Tolnai Népújság, 2007. október (18. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-22 / 247. szám

Janicki nyerte a harmadik szakaszt, Bogár dobogós atlétika A lengyel Janicki győzött a Bécs-Pozsony- Budapest szupermaraton harmadik szakaszán. Máso­dikként az orosz Kruglikov ért célba, mögötte Bogár Já­nos harmadik lett. Ötvenen indulnak az idei Aranylabda szavazáson labdarúgás A France Foot­ball nyilvánosságra hozta annak az 50 labdarúgónak a nevét, akik idén elnyerhe­tik az Aranylabdát. Az 50 je­lölt között klubszinten az AC Milant és a Barcelonát kép­viseli a legtöbb játékos. Csík kiváló bunyózással Eb aranyat nyert Vejlében ökölvívás Egy-egy arany-, ezüst-, és bronzérmet szer­zett a magyar válogatott a dániai Veljében rendezett női Európa-bajnokságon. A 48 kg-os Csík Mónika nagy­szerű teljesítménnyel mene­telt a döntőig, ahol remekelt és megszerezte az Eb-címet. Mourinho nem akar angol kapitány lenni, még kivár labdarúgás Jósé Mourinho, a Chelsea volt trénere nem kíván az angol válogatott szövetségi kapitánya lenni.- Kizárólag klubszinten gon­dolkozom, és főként olasz ajánlatokat várok - jelentet­te ki a portugál tréner. Talmacsi Gabor szenzációsán versenyzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság malajziai futamán, s fölényes győzelmével közel került a vb-címhez. Részletek a 11. oldalon SPORT Jósé Mourinho egyelőre kivár @ TOVÁBBI SPORTHÍREK: www.tolnainepujsag.hu Egy Gulyással jobb volt az Atom kosárlabda Mills remeklésének is köszönhette vásárhelyi sikerét a Dombóvár Balázs László A két legtehetősebb hazai csa­pat összecsapása a presztízs mellett óriási szakmai cseme­gével is szolgált: a tavalyi össze­csapáshoz képest mindkét olda­lon csak három-három játékos maradt meg hírmondónak, a vezetők az újak érkezésével je­lezték, a felek a bajnoki címre törnek. A rangadón éppen egy régi-új játékos - az ASE-ba nyolc év légióskodás után haza­térő -, Gulyás tripla-dupla kom­binációja adta meg az alaphan­got. A nyáron a paksiak által is megkörnyékezett Simon Balázs azonban megrázta magát, s egy hasonló produkcióval minima­■ A negyedik negyedre kishaján megint leapadt a megszerzett előny. A 28 pontig jutó Gulyás Róbert szenzációs játé­kával nyert az ASE az Albacomp ellen, így az első rangadójukat siker­rel tudták le a paksiak. Gulyás Róbert (18), az ASE centere szenzációsan játszott, 28 pontot dobott az Albacomp elleni rangadón lizálta a különbséget (5. perc: 10-9). Az ex-kaposvári irányító két büntetőjével a vezetést is át­vette az Álba (9. p.: 12-13), ám Murry kétpontosa és büntetői ismét a hazaiakat juttatták előnyhöz az első negyed végére. A második etapot - a Paks ame- 5 rikai különítményének legala- | csonyabb tagja - Gray három, J etalonnak számító duplával £ nyitotta (12. p.: 23-16). A ven­dégek NBA-t is megjárt, próba­idős játékosának, az amerikai Randell Jacksonnak nem ment a játék, talán ezért Is gyorsan kétszámjegyűre növelte a kü­lönbséget a vendéglátó (15. p.: 28-18). Miljkovics edző sűrűn forgatta csapatát, kereste az ideális ötösét - mindkét együt­tes sok hibával játszott, így pontszegény első félidőt látha­tott a szépszámú publikum. A harmadik felvonásban to­vábbra is jól védekezett a hazai gárda, az Albacomp nem tudta megoldani Gulyás semlegesíté­sét, a center a válogatott Benczét akkor és ott verte meg egy az egyben, amikor csak akarta. A vendégek játékáról mindent elárul, hogy 26 perc elteltével is csak 30 pont állt a nevük mellett a táblán. A sza­kasz hajrájában a székesfehér­vári idol, Simon Balázs néhány perces egészségügyi szünetet követően visszatért - a hazaiak azonban magabiztosan őrizték előnyüket. A záró tíz perc elején Radovics és Simon is gyorsan beszórt egy-egy duplát, majd Taylor sportszerűtlen hibája után a nagy ígéret Hanga Ádám büntetőivel hét pontra felzárkó­zott a vendégcsapat (32. p.: 49-42). Feljavult a fehérváriak védekezése, akik szívósan küz­döttek a meccsben maradásért (35. p.: 53-50). A negyedik ne­gyed szindróma megint utolér­te az Atomot, ám Mészáros hig­gadtsága - az irányító kilenc pontot dobott az utolsó percek­ben - és Gulyás extraklasszis teljesítménye - a nagy kedvenc a dudaszó pillanatában dobott triplával megkoronázta teljesít­ményét - ezúttal győzelmet ért. * * * Hiába figyelmeztette játéko­sait Dzunics edző, hogy jól dob­nak a vásárhelyiek, a DKC