Tolnai Népújság, 2007. november (18. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-26 / 275. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2007. NOVEMBER 26., HÉTFŐ UFC, PFC: nyerő volt a 3-2 labdarúgás A Bonyhád a 92. percben veszített értékes pontot A szekszárdiak középpályása, Rikkers Péter (balról) is betalált a Nagykanizsa kapujába. Az UFC értékes győzelemmel térhetett haza a zalai városból MTirrifM Rossi jótékonykodik: egy gyermekkórházon segít motorsport Elárverezik Valentino Rossinak, a gyor- saságimotoros-világbajnok- ságon a MotoGP-ben szerep­lő olasz versenyző bukósi­sakját, amelyet a vb mugel- lói futamán viselt. A klasszis a bevételt egy gyermekkór­ház megsegítésére szánja. Nyolcvan nap után Zenga felállt a Dinamo padjáról labdarúgás Lemondott Wal­ter Zenga, a Dinamo Bucu- resti edzője, miután az együttes szombaton, a fővá­rosi örökrangadón 1-0-ra kikapott a régi rivális Steaua csapatától. Az olasz labdarú­gó-válogatott volt kapusa csupán nyolcvan napot töl­tött a Dinamo kispadján. Nyolchónapos kihagyás után Klasnic visszatért labdarúgás A legnagyobb visszatérésről írtak a német újságok annak kapcsán, hogy nyolc hónappal máso­dik veseátültetése után Ivan Klasnic, a horvát válogatott volt játékosa ismét tétmérkő­zésen játszott klubcsapatá­ban, a Werder Bremenben. Gay és Defart lett az év atlétája az IAAF szerint atlétika Az amerikai vágtá- zót, Tyson Gayt és az etióp hosszútávfutónőt, Meseret Defart választotta meg az év atlétájának a sportági világ- szövetség, az IAAF, amely a monacói gálán köszöntötte 2007 legjobbjait. Gay az etióp Gebreselassiét és a kí­nai Liu Xiangot előzte meg. Gay három aranyat nyert a vb-n @ TOVÁBBI SPORTHÍREK: WWW.TOLNAINEPUJSAG.HD A Paks és a Szekszárd is vendégként aratott érté­kes győzelmet az NB III- as focibajnokság Dráva- csoportja 16. fordulójá­ban. Tamásiban a DFC örülhetett a rangadón. Tudósítóinktól KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II- PAKSI fc II2-3 (1-0). Kaposvár, 200 né­ző. V: Hrebik. Kaposvár: Horváth L. (Horváth T.)- Szolomájer, Márton, Németh, Hajdú- Hor­váth R., Androsics, Keczeli, Balogh- Májer, Graszl N. (Ivu- sza). Edző: Pusztai László. Paks: Pokorni- Szakács, Kőkuti, Ha- nák, Jenei- Báló, Böde D., Dienes G., Szabó ].- Hortobágyi (Bruk- ner), Vári. Edző: Dienes Pál. A második félidőben szétszórttá vált a hazaiak játéka, a Paks az utolsó percekben szerzett góllal szerencsével elvitte a három pontot. Gól: Májer, Balogh, illet­ve Vári 2, Szabó I. lók: Horváth L, Márton, illetve Vári, Hanák. dienes PÁL: - Elsősorban a második félidőben mutatott tel­jesítményünk alapján sikerült nyernünk. NAGYKANIZSAI TE-SZEKSZÁRDI UFC 2-3 (1-2). Nagykanizsa, 200 néző. V: Kozári. Nagykanizsa: Benkő- Boros, Cserfő, Pozsgai (Fekete), Farkas- Mercigány (Bu­dai), Burucz, Visnovics (Nagy M.), Bagarus- Horváth G., Új­vári. Edző: Tóth Attila. Szek­szárd: Horváth B.- Wéber, Már­ton E., Torma, Csende R. (Kiss B.)- Ranga (Deli), Lizák, Pulcz, Rikkers, Csende I. (Csóti)- Hencz. Edző: Kniesz Mátyás. ló iramú mérkőzésen a vendégek álomrajtot vettek, 12 perc után kétgólos előnyre tettek szert, a hazaiak azonban egyenlíteni NB III. Dráva-csoport 1. Szentlőrinc 15 14 1 0 40-10 43 2. Balatonlelle 15 10 1 4 28-13 31 3. Bonyhád 15 8 5 2 34-22 29 4. Pécsvárad 15 9 1 5 37-24 28 5. Dombóvár 15 8 2 5 26-17 26 6. Marcali 15 7 3 5 28-21 24 7. Beremend 15 7 3 5 23-32 24 8. Szekszárd 15 7 2 6 27-21 23 9. Kaposvár 15 6 4 5 24-22 22 10. Bogád 15 6 4 5 21-21 22 11.Paks 15 