Tolnai Népújság, 2007. október (18. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-25 / 249. szám

SPORT 15 2007. OKTOBER 25., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG A Sárvár mellett a bíróval is meg kellett küzdeniük a bonyhádiaknak FÉRFI KOSÁRLABDA NB l/B, NYU­GATI-CSOPORT, 3. FORDULÓ. B- BETON BONYHÁDI KSE-FLEX TRONICS KSZC SÁRVÁR 88-91 (19-28, 17-25, 28-19, 24-19). Bonyhád, 200 néző.V: Kapitány, Kollár. Bonyhád: Verli (11/3), Rutkai (7), Lőrincz (11/3), VÖ­RÖS (13/9), KOVÁCS (17/3). Cse­re: UGAROS (24/6), Csűrös (5/3), Szabó (-), Lepsényi (-). Edző: Mészáros András. Megilletődötten kezdett a Be­ton, már az ötödik percben két- számjegyűre nőtt a vendégek előnye (12-26). A negyed máso­dik felében elsősorban Kovács találataival kilenc pontra csök­kent a hátrány. A második ne­gyedben azonban továbbra sem találta a játék ritmusát a Bony­hád. Centerposzton Lőrinczék nem tudták felvenni a versenyt a vendégekkel. Mindez párosult Kollár bíró néhány furcsa ítéleté­vel. Szünet után rendezte sorait a hazai gárda, a fiatal Ugaros ve­zérletével a negyed végén már csak nyolc pontos vendégelőnyt mutatott a tábla. A záró negyed­ben tovább növelték az iramot Vörösék, már-már úgy tűnt, hogy sikerül ledolgozni a hát­rányt, ám a mérkőzés főszerep­lője, Kollár játékvezető ebben megakadályozta a csapatot. Iz­galmasan alakult a meccs hajrá­ja, egyre közelebb került ellenfe­léhez a Beton, ám Kollár bíró eldöntötte. U-20:129-49. ■K.F. Saller-utalványt is nyerhetnek a jól tippelők A hét találatot egyedül elérő tolna-mözsi Vajda János a totójá­tékunk 10. heti nyertese. A nyer­tes választhat egy negyedéves Glamour-, Autó-motor- és Lakás­kultúra-előfizetés közül, emel­lett a dunafóldvári Saller sport­bolt (Irinyi u. 2, a Pennyvel szemben) 3000 forint értékű vá­sárlási utalványa is az övé. A nyertesnek gratulálunk, adatait a 74/511-503-as telefonszámon egyeztetheti. All. heti szelvény postára adási határideje 2007. október 26., péntek. Címünk: Tolnai Népújság, Szekszárd, 7100 Liszt Ferenc tér 3. A borí­tékra írják rá: TN-totó. ■ Léptek a továbbjutás felé asztalitenisz A Szekszárd AC 6:3-as győzelme még sokat érhet Vége a salaknak, irány a parketta: kezdődik Tolnán a XXII. Alta-Ripa Wittinger Judit (balról) és Liu Boyu megnyerte a párosmeccset, így már az első partit követően előnybe kerültek a szekszárdiak a Vrtojba ellen Magabiztosan győzte le a szlovén Vrtojbát a Szek­szárd AC a női Klubcsa­patok Szuperligájában, így nagyon fontos lépést tett a továbbjutás felé. Rónai Gábor A Kanizsa Sörgyár csapatát ide­genben verte meg 6:4-re a Vrtojba, nem lehetett tehát egy kézlegyintéssel elintézni a szlo­vén alakulatot. Még úgy sem, hogy a déliek ezúttal két alapem­berüket is nélkülözték: Petra MEGYEI III. OSZTÁLY, ALAP-CSO­PORT: Szakály-Dalmand 0-2 (0-1). Kocsola-Závod 4-0 (2-0). Bonyhádvarasd-Báta 4-2 (2-0). Pusztahencse-Harc 2-4 (1-2). Mucsfa-Szakcs 2-1 (1-0). Gya- pa Derbi SE-Regöly 5-2 (3-2). A csoport állása: 1. Kocsola 24, 2. Gyapa 19, 3. Dalmand 18 pont. Skabar és Janja Milost nem uta­zott el a tolnai megyeszékhelyre, helyettük Nina Pavlin és Tina SUic kapott lehetőséget a bizonyí­tásra. Itt volt azonban a csapat legjobbja, a már szlovén állam­polgár, kínai Yang Ting, aki bár nem produkált látványos asztali- teniszt, türelemjátékával mind­három szekszárdit legyőzte. Sáth Sándor szakmai