénes (férfi ví­zilabda) 394, 3. Nébald György (vívás, kard) 391. ■ A Tolnai Népújság februárban ismét megrendezi a téli felkészülési tornát Az elmúlt két évben nagy siker­rel rendezte meg lapunk, a Tol­nai Népújság-kupa nagypályás felkészülési labdarúgó-tornát. Jó szokásunkon jövőre sem változ­tatunk, februárban ismét össze­mérhetik erejüket a nevezők a Horfer Serleg vándorkupájáért és az értékes különdíjakért. Az első évben kilenc, tavaly tizen­három gárda vetélkedett, s mind­kétszer a megyei II. osztályú Szedres csapata végzett az élen. Szerkesztőségünk idén az első 16 együttes (négy négyes cso­portot tervezünk) nevezését fo­gadja el. Érdeklődni és nevezni a 30/650-3019-es, illetve a 30/633-1175-ös számon lehet. ■ Jól zárt a baranyai retesz kosárlabda Gulyást kivonták a játékból, ez döntőnek bizonyult Gulyást kikapcsolták a pécsiek, s ezzel ki is húz­ták az Atomerőmű SE mé­regfogát. A jól védekező baranyaiak fontos rang­adót nyertek Pakson. Balázs L, Kurz P. ATOMERŐMŰ SE-PVSK-EXPO CEN­TER PÉCS 80-84 (22-20, 21-22, 14-23,23-19). Paks, 1000 néző. V: Vígh, Benczúr, Hegedűs T. ASE: MÉSZÁROS Z. (11), KISS ZS. (25/21), Murry (2), Panta (5), Gulyás (15/6). Csere: Horváth Z. (6), GRAY (16/6), Csaplár-Nagy Ervin (-), Medve (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Pécs: WILLIAMS (30/18), Kutasi (2), Hosszú (5/3), Tóth N. (2), LAPOV (7/3). Csere: ALEKSZICS (16/3), GREBENÁR (12), Czigler (4), Wittmann (6/3). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 10-7,15. p.: 29-27, 25. p.: 46-53, 35. p.: 62-68. A bemelegítésnél a pécsiek gyúrója letette a kispad mellé a plüss fekete párducot, ezzel je­lezve, hogy a nagymacska ugrás­ra kész... Két és fél percig nem találtak a gyűrűbe a csapatok, aztán el­indult a flúgos futam. Hosszú triplájára Kiss Zsolt válaszolt. Egymásnak estek a felek, a küz­delem hevességére mi sem volt jellemzőbb, mint hogy Kuta­sinak felrepedt a szemöldöke. Lüktetett a meccs, a két edző pe­dig úgy sakkozott, mintha egy szimultán partit játszott volna. A második felvonás Kiss Zsolt negyedik hármasával indult, a paksi játékos mind a négy troj­káját a város felőli sarokból dob­ta. Aztán Williams pillanatai kö­vetkeztek, az amerikai egy hár­massal és egy duplával egyenlí­tett (13. perc: 25-25). Lendület­ben maradtak a pécsiek, Gre- benár és Williams ponterősségé­nek köszönhetően elléptek az ASE-tól (16. perc: 29-37). A pé­csi duó olyan dobószázalékkal tette a dolgát, hogy a hazai nézők szája tátva maradt. Mészáros tartotta a lelket csapatában, az Atom irányítója betöréseivel többször is jól bontotta meg a PVSK masszív védekezését. Panta és Horváth- pontjaival a negyed végén már a spájzban voltak a hazaiak (19. perc: 39-42), sőt Gray két duplájával Johnny Gray (jobbról) és Bóján Lapov csatája. A kis amerikainak hehéz volt átjátszania a magas pécsi falat. a vezetést is visszavette a Paks. Szünet után Nick Williams ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, tíz pontjával - köz­te két triplával - pillanatok alatt fordított a Pécs (23. perc: 46-52). Alekszics forintos labdáját Czigler húzta a gyűrű­be, az addigi legnagyobb pécsi előny állt a táblán (28. perc: 53-62). A negyed hajrájában többször is felzárkózhatott volna az ASE, ám a sorozatos technikai hibák a baranyai csapat malmá­ra hajtották a vizet. A negyed slusszpoénját a remekül véde­kező Lapov triplája jelentette. A zárónegyedben Gray és Kiss Zsolt triplájával közelebb lopó- dzott az Atom (35. perc: 67-69), ám Alekszics és Witt- mann hármasa - mindkét játé­kos az első hármasát dobta - el­döntötte a parázs csatát, sőt a pé­csiek még azt a luxust is elbír­ták, hogy egy tucat büntetőt el­hibázzanak az utolsó negyed­ben. A hosszabb cserepaddal ér­kező, és az összeszedettebben játszó, hatalmas mentális erőről tanúbizonyságot tevő Pécs meg­érdemelten nyerte a rangadót. A baranyaiak így a második he­lyen maradtak, a^ ASE pedig harmadikként pihenhet rá a ja­nuári folytatásra. SABÁLI BALÁZS: - Sajnálom, hogy így zártuk az évet Hazai pályán különösen fájó a vereség. Nem játszottunk jól. sztojan ivkovics: - Több