5 5 5 26-27 20 12. Nagykanizsa 15 5 4 6 27-28 19 13. Nagyatád 15 4 3 8 22-25 15 14. Mohács 15 3 5 7 14-20 14 15. Tamási 15 3 3 9 20-33 12 16. Csurgó 15 2 4 9 14-34 10 17. PVSK 15 2 2 11 10-29 8 18. Boly 15 1 4 10 14-35 7 tudtak. A hajrában, a 81. perc­ben egy gyors kontra után Hencz góljával megszerezte a fontos három pontot az UFC. Gól: Horváth G., Burucz, illetve Li­zák, Rikkers, Hencz. lók: Boros, Horváth G., Burucz, illetve Hor­váth B. vezetésével az egész ven­dégcsapat dicsérhető. KNIESZ MÁTYÁS: - Minden elis­merésem a játékosaimé. TAMÁSI SE-DOMBÓVÁRI FC rutin o-i (0-1). Tamási, 150 né­ző. V: Kasza. Tamási: Bogos- Filótás, Kovács R., Kosa (Berki), Borbély- Késmárki, Szakács, Béres, Kovács P.- Grósz, Tolmá- csi. Edző: Molnár László. Dombó­vár: Szabados- Várai Nagy N., Tóth M., Kovács R.- Kadarkuti, Kázmér, Kőhalmi (Bősz), Samu (Banai G.)- Fábián (Draskóczi), Nagy T. Játékos-edző: Hopp Krisztián. Gyenge színvonalú mérkőzésen a győzelmet jobban akaró vendégek megérdemelten nyertek. Gól: Nagy T. Jók: Bogos, illetve Nagy T., Nagy N., Várai. ÁRVÁI FERENC (KLUBMENE­DZSER): - Remélem, hogy nem az utolsó hazai mérkőzésünk volt. hopp Krisztián: - Az első fél­idei jobb játékunk alapján meg­érdemelten nyertünk. BONYHÁD VÖLGYSÉG LC-PÉCS­várad 1-1 (1-0). Bonyhád, 250 néző. V: Golubics. Bonyhád VLC: Kovács L.- Máté N., Tálas, Ta­kács N. (Máté R.), Krausz- Illés Z. (Brandt), Mosonyi Á., Hos- nyánszki Zs., Vizdár- Pap R. (Hosnyánszki T.), Fischer. Játé­kos-edző: Kiss János. Pécsvárad: Bodor- Botos, Bánfai (Adorján), Krausz T., Schmid- Koch, Schweitzer (Veit), Miklós, Szé­kely (Bocz)- Somodi, Tóth. Edző: Lutz Jakab. Az első félidőben a bonyhádi csapat jobban játszott, a szünet után kapufákat is rú­gott, a Pécsvárad az utolsó perc­ben szerezte az egyenlítő gólt. A bonyhádiak jobb koncentráci­óval simán megnyerhették volna a találkozót. Gól: Mosonyi Á., il­letve Veit. Jók: Mosonyi A., Tálas, illetve Schmid, Veit, Miklós. Kiss János: - A mai mérkőzést egy góllal is meg kellett volna nyernünk, de ez most sajnos nem sikerült. A 15. FORDULÓ TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: Mohács-Csurgó 1-1, Bóly-Nagyatád 1-1, Szentlő­rinci SE-Bogád 4-2, Beremendi Építők- Marcali VFC 1-0, Balatonlelle- Pécsi VSK-Trend- com 2-0. 1-3-ról állt fel a Tatabánya, ezzel megszerezte első győzelmét Soproni Liga 15. fordulójának legnagyobb meglepetését a Tata­bánya szolgálattá, miután kétgó­los hátrányból legyőzte az arany­esélyes Honvédőt. A szezon vé­gére belelendülő Győr lemosta a Diósgyőr gárdáját. A csatárgon­dokkal küszködő Nyíregyháza a Paksról eltanácsolt Montvai Ti­bor góljával verte a Vasast. A baj­nokság meglepetés csapata, a Kaposvár hiába vezetett Rákos­palotán, az utolsó negyed órára beleerősítő REAC a volt váloga­tott támadó, Torma Gábor pontos lövésével megmentette az egyik pontot. EREDMÉNYEK: ÚJPEST FC-DVSC- teva í-i (0-0). Szusza Ferenc Stadion 6245 néző. V: Kassai. Gól: Korcsmár (90.), illetve Le­andro (51.). GYŐRI ETO FC-DVTK-BORSODI 5-1 (2-1). Győr, 2000 néző. V: Sápi. Gól: Józsi (2.), Bajzát (35., 70. - 11-esből), Bogdanovics (54.), Kovács Z. (90.), illetve Ebala (10.). FC TATABÁNYA-BUDAPEST HON­VÉD 4-3 (1-2). Tatabánya, 1200 néző. V: Veizer. Gól: Béres (3.), Weisz (67., 78.), Pastva (67.), illetve Filó (14. - öngól), Abra­ham (36.), Hercegfalvi (52.). Kiállítva: Benjamin (81.). FC FEHÉRVÁR-ZALAEGERSZEG fc 2-0 (1-0). Sóstói Stadion, 1000 néző. V: Solymosi. Gól: Dvéri (31.), Farkas B. (80.). NYÍREGYHÁZA-VASAS 2-1 (1-1). Nyíregyháza, 3000 néző. V: Vad II. Gól: Szilágyi (30.), Montvai (83.), illetve Németh N. (39.). Kiállítva: Miskolczi (90.), illetve Pandúr (90.). REAC-GABONA TRANS KAPOS­VÁR l-l (O-i). Budai II László Stadion, 750 néző. V: Arany. Gól: Torma (90.), illetve Leandro (45.). A Sopron-MTK Budapest mérkőzést ma 18 órakor ren­dezik (tv: sportl). ■ Az NB 1 állása l.MTK 14 9 4 1 33-12 31 2. Honvéd 15 9 3 3 31-18 30 3. Debrecen 15 8 5 2 32-16 29 4. Újpest 15 8 5 2 32-17 29 5. Kaposvár 15 7 5 3 22-20 26 6. Győr 15 6 7 2 28-19 25 7. Zalaegerszeg 15 7 3 5 30-22 24 8. Nyíregyháza 15 6 4 5 12-14 22 9. Fehérvár 15 6 2 7 24-21 20 10. Siófok 15 3 6 6 16-19 15 11. REAC 15 4 2 9 13-25 14 12. Paks 15 3 5 7 23-31 14 13.Vasas 15 3 5 7 16-25 14 14. Diósgyőr 15 2 7 6 16-28 13 15. Sopron 14 2 5 7 9-23 11 16. Tatabánya 15 1 2 12 19-46 5 Kisteleki István bizakodó, Várhidi szerint nem rossz Gelleivel negyedszer döntetleneztek labdarúgás A Paksi FC a tabella 12. helyéről várhatja a tavaszi folytatást Kisteleki István, az MLSZ elnöke szerint a válogatott számára el­érhető a második hely a 2010-es dél-afrikai világbajnokság selej­tezői során.- Amit a sorsolás előtt mond­tam, azt most is fenntartom, a magyar válogatottnak verseny­ben kell lennie a csoportban a második helyért - jelentette ki a sportvezető. - Az első két ki­emelt közül úgy érzem, Portugá­liát itthon elkaphatjuk, a svédek ellen hagyományosan nem szo­kott szerencsénk lenni. Kisteleki hozzátette: a menet­rend kialakításánál arra törek­szik az MLSZ, hogy a válogatott első meccsét hazai pályán kezd­je, egy legyőzhető riválissal.- Kiegyenlített hatosba kerül­tünk, a sorsolásunk nem tűnik rossznak, talán a második cso­port lett volna jobb nekünk - mondta Várhidi Péter szövetségi kapitány. - Portugália, Svédor­szág és Dánia közel azonos já­tékerőt képvisel, biztos lesznek körbeverések, döntetlenek a cso­portban. Hazai pályán bárki el­len győzelmi eséllyel léphetünk pályára. A magyarok a 2010-es dél-af­rikai labdarúgó-világbajnokság selejtezői során az 1. csoportban Portugáliával, Svédországgal, Dániával, Albániával és Máltá­val küzdenek a továbbjutásért. A kvalifikációs sorozat 2008. szeptember 6-án kezdődik. ■ Döntetlennel fejezte be a 2007/2008-as NB I-es bajnokság őszi küzdelmeit a Paksi FC. Geilei Imre együttese az újonc Siófokkal játszott 1-1-et a záró körben. A paksiak a 12. helyen zárták a szezont, a Lengyel Fe­rencet váltó Geilei Imrével hat meccsen egy-egy győzelem és vereség mellett négy döntetlent ért el az atomvárosi egylet. PAKSI FC-BFC SIÓFOK 1-1 (0-0). Paks, 1000 néző. V: Bede F. Paks: Kovács A.- Molnár Z., Éger, Salamon, Csehi (Tamási, 72.)- Kiss 1, Heffler (Böde, 62.), Zováth, Búzás (Balaskó, 55.)- Tö­köli, Márkus. Vezetőedző: Geilei Imre. Siófok: Hegedűs L.- Amb­rus, Kuttor, Forgács, László A.­Kuttor (balról) és Tököli: a csatár egyszer túljárt a rutinos védő eszén Eugene- Homonyik (Csopaki, 81.), Nagy L, Kanta Sz.- Fülöp (Melczer, 79.), Gajda (Disztl M., 90.). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. GÓL: Tököli (58.), illet­ve Kanta Sz. (56.). gellei IMRE: - Amióta edző va­gyok Pakson, mindig az ellenfél szerzett vezetést. Jó lenne, ha egyszer nem nekünk kellene fut­nunk az eredmény után. Ennyi helyzetet nem lehet bünteüenül kihagyni, így nehéz nyerni. TORNYI BARNABÁS: - Tudtam, hogy szervezetten játszó, jó csa­pat a Paks, de amiért jöttünk el­értük. A hazaiak nagyon sok helyzetet dolgoztak ki, így rop­pant értékes számunkra ez az egy pont. ■ < é t