Tolnai Népújság, 2007. augusztus (18. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-13 / 188. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2007. AUGUSZTUS 13., HÉTFŐ SPORT A második negyedben dőlt el a berlini szuperdöntő vízilabda A berlini férfi vízi­labda világliga szuperdöntő­jében a szerb válogatott dia­dalmaskodott, amely 9-6-ra nyert a magyar csapattal szemben. Sorrendben har­madszor lettek vl-elsők a szerbek, akik a magyarok el­len a második negyedben nyerték meg a mérkőzést. A Győré lett a kupa, Tóth Tímea lett a gólkirálynő kézilabda A Győr nyerte a Szabella Kupáért rendezett női kézilabdatornát, miután a zárótalálkozón legyőzte az FTC-t (35-22). A gólkirály, a korábban ferencvárosi, jelen­leg a Hypo Niederösterreich alkalmazásában álló Tóth Tí­mea lett, 25 találattal. A hajrában rúgta góljait a Fradi a BKV Előrének LABDARÚGÁS A 90. és a 93. percben szerzett gólokkal nyert (2-0) a Ferencváros a BKV Előre ellen az NB II Keleti csoportjának első fordulójában. Nyugaton az esélyesek közül a Pécs 2-0- ra győzött a Soroksár ellen, a Haladás pedig 2-1-reverte az újonc kozármislenyieket Hajnal Tamás duplázott a Nürnberg otthonában labdarúgás Hajnal Tamás parádésan mutatkozott be új csapatában, a Karlsruhéban, amely 2-0-ra nyert a Nürn­berg otthonában a Bundesli­ga vasárnapi összecsapásán. Mindkét gólt a magyar válo­gatott irányítója rúgta: előbb a 44., majd a 75. percben ta­lált be a hazaiak kapujába. AzAjax nyerte a holland Szuperkupát a PSV ellen labdarúgás Az elmúlt esz­tendőhöz hasonlóan ismét az Ajax hódította el a Holland Szuperkupát, miután egy góllal (1-0) nyert a Fehér Csabát foglalkoztató PSV Eindhoven ellen. A találkozó egyetlen gólját a spanyol Gabri szerezte, a PSV-ben a magyar válogatott futballis­ta nem kapott lehetőséget. @ további sporthírek: www.tolnainepujsao.hu Két paksi arany a vb-ről kajak-kenu Kozmann és Boros is a dobogó tetejére állhatott A paksiak fiatal versenyzője, Boros Gergely (jobbról, hátul) kétszáz méteren aranyérmet szerzett a magyar férfi kajaknégyes tagjaként Duisburgban Remekeltek a paksiak: Kozmann György és Bo­ros Gergely is aranyér­met szerzett Duisburg­ban, az olimpiai kvalifi­kációs világbajnokságon. Rónai Gábor A magyar versenyzők összesen 9 arany-, 3 ezüst- és 6 bronzér­met szereztek Németországban. A győzelmek közül három (C-l 1000 m, női K-l és C-2 500 m) született az ötkarikás játékok műsorán szereplő számban, emellett a csapat hét férfi és négy női kajakos, illetve három kenus indulási jogot gyűjtött a jövő évi pekingi játékokra. A szombat délutáni 1000 m-es döntők során győzött, mégpedig parádés teljesítménnyel a kenus Vajda Attila és a kajakos Kovács Katalin, előbbi pályafutása első, utóbbi pedig 22. vb-címét sze­rezte. A nap egyetlen ezüstje a Paksy Tímea, Kovács, Fazekas Krisztina, Benedek Dalma ösz- szeállítású 500-as kvartett érde­me volt, míg a leghosszabb távon a címvédőként indult Kämmerer Zoltán, Kucsera Gá­bor és a vb-újonc Kozák Danuta, Szabó Gabriella kajakduó a do­bogó harmadik fokára állhatott fel. Az 1000 m-es kenucsapat - Metka Márton, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Balázs Gábor ­szintén harmadik lett. Vasárnap délelőtt a 200-as finálékat ren­dezték, itt három elsőség, vala­mint egy-egy második és har­madik hely jutott a