Tolnai Népújság, 2007. november (18. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-12 / 263. szám

SPORT 10 TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2007. NOVEMBER 12., HÉTFŐ A Paks lefékezte a Szentlőrincet labdarúgás Negyedóra alatt kiütötte a Tamásit a szünet után remeklő Pécsvárad Tálas Zoltán (balról) és Hosnyánszki Zsolt (jobbról) hiába futballozott jól a Bogád ellen, a bonyhádiaknak meg kellett elégedniük az egyik ponttal MHEIE330E9H Az MKB hazai pályán nem bírt Fazekas együttesével kézilabda Az MKB Veszp­rém 35-35-ös döntetlent ját­szott hazai pályán a német Gummersbach csapatával a férfi Bajnokok Ligája 4. for­dulójában. A Veszprém jövő' vasárnap Celjében lép pályá­ra, és ott eldőlhet, hogy beke­rülnek-e a legjobb 16 közé. A címvédő Stuttgart ellen megbotlottak a bajorok labdarúgás Tizenharmadik mérkőzésén elszenvedte első vereségét (3-1) a listavezető Bayern München a német labdarúgó Bundesligában: a bajor sztárcsapatot a cím­védő Stuttgart győzte le. A Bayern a kudarc ellenére megőrizte vezető helyét. A bokszbarátok csemegét kapnak: Jones-Trinidad profi boksz Január 19-én, a New York-i Madison Square Gardenben összecsap egy­mással Roy Jones Jr. és Felix Trinidad, a profi ökölvívás két meghatározó alakja. A mérkőzést szervező Don King Mikulásnak öltözve je­lentette be a nagy eseményt. Cotto negyedszer védte meg váltósúlyú vb övét PROFI BOKSZ Miguel Cotto egyhangú pontozással le­győzte Shane Mosleyt New Yorkban, ezzel negyedszer is megvédte váltósúlyú címét a Boksz Világszövetségnél (WBA). A 27 éves Puerto Ricó-i öklöző 31. profi mécs­esén is veretlen maradt, míg amerikai kihívója 44 sikert és 5 vereséget számlál már. Cotto 31. mérkőzését nyerte @ további sporthírek: www.tolnaineptjjsag.hu Az NB Ill-as focibajnok­ság Dráva-csoportja 14. fordulójának vasárnapi találkozóján a Paksi FC második számú gárdája pontot rabolt az éllovas, eddig minden meccsét megnyerő Szentlőrinctől, Tudósítóinktól PAKSI FC ll-SZENTLŐRINC 1-1 (1-1). Paks, 50 néző. V: Becséri. PFC: Pokorni- Szakács, Kőkuti, Benedeczki, Jenei- Kozák, Ta­mási G., Dienes G. (Fritz), Szabó J. (Széles)- Vári, Szili P. Edző: Dienes Pál. Szentlőrinc: Horváth Gy.- Zámbó, Schuszter, Tamás, Leipold- Krász, Pincehelyi (Abou Warda), Orlovics (Lab- ricz), Lóth- Berkics (Papes), Zrí­nyi. Edző: Labricz Attila. Esélye volt a Paksnak arra, hogy meg­verje a listavezetőt, de ez végül nem sikerült. A szenlőrinciek 11-esből szereztek vezetést, azonban a hazai csapat hamar egyenlített. A második félidőben már egyértelműen a Paks volt fölényben. Több helyzetig jutot­tak, egy meg nem adott gól és egy kapufa lett a próbálkozások eredménye. Gól: Szili P., illetve Pincehelyi (11-esből). Kiállítva: Leipold (80.). Jók: az egész hazai csapat, illetve Orlovics, Zrínyi. dienes PÁL: - Helyzeteink alapján megérdemeltük volna a győzelmet. BEREMEND-DOMBÓVÁRI fc- rutin 3-2 (3-0). Beremend, 150 néző. V: Bencze. Beremend: Garai- Kovács, Vida, Péter, Nagy B.- Illés, Fodor, Horváth (Tóth D.), König- Polgári, Telek. Edző: Tihanyvári László. Dombóvár: Szabados- Tóth M. (Banai P.), Várai, Banai G. (Farkas I.)