igazgató nagy örömére elkapta a rajtot a SZAC, a Wittinger Judit, Liu Boyu duó olyat tett, amire még nem volt pél­da az idei szezonban: megnyerték a párosmeccset A régen átélt si­ker akkora lökést adott a hazaiak­keleti-csoport: Alsónána- Nagydorog 1-0 (0-0). Ifi: 1-3. Izmény-Tengelic 0-0. Ifi: 0-1. Gyönk-Fadd 1-2 (1-2). Ifi: 1-2. Kölesd-Györköny 4-0 (3-0). Ifi: 1 -3. Váralja-Pálfa 2-5 (1-2).Ifi: 3 - 2. A csoport állása: 1. Tengelic 28, 2. Kölesd 25, 3. Fadd 17, 4. Györköny 15 pont. nak, hogy az első egyes kört kö­vetően tulajdonképpen le is lehe­tett volna fújni a meccset. Végh Pavlint, Boyu Süicet verte, így 3:0- val indított a SZAC. Sáth mester jó jósnak bizonyult, hiszen amit a találkozó előtt kijelentett, az úgy is lett. A Vrtojba játékosai közül csak Yang Ting tudott meccset nyerni, igaz, a kínai mindhárom partiját hozta, s csak az utolsón, a Liu Boyu ellenin szenvedett meg a győzelemért. Persze, az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy akár Boyu is nyerhetett vol­na, de a kiélezett pillanatokban a rutinosabb Ting bírta jobban ide­NYUGATI-CSOPORT: DÖbrÖkÖZ- Újireg 2-0 (0-0). Ifi: 19-0. Kaposszekcső-Csikóstőttős-Tol- nanémedi 3-1 (2-1). Ifi: 3-0., Felsőnyék-Hőgyész 0-5 (0-2). Ifi: 4-2. Iregszemcse-Nak 0-3 (0-2). Ifi: 0-0. AZ ELSŐ FORDULÓBÓL ELMA­RADT mérkőzések: Tolnanémedi­gekkel. A kínai mellett Wittinger is két meccset nyert, Végh pedig egy partit tett bele a közösbe. A SZAC a Kanizsa (6:4) után a Vrtojbát is legyőzte, így nagy lé­pést tett a második hely megszer­zése és a csoportjából való to­vábbjutás felé. SZEKSZÁRD AC-VRTOJBA (SZLO­VÉN) 6:3. Eredmények, páros: Liu Boyu, Wittinger-Pavlin, Silic 3:1. Egyéni: Végh-Pavlin 3:1, Liu Boyu-Silic 3:0, Wittinger-Yang Ting 0:3, Liu Boyu-Pavlin 3:0, Végh-Yang Ting 0:3, Wittinger- Silic 3:0, Liu Boyu-Yang Ting 1:3, Wittinger-Pavlin 3:1. Kaposszekcső-Csikóstőttős 2-2 (0-1). Ifi: 1 -3. Nak-Iregszemcse 3-2 (2-2). Ifi: 5-5. Újireg- Döbroköz 2-4 (1-1). Ifi: 0-9. Hőgyész-Felsőnyék elmaradt, a vendégcsapat nem utazott el a mérkőzésre. A csoport állása: 1. Döbrököz 21,2. Tolnanémedi 19, 3. Kaposszekcső 16 pont. ■ K. P. Véget ért Tolnán a salakos kispá­lyás labdarúgó bajnokság 2007- es kiírása. Az első a Duna-Trans csapata lett, egy ponttal előzték meg a Fadd SE-t, a harmadik helyre a Csel-Szi ért oda. A baj­nokság legjobb góllövője is a baj­nokcsapatból került ki, Pakulár Károly 35-ször talált a kapuba. A faddi Horváth Tamásé lett a leg­jobb hálóőrnek járó cím, és az O-Portó futballistájáé, ifj. Bagosi Zoltáné a legjobb mezőnyjátékos díja. A csapatok a szabad ég alól a csarnokba mentek, tegnap es­te megkezdődött a XXII. Álta- Ripa Teremlabdarúgó Bajnok­ság. Az első osztály mérkőzése­it csütörtökön rendezik majd, a második vonalban szereplők pe­dig hétfőnként lépnek pályára. A kedd a szenioroké, míg a szombat és vasárnap a harma­dik ligások játéknapja lesz. AZ I. OSZTÁLY MEZŐNYE: Duna- Trans, ISO-SZER Kft., Bowden- technika, Kakasd, Tolna Bau, FC Sörmen, Tolna VFC, Villár-Pi, Konstruct Kft., Kriszt Kft. AII. OSZTÁLY MEZŐNYE: Club 77 FC, Favorit, O-Portó, Dinamó Al­lah, Ali 2005, Golden Boys, Misó FC, Fadd SE, FC Victory, Du- doma Kft. A III. OSZTÁLY MEZŐNYE: Izomix, Kispályások, Haverok, Csel-Szi, Tolna VFC ifi, Sördögök, Tűzol­tók, Hunyadi FC, Fastron FC, Jé- germajszterpk. ■ K. P. Egy félidőnyi jó játék is elég volt a Tolna-Mözsnek Az NB I-es női futsal bajnokság ötödik fordulójában a Tolna- Mözsi NLSE a salgótarjáni Skor­pió együttesét fogadta. Az első félidőben kétgólos hátrányba ke­rültek a hazaiak, a második já­tékrészben azonban sikerült megfordítaniuk a mérkőzést. TOLNA-MÖZSI NLSE-SKORPIÓ SALGÓTARJÁN 3-2 (0-2). TOLNA- mözs: Blesz- Hodován, Varga A., Hepp- Simon, csere: Kovács A., Mecseki, Radó, Klézli, Heffner. edző: Wiesner József, gól: Ha­dován, Varga, Radó.