az el­ső két negyedben az öltözőben maradt. A félidőben Drahos már 18 pontnál (közte négy triplánál) járt. A Planet Leasing English vezérletével kezdte meg a felzárkózást, egyre job­ban összeállt a gárda védekezé­se. A DKC lendületét még az sem tudta megtörni, amikor a 36. percben English begyűjtötte ötödik személyi hibáját, hiszen ekkor a fiatal Molnár Miklós vette vállára a csapatot. A fiatal játékos jól védekezett, és fontos pontokat szerzett. A DKC-ben tripla duplát ért el Julien Mills, aki 33 pontja mellé 11 lepatta­nót is leszedett és 11 alka­lommal faultoltak ellene. Mills: tripla duplája BODROG l-BAU VÁSÁRHELY- PUNÉT LEASING-DOMBÓVÁR KC 95-100 (20-18, 25-23, 24-29,25-30). Hódmezővá­sárhely, 700 néző. V: Papp, Cziffra, Gál. Vásárhely: DRAHOS (31/12), Brooks (17/6), Kováts R. (6), Free­man (5/3), Gémes (17). Cse­re: Böszörményi (8/3), Máté M. (4), Szögi. Edző: Czuprák László. DKC: MILLS (33/6), Simon N. (2), Bódi (10), ENGLISH (17/6), Wiley (13/3). Csere: Deák (16/12), Sanders (4), MOLNÁR M. (5). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. kipontozódott: Brooks (35.), English (36.), Kováts R. (36.), Freeman (40.), Molnár M. (40.). Gulyás: 28 pont ATOMERŐMŰ SE-ALBACOMP 65-58 (16-15,18-8,15-13, 16-22). Paks, 1200 néző. V: Valovics, Pállá, Benczúr. ASE: MÉSZÁROS Z. (11/3), Murry (6), Taylor (9), Mucic (3), GULYÁS (28/6). Csere: GRAY (8), Kiss Zs. (-), Csap­iár Nagy £. (-), Panta (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Álba: SIMON B. (22), Brown (-), Radovics (12/3), Jack- son (2), BENCZE (16). Csere: Hanga (4), Soós (-), Dávid (2), Nuber (-). Vezetőedző: Goran Miljkovics. kiponto­zódott: Murry (38.). Ettől az Újpesttől nem volt szégyen vereséget szenvedni labdarúgás Először veszített bajnokit a Paksi FC, amióta Gellei Imre ült le az atomvárosi csapat kispadjára Kiss Tamás (jobbról) szerezte a paksiak szépítő találatát Újpesten Amióta Gellei Imre a Paksi FC vezetőedzője, először veszített bajnokit az atomvárosi együt­tes. A Soproni Liga 12. forduló­jában a PFC a Szusza-stadion- ban kapott ki az Újpesttől. Győzelem az FC Fehérvár el­len (2-1), majd értékes pont Győrből (3-3). Ilyen előzmé­nyek után érthető, ha remény­kedtek egy bravúros eredmény­ben a paksiak az Újpest ottho­nában. Gellei Imre a meccs előt­ti nyilatkozatában sem titkolta: a Megyeri úton sem tartja esély­telennek csapatát egy jó ered­mény elérésére. Érthető volt a korábbi szövetségi kapitány op­timizmusa, hiszen amióta elfog­lalta a paksi kispadot, hétről hétre egyre masszívabb, egyre jobb futballal rukkolt elő a PFC. Újpesten mégsem volt esélye, de nincs miért szégyenkezni, hi­szen a szombaton látott Újpest ellen nagyon kevés csapatnak lett volna. A lila-fehérek szenzá­ciós napot fogtak ki, az egész meccsen fölényben voltak. A szünetben Dourandi (9. perc) és Kovács Zoltán (29. perc) góljá­val 2-0-ra vezetett Úrbányi Ist­ván alakulata, amely Sándor György (55. perc) a második fél­idő elején elért találatával bebiz­tosította sikerét. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a játékrész derekán, még 1-0-nál Márkus Tibor óriási helyzetet hagyott ki, ha az a lövés bemegy, ki tudja, hogy alakul a mérkőzés. A zic­cer azonban Balajcza bravúrjá­nak köszönhetően kimaradt, a többit meg már tudjuk. A Paks Kiss Tamás góljával (81. perc) szépített a hajrában, de a győri feltámadás (az utolsó öt percben mentette 3-3-ra a partit a Paks) ezúttal elmaradt. Még úgy is, hogy a szünetet követően már több helyzetig is eljutott a PFC, de azokat rendre kihagyták a já­tékosok. Gelleivel először veszí­tett bajnokit a PFC. Csüggedés- re nincs ok, a következő forduló­ban a Diósgyőr ellen lehet javí­tani. A DVTK mostanság jó for­mába lendült, de hazai pályán egy rivális ellen kétszeresen is kötelező a győzelem. 4 4 4 i Korán betalált az Újpest ÚJPEST-PAKSI FC 3-1 (2-0). Szusza-stadion, 3500 néző. V: Iványi Z. Újpest: Balajcza- Vermes, Korcsmár, Böjté, Sadjo- Habi- Sándor Gy. (Radulovic, 63.), Foxi, Tisza (Nagy 0., 90.)- Dourandi (Ogbodo, 73.), Kovács Z. Ve­zetőedző: Urbányi István. Pak­si FC: Kovács A. - Molnár Z., Éger, Salamon, Hanák V- Hef jler, Zováth (Bődé, a szü­netben), Tamási G., Balaskó (Kiss T, 73.)- Márkus (Búzás, 64.), Tököli. Vezetőedző: Gellei Imre. Gól: Dourandi (9.), Ko­vács Z. (29.), Sándor Gy. (54.), illetve Kiss T. (81.). t