magyarok­nak. A kétszeres olimpiai baj­nok Janics Natasa Eb-sikere után ezúttal is nyert K-l-ben, mellette a Kadler Viktor, Béé Ist­ván, Boros Gergely, Babella Ba­lázs férfi kajakos és nagy meg­lepetésre a Balázs Péter, Hor­váth Gábor, Joób Márton, Sarudi Pál összeállítású kenus kvartett vehetett át aranyérmet az ered­ményhirdetéskor. A Paksy, Ko­vács, Fazekas és Patyi Melinda alkotta női kajaknégyesnek a kontinensviadalhoz hasonlóan ezúttal is csak második hely ju­tott a házigazda németek mö­gött, az egyetlen 200-as bronz­érem pedig Gyertyános Gergely (K-l) nevéhez fűződött. A zárónap délutánjának dön­tőiben is jól teljesített a csapat: 500 m-en nyert Kovács (ezzel 23. világbajnoki címét szerezte), a Kozmann György, Kolonics György kenupáros, valamint 200-as diadala után ismételt a Balázs, Horváth, Joób, Sarudi összeállítású kenus kvartett és győzött a Paksy, Fazekas, Ke­resztesi Alexandra, Benedek ez­res négyes is. Az 500-as távon to­vábbi egy ezüst (Paksy, Bene­dek) és két bronz (Kämmerer, Kucsera, valamint a férfi kajak­négyes) jutott a magyaroknak. Csak döntetlent játszott a Manchester labdarúgás A 83. percig vezetett az esélytelen Fulham az Arsenal ellen Nagy meglepetésre csak 0-0-ra volt képes hazai pályán a nyá­ron alaposan megerősített, cím­védő Manchester United a Reading ellenében az angol baj­nokság első fordulójában. A rivá­lisok közül a Chelsea, a Liver­pool és az Arsenal is nyert. Jósé Mourinho megszenvedett az újonc Birmingham City ellen, de végül legyűrte riválisát. A lon­doniaknál két újonc, a perui Pizarro és a francia Malouda is betalált a látogatók kapujába, a harmadik találatot Essien sze­rezte. A Liverpool az Aston Villa pályáján nyert 2-1-re, míg az Arsenal a Fulhamet győzte le ugyanilyen arányban. Az „Ágyú­sok” mindkét góljukat a hajrá­ban rúgták, a holland Robin van Persie a 83., a fehérorosz Alek- szandr Hieb a 90. percben vette be a kaput. ■ Bor ezüstérmet nyert, Braunnak három győzelem sem volt elég Bor Barna remekelt a braun- schweigi nyílt német bajnoksá­gon: az ASE nehézsúlyú (+100 kg) fiatalja ezüstérmet szerzett. Már az első kanyarban a házi­gazdák legnagyobb csillaga, Andreas Tölzer állta az útját. Bor ezúttal egy jukóval bizonyult jobbnak riválisánál. A következő fordulóban a grúz Gujedzsani következett, a hajrá­ban Bor ipponnal megszerezte a győzelmet. Az elődöntőben az orosz Tmenov állt a paksi fiú elé: az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes ezúttal fejet is haj­tott! Barna ipponnal győzött, s pályafutásának egyik legna­gyobb skalpját szerezte meg. A fináléban az észt Padar kö­vetkezett, aki sajnos gyorsan rö­vidre zárta a meccset, előbb va- zarit, majd ippont ért el. A 73 kilósoknál Braun Ákos­nak hét mérkőzést kellett volna nyernie ahhoz, hogy érmet sze­rezzen. Braun bekezdett, kazah, örmény és német ellenfelét egy­aránt ipponnal győzte le. A negyedik fordulóban következett egy váratlan vereség, a paksi versenyzőnek már nem volt le­hetősége a folytatásra. ■ Az ifjúsági és a serdülőválogatott is a pályán Faddon Módos-bor kupa néven mától há­rom napon át rangos női után­pótlás kézilabdatornát rendez­nek a faddi sportcsarnokban. Az ifjúsági és serdülő korcsoport számára kiírt tornát a Vasas és a Tolna Megyei Kézilabda Szö­vetség évek óta közösen rendezi - a fővárosi