Tolnai Népújság, 2007. február (18. évfolyam, 27-50. szám)

2007-02-19 / 42. szám

u 2007. FEBRUAR 19.. HÉTFŐ SPORT Nem jött össze a csúcsbeállítás kosárlabda Tizedik meccsét már nem tudta megnyerni a címvédő Atomerőmű Kilenc meccset nyert zsi­nórban az ASE a férfi NB I-ben, ám a tíz meccset számláló 2004-es győzel­mi rekordját nem tudta beállítani. Schmidt R, Kun Z. Marso-Carmo Nyíregyháza- Atomerőmű SE 88-80 (19-23, 21-20, 22-29, 26-8). Nyíregyháza, 1200 néző. V: Benczúr, Király, Frányó. nyír­egyháza: Scott (8), KRASZNAI (14/12), SAVIC (21/6), Bódi (11/9), Sitku (12/3). CSERE: LÁSZLÓ (14), Trepák (8). edző: Horváth Imre. atomerőmű se: Walters (9/3), Kiss Zs. (10/6), Grizzard (9/3), HORVÁTH Z. (15), BALAZIC (27/12). CSERE: Stewart (8/6), Czigler (2), Zú­zák (-). edző: Zsoldos András. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 7-10,15. p.: 33-33, 25. p.: 52-57, 35. p.: 75-78. KIPONTOZÓDOTT: Sitku (40.). Felváltva estek a kosarak, a hazaiaknál Bódi, a paksiaknál Grizzard volt a pontfelelős. Balazic triplájának köszönhető­en az ASE vonulhatott előnnyel a kisszünetre. A második eta- pot Krasznai és Stewart két-két triplája nyitotta. Hazai oldalon Savic sorra dobta a pontokat. A címvédő Balazic révén tartotta a lépést. Nagyszünet után Hor­váth pontjaival már kilenc volt a címvédő előnye, a hazaiak azonban szorosan tapadtak. Mindkét oldalon sok volt a trip­la, a vendégek azonban tízpon­tos előnyre tettek szert (29. perc: 62-72). Az utolsó felvo­násban Scott révén nagy roha­mot indított a Nyíregyháza: a cserepadról beszálló László is szorgalmasan termelte a ponto­kat. Trepák triplájával előbb egyenlített a hazai gárda (36. p.: 78-78), Scott és László kosarai­val pedig el is dőlt a találkozó. ZSOLDOS ANDRÁS: - A harma­dik negyed végéig jól játszot­tunk, az utolsó felvonásban könnyű kosarakat kaptunk. Forbes (8-as mezben) tripláival tartotta magát a DKC Kaposváron, de végig a hazaiak akarata érvényesült Kaposvári KK- Dombóvár KC 93-83 (25-16, 18-19, 25-23, 25-25). Kaposvár, 1500 néző. V: Vígh, Téczely, Márton. Kaposvár: Kiss K. (3/3), Uhegwu (22/6), Szőke (10/3), Hendlein (14/3), Orosz (14). csere: Filipovics (4), Dávid (11), Csirke (15). edző: Dzunics Braniszlav. DKC: Thomas (10/3), Forbes (23/12), Kukielka (11/6), DeGroat (10/6), Hartvich (8). csere: Metelski (6), Deák (11/9), Balogh L. (-), Tömösváry (4). ve­zetőedző: Kis Attila. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 6. p.: 15-8, 17. p.: 39-27, 23. p.: 48-44, 27. p.: 66-50, 32. p.: 73-63, 37. p.: 79-65. KIPONTOZÓDOTT: Kiss K. a 31., Forbes 3 5.percben. Telt ház előtt kezdődött a két szomszédvár rangadója. A főleg kinti dobásokat erőltető tolnaiak ellen, Orosz révén hatásos cen­terakciókat vezettek a kaposvári­ak. Az amerikai légiós, Uhegwu három büntetője rövid időre 10 pontos különbséget alakított ki. Ennek ellensúlyozására az ötö­dik légióst, Metelskit is harcba dobta Kis Attila edző. A szigorú védekezés mellett a dombóvári­ak ritkán jutottak tiszta helyzet­hez. Ebben a szakaszban elsősor­ban Orosz jeleskedett, aki pontjai mellett a lepattanókat is szorgo­san gyűjtötte. Tucatnyival tartott előrébb a KKK, ennek ellenére Dzunics edző a tőle megszokott vehemenciával sarkallta még jobb teljesítményre az övéit. A szünetig elért hét triplának is kö­szönhette a vendéggárda, hogy riválisa nyomában maradt. A pi­henőt követően Forbes egypont- nyira zárkóztatta fel övéit. Egyenlíteni már nem sikerült Deákéknak, mert előbb Csirke, majd Hendlein talált be. Hiába csinált 12-0-s rohamot a Kapos­vár, Forbes tripláival végig nyílt maradt a végjáték. Utolsó esé­lyét a Thomas ellen megítélt tehnikai alkalmával veszítette el a Dombóvár. kis ATTILA: - Nincs mit monda­nom, mert ha mondok valamit, megbüntetnek. Nem