- Nagy N. (Steiger), Kadarkuü- Kovács R., Samu, Kázmér- Fábián, Nagy T. Játékos-edző: Hopp Krisztián. Az első félidőben a hazai gárda kihasználta a Rutin három vé­delmi megingását. Hátrányát a DFC nagy küzdeniakarással a fordulás után kis híján ledolgoz­ta. Gól: Horváth, Polgári, Telek, illetve Nagy T. (2). Jók: Vida, Pol­gári, Illés, illetve Nagy T., Kadar- kuti, Farkas I. hopp Krisztián: - A második félidei játékunk alapján kell to­vább mennünk. PÉCSI VSK-TRENDCOM-SZEK- SZÁRDI UFC 2-0 (2-0). PéCS, 50 néző. V: Barna G. PVSK: Kresz- Molnár, Jordanov, Koleszár, Sala­mon- Balázs, Laki, Lőrincz, Tóth (Kovács)- Sütő, Csabai (Án­gyán). Edző: Mink Olivér. Szek­szárdi Horváth B.- Csóti, Pulcz, Márton E. (Deli), Torma- Lizák (Ranga), Wéber, Rikkers, Csende I. (Juhász V.)- Csende R., Hencz. Edző: Kniesz Mátyás. A vendé­gek szarvashibáit kihasználva szerzett értékes három pontot a harcos hazai együttes a mindkét félidőben mezőnyfólényben, de sok hibával játszó, a helyzeteit sorra elpuskázó vendégek ellen. Gól: Csabai, Tóth. Jók: Jordanov, Csabai, Sütő, illetve Deli. kniesz mátyás: - Fejben na­gyon gyengék voltunk. BONYHÁD VÖLGYSÉG LC-BOGÁD o-o. Bonyhád, 150 néző. V: Fo­dor. Bonyhád: Kovács L.- Takács N., Tálas, Mosonyi Á., Vizdár- Brandt (Dávid), Illés Z. (Bozsó), Hosnyánszki Zs., Hosnyánszki T. (Illés Zs.)- Fischer, Pap R. Edző: Kiss János. Bogád: Gerde­sics- Hollósi, Augustin, Kruller, Stiefel- Hoffman, Hegedűs, Hancsicsák (Mészáros), Nyúlá­si- Sághy (Dávid K.), Szabó Zs. Edző: Bolboaca Augustin. A vé­dekezésre berendezkedő vendé­gek ellenszerét nem találta a Bonyhád, így a remélt három helyett meg kellett elégednie az egy ponttal. Jók: Tálas, Hos­nyánszki Zs., illetve Kruller, Sza­bó, Gerdesics. Kiss János: - Ha reggelig ját­szunk, akkor sem rúgunk gólt. NB III, Dráva-csoport 1. Szentlőrinc 14 13 1 0 36-8 40 2. Balatontelle 14 9 1 4 26-13 28 3. Bonyhád 14 8 4 2 33-21 28 4. Pécsvárad 14 9 0 5 36-23 27 5. Marcali 14 7 3 4 28-20 24 6. Dombóvár 14 7 2 5 25-17 23 7. Kaposvár 14 6 4 4 22-19 22 8. Bogád 14 6 4 4 19-17 22 9. Beremend 14 6 3 5 22-32 21 10. Szekszárd 14 6 2 6 24-19 20 11. Nagykanizsa 14 5 4 5 25-25 19 12.Paks 14 4 5 5 23-25 17 13. Nagyatád 14 4 2 8 21-24 14 14. Mohács 14 3 4 7 13-19 13 15. Tamási 14 3 3 8 20-32 12 16. Csurgó 14 2 3 9 13-33 9 17. PVSK 14 2 2 10 10-27 8 18. Boly 14 1 3 10 13-34 6 TAMÁSI SE-PÉCSVÁRAD 1-5 (1-0). Tamási, 100 néző. V: Golubics. Tamási: Bogos- Filó- tás, Kovács R., Késmárki, Grósz- Kósa, Béres, Szakács, Bozóki- Tóth Z. (Fekete), Borbély (Szőke). Edző: Molnár László. Pécsvárad: Fodor- Koch E., Székely (Inhoff), Somodi, Schweitzer (Miklós Cs.)- Tóth A., Krausz, Botos, Dé­nes- Bocz (Adorján), Schmidt. Edző: Lutz Jakab. Az öt alapem­berét nélkülöző hazaiak az első félidőben még jól tartották ma­gukat, szünet után azonban osz­tálykülönbség volt a felek között. A vendégek a szünet után ne­gyedóra alatt öt gólt szereztek. Jók: Bogos, Késmárki, illetve Somodi, Tóth A. Gól: Késmárki, illetve Somodi (2), Dénes, Tóth A., Koch E. ÁRVÁI FERENC (KLUBMENE­DZSER): - Az első félidei lelkese­désünk gyorsan elfogyott. A szü­net után már nem volt esélyünk. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Moh- ács-Nagyatád 0-2, Nagykani- zsa-Marcali 4-3, Bóly-Kapos- vári Rákóczi II 0-0, Balaton- lelle-Csurgói TK 3-0. Nagy lökést adhat a paksiaknak a pontszerzés tizenhárom győzelemmel a tarsolyában érkezett Paksra a Szentlőrinc együttese, azaz a baranyaiak számítottak a találkozó egyértelmű esélye­sének. A paksi tartalék mégis pontot rabolt, sőt a lefújás után inkább Dienes Pál, a ha­zaiak szakvezetője bosszan­kodhatott amiatt, hogy nem lett az övék mindhárom baj­noki pont. A mérkőzésen az egész paksi csapat remekül futballozott, s a második fél­idei játékuk alapján akár több gólt is szerezhettek vol­na. Az egyre inkább összeálló Paks az idényben eddig nem úgy szerepel, ahogy az kerete alapján joggal elvárható len­ne tőlük, hiszen csak a 12. helyet foglalják el a tabellán. A szakmai stáb reméli, hogy ezzel a győzelemmel felérő döntetlennel végre megindul­nak felfelé a táblázaton. A Debrecen úgy futballozott, ahogy a Paksi FC megengedte labdarúgás Gellei Imre együttese megszakította a bajnoki címvédő Löki hat meccse tartó győzelmi sorozatát Gellei Imre azt mondta, nem ki­kapni mennek Debrecenbe, s a paksi futballisták be is váltották mesterük ígéretét. A Löki az idényben hatszor játszott otthon, s hatszor nyert. A Paks ellen nem jött össze a hetedik, s ez elsősor­ban a vendégek érdeme. Gellei mester tréfásan megjegyezte: odafelé hosszú és igencsak kacs- karingós volt az útjuk, de a lé­nyeg, hogy pontosan értek haza.- Tíz hely és tizenöt pont vá­lasztotta el a meccs előtt a Debrecent és a Paksot a ta­bellán. Mire alapozta kijelen­tését?- A csapat által elvégzett ren­geteg munkára, no meg arra, hogy segítőimmel alaposan ki­elemeztük a DVSC játékát - mondta Gellei Imre. - Büszke is vagyok a csapatunkra, amit el­terveztük, megvalósítottuk. Örü­lök, hogy megint azt a hajtós, rakkolós csapatot láttam viszont, amit mindenki szeretne.- A hazai sportújság címlap­ján ez áll: „Váratlan botlás”. Ezek szerint a Löki magának köszönheti a pontvesztést?- Nem így gondolom, hiszen elsősorban a Paksnak köszönhe­ti. Érthető, hogy a sok győzelem után siránkoznak a hazaiak, amiért nem sikerült újabb há­rom pontot szerezniük, de nem feledjük: ott volt a pályán egy el­Csalóka fotó: Heffler Tiborék (jobbról) nem kerültek padlóra Debrecenben lenfél is, nevezetesen a Paksi FC. Ezen a napon annyit játszott, annyit mutatott a Löki, amennyit a Paks engedett nekik. Nehogy nekünk kelljen bocsánatot kérni azért, mert pontot szereztünk!- A szünet után gyorsan gólt lőtt a DVSC, s bizony akadtak meleg pillanatok a paksi kapu előtt. Ekkor hitt benne, hogy ponttal távozhatnak?- Reménykedtem. Aztán, ami­kor egyenlítettünk, már kézzel­fogható közelségbe került a pont­szerzés. Nem akarom túldicsérni a csapatot, de az utolsó negyed­órában úgy futballoztunk, hogy akár meg is nyerhettük volna a találkozót. Mindenki hajtott, ahogy bírta, jó volt látni, hogy így küzd a csapat a sikerért.- Nagy sikert ért el a gárda, bizonyosan nem jön jól, hogy a válogatott meccsei miatti kéthetes szünet.- Öt meccsen hat pontot sze­reztünk, köztük olyan csapatok otthonában értünk el dönteüent, mint a Győr, vagy most a Debre­cen. Kellően felkészülünk majd a Siófok elleni zárómeccsre. Ne­hezíti a helyzetünket, hogy Hanák és Báló is begyűjtötte har­madik sárga lapját, de meg fog­juk oldani a feladatot. Közös a célunk: előbbre lépni a tabellán, hogy nyugodtan térhessünk téli pihenőre. ■ Rónai Gábor * \ t l * 1