Tolnai Népújság, 2007. augusztus (18. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-06 / 182. szám

9 2007. AUGUSZTUS 6., HÉTFŐ Pocsai a bajnok a férfiaknál Kuttor Csaba, a nőknél Koch Renáta nyerte a XXII. SportTolna Triatlon Fesztivált Fadd-Domboriban. A szekszárdi ifj Czencz Péter csak a 16. helyen végzett 10. oldal HÍRSÁV SPORT Ezúttal is üres kézzel jöttek haza labdarúgás Idei harmadik bajnoki mérkőzésén is vereséget szenvedett a Paks Grönholm magabiztosan nyerte meg a Finn-ralit Három mérkőzés, nulla pont. A nyári erősítések tükrében ennél többet re­méltek a Paksi FC veze­tői. Kaposváron is csak néhány percig játszott jól Lengyel Ferenc gárdája. Rónai Gábor rau A szinte végig vezető finn Marcus Grönholm nyerte a Finn-ralit, a világ- bajnoki sorozat kilencedik futamát. A pontversenyben éllovas pilóta 24.2 másod­perccel előzte meg Hirvo- nent. Loeb harmadik lett. Gebrselassie remek időt ért el a New York-i gálán atlétika Haile Gebrselassie nyerte a New York-i félmara­toni futóversenyt. A kétsze­res olimpiai bajnok etióp at­léta az amerikai színekben induló Abdi Abdirahman-t és Robert Cheruiyot előzte meg remek (59:24) idővel. Szélesi 11-es hibázott, máris kiesett a Cottbus labdarúgás Már az első for­dulóban kiesett Szélesi Zol­tán csapata, az Energie Cottbus a Német Kupából. Az élvonalbeli együttest a harmadosztályú Rot-Weiss Essen búcsúztatta tizenegye­sekkel, az utolsó körben Szélesi kihagyta a büntetőt. Fiilöp Márton jól védett az olasz Juventus ellen LABDARÚGÁS Az angol baj­nokság újonca, a Sunder­land 1-1-es döntetlent ját­szott az olasz élvonalba kizá­rása után visszajutott Juven- tussal. Az angolok kapuját az első félidőben őrző Fülöp Márton kitűnően védett. Fülöp jól védett a Juve ellen @ TOVÁBBI SPORTHÍREK: www.tolnainepujsag.hu Akire egyáltalán nem lehet panasz: Márkus Tibor harmadik paksi bajnokiján harmadik gólját szerezte. Egyedül azonban nem tehetett csodát A Zalaegerszegtől (1-3) és az MTK-tól (1-4) elszenvedett ve­reségek után úgy utazott Ka­posvárra a Paksi FC, hogy bizo­nyítja: a rossz rajt ellenére ko­rai volt temetni az atomváros együttesét. Annak ellenére is reménykedtek a jó szereplés­ben a paksiak, hogy Lengyel Fe­renc vezetőedzőnek akadtak gondjai bőven: az eltiltott Balas- kó mellett hét játékosát is nél­külöznie kellett sérülések mi­att. A legnagyobb érvágás két­ség kívül Kiss Tamás kiválása volt, a villámgyors szélső he­lyén ezúttal az a Vári Barnabás kapott szerepet, aki tavaly a li- £ gacsapatban bizonyította tehet- | ségét. Az új fiú nem illetődön I meg, bátran vállalta a párharco- i kát, labdái többnyire jó helyre 1 mentek, sőt a tizedik percben ő fejelte ki a gólba tartó labdát a kapu torkából. A Kaposvár az első félidőben nem igazolta fé­lelmetes hazai hírét, a paksi vé­delem megerőltetés nélkül ver­te vissza a reménytelen próbál­kozásokat. Oláh Lóránt szinte eltűnt az Éger-Salamon belső kettős szorításában, így