piros-kék csapat visszatérő vendég Fadd-Dom- boriban, ahol edzőtáborozással készülnek a bajnoki pontvadá­szatra. Hat csapat vesz részt a megmérettetésen, mindkét kor­osztályban pályára lép a magyar válogatott, rajtuk kívül a Debre­cen, a Budapest Bank FTC (két csapattal), a Vasas, valamint az ifiknél az UKSE Már-Ker Szek- szárd, a serdülőknél pedig az UKSE Szekszárd Tolnatej alkot­ja még a mezőnyt. A hat gárda két csoportban mérkőzik a he­lyezésekért, a helyosztókat szer­dán rendezik. ■ Hungária-kupa: Kiss Péter ezüstöt nyert tájfutás A Baranya Megyei Tájfutó Szövetség Abaliget, Orfű és Harkány térségében rendezte az idei év legrango­sabb tájfutóversenyét az ötna­pos nemzetközi Hungária-ku- pát. A viadalon 28 ország kö­zel 1600 versenyzője állt rajt­hoz. Tolna megyét a Paksi Sportegyesület képviselte, az atomvárosi klub tizenhárom versenyzővel rajtolt. Az F-21- es kategóriában induló Kiss Péter igazolta jó formáját, s igen értékes második helye­zést ért el, Kürti István az F-51- es kategóriában tizedik lett, F- 21-ben Dominik Lázár ugyan­csak tizedik lett, klubtársa Dö­mötör Balázs 16. helyen zárt. A bonyhádiak maradtak állva labdarúgás A Bölcskének kevés hiányzott a bravúrhoz A Bonyhád VLC továbbjutott, a Bölcske viszont elbúcsúzott a Magyar-kupa küzdelmeitől. MK, 1. FORDULÓ. SÁGVÁRI JUNI­OR SE-BONYHÁD VÖLGYSÉG LC 2-5 (1-2). Ságvár, 100 néző. V: Erdős. Ságvár: Boti- Hosszú, Szel­lembek, Feri, Kovács E. (Tóth)- Ősi, Ábrahám (Kollár), Juhász, Izsák (Balogh)- Fritz, Kovács B. Edző: Vida András. Bonyhád: Ko­vács L.- Takács, Hosnyánszki Zs., Mosonyi, Vizdár- Brandt, Bozsó (Máté N.), Tálas, Hos­nyánszki T. (Krausz)- Dávid R. (Pap R.), Fischer. Megnehezítet­te a kupatalálkozót önmaga szá­mára a bonyhádi csapat, mert mindkét félidőben kihagyták a helyzeteiket. Ezért sem vehette félvállról a meccset Kiss János csapata a Somogy megyei II. osz­tályban szereplő riválisa ellen, amely kilencven percen keresz­tül teljes erőbedobásra késztette Tálaséket. A völgységi alakulat összjátékán még van csiszol- nivaló az NB Ill-as rajtig. Gól: Hosszú, Kovács E., illetve Tálas (2), Vizdár, Fischer, Pap R. BÖLCSKE-PÉCSI VSK 1-2 (0-1). Bölcske, 400 néző. V: Aradi. Bölcske: Bérdi (Süvöltős S.)- Ja­kab (Schulteisz A.), Fenyősi, Ko­vács J., Sipos- Szauer G., Pákái, Farkas, Besenczi Z.- Besenczi I., Schulteisz N. (Süvöltős J.). Edző: Szellák Sándor. PVSK: Tasselma- yer- Balázs, Csabai, Molnár, Koleszár- Nagy (Jordanov), Lő­rincz, Laki, Cornides- Kovács, Polgár. Edző: Mink Olivér. Az el­ső félidőben egy talált góllal szer­zett vezetést a Pécs, majd a szü­net után egy kapushibából meg­duplázta előnyét a PVSK. A Bölcske nem adta fel, s Cornides kiállítását követeőn nagy nyo­más alá helyezte a vendégek ka­puját, de csak szépítésre futotta erejéből. Gól: Besenczi I., illetve Laki, Polgár. Kiállítva: Cornides a 70. percben. Jók: Fenyősi, Pá­kái, Sipos, illetve Lőrincz, Tassel- mayer, Koleszár, Csabai, Polgár. A Kocsola csapata szerdán az NB Il-es Komlót fogadja (17 óra), a Paksi FC kiemeltként később csatlakozik. Az UFC pénteken 3-2-re verte a Szederkényt ■ Előny a Sevillánál Az UEFA- és Spanyol-kupa győztes andalúziai gárda egygólos előnyt (1-0) szerzett hazai pályán a Spanyol Szuperkupáért ren­dezett párharc első felvonásán a bajnoki címvédő Real Madrid ellen