remegett meg Tamás Rita keze a hajrában kosárlabda A szekszárdiak a végjátékban felőrölték a sereghajtó BEAC ellenállását Legyőzte a sereghajtó BE AC csapatát, ezzel megerősítette ki­lencedik helyét a KSC csapata a női NB I tabelláján. BEAC-ÚJ BUDA-ATOM ERŐ MŰ- KSC SZEKSZÁRD 59-67 (17-19, 20-12,16-23, 6-13). Budapest, 150 néző. V: Bognár, Kis B. beac: Szász (10/6), Sülé (7), Bagi (2), KONCZ (16/6), Kárász (21). CSERE: Karlik (3), Kinter (-), Jacsó (-). edző: Balogh Ju­dit. SZEKSZÁRD: Hofmann (7/3), BUKOVSZKI (13/3), SZENTKI­RÁLYI (18/9), Lódi (2), VARDA (14). csere: Tamis (-), TAMÁS R. (11/3), Bálint R. (2). edző: Újhelyi Gábor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 4. perc: 8-2, 7. p.: 11-13, 13. p.: Tamás Rita (jobbról) jókor dobott triplát: fontos győzelmet aratott a KSC 24-25, 18. p.: 30-29, 22. p.: 37-37, 26. p.: 46-44, 33. p.: 57-56, 39. p.: 59-60. KIPONTOZÓDOTT: Lódi (31. p.) Jól kezdett az utóbbi hetek­ben kiemelkedőt nyújtó, beteg­ség miatt hiányzó Kiss Gabriel­la nélkül felálló BEAC. A szek­szárdiak azonban centerpontja­iknak köszönhetően fordítot­tak. A második negyedben Ká­rász Linda parádéjának köszön­hetően az egyetemisták pár pontos előnyt szereztek a nagy­szünetre. Fordulás után a BEAC hamar eladta előnyét, pontatlan átadásainak köszönhetően. Szentkirályi Réka és Bukovszki Mónika tripláival a vendégek minimális előnnyel várhatták az utolsó tíz percet. A záró ne­gyedben a hazaiak majdnem hat percig nem tudtak kosárba találni, s ez lett a vesztük, pedig a lehetőségük a győzelemre megvolt, de Tamás Rita negy­ven másodperccel a vége előtt betalált a triplavonalon kívül­ről, ezzel megnyerve a vendé­geknek a mérkőzést. újhelyi Gábor: - Félelmeink beigazolódtak. Amikor tét van, inunkba száll a bátorság. Ha bátrabban kosárlabdáztunk vol­na, ezt a találkozót 20-30 pont­tal nyertük volna meg. A leg­fontosabb azonban az, hogy a viszonylag gyengébb egyéni tel­jesítmények ellenére is győzni tudtunk. ■ R. G. Negyedik meccsét nyerte a profiknál Bedák Zsolt profi boksz A Spotlight Boxing kispehelysúlyú ököl­vívója, Bedák Zsolt szombat este Magdeburgban négy menetben, egyhangú ponto­zással megszerezte negyedik győzelmét a profik közt. A magyar kiválóság ellenfele a lengyel Damian Lawniczak volt, aki ellen Bedák vala­mennyi menetet megnyerte. Új világcsúcsot úszott az ausztrálok klasszisa úszás Az amerikai Michael Phelps saját korábbi rekord­ját megdöntve 1:53.71 idővel új világcsúcsot úszott pillan­góban 200 méteres távon he­lyi idő szerint szombaton a Missouri állambeli Columbi­ában. Phelps előző - 1:53.80- as - világrekordját 2006. au­gusztus 17-én állította fel a kanadai Victoriában. Veretlenül nyert tornát a férfi vízilabdacsapat vízilabda A házigazda romá­nok felett aratott nagykü­lönbségű, vasárnapi sikerrel (12-3) mind a négy mérkő­zését megnyerve lett tor­nagyőztes a magyar férfi ví­zilabda-válogatott a kolozsvá­ri nemzetközi tornán. A má­sodik helyen a horvátok, a harmadikon a németek zár­tak, a görögök utolsók lettek. Hirvonen sikerét hozta a debütáló Norvég-rali rali A finn Mikko Hirvonen nyerte a világbajnoki soro­zatban most bemutatkozó Norvég-ralit. Mögötte honfi­társa, Marcus Grönholm lett a második, míg a harmadik helyen a hazaiak nagy örö­mére Henning Solberg vég­zett. Előbbi ezzel átvette a vezetést a vb-pontverseny- ben Sébastien >ebtől. Hirvonenék pezsgőzhettek Dárdai gólt rúgott, de a Hertha így is kikapott labdarúgás Dárdai Pál sze­rezte a Hertha BSC gólját a Mainz elleni 2-1-es hazai vereség alkalmával a Bun­desliga hétvégi fordulójában. A vendégeknél Szabics Imre nem kapott lehetőséget. A Hannover 96 - Huszti Szabolcs csereként állt be a 79. percben - 1-0-ra verte idegenben a Leverkusent. @ további sporthírek: www.tolnainepujsag.hu I i i