az agilisebb Alvesnek nem akadt társa. A másik oldalon is csak az egyik csatár keltett veszélyt: Márkus Tibor azonban ugyan­úgy egyedül maradt, mint a so­mogyi gólzsák. Az első félidő legnagyobb helyzetei a Paks előtt adódtak, a hajrában Már­kus, Csehi és Zováth is betalál­hatott volna - utóbbi kettő tisz­ta helyzetben hibázott. A szü­net után nagyon bekezdett a Kaposvár, Kovács kétszer is óri­ási bravúrral hárított. Sajnos, harmadszor már ő sem segíthe­tett: Vasziljevics fejesét még újabb bravúrral védte, de a ki­pattanót Alves a késlekedő vé­dőket megelőzve két lépésről a léc alá vágta. A Rákóczit talán túlságosan is megnyugtatta a találat, mert a folytatásban fel­jött a Paks, s az addig csak ver­gődő Tököli kis híján egyenlí­tett. Ez a helyzet is jelezte, hogy lehet keresnivalója Lengyel Fe­renc csapatának, amely egy vil­lámgyors Csehi-Hanák kény­szerítőt követően az idei harma­dik meccsén harmadik gólját KAPOSVÁRI RÁKÓCZI-PAKSI FC 2-1 (0-0). Kaposvár, 3000 né­ző. V: Berger). KAPOSVÁR: Mi- linte 0- Ribi 5 (Pest K. 5, 46.), Zahorecz 6, Petrák 6, Grúz 6- Maróti 6, Vasziljevics 6 (Suljic 0, 92.), Grúz 6, SzakályP. 6- Alves 6, Oláh 5. vezetőedző: szerző Márkus révén egyenlí­tett is. A gól után maradt a pak­si fölény - főleg Heffler szabad­rúgásait követően alakult ki ve­szély a kaposvári kapu előtt -, de igazán nagy helyzete már nem volt a PFC-nek. A Kapos­vár sem törte magát, úgy tűnt döntetlennel ér véget a szom­szédvári rangadó. Hogy még­sem így lett, arról az egyik leg­jobb somogyi futballista, Sza- kály Péter gondoskodott, no Prukner László. PAKSI FC: Ko­vács A. 7- Molnár Z. 6, Éger 5, Salamon 5, Hanák 5- Vári 5 (Báló 0, 76.), Heffler 5, Zo­váth 5, Csehi 5 (Bődé 0, 90.)- Márkus 6, Tököli 4. vezető edző: Lengyel Ferenc, gól­szerzők: A. Alves az 56., Za­meg Csehi Tamás, aki a 16-os vonalán a labdával együtt rúgta el a Rákóczi ifjú középpályásá­nak lábát. Berger játékvezető némi habozás után tizenegyest ítélt, a holtbiztos rúgó, Zaho­recz pedig a bal felső sarokba bombázta a labdát. A hosszab­bítással együtt hátralévő négy percben a Paks minden mind­egy alapon kitámadott, de az egyenlítésre már nem volt esé­lye. A látottak alapján az egyik horecz (11-esből) a 87, illetve Márkus a 65. percben. LENGYEL FERENC: - Nagyon nehéz bármit is mondani a harmadik vesztes mérkőzés után. A játékvezetővel nem akarok foglalkozni, de nem egyenlő mércével mért. pont kijárt volna a vendégek­nek, de úgy tűnik, ez az év már csak ilyen. A Paks harmadik meccsén harmadik vereségét szenvedte el, ami a nyári erősí­tések (Éger, Tököli és Márkus egyaránt jó név az NBI-ben) tükrében több mint kellemet­len. Azt, hogy nem könnyű a gárda sorsolása (jön a Honvéd, majd a Vasashoz utaznak), min­denki tudta, de ennél azért több­re számítottak a csapat szimpa­tizánsai. A következő körben a ZTE-hez és az MTK-hoz hasonló­an bombaerős Bp. Honvéd érke­zik, ráadásul Pakson már bevet­hető