Tolnai Népújság, 2007. augusztus (18. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-21 / 194. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2007. AUGUSZTUS 21., KEDD 10 HÍRSÁV Gyánó Szabolcs betalált a portugál szezonnyitón labdarúgás Gyánó Szabolcs csapata, az Academica Coim­bra 4-1-re kikapott a Spor­ting Lisboa stadionjában a 2007/2008-as portugál baj­nokság nyitó mérkőzésén. Gyánó csereként, az 56. perc­ben állt be a vendégcsapat­ba, s ő szerezte a szépítő gólt. Pato Ronaldo miatt írt alá a Milan csapatához labdarúgás Alexandre Pato, a Bajnokok Ligája-győztes AC Milan legnagyobb nyári szerzeménye elismerte, át­igazolásában nagy szerepet játszott, hogy Ronaldo is a pi­ros-feketéket erősíti. A 22 mil­lió euróért igazolt 17 éves te­hetség mindezt az olasz klub hivatalos honlapján mondta. Az orosz női válogatott nyerte a Pannon-kupát kézilabda A világbajnoki címvédő orosz válogatott nyerte a Győrött rendezett Pannon-kupát, miután a rangadón 32-32-re végzett a házigazda magyar csapattal. Németh András alakulata második lett, a románok a lengyeleket megelőzve vé­geztek a harmadik helyen. A Bayern Brémában is pazar focival rukkolt elő LABDARÚGÁS A Bundesliga sztárklubja, a rekordbajnok Bayern München 4-0-ra ver­te idegenben a Werder Bre­men együttesét a második forduló rangadóján. A bajo­rok góljait Ribéry, Toni, Al- tintop és Ottl szerezték. A másik rangadón a Schalke 4- 1-re verte a Dortmundot. Ribery a Bayernben is vezér A Tatabánya menesztette Mészáros Ferenc edzőt labdarúgás Közös meg­egyezéssel szerződést bon­tott egymással a Soproni Li­gában szereplő FC Tatabánya és Mészáros Ferenc vezető­edző. A tatabányaiak pocsé­kul kezdték az évet, hiszen mind az öt meccsüket elve­szítették, 4 rúgott góljukra 10-el feleltek az ellenfelek. A City nyerte a MU ellen az angol városi rangadót labdarúgás A City nyerte a manchesteri városi rangadót, miután a brazil Geovanni gól­jával 1-0-ra legyőzte a cím­védő Unitedet. Sir Alex Fer­guson gárdája két döntetlen­nel és egy vereséggel rajtolt, míg a városi rivális még hi­bátlan, s gólt sem kapott. @ további sporthírek: www.tolnainepujsag.hd SPORT Hencz és az UFC remekelt labdarúgás Döntetlenre végződött a bonyhádi megyei rangadó Várai Mátyás (balról) szorosan követte Fischer Norbertét, nem csoda, hogy a völgységiek támadója nem tudta bevenni a dombóváriak kapuját Hetet rúgott a Szekszárd Beremenden, Hencz Ba­lázs egymaga ötször vette be a hazai kaput az NB Ill-as bajnokság Dráva- csoportjának nyitányán. Tudósítóinktól BEREMENDI ÉSK-SZEKSZÁRDI UFC 0-7 (0-4). Beremend, 300 néző. V: Böröczi. Beremend: Garai- Halász (Nagy B.), Szász­fái, Bodor, Juhász (Tóth)- Péter, Horváth L, Kvassay (Telek), Farkas- Polgári, Vida. Edző: Tihanyvári László. Szekszárd: Horváth B.