sze­rencsénk volt, de megérdemel­ten nyertünk. KÉPGALÉRIA: WWW.TEOL.HU Két helyen tartja meg közgyűlését az egyesület horgászat A harc-kölesdl horgászegyesület december 28-án 16 órakor Kölesden a községházán, 18 órakor pe­dig Harcon, a művelődési házban tartja éves közgyű­lését. A napirendi pontok kö­zött a költségvetés megtár­gyalása, az alapszabály mó­dosítása és a jövő évi teen­dők megbeszélése szerepel. A doppingoló Romario négy hónapig bűnhődik LABDARÚGÁS A Brazil Labda­rúgó Szövetség 120 napra el­tiltotta Romariót, a Vasco de Gama világbajnok támadóját és edzőjét, aki októberben akadt fenn egy doppingvizs­gálaton. A bizottság tagjai 3:2 arányban szavazták meg a klasszis csatár eltiltását. Budapesti együttesek is fellépnek a tamási tornán teremfoci Karácsonyi-kupa néven rendeznek teremtor­nát Tamásiban, a városi sportcsarnokban. A vasár­nap 8.30-kor kezdődő viada­lon budapesti, siófoki, sárbo­gárdi, balatonfüredi és Tolna megyei együttesek vesznek részt. A résztvevőket marha­gulyással vendégelik meg. Dunga Pirlóra szavazott, mindenki megdöbbent labdarúgás Brazíliában nagy döbbenetét és sajtó- visszhangot váltott ki, hogy Dunga, a labdarúgó-váloga­tott szövetségi kapitánya sze­rint az olasz Andrea Pirlo volt az év legjobbja. A FIFA voksolásán Kaká, a brazil együttes irányítója nyert. Dunga nem ismerte el Kakát @ TOVÁBBI SPORTHÍREK, cikkek: www.teol.hu Negyedik helyen zárt az Apu Racing rali Háromszor elsőként futott be a Clio, a többi futamot feladták Némethék Lezárta a 2007-es évet az Apu Racing Team. A ralis csapat a szekszárdi Toyota szalonban tar­totta évadzáró sajtótájékoztató­ját, melyen összefoglalták az idei évben elért eredményeket. A csapat őcsényi párosa, a név­adó Németh Imre és navigátor lánya, Fruzsina a Rali 2-ben az A7 kategóriában állt rajthoz Re­nault diójával. Hét versenyen indultak, a nyolcadik futamot vi­szont anyagi okok miatt nem rendezték meg, így nem javít- * hattak az összesítésben elért ne- § gyedik helyükön.- Három versenyen értünk J célba, ezeken viszont elsőként- | értékelte a szezont Németh Im- I re. - Többször is műszaki hiba Németh Imrét lánya, Fruzsina háromszor navigálta a dobogó első fokára miatt kellett feladnunk a ver­senyt. Ez azért bosszantó, mert tekintve, hogy a többi futamot megnyertük, esélyesek voltunk a végső győzelemre. Az Apu Racing Team az F1 ka­tegóriában is indított egy autót, a kaposvári Stepán Árpád a ta­mási Lovay Miklóssal szintén a negyedik lett Ladájával. Bár mindkét kocsival lehetett volna jobb helyen végezni, a mintegy hetven autót felvonultató me­zőnyben jó eredménynek számít a negyedik hely is. Németh Imre elmondta, jó esély van arra, hogy jövőre egy összkerekes, turbós Toyota Ce- licával versenyezzenek. *K. P. KÉPEK: WWW.TEOL.HU A szünet után kiütötte bajai mumusát a Villár-Pi FUTSAL NB II13. FORDULÓ. VILLÁR- PI BONYHÁD-BEHER FC BAJA 19-12 (5-9). VILLÁR-PI BONYHÁD: Görföl- Máté N., Schweitzer, Má­té R., Miklós Cs. csere: Dénes, Tóth A., Fekete K., György GÓL: Máté R. 6, Máté N. 4, Fekete K. 2, Miklós Cs. 2, György 2, Schweitzer, Tóth A., Dénes, csa­patvezető: Bölcsföldi Zoltán. A kezdeti ismerkedést követő­en tíz perc után már kettővel ment a Beher, de a bonyhádiak egy perc alatt egyenlítettek (2-2). A hazaiak könnyelműs- ködtek, mire a vendégek megint megléptek kettővel (2-4). Ébredt a Villár-Pi és villámgyorsan ega­lizált (4-4), de az első játékrész utolsó három percében mintha pályán sem lettek volna a haza­iak, egymást követték a bajai ta­lálatok, négy gólos vendég előn­nyel vonultak a szünetre a csa­patok (5-9). A második felvonásra mintha kicserélték volna a bonyhádi gárdát, fantasztikus lendülettel kezdtek a vendéglátók. Három perc alatt visszahozták a mécs­esét (9-9). Kisebb rövidzárlat után beindult a bonyhádi hen­ger, az ősz legjobb tíz percét pro­dukálva 10 gólt rámoltak be Mátéék a mumusnak. A második félidőben fantasz­tikus teljesítménnyel, szabályo­san kiütötték a jó erőkből álló ve- télytársukat a bonyhádiak, így a hatodik helyen zárták az őszt. ■ I Gulyást kikapcsolta a Pécs, ez elég volt ahhoz, hogy nyerjen.