lesz az a Tóth Mihály is, aki a magyar bajnokság egyik leg­jobb csatára. A Paks helyzeté­ben azonban mellékes a papír­forma, a fővárosiak ellen min­denképpen nyerni kell. Akár szép játékkal, akár csúnyával, csak a három pont számít. Kovács Attila volt az egész mezőny legjobbja a szomszédvárak rangadóján Lewis Hamilton nyert a Hungaroringen forma-1 A fiatal brit versenyző rajt-cél győzelmet aratott Räikkönen előtt A vb-újonc Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) nyerte va­sárnap az 58. Forma-l-es gyor­sasági világbajnokság tizen­egyedik futamát, a XXII. Ma­gyar Nagydíjat, a Hungarorin- gen. A brit pilóta mögött a finn Kimi Räikkönnen (Ferrari) lett a második, míg a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber) a har­madik. Az éllovas Hamilton - rajt-cél győzelmet aratva - a vé- bé pontversenyben hét pontra növelte előnyét csapattársával, a világbajnoki címvédő spanyol Fernando Alonsóval szemben, t aki a negyedik lett a Hungaro- | ringen. I - Nagyszerű hétvége volt, na­gyon kemény munkát végzett a csapat az autóval, és jó érzés volt, hogy a nehéz pillanatok­ban is megmaradt az egysé­günk. Maga a verseny elképesz­tően nehéz volt, hiszen Kimi vé­gig szorosan mögöttem jött. Ne­héz volt megtartani az első he­lyemet, de fantaszükus érzés volt nyerni, élveztem a küzdel­met - mondta Lewis Hamilton, a győzelem után. A PONTVERSENYEK ÁLLÁSA A TI­ZENEGYEDIK FUTAM UTÁN (MÉG HAT VAN HÁTRA), PILÓTÁK: 1. Ha­milton 80,2. Alonso 73,3. Räik­könen 60, 4. Mássá 59 ponttal. csapatok: 1. McLaren-Merce- des 138, 2. Ferrari 119,3. BMW- Sauber 71, 4. Renault 33, 5. Williams 20 ponttal. ■ Az újonc Nyíregyháza két találkozón kétszer nyert AZ NB I 3. FORDULÓJÁNAK ERED­MÉNYEI: SIÓFOK-DEBRECEN 1-1 (l-l). Siófok, 3000 néző. V: Bede. Gól: Melczer a 19., illetve Rudolf a 35. percben. NYÍREGYHÁZA-REAC 2-0 (0-0). Nyíregyháza, 3000 néző. V: Ivá- nyi. Gól: Lippai az 51., Bagoly a 83. percben. ZALAEGERSZEG-DIÓSGYŐR 4-1 (l-l). Zalaegerszeg, 4500 néző. V: Szabó S. Gól: Pekic a 17., Waltner a 68. és a 81), Vulin a 84., illetve Douva a 28. percben. Kiállítva: Farkas (Diósgyőr) a 61. percben. VASAS-FC SOPRON 2-0 (1-0). Illovszky-stadion, 2000 néző. V: Arany T. Gól: Lázok az 59., So- morjai a 86. percben. GYŐR-TATABÁNYA 2-1 (2-0). Győr, 3000 néző. V: Sulyok. Gól: Bogdanovics a 7., Farkas V. a 15. (öngól), ill. Filó a 75. percben. LAPZÁRTÁNK UTÁN: Bp. Hon- véd-FC Fehérvár, hétfőn: MTK- Újpest 18 (tv: sport2). Az NB 1 állása l.ZTE 3 2 1 0 8-3 7 2. Debrecen 3 2 1 0 5-2 7 3. MTK 2 2 0 0 6-1 6 4. Honvéd 2 2 0 0 4-0 6 5. Nyíregyháza 2 2 0 0 3-0 6 6. Vasas 3 2 0 1 5-3 6 7. Kaposvár 3 1 2 0 4-3 5 8. Újpest 2 1 1 0 5-3 4 9. Siófok 3 1 1 1 6-5 4 10. Győr 2 1 0 1 2-3 3 11. REAC 3 1 0 2 2-5 3 12. Fehérvár 2 0 1 1 1-3 1 13.Sopron 3 0 1 2 1-4 1 14. Tatabánya 3 0 0 3 2-6 0 15. Paks 3 0 0 3 3-9 0 16. Diósgyőr 3 0 0 3 2-9 0 Lewis Hamilton először versenyzett a Hungaroringen és máris győzött