- A jobb fizikai állapotunk és küzdeni tudásunk döntött a ja­vunkra - nyilatkozta Wiesner Jó­zsef edző. «K.P. Pontokat hagyott Izményben a Tengelic labdarúgás Bepótolták az elmaradt mérkőzéseket a Nyugati-csoportban Az Arsenal lehengerelte a Slavia Prahát labdarúgás Francesco Totti sérülése ellenére is győzni tudtak a Farkasok Magyar szereplője is volt a Baj­nokok Ligája keddi csoportköré­nek: a Dinamo Kijev-Manches- ter United találkozón Kassai Viktor fújta a sípot. Hat gól esett a mérkőzésen, de mégsem ez volt a forduló leggólgazdagabb meccse. Az Arsenal kiütéses, hétgólos győzelmet aratott a cseh Slavia Praha felett. így az Ágyúsok továbbra is őrzik veret­lenségüket csoportjukban. A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI, E­csoport: VfB Stuttgart-Olym- pique Lyon 0-2 (0-0). Gól: San­tos (56.), Benzema (79.). Glas­gow Rangers-FC Barcelona 0-0. F-csopoRT: AS Roma-Spor- J ting Lisboa 2-1 (1-1). Gól: Juan é (15.), Vucinic (70.), illetve Lied- Benzema (balról) fontos gólt lőtt Stuttgartban: élnek a lyoni remények son (18.). Dinamo Kijev-Man- chester United 2-4 (1-3). Gól: Rincon (34.), Bangoura (78.), il­letve Rio Ferdinand (10.), Ro­oney (18.), C. Ronaldo (4L, 68., a másodikat 11-esből). g-csoport: PSV Eindhoven- Fenerbahce 0-0. Kiállítva: Dei- vid (64., Fenerbahce). CSZKA Moszkva-Internazionale 1-2 (1-0). Gól: Jo (32.), illetve Crespo (52.), Samuel (80.). H-CSOPORT: Arsenal-Slavia Praha 7-0 (3-0). Gól: Fabregas (5., 58.), Hubacek (24., öngól), Walcott (45., 55.), Hieb (51.), Bendtner (89.). Sevilla-Steaua Bucuresti 2-1 (2-0). Gól: Kano- ute (5.), Luis Fabiano (17.), illet­ve Petre (63.). ■ H. E. Csak fellángolásokra futotta a Marley erejéből FÉRFI KOSÁRLABDA NB II. KOZÁR- MISLENY SE-MARLEY FKSE SZEK­SZÁRD 108-71 (31-18, 22-19, 25-21,30-13). Kozármisleny, 80 néző. V: Földvári, Sági. szek­szárd: SOMODI (26/9), Tóth (10), Tumpek (6), Juhász(-), HIM­MEL (13). CSERE: KOVÁCS (10/3), Molnár (4), Vörös (-), Mé­száros (-). edző: Juhász Gábor. A 2007/2008-as bajnokság­ban először lépett pályára a Marley FKSE Szekszárd gárdája. Nagy iramban, egészpályás letá­madással kezdett a hazai együt­tes (6. p.: 18-8). Kovács beállásá­val jelentősen feljavult a Marley, és három perc alatt két pontra csökkentette a hátrányát. Egy 10-0-s hazai sorozat azonban is­mét nehéz helyzetbe sodorta a vendégeket. A második etapban jól játszott a Szekszárd, de ez is csak arra volt elegendő, hogy ne kerülje­nek nagy hátrányba. Somodi és Himmel eredményes játékával folytatódott a harmadik negyed, a zónára váltó hazaiak előnyét sikerült tíz pontra csökkenteni (30. p.: 68-58). A fellángolás azonban rövid ideig tartott, mert még ugyanebben percben tíz pontot kapott a Marley, miköz­ben egyszer sem talált be. A záró szakasz elején három percig tartotta magát a szekszár­di együttes, de Juhász kipontozó­dása végleg megtörte a vendé­gek ellenállását. ■ S. N.