-Csóti, Márton E., Pulcz, Torma- Lizák, Horváth E. (Wéber), Rikkers, Kiss B. (Vesz- tergombi)- Csende R. (Csende L), Hencz. Edző: Kniesz Mátyás. A látványosan, gólratörően ját­szó vendégek hamar szétzilálták a hazaiak hátsó alakzatát, és ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek az első félidőben helyzeteket elhibázó vendéglátó ellen. Hencz Balázs nagyszerű­en focizott. Gól: Hencz (5), Lizák, Csóti. Jók: Garai, Péter, illetve Hencz vezényletével az egész vendégcsapat. kniesz mátyás: - A jó csa­patmunka álomrajtot eredmé­nyezett. BONYHÁDI VLC-DOMBÓVÁRI FC- rutin 2-2 (l-l). Bonyhád, 250 néző. V: Mód. Bonyhád: Kovács L- Takács N. (Hosnyánszki T.), Hosnyánszki Zs., Máté N., Krausz- Illés Z. (Brandt), Tálas, Mosonyi, Vizdár- Pap R. (Bo- zsó), Fischer. Játékos-edző: Kiss János. Dombóvár: Szabados- Vá­rai, Kadarkuti, Banai G. (Stei­ger), Tóth M.- Kovács, Samu (Bősz), Kőhalmi, Pest R.- Fábián, Nagy T. (Bock). Edző: Hanusz Já­nos. A megyei rangadón a ven­dégek támadtak többet, a meccs­labda azonban a vége előtt két perccel Tálas lábában volt. Gól: Tálas (11-esből), Mosonyi, illet­ve Pest (11-esből), Fábián. Jók: Mosonyi, Máté N., Hosnyánszki Zs., illetve Várai, Kőhalmi, Ka­darkuti, Fábián. Kiss János: - Mai teljesítmé­nyünk alapján örülhetünk az egy pontnak. hanusz János: - Helyzeteink alapján nyernünk kellett volna. tamási-marcali 2-1 (1-0). Ta­mási, 350 néző. V: Lak. Tamási: Tóth V- Filótás, Pintér, Kovács R., Bozóki (Volár)- Grósz, Ko­vács P. (Béres), Kosa, Késmárki (Szakács)- Tolmácsi, Tóth J. Edző: Molnár László. Marcali: Tánczos- Takács, Fekete, Búza, Törtei J. (Németh)- Mixtai, Egle, Somogyi (Zugor), Törtei T.- Kőrösi, Kiss B. Edző: Németh Ist­ván. Megérdemelt győzelmet aratott a Tamási, a vendégek ezt egy öltözőajtó betörésével hono­rálták. Gól: Kosa, Tóth J., illetve Kiss B. Jók: Pintér, Kovács P., Kosa, Tóth J., illetve Kiss B., Fe­kete. molnár László: - Gratulálok a csapatnak, nehéz mérkőzést nyertünk meg. PAKSI FC LIGA-NAGYATÁD FC l-l (1-0). Paks, 150 néző. V: Kassai. Paks: Pokorni- Szakács, Horváth B. (Brukner), Éger (Tóth), Jenei- Bohner, Fritz, Dienes G. (Széles), Kozák- Szili P., Hortobágyi Róbert. Edző: Dienes Pál. Nagyatád: Patak - Prucsi, Horváth J. (Vukmann), Károli, Bencsik- Szabó A., Akácsos (Pintér), Hortobágyi Roland- Kiss L., Nagy A., Bre- zovszky. Edző: Bőzsöny János. Az első félidőben a paksiak több nagy helyzetet is kidolgoztak, de azokat rendre ki is hagyták, így a második félidőre feltámadó Nagyatád értékes ponttal tá­vozott. Gól: Szili P., illetve Pintér. Jók: Éger, Kozák, Fritz, illetve Patak, Prucsi, Vukmann. dienes PÁL: - Az első félidőben mutatott játékunkkal el kellett volna döntenünk a három pont sorsát. Hencz gyorsan letette a névjegyét az NB lll-ban hencz Balázs talán csak ál­mában gondolta, hogy ilyen jól sikerül számára a bemu­tatkozás a Szekszárdi UFC csapatában. A fiatal támadó a Dráva-csoport nyitányán egymaga ötször vette be a Be­remend kapuját, elévülhetet­len érdemeket szerezve csapa­ta fölényes diadalából. Az el­múlt idényben a megye egy­ben utolsó helyen végző Kaj- dacs színeiben is villogott, hi­szen 26 gólt rúgott. Azt min­denki tudta, hogy Hencz ma­gasabb szinten is remek telje­sítményre lehet képes, nem so­kat várt ennek igazolására. Roberto Donadoni 14 világbajnokkal jön Budapestre, Pintér a keretben Roberto Donadoni, a világbajnok olasz labdarúgó-válogatott szö­vetségi kapitánya kijelölte a ma­gyarok ellen szerdán barátságos mérkőzésen pályára lépő csapa­tát. A keretben 14 olyan játékos található, aki tagja volt a tavalyi németországi vbm aranyérmes együttesnek. A két csapat össze­csapása szerdán 20.50 órakor kezdődik a Puskás Ferenc Stadi­onban. AZ OLASZ KERET, KAPUSOK: Marco Amelia (Livorno), Gian- luigi Buffon (Juventus), Gianluca Curci (AS Roma), hátvédek: Andrea Barzagli (Palermo), Fa- bio Cannavaro (Real Madrid), Fabio Grosso (Olympique Lyon), Marco Materazzi (Internaziona- le), Massimo Oddo (AC Milan), Cristian Zaccardo (Palermo), Gianluca Zambrotta (FC Barcelo­na). középpályások: Massimo Ambrosini (AC Milan), Alberto Aquilani (AS Roma), Aimo Dia­na (Palermo), Gennaro Gattuso (AC Milan), Angelo Palombo (Sampdoria), Andrea Pirlo (AC Milan), csatárok: Alessandro Del Kero (Juventus), Antonio Di Natale (Udinese), Filippo In- zaghi (AC Milan), Fabio Quag- liarella (Udinese), Luca Toni (Bayern München). A magyar kerettel kapcsolatos hír, miszerint Balogh Béla, a Colchester United védője meg­sérült, s nem tudja vállalni a já­tékot szerdán. Várhidi Péter szö­vetségi kapitány az MTK FC 19 éves játékosát, Pintér Ádámot hívta be a keretbe. Magyarország-Olaszország. Augusztus 22., szerda, Puskás Ferenc Stadion. A találkozóra a belépőjegyek 3600 forint­tól kaphatók országszerte az IBUSZ-irodákban. ■ Filippo Inzaghi is eljön Budapestre Talmácsi Gábor negyedik helyen végzett Bmóban motorsport Negyvenötezer magyar szurkoló buzdította a Bancaja klasszisát a cseh futamon A 125 köbcentis kategóriában versenyző Talmácsi Gábor ne­gyedik helyen végzett a Brnóban megrendezett Cseh Nagydíjon. Elképesztően fordulatos verse­nyen a vége sikerült a legrósz- szabbul Talmának, ráadásul az első helyet nagy riválisa, a spa­nyol Hector Faubel szerezte meg. Az Apriliával versenyző Talmácsi körrekorddal nyerte a második időmérőt, így ő vágha­tott neki az első helyről a futam­nak. A vb-pontversenyben két ponttal vezetett csapattársa, Faubel előtt, aki a második he­lyet szerezte meg a gyakorláson. Talmácsi két versenyt nyert meg í idén, előbb Katarban, majd a né- § met futamon ért be elsőként. Talmácsi Gábor az első helyről indult, de csak negyedikként zárt Brnóban A magyar fiú győzelmi esélyeit javította, hogy soha nem látott népvándorlás indult meg Brnó- ba, mintegy 45 ezer magyar szurkolt Talmának. A rajt jól sikerült Talmácsi- nak, Mattia Pasinivel elléptek a mezőnytől. Hol a magyar, hol az olasz vezetett - a verseny feléig. Ekkor érte be őket a Faubelt is soraiban tudó üldözőboly. Soká­ig mégis úgy tűnt, hogy Pasini nyerhet, hat körrel a vége előtt azonban Faubel és Gadea is megelőzte Talmát, aki csak a ne­gyedik helyen versenyzett egy ideig. Három körrel a vége előtt Gadea kiesett a versenyből és olyan szerencsétlenül bukott, hogy Talmácsi centik híján bele­ütközött. Ezt elkerülte, de a visz- szaesést nem, negyedikként ha­ladt. Az utolsó előtti körben Pasini is hibázott, így Faubel az élre állt. Az utolsó kör hozta a legtöbb fordulatot, a magyar harmadik helyről kezdte a hajrát. Néhány száz méterrel a vége előtt szoro­san haladt Faubel mögött, meg is tudta előzni csapattársát, de az utolsó kanyarban a spanyol visz- szatámadott, Talmácsi pedig nem bírta az utolsó rohamot és negyedikként ért be. Összetettben Faubel 179 pont­tal vezet, Talmácsinak 169, a cseh Lukas Peseknek és a japán Kojamának egyaránt